نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین کنسول در سال 2018 در آمریکا بوده است
نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین کنسول در سال 2018 در آمریکا بوده است

نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین کنسول در سال ۲۰۱۸ در آمریکا بوده است

بنا بر گزارشی که اخیراً منتشر شده است، کنسول نینتندو سوییچ نه تنها موفق شد به پر فروش ترین کنسول در آمریکا در ماه دسامبر تبدیل شود، بلکه سوییچ به عنوان پرفروش‌ترین کنسول در آمریکا در کل سال ۲۰۱۸ نیز معرفی شده است. برای اطلاعات بیشتر در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

این رکورد که نینتندو موفق به ثبت آن شده است هم از لحاظ تعداد واحدهای کنسول فروخته شده‌ی کنسول سوییچ می‌باشد و هم از لحاظ سودی که از فروش این کنسول عاید نینتندو شده است. البته این خبر زیاد دور از ذهن هم نبود و با توجه به گزارش‌هایی که قبل از این منتشر شده بود، برخی پیش بینی می‌کردند که سوییچ پر فروش ترین کنسول سال ۲۰۱۸ در آمریکا باشد. عده ای از تحلیل گران حتی پیش بینی کرده اند که سوییچ پرفروش ترین کنسول سال ۲۰۱۹ نیز خواهد شد.

موفقیت کنسول نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۸ سودی را برای سازندگان به همراه داشته است که هیچ کنسولی از سال ۲۰۱۵ موفق نشده بود چنین درآمدی را ایجاد کند. در سال ۲۰۱۵ کنسول پلی استیشن ۴ توانسته بود در آمدی بیش از مقداری که سوییچ در سال ۲۰۱۸ کسب کرده است، به دست آورد. به طور کلی سوییچ در رتبه‌ی اول فروش سخت افزارها و رشد سالانه فروش در ۲۰۱۸ قرار دارد.

تحلیلگر NPD یعنی آقای Mat Piscatella در مصاحبه‌ای با سایت VentureBeat اعلام کرد:

نینتندو سوییچ سال ۲۰۱۸ را با تبدیل شدن به پرفروش‌ترین کنسول این‌ سال به پایان رساند. این کنسول موفق شد هم از لحاظ تعداد واحدهای فروخته شده و هم از لحاظ میزان درآمدی که داشته است در رتبه‌ی اول قرار گیرد. میزان فروش و تعداد واحدهای فروخته شده‌ی سالانه‌ی کنسول نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۸ موفق شد از سال ۲۰۱۵ تا کنون به بیشترین میزانی که یک کنسول توانسته است در یک سال فروش داشته باشد تبدیل شود.

به جز کنسول نینتندو سوییچ، به طور کلی به نظر می‌رسد میزان فروش کنسول‌ها در چند سال اخیر در آمریکا بسیار خوب بوده باشد. این میزان موفق شده است رکورد فروش سالانه را که در سال ۲۰۰۹ به ثبت رسیده بود، بشکند. یعنی پس از یک دهه.

بیشتر بخوانید :  نگاهی به تغییرات اعمال شده توسط آپدیت جدید Cyberpunk 2077

به طور کلی این که صنعت کنسول‌ها سالم سلامت است نشانه ی خوبی می‌باشد و دیدن این که همه‌ی کنسول‌ها موفق شده‌اند به خوبی عمل کنند بسیار خوشحال کننده است. این که سوییچ توانست به پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۱۸ تبدیل شود نیز موضوع جالبی بود. درست است که برخی گزارش‌ها از این اتفاق خبر داده بودند اما با توجه به سرعتی که کنسول پلی استیشن ۴ در افزایش میزان فروش کنسولش داشت به نظر می‌رسید رقابت سختی بین این دو کنسول شکل بگیرد.

این اتفاق بار دیگر مهر تاییدی بر استراتژی نینتندو در صنعت بازی‌های ویدیویی میزند. این شرکت بیشتر موفقیت خود را مدیون آثار جاودانه و پر طرفداری است که برای کنسولش عرضه می‌کند. درست است که سوییچ نسبت به پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان دارای سخت افزار ضعیف‌تری است و حتی برخی از بازی‌های مولتی پلتفرم نیز برای آن عرضه نمی‌شود. اما شاید وجود بازی‌هایی مانند Super Smash Bros. Ultimate، The Legend of Zelda: Breath of the Wild و Super Mario Odyssey بتوانند دلیل قانع کننده و کافی‌ای برای خرید این کنسول باشند.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`