Counter-Strike: Global Offensive
کانتر استرایک

آموزش کانتر استرایک-تجهیزات جانبی و نارنجک ها

بازی های مرتبط

در قسمت‌های گذشته سری مقالات آموزشی  کانتر استرایک، به سراغ پیستول‌ها، ساب ماشین گان‌ها، اسلحه‌های سنگین و رایفل‌ها رفتیم و از نکات مهم هنگام استفاده از آن‌ها برایتان گفتیم، حال در قسمت هفتم آموزش کانتر استرایک به سراغ نارنجک و تجهیزات جانبی درون بازی می‌رویم، آن‌هارا معرفی می‌کنیم و نکات مفیدی را برایتان شرح می‌دهیم. پس در ادامه با نوین اسپات همراه باشید.

پروفایل بازی کانتر استرایک

نارنجک – HE Greande

تجهیزات

این نوع نارنجک پس از پرتاب، مدت کوتاهی بر روی هوا می‌ماند و در صورت نرسیدن به مقصد منفجر می‌شود. انفجار این نارنجک باعث کند شدن سرعت راه رفتن، مختل شدن صدا و دمیج دادن به بازیکن می‌شود. هرچه نارنجک نزدیک‌تر به دشمن منفجر شود، تاثیر آن بیشتر خواهد بود.(پوشیدن جلیقه بیش از 50 درصد تاثیرات HE Grenade را کاهش می‌دهد.)

قیمت:300$

پاداش کشتن:300$

کلید خرید:B+6+4

نکات قابل استفاده:

 • در صورتی که اسموک همراه خود ندارید و می‌خواهید از محلی نا امن عبور کنید می‌تواند از دودی که این نارنجک پس از انفجارش درست می‌کند نیز استفاده کنید.
 • در راند‌های آنتی ایکو یک HE می‌تواند به راحتی تمامی تیم دشمن را به 2 HP برساند، به درستی از آن استفاده کنید.
 • نقاط مناسب کمپ کردن هر مپ را یاد بگیرید و یاد بگیرید که چگونه بدون دیده شدن به آنجا HE پرتاب کنید. با پرتاب HE موفق شما می‌توانید افراد کمپر را بکشید و یا از جایگاه خود خارج کنید.

نارنجک – Flashbang

این نارنجک چاقویی دولبه به شمار می‌رود. یک پرتاب موفق می‌تواند باعث برد شما و یک پرتاب ناموفق باعث باخت شما شود. این نارنجک پس از گذشت مدت کوتاهی از پرتاب منفجر می‌شود و تمامی افرادی که صورتشان سمت این نارنجک است را کور می‌کند. با توجه به فاصله و نوع دید به نارنجک کوتاه‌ترین مدت کور شدن 0.95 ثانیه و بلندترین مدت آن 4.87 ثانیه است.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: معرفی هیرو جدید در League of Legends

قیمت:200$

پاداش کشتن:300$

کلید خرید:B+6+3

نکات قابل استفاده:

 • پشت کردن به فلشبنگ تاثیر آن را بسیار کاهش می‌دهد. پس در صورت شنیدن برخورد نارنجک به دیوار و یا صدای پرتاب آن، صورت خود را به سمت مخالف بکنید تا کور نشوید.
 • استفاده از Flashbang در محیط‌های کوچک می‌تواند بسیار موثر باشد.
 • فلشبنگ‌هارا طوری پرتاب کنید که به محض قرار گرفتن در دید دشمن منفجر بشود و فرصت چرخاندن صورت را به آن‌ها ندهید.

نارنجک – Decoy

کانتر استرایک

این نارنجک تا زمانی که به‌طور کامل متوقف نشده منفجر عملکرد خود را آغاز نمی‌کند. پس از توقف کامل این نارنجک صدای قوی‌ترین سلاح شما را تقلید می‌کند و پس از مدتی منفجر می‌شود.

قیمت:50$

پاداش کشتن:300$

کلید خرید:B+6+2

نکات قابل استفاده:

 • پرتاب Decoy درون دود اسموک می‌تواند باعث گمراهی دشمنان و لو نرفتن محل شما شود.
 • Decoy شباهت‌های ظاهری بسیار با Flashbang دارد، شما با استفاده از Decoy می‌توانید دشمنان خود را گول بزنید تا صورت خود را برگردانند.
 • در مپ‌هایی مانند Nuke شما می‌توانید از Decoy برای شکستن شیشه و پرت کردن حواس دشمن استفاده کنید.

نارنجک – Smoke Greande

کانتر استرایک

این نارنجک نیز مانند Decoy، تا زمانی که حرکت آن کاملا متوقف نشود منفجر نمی‌شود. با منفجر شدن این نارنجک محدوده‌ای نه چندان بزرگ را دود آشغال می‌کند و باعث محدود دید افراد در دو طرف اسموک و داخل آن می‌شود.

قیمت:300$

پاداش کشتن:300$

کلید خرید:B+6+5

نکات قابل استفاده:

 • به دلیل منفجر نشدن اسموک در هوا، شما می‌توانید یک بمب سایت را اسموک کنید و بمب سایت دیگری بروید، به اصطلاح فیک کنید.
 • با اسموک کردن بمب به عنوان تروریست می‌توانید مدتی وقت برای خود بخرید تا بمب را پیدا کنند، همچنین با اسموک کردن بمب به عنوان کانتر تروریست و قایم شدن در آن می‌توانید بدون دیده شدن بمب را خنثی کنید.
 • بهترین استفاده از Smoke Grenade زمانی است که می‌خواهید با ایجاد یک کاور موقت، از مسیری عبور کنید و توسط دشمنان آسیب نبینید.
بیشتر بخوانید :  احتمال ساخت نقشه‌های بزرگتر برای بازی PUBG

آموزش کانتر استرایک

نارنجک – Molotov و Incendiary

کانتر استرایک

این دو نارنجک نیز مانند Flashbang و HE پس از گذشت مدتی از پرتاب منفجر می‌شود. هنگام انفجار محدوده کوچکی را به آتش می‌کشند و هرکسی را که در آتش قرار بگیرد دمیج سنگینی به مرور زمان وارد می‌کند.

قیمت:400$ و 600$

پاداش کشتن:300$

کلید خرید:B+6+1

نکات قابل استفاده:

 • اسموک می‌تواند آتش این دو نارنجک را خاموش کند چه پیش از آتش پرتاب شده باشند و چه پس از آتش.
 • این دو نارنجک بهترین روش برای مقابله با کمپر‌ها محسوب می‌شوند. در صورت پرتاب درست کمپر‌ها یا باید بمیرند و یا خود را نشان دهند.
 • در مراحل گروگان گیری مواظب باشید تا گروگان‌ها را آتش نزنید، آتش زدن گروگان‌ها باعث می‌شود تا تمام پول شما به هیچ تبدیل بشود.

تجهیزات جانبی – جلیقه و کلاه ایمنی

تجهیزات

جلیقه و کلاه ایمنی تنها تجهیزات دفاعی بازی می‌باشند. جلیقه و کلاه ایمنی با توجه به هر اسلحه مقدر دمیج متفاوتی را کسر می‌کنند که می‌تواند جان شما را نجات بدهد، از همین رو می‌توان گفت جلیقه و کلاه ایمنی از جمله تجهیزاتی هستند که همواره باید با خود همراه داشته باشید. شما قادرید که جلیقه را به صورت تنها و یا با کلاه بخرید ولی نمی‌توانید تنها کلاه را بخرید.

قیمت جلیقه:650$

قیمت کلاه و جلیقه:350$

کلید خرید جلیقه:B+5+1

کلید خرید کلاه و جلیقه: B+5+2

نکات قابل استفاده:

 • جلیقه و کلاه ایمنی علاوه بر کسر کردن دمیج دشمن، باعث می‌شود که آهسته نشوید، در صورت برخورد تیر به شما Crosshair‌تان تغییر نکند و همچنین در صورت منفجر شدن HE Grenade در کنارتان اختلال صدایی ایجاد نشود.
 • تنها در صورتی جلیقه را دوباره خریداری کنید که بیش از 60 درصد آن را از دست داده‌اید.
 • هنگامی در مقابل AK-47 و AWP هستید بهتر است کلاه ایمنی نخرید و پولتان را خرج اسلحه بهتری بکنید.
بیشتر بخوانید :  ۱۰ لحظه‌ ماندگار در مجموعه‌ی Resident Evil

تجهیزات جانبی – Defuse Kit و Rescue Kit

کانتر استرایک

کیت‌ها که مخصوص گروه کانتر تروریست هستند، نقش کلی افزایش سرعت عملیات را دارند. در سناریو‌های بمب گذاری Defuse Kit زمان لازم برای خنثی کردن بمب را از 10 به 5 ثانیه کاهش می‌دهد و در سناریو‌های گروگان‌گیری، باعث می‌شوند که گروگان زودتر برداشته شود. لازم به ذکر است که پس از مرگ هر کانتر تروریست، کیت آن بازیکن بر روی زمین می‌افتد و هم تیمی‌هایش می‌توانند آن را از روی زمین بردارند.

قیمت:400$

کلید خرید:B+5+3

اموزش کانتر استرایک

تجهیزات جانبی – Zeus-X27

کانتر استرایک

Zeus سلاحی ارزان و قدرتمند است که فواصل نزدیک می‌تواند هر دشمنی را با یک تیر بکشد. لازم به ذکر است که شما تنها می‌توانید یکبار از این اسلحه استفاده کنید.

قیمت:300$

پاداش کشتن:0$

کلید خرید:B+5+4

نکات قابل استفاده:

 • کمپ کنید، بهترین راه برای رسیدن به دشمن و کشتن آن‌ها با این اسلحه کمپ کردن است.
 • همراه داشتن Smoke و Flashbang می‌تواند به شما کمک کند راحت به دشمن نزدیک شوید و او را بکشید.
 • رنج این اسلحه بسیار کم است و کمی از نایف بیشتر است، بنابراین در مناطق باز از این اسلحه استفاده نکنید.

مقالات آموزشی ما درباره تجهیزات جانبی و همینطور کانتر استرایک در اینجا به پایان می‌رسد. امیدواریم این مقالات کمکی به شما کرده باشند و نکات تازه‌ای را به شما آموزش داده باشند. آیا در این آموزش نکته‌ای را جا انداخته‌ایم و ذکر نکرده‌ایم؟ شما چه نکاتی را هنگام استفاده از این اسلحه‌ها پیشنهاد می‌کنید؟ نظرات و پیشنهادات زیبای خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`