یوتیوب
یوتیوب

یوتیوب اکانت‌های تبلیغ کننده استریم‌ توئیچ را مسدود می‌کند

در پی کشمکش‌های قبلی، اکنون آتش جدال یوتیوب و تؤییچ بیش از پیش شعله‌ور شده است. برخی از کانال‌های تولید محتوای این شبکه از جمله Linus tech Tips ، Surny و Aztrosizt از مسدود شدن ناگهانی و موقت اکانت‌های خود به دلیل تبلیغ استریم‌هایشان خبر دادند. البته شایان ذکر است سایت یوتیوب از مدت‌ها پیش “هدایت کاربران یوتیوب به پلتفرم‌های دیگر” را نقض آشکار قوانین این شبکه خوانده و از انجام آن جلوگیری به عمل آورده است. پس با توجه به این مقررات، اقدام یوتیوب در مسدود کردن حساب‌هایی که تلاش در تبلیغ شبکه‌های دیگر دارند چندان نیز غیرعادی به نظر نمی‌رسد. اما شدت این برخوردها در مورد شبکه‌ی تؤییچ به موضوع داغ رسانه‌ها تبدیل شده است. حساسیت‌ها در مورد این شبکه به جایی رسیده است که یوتیوب اکانت‌های موردنظر را بدون هیچ اخطاری مسدود کرده است. شدت این اقدام زمانی مشخص می‌شود که آن را در با سایر اقدامات تنبیهی شبکه‌ی یوتیوب مقایسه کنیم. حتی در مواردی که برخی از کانال‌ها متهم به ترویج اقدامات خشونت‌بار و هنجارشکن بوده‌اند نیز برخوردها به این شدت نبوده است.

یوتیوب

مسئولین این کمپانی به طور مستقیم به بی‌ثباتی‌ها در زمینه مسدود کردن اکانت‌ها واکنش نشان نداده و پاسخ‌ را به پست‌های تؤییتر این شرکت محول کرده‌اند. البته این پست‌ها اشاره به این موضوع دارند که مردم قادر به ساختن ویدئوهایی حاوی تبلیغ شبکه‌ی تؤییچ هستند. البته ابهاماتی در این جملات وجود دارد که حد و مرز نقض قوانین در تبلیغ این شبکه را مشخص نمی‌کند (برای مثال آیا یک اشاره‌ی جزئی به تؤییچ در انتهای ویدئو، سر حد اختیارات افراد در تبلیغ این شبکه است یا خیر).

بیشتر بخوانید :  آخرین آمار از فروش Cyberpunk 2077 + اطلاعاتی در خصوص بودجه‌ی ساخت بازی

یوتیوب

همچنین ادامه‌ی تؤییت که اشاره به عدم تغییر مواضع این شرکت در طی سال‌های گذشته دارد، این سوال را در ذهن مخاطبان می‌پروراند که چطور ممکن است کانال‌های معروفی همچون Linus Tech Tips با میلیون‌ها مخاطب به یکباره در زمره‌ی تنبیه شدگان یوتیوب قرار گیرند؟ البته کانال‌های فوق الذکر دوباره به کار خود بازگشته و مشغول تولید محتوا هستند. اما این اقدامات یوتیوب نگرانی‌هایی را برای مردم ایجاد کرده و آن‌ها اعتقاد دارند علی‌رغم انکار مسئولین یوتیوب، این شبکه با مسدود کردن برخی کانال‌ها سعی در آسیب زدن به رقیب تازه نفس خود یعنی تؤییچ دارد. خصوصا این‌که جدیدا یوتیوب سعی در ورود عمیق‌تر به زمینه‌های گیمینگ داشته و از سوی دیگر تؤییچ نیز قصد دارد فعالیت‌های خود را در زمینه‌های غیر گیمینگ افزایش دهد. در این میان ممکن است عده‌ای از مخاطبان پلتفرم کاری خود را تغییر دهند و به نظر می‌رسد این موضوع موجب نگرانی مسئولین شبکه‌ی یوتیوب شده است.

دیدگاه کاربران

1 دیدگاه
sookhtegame.ir

بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`