Fire Emblem: Three Houses
کنسول

کدام کنسول بهترین عنوان انحصاری برای ۲۰۱۹ را دارد؟

بازی های مرتبط

همانطور که خودتان نیز می‎دانید و تجربه‎اش کرده‎اید، سال ۲۰۱۸ سالی جالب و بسیار پربار بود. نینتندو سال قبل هر ماه یک انحصاری بزرگ را برای کنسول سوئیچ عرضه می‎کرد و با همین سیاست، لحظات بی‎نظیری برای طرفدارانش ترتیب داد. سونی نیز سالی خوب و مناسب گرچه بیشتر عناوین ترد پارتی را به بازار عرضه کردند. متاسفانه در مورد مایکروسافت می‎توان گفت که یکی از بدترین سال‎ها را در زمینه عرضه بازی‎های انحصاری داشته است. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

سوالی که برای مخاطبین و طرفداران ممکن است پیش بیاید، این است که ۲۰۱۹ چگونه خواهد بود؟ شواهد حاکی از آن است که ننیتندو روند خود را ادامه داده و مانند سال گذشته، عناوینی بی‎نظیر را تحویل خواهد داد. سونی نیز انحصاری‎های خوب و مطرحی را برای عرضه آماده کرده است پس انتظار نمایشی دیدنی از آنان داریم. حتی مایکروسافت نیز عناوینی را برای عرضه معرفی و آماده کرده است. همه ما به خوبی می‎دانیم که در سال ۲۰۱۸ چه اتفاقی افتاد؛ سونی رقابت را با عرضه عناوینی چون Shadow of the Colossus، God Of War، Detroit: Become Human، Astro Bot و Spider-Man به سطح دیگری رساند. نینتندو بر خلاف انتظار، در اوایل سال عملکردی خشک داشت گرچه شاهد عناوینی چون Mario Tennis Aces، Kirby: Star Allies، Octopath Traveler، Xenoblade: Torna، The Golden Country و Super Mario Party بودیم. البته، این شرکت عناوین مطرح و قدرتمند خود را برای آخر سال نگه داشت و در دو ماه پایانی، بازی‎هایی چون Pokemon Let’s Go و Super Smash Bros. Ultimate را منتشر کرد.

کنسول

از طرفی شرکت مایکروسافت دوباره Crackdown 3 را به تاخیر انداخت ولی دو بازی انحصاری دیگر از آنان یعنی Sea of Thieves و State of Decay 2 برای کنسول ایکس باکس وان منتشر شد که هر دو به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند ولی پشتیبانی بعد از عرضه، باعث شده است که وضعیت الان‎شان نسبت به زمان انتشار بسیار بسیار بهتر باشد. در نهایت این شرکت امسال Forza Horizon 4 را عرضه کرد که شاید یکی از بهترین عرضه‎هایش در کل تاریخ باشد و برای چنین عنوانی ستایش شد.

بیشتر بخوانید :  توسعه دهنده‌ی Ori : نهایت قدرت SSD پلی استیشن ۵ صرفا در بازی‌های فرست پارتی نمایان خواهد شد

اما سال ۲۰۱۹ را می‎توان سالی جالب نامید. شرکت مایکروسافت عرضه Crackdown 3 را برای اوایل سال برنامه ریزی کرده و Ori 2 نیز برای همین سال در نظر گرفته شده است و چند باری نیز اشاره شده که Gears 5 عنوانی متعلق به ۲۰۱۹ خواهد بود. همچنین عرضه بازی Battletoads برای کنسول ایکس باکس وان نیز در همین سال صورت خواهد گرفت ولی به غیر از عناوین ذکر شده، چیز دیگری برای ۲۰۱۹ از طرف مایکروسافت تایید نشده است. سونی نیز عملکردی تقریباً مشابه دارد؛ آنان بازی Days Gone را برای عرضه در فوریه دارند و بازی محبوب Dreams نیز برای عرضه در همین سال پیشنهاد شده است. عنوان Concrete Genie نیز برای عرضه در ۲۰۱۹ تایید شده است ولی به غیر از این‎ها، خبری از عنوانی دیگر نیست.

بازی Halo Infinite بازه زمانی مشخصی برای انتشار ندارد. همانطور که خودتان نیز اطلاع دارید، اخیراً شرکت مایکروسافت استدیوهای زیادی را خریده است و به همین دلیل کمی غیرمنطقی به نظر می‎رسد که انتظار عرضه عنوانی انحصاری برای کنسول ایکس باکس را از طرف آنان داشته باشیم. همچنین گویا خبری از Forza جدید علی‎رغم برنامه برای عرضه سالانه‎اش نخواهد بود زیرا استدیوهای سازنده اعلام کردند که در آینده پیش رو، به پشتیبانی از Forza Horizon 4 و Forza 7 ادامه خواهند داد و عرضه Forza جدید را پیشنهاد نمی‎کنند. البته احتمال این به دلیل ساختاری که این سری برای عرضه به خود گرفته است، کمی پایین است.

کنسول

شرکت سونی عناوینی چون The Last of Us Part 2، Death Stranding و Ghost of Tsushima را معرفی کرده است ولی هیچ‎کدام بازه زمانی مشخصی برای انتشار ندارند. ممکن است همگی این عناوین در ۲۰۱۹ عرضه شوند ولی احتمالش بالاست که آثاری چون The Last Of Us Part 2 و Death Stranding خود را به ۲۰۲۰ و نسل جدید کنسول این شرکت یعنی پلی‎استیشن ۵ برسانند. بعد از این شرکت‎ها، به نینتندو می‎رسیم. وضعیت این شرکت در میان رقبایش شاید جالب‎ترین باشد. ما به طور قطع می‎دانیم که بازی‎هایی چون Pokemon 8، Fire Emblem: Three Heroes، Luigi’s Mansion 3، Yoshi’s Crafted World و Animal Crossing همگی برای عرضه در ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده‎اند. نینتندو عرضه تمام این عناوین برای سال آینده را تضمین کرده است. به احتمال زیاد عناوینی غیر از ذکر شده‎ها نیز ممکن است توسط نینتندو برای کنسول سوئیچ عرضه شوند؛ گرچه همین لیست بیشتر از لیست رقبایش بوده و در عرضه انحصاری برای سال بعد تقریباً آنان را شکست داده است.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: آپدیت فصلی eFootball PES 2021 در تاریخ ۲۵ شهریور ماه عرضه می‌شود

حال به عناوینی می‎رسیم که معرفی شده‎اند ولی تاریخ انتشار مشخصی ندارند؛ یعنی بازی‎هایی همچون Metroid Prime 4 یا Bayonetta 3. شرکت نینتندو به ذکر این که عناوین مذکور برای کنسول سوئیچ در دست توسعه قرار دارند بسنده کرده و ما نیز کوچک‎ترین نظری در مورد تاریخ انتشارشان نداریم. اگر قرار باشد این دو به میان لیست انحصاری‎های ۲۰۱۹ راه یابند، پس عملکرد نینتندو بسیار قوی‎تر خواهد شد زیرا این دو از مورد انتظارترین عناوین کنسول سوئیچ هستند. شایعاتی نیز در مورد برخی عناوین مطرح شده است؛ برای مثال شایعه شده است که Star Fox Grand Prix در سال ۲۰۱۹ برای سوئیچ منتشر می‎شود. خب اگر این عنوان وجود داشته باشد و قرار باشد که سال بعد عرضه شود، فقط به قدرت انحصاری‎های نینتندو خواهد افزود. همچنین گزارشاتی مبنی بر عرضه نسخه بعدی Zelda زودتر از چیزی که تصور می‎شود وجود دارد و اگر قرار باشد سال بعد شاهد آن باشیم، پس شاید بتوان گفت ۲۰۱۹ برترین سال برای نینتندو خواهد بود.

کنسول

بر اساس شواهد و جمع بندی‎هایی که انجام دادیم، به نظر می‎رسد نینتندو قرار است سال بعد را بسیار عالی پیش ببرد. البته اگر سونی نیز بدون تاخیر همه عناوین برنامه ریزی شده‎‎اش را عرضه کند، ممکن است بتواند در بحث فروش نینتندو را شکست دهد و یا حداقل به آن نزدیک شود. البته، با توجه به عمری که از کنسول‎ها گذشته و جایگاهی که در آن قرار دارند، عملکرد نینتندو کاملاً طبیعی است زیرا سوئیچ در اوج خود قرار دارد و تنها دو سال است که عرضه شده و چند ماه از سال ۲۰۱۸ را نیز در سکوت گذرانده است. از طرفی دیگر، پلی‎استیشن ۴ و ایکس باکس وان در سال‎های پایانی عمر خود قرار دارند و طبیعی است که تصور شود سونی و مایکروسافت مشغول آماده کردن عناوین جدید برای کنسول‎های نسل بعد یعنی پلی‎استیشن ۵ و ایکس باکس اسکارلت هستند.

بیشتر بخوانید :  تریلر جدیدی از بازی Crackdown 3 منتشر شد

در نهایت، لازم است ذکر شود که همه کنسول‎ها انحصاری‎هایی مناسب برای عرضه در ۲۰۱۹ دارند و مهم نیست که مالک چه دستگاهی هستید، بدون شک از سال بعد لذت‎های بسیاری خواهید برد.

دیدگاه کاربران

4 دیدگاه
مسعود

بدون شک انحصاریهای سونی یک سر و گردن تو دنیای گیمینگ بالا هستن

White Beard

سلام و عرض ادب خدمت شما. مقالۀ بسیار عالی و جذابی بود و از سامرند نیز، چیزی جز این انتظار نمیرفت. عناوینی که اشاره کردید بسیار زیبا و عالی هستند و فرزا هورایزن و زلدا، بسیار بسیار زیبا و عالی اند و مقاله هم، که کمی با چاشنی زیبانویسی همراه بود، بر نحوۀ خوانش تاثیر میگذاشت و خواننده از خواندن آن بسیار لذت میبرد.
بسیار ممنونم از شما.

arsalan

آخه بازی های نینتندو که همه کارتونی و در حد موبایل هستنو دارین با انحصاری سونی مقایسه میکنید
بی شک سونی برنده اصلی هستش .

    کسری نیاول

    سلام
    دوست عزیر صرفا اینکه بازی کارتونی باشه دلیل نمیشه که بهترین عنوان نباشه. اگر سرچ کنید میبینید که عناوین سوییچ محبوبیت بالایی دارند و به همان نسبت فروش بالایی هم دارند. یک مثال هم برای همین موضوع بازی Fortnite هست که با وجود اینکه گرافیک کارتونی داره ولی بسیار محبوب هست. البته منظور از بازی فورتنایت این نبود که انحصاری کنسول سوییچ هست بلکه برای این خدمتتون عرض کردم که بگم تنها گرافیک مطرح نیست. بنابراین نمیشه بر اساس گرافیک یا محیط بازی گفت که تنها بازی های کنسول سونی محبوب هستند.
    super smash bros ultimate

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`