آپدیت جدید شبیه ساز yuzu امکاناتی ویژه را اضافه کرده

شبیه ساز نینتندو سوئیچ که Yuzu نام دارد، بالاخره از طریق آپدیتی جدید، قابلیت Resolution Scaling بهبود یافته را اضافه کرد. کاربران بسیاری خواستار اضافه شدن این ویژگی بودند که حال در قسمت دسترسی زود هنگام، در دسترس است. این قابلیت، به علاقمندان شبیه ساز که سیستم‎های قدرتمند و توانایی دارند، اجازه می‎دهد محدودیت‎های کنسول سوئیچ را زیر پا گذاشته و کیفیت، نرخ فریم و رزلوشن بازی‎ها را، بالاتر از توان این کنسول نیز ببرند! با این تنظیمات، به راحتی می‎توانید پتانسیل واقعی و گرافیک بالای بازی‎های سوئیچ را مشاهده کنید. در ادامه مطلب، همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

قابلیت Resolution Scaling بهبود یافته، در جدیدترین آپدیت شبیه ساز Yuzu و در قسمت دسترسی زود هنگام، قرار خواهد گرفت. توسعه دهندگان این شبیه ساز، به دارندگان کارت گرافیک‎های شرکت NVIDIA هشدار داده‎اند که درایور خود را به آخرین نسخه، بروزرسانی نکنند. به نظر می‎رسد جدیدترین آپدیت درایور، مشکلاتی برای رندرینگ با OpenGL ایجاد خواهد کرد. آخرین نسخه‎ای که این مشکل را ندارد، نسخه 472.12 است،

همانطور که ذکر شد، قابلیت Resolution Scaling اجازه افزایش رزلوشن بافت‎ها و تکسچرهای عناوین سوئیچ را به بازیکن می‎دهد. در نهایت، رزلوشن کلی بازی نیز به همان رزلوشن ارتقاء خواهد یافت. این قابلیت، هم اجازه اجرای بازی در رزولویشن‎های پایینتر از 1080p مانند 720p و 900p را می‎دهد و هم می‎تواند فراتر از آن چیزی برود که سازندگان بازی‎ها در نظر داشته‎اند! با این قابلیت، در صورتی که سیستم مناسب و توانمندی داشته باشید، حتی می‎توان رزلوشن‎های 4K و 8K را نیز تجربه کرد!

گزینه Resolution Scaling در ابتدا در ماه جولای سال 2019 معرفی شد که از بسته‎های گرافیکی شبیه ساز Cemu الهام گرفته شده بود. در کنار استفاده اصلی این قابلیت، رفع باگ بازی‎های مختلف نیز در آپدیت جدید این شبیه ساز، لحاظ شده است. خوشبختانه Resolution Scaling در اکثر بازی‎های سوئیچ قابل استفاده است. با این حال، سازندگان ذکر کردند که دو عنوان Paper Mario: The Origami King و Crash Bandicoot 4: It’s About Time از این قابلیت پشتیبانی نخواهند کرد. تنها می‎توان با استفاده از مادها، رزلوشن عنوان Paper Mario را ارتقاء داد و برای Crash Bandicoot 4 نیز در حال حاضر، ابزار خاصی در دست نیست.

بیشتر بخوانید :  بازی Hunt: Showdown بهار به ایکس باکس می‌آید

شبیه ساز Yuzu، تا به امروز موفقیت و محبوبیت خوبی کسب کرده و بسیاری از علاقمندان به بحث شبیه سازی، بر روی سیستم‎های خود از این شبیه ساز استفاده می‎کنند. واضح است که با استفاده از آن، می‎توانید به راحتی بازی‎های نینتندو سوئیچ را بر روی رایانه‎های شخصی، تجربه کنید. با این حال، قطعاً به سیستمی قدرتمند برای اجرای مناسب و کارآمد، نیاز خواهید داشت.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`