وارزون

آموزش انواع تجهیزات در Call of Duty:Warzone

بازی های مرتبط

مانند دیگر عناوین بتل رویال، در وارزون نیز بازیکنان باید در درون ساختمان‌ها و جعبه‌ها بدنبال اسلحه و تجهیزات مختلف بگردند. اگر پیش از وارزون شما نسخه‌های پیشین کالاف دیوتی را تجربه کرده‌اید، بهتر است دلتان را به تجربه‌های پیشین خود خوش نکنید زیرا سیستم Inventory وارزون بسیار متفاوت با دیگر نسخه‌های سری است.

پس از فرود آمدن در وارزون، تنها چیزی که همراه دارید یک پیستول است و بدون شک این پیستول نمی‌تواند شمارا حتی به نزدیکی پیروزی ببرد بنابراین باید پس از فرود به دنبال اسلحه و تجهیزات بگردید تا شانسی برای پیروزی پیدا کنید. ما امروز در نوین اسپات قصد داریم به معرفی تجهیزات مختلف وارزون بپردازیم و توضیحی مختصر و کوتاه درباره این تجهیزات و کاربرد آن‌ها بدهیم. پس با ما همراه باشید.

انواع لوت در وارزون

در بازی شما می‌توانید به چهار روش مختلف لوت بدست بیارید، لوت را از روی زمین بردارید، از ایستگاه‌های خرید لوت مورد نظر خود را بخرید، جعبه‌های مختلف را بگردید و یا با کشتن دشمن، تجهیزات آن بازیکن را لوت کنید.

Supply boxes

وارزون

 Supply Box‌ها جعبه‌هایی هستند که درون مپ به صورت پراکنده قرار گرفته‌اند و تجهیزات و سلاح‌های مختلفی را درون خود جای می‌دهند. از نظر کمیابی این جعبه‌ها به چهار دسته تقسیم می‌شوند، سطح کمیابی این جعبه بر محتویات درون آن‌ها تاثیر بسیاری میگذارد. به ترتیب جعبه‌های سبز فراوان‌ترین جعبه‌ها است. جعبه‌های آبی کمیاب تر جعبه‌های سبز هستند، جعبه‌های بنفش کمیاب‌تر از جعبه آبی و جعبه‌های طلایی کمیاب‌ترین نوع جعبه در وارزون می‌باشند.

جعبه‌های مخصوص

این نوع جعبه، تنها با انجام دادن ماموریت‌های مخصوصی قابل دسترسی می‌باشد و معمولا شامل اسلحه‌ها و تجهیزات درجه بالا و بسیار خوبی هستند. برای انجام این ماموریت و پیدا کردن این نوع جعبه، به دنبال یک ذره‌بین درون نقشه خود بگردید و ماموریت را آغاز کنید.

ایستگاه‌های خرید در وارزون

ایستگاه‌های خرید درون نقشه بازی به صورت پراکنده توزیع شده‌اند، شما می‌توانید با پولی که بر روی زمین پیدا می‌کنید و یا از دیگران لوت می‌کنید وسیله‌های مختلفی مانند آرمور و دراپ را از این ایستگاه‌ها بخرید.

پول نقد

وارزون

Cash پول درون بازی است که شما می‌توانید آن را به چندین روش مختلف مانند برداشتن از روی زمین، پیدا کردن از درون جعبه‌ها، لوت کردن و کشتن دشمنان و همینطور انجام دادن ماموریت بدست بیاورید و در ایستگاه‌های خرید برای بدست آوردن تجهیزات مورد نظر خود خرج کنید. البته توجه داشته باشید شما در هر صورتی با 0$ پول بازی را شروع می‌کنید و نمی‌توانید پول خود را برای دست بعدی نگه ‌دارید.

آرمور در وارزون

آرمور درون بازی به مقاومت شما در مقابل تیر‌های دشمن می‌افزاید. درون بازی کلاه ایمنی یا جلیقه ضد گلوله وجود ندارد و تنها وسیله‌ای که به مقاومت شما می‌افزاید همین آرمور است. شما می‌توانید همزمان از 3 آرمور استفاده کنید و 5 آرمور را باهم حمل کنید. هر آرمور 50 عدد سلامتی پایه شما را افزایش می‌دهد بنابراین با همراه داشتن 3 آرمور شما به حداکثر میزان سلامتی یعنی 250 خواهید رسید. شما می‌توانید آرمور را از روی زمین و یا از درون جعبه‌ها پیدا کنید و یا به ایستگاه خرید بروید و به مبلغ 1500$ 5 عدد آرمور را خریداری کنید.

مهمات

در وارزون شما می‎‌توانید انواع تیر و مهمات مانند SMG، LMG ، AR، Sniper و Shotgun  از روی زمین بردارید و یا درون جعبه‌ها پیدا کنید.

نارنجک‌ها و وسایل منفجره

در وارزون شما می‌توانید تجهیزات کشنده‌ای مانند Molotov، Frag Grenade، Sticky Bomb و Thermite را از روی زمین و یا درون جعبه‌ها پیدا کنید. Molotov و Thermite می‌توانند به دشمنان نیز متصل شوند تا دمیج بالاتری به آن‌ها وارد کنند، همچنین شما می‌توانید از وسایل برای نابود کردن وسایل نقلیه نیز استفاده کنید.

همچنین بازی شامل انواع بمب مانند Claymore،Mine و C4 نیز می‌شود. Claymore پس از کاشته شدن لیزری ایجاد می‌کند که با عبور دشمنان از آن، دمیج بسیار بالایی وارد می‌کند، Proximity Mine پس از کاشته شدن ثابت می‌ماند و زمانی که دشمن بر روی آن قدم بگذارید و یا کنارش قرار بگیرد منفجر می‌شود اما C4 مانند دو بمب دیگر به حضور دشمنان حساس نیست و تنها خودتان می‌توانید آن را منفجر بکنید.

تجهیزات تاکتیکی در وارزون

این تجهیزات معمولا نقش کمکی دارند و در موقعیت‌های خاصی استفاده می‌شود. این تجهیزات شامل Flashbang که باعث کور شدن دشمن می‌شود، Stun Grenade که باعث کند شدن سرعت هدف گیری و راه‌رفتن دشمن می‌شود، Gas Greande که دید دشمن را تار و سرعت حرکت دشمنان را کاهش می‌دهد، Decoy که پس از پرتاب و رسیدن به مقصد صدای شلیک تفنگ شم ارا تقلید و علامتی بر روی نقشه دشمنان ایجاد می‌کند که می‌تواند باعث پرت شدن حواس دشمنان بشود، Smoke Greande که دیواری از دود درست می‌کند که باعث محدود شدن دید دشمنان و از کار افتادن اسلحه‌هایی مانند PILA می‌شود. البته دوربین‌های حرارتی می‌توانند از پشت دیوار دود شما را ببینند. و در آخر Snapshot Grenade که مکان دشمنانی که در نزدیکی محل انفجارش قرار دارند را مشخص می‌کند.

چاقو‌های پرتابی

چاقوی‌های پرتابی یکی از قوی‌ترین و کشنده‌ترین اسلحه‌های وارزون محسوب می‌شود. مهم نیست چگونه و از کجا دشمن خود را با این چاقو‌ها ضربه بزنید حتی اگر دشمن شما نوار سلامتی‌اش پر باشد، بازهم توسط این چاقو‌ها کشته می‌شود. همچنین در صورت همراه داشتن این چاقو‌ها شما می‌تواند از این چاقو‌ها بجای مشتتان استفاده کنید.

سنسور ضربان قلب

این سنسور یکی از بهترین تجهیزات وارزون به شمار می‌رود. این وسیله می‌تواند مکان تمامی دشمنانی که در فاصله 40 متری و در زاویه 180 درجه‌ای شما قرار دارند را شناسایی کند و در اختیار شما قرار بدهد. البته لازم به ذکر است این سنسور نمی‌تواند مکان افرادی که از Ghostperk استفاده می‌کنند را شناسایی کند. شما می‌توانید این سنسور را به صورت اتفاقی درون جعبه‌ها پیدا کنید و یا قبل از شروع بازی آن را انتخاب کنید.

سرنگ

در حالت عادی، وقتی که پشت کاور هستید و یا در حال جنگ نیستید نوار سلامتی شما به طور خودکار آرام پر می‌شود. اما سرنگ‌‌ها می‌توانند جونتان را به سرعت و در حال جنگ پر کنند.

کیف احیای خود

با استفاده از این کیف، شما می‌تواند هنگامی که توسط دشمن داون شده‌اید خود را زنده کنید و به بازی برگردید. شما می‌توانید این کیف را درون جعبه‌ها و یا از روی زمین بردارید و یا به قیمت 4500$ از ایستگاه‌ها خریداری کنید.

ماسک ضد گاز

این ماسک‌ها بسیار دروارزون مفید هستند و حتی می‌توانند جان شما را نجات بدهند و باعث بردتان بشوند. این ماسک باعث می‌شود تا به مدت 12 ثانیه در مقابل گازی که در نقشه آزاد می‌شود مقاومت کنید و نوار سلامتی شما کم نشود. اگر این ماسک را همراه خود داشته باشید، هنگامی که درون گاز قرار بگیرید به صورت خودکار استفاده می‌شود و نواری که نشان دهنده مقاومت ماسک است، بر روی صفحه نمایان می‌شود. شما می‌توانید این ماسک از درون جعبه‌های طلایی و یا به اصطلاح Legendary پیدا کنید و یا به قیمت 3000$ از ایستگاه‌های خرید، خریداری نمایید.

Killstreak‌های وارزون

KillsStreak ها در این نسخه بسیار قدرتمندتر اما محدودتر ظاهر می‌شوند. در نسخه‌های پیشین شما می‌توانستید KillStreak‌ هارا پس از کشتن پشت سر هم دشمنان بدست بیاورید. اما در وارزون شما تنها می‌توانید یکی از چهار کیل استریک Shield Turret، UAV، Cluster Strike و Precision Air Strike را خریداری کنید.

در اینجا مقاله ما درباره انواع تجهیزات و ایتم‌های وارزون به اتمام می‌رسد. امیدواریم که این مقاله توانسته باشد به اندازه کافی شما را با انواع ایتم در بازی آشنا کند. اگر سوال و یا مشکلی دارید، مشکلی در توضیحات وجود دارد و یا نکاتی را می‌دانید که می‌خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید آن در بخش نظرات بنویسید و باعث دلگرمی ما بشوید.

بیشتر بخوانید :  نقد و بررسی Katana Zero | سامورایی سایبرپانک

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`