ثبت ۱ میلیارد ساعت بازی در سیستم Xbox One Backwards Compatibility

موفقیت سیستم Backward Compatibility یا برگردان جانبی Xbox One مدت ها مورد شک و تردید قرار داشت تا اکنون که مایکروسافت میزان دقیق ساعاتی که مردم صرف بازی های کلاسیک Xbox کرده اند را اعلام کرد. زمانی که اولین بار این توانایی در Xbox One اعلام شد به نظر یک نقطه عطف در فروش این کنسول ایجاد شد به طوری که به بازیکنان اجازه اجرای بازی هایی از کنسول های نسل قدیم این شرکت را می داد. با وسعت پیدا کردن مجموعه بازی ها این طرح بهتر و بهتر شد. اخیراً، مایکروسافت اعلام کرده که یک آپدیت اصلی برای سیستم Backward Compatibility ارائه شده که شامل شماری از بازی های جنگ ستارگان است. این درحالی است که کاربران Xbox One از بازی Dragon Age 2  استقبال کرده اند؛ بنابراین این مجموعه نیاز به بزرگ تر شدن دارد.

واضح است که این مجموعه از بازی ها دارای یک پشتوانه قابل ملاحظه است و اکنون به صاحبان Xbox One گفته شده است که چقدر زمان صرف بازی این عناوین کرده اند. طبق اعلام مایکروسافت بازیکنان یک میلیارد ساعات صرف بازی کردن این بازی های کلاسیک برروی این کنسول کرده اند که مقدار قابل توجه ای است. این یک نقطه عطف برای Xbox است و موضوعی است که مایکروسافت علاقه دارد آن را در E3 امسال با سایرین به اشتراک بگذارد. این تنها آمار مهمی نیست که Xbox One به آن دست پیدا کرده است. مایکروسافت همچنین تایید کرد که بیش از ۴ میلیارد ساعت صرف بازی از طریق برنامه [email protected] شده است.

این آمار نشان دهنده آن است که به چه میزان بازیکنان خواهان دسترسی به برخی از بهترین عناوین کنسول های نسل قبل هستند. این امکان به کاربران اجازه می دهد تا بنشینند و بازی مورد علاقه خود را بازی کنند بدون آنکه نیاز داشته باشند به سیستم عامل دیگری مثل کامپیوتر یا کنسول های قدیمی Xbox مراجعه کنند. تاثیر بازی های کلاسیک Xbox به اندازه ای است که می توان درک کرد که چرا کنترلرهای قدیمی همچنان برای صاحبان Xbox One در دسترس هستند.

بیشتر بخوانید :  Epic Games Store – بازی رایگان این هفته

با توجه به اینکه بازی کردن بازی های کلاسیک برای کاربران بسیار خوشایند است ولی آنها واقعا منتظر برخی عناوین اختصاصی برای کنسولشان هستند. موفقیت عظیم بازی God of War نمونه ای از آن است که سبب شد بازیکنان رقیبی برای مایکروسافت پیدا نکنند. بنابراین مایکروسافت باید به زودی عناوینی ویژه برای Xbox معرفی کند. در نمایشگاه E3 امسال انتظار می رود این شرکت عنوانی بزرگ برای معرفی داشته باشد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`