Unreal engine 5
Unreal engine 5

تماشا کنید: دموی جدید Unreal engine 5 با نام Valley of the Ancient

در سال گذشته موفق شدیم تا اولین نگاه به ویژگی‌های موتور گرافیکی جدید کمپانی اپیک گیمز یعنی Unreal engine 5 اندازیم. به تازگی دمویی از این موتور گرافیکی قدرتمند منتشر شده که تماشای آن خالی از لطف نیست. در ادامه برای تماشای ویدیوی مربوطه و کسب اطلاعات تکمیلی، همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

Unreal Engine 5 سبب می‌شود که ساخت بازی ها، بسیار راحت‌تر از گذشته صورت گیرند، جلوه های بصری نیست نمای ویژه و منحصر به فرد خواهند بود و به واقعیت نزدیک‌تر می‌شوند. این دمو هم‌اکنون از فروشگاه اپیک گیمز و با حجم ۱۰۰ گیگابایت قابل دریافت است. هم‌چنین دسترسی زود هنگام به Unreal Engine 5 برای کاربران فعلی این موتور بازی‌سازی امکان پذیر بوده و انتشار نسخه‌ی کامل آن برای اوایل سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده است.

تماشا کنید: دموی جدید Unreal engine 5 با نام Valley of the Ancient

آنریل نجین ۵ دارای قابلیت‌های ویژه‌ای است. اولین قابلیت Lumen نام دارد. یک global illumination کاملا داینامیک و پویا که نورپردازی را بسیار زیبا‌تر از گذشته می‌کند. دومین قابلیت Unreal 5 نیز Nanite نام دارد. توسعه دهندگان به کمک این قابلیت می‌توانند جزئیاتی باورنکردنی و فوق العاده را برای بازی خود طراحی نمایند. در حقیقت این دو قابلیت جدید، به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا جلوه‌های بصری واقعی‌تر و فوق العاده‌ای خلق نمایند.

  • موتور گرافیکی جدید، Unreal Engine 5 ، برای خلق جلوه‌های بصری بهبود یافته و واقع‌گرایانه طراحی شده است. این موتور گرافیکی از دو قابلیت بسیار مهم و حیاتی برخوردار می‌باشد.
  • اولین قابلیت Lumen نام دارد. global illumination کاملا پویا و زنده. این قابلیت، به سرعت، پاسخگوی تغییرات نور در محیط خواهد بود. به کمک آن بازتاب‌ها و نورپردازی و موارد مربوطه، بسیار طبیعی‌تر و واقع‌گرایانه‌تر به چشم خواهند آمد. توسعه دهندگان می‌توانند با کمک گیری از Lumen محیط پویا‌تری خلق کنند و زاویه‌ی تابش نور در ساعات مختلف روز را تعیین نمایند. Lumen بسیاری از ایده‌های روند حال حاضر توسعه را عوض می‌کند و جلوه‌ی جدیدی به آن‌ها می‌دهد. همچنین کار طراحان را برای نورپردازی و … آسان‌ می‌کند.
  • دومین قابلیت مطرح Unreal Engine 5 ، با نام Nanite معرفی شد. توسعه دهندگان به کمک این قابلیت می‌توانند جزئیات محیط را به میزان بسیار زیادی افزایش دهند.

کمپانی اپیک گیمز تاکید داشته که این موتور گرافیکی از تمام کنسول‌های نسل حاضر و نسل آینده + گوشی‌های همراه + کامپیوترهای شخصی پشتیبانی خواهد کرد. اپیک گیمز اظهار داشته که معماری این موتور گرافیکی، به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد که با سرعت بیشتری به ساخت بازی‌های خود بپردازند. همچنین انواع و اقسام انتخاب‌های مختلف در دسترس مصرف کنندگان قرار دارد.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: گیم‌پلی جدید بازی Observer: System Redux

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`