شرکت Ubisoft شکایت‎های مربوط به اذیت و آزار را نادیده می‎گیرد

متاسفانه، شرکت Ubisoft نیز همانند اکثر کمپانی‎های ثروتمند و شناخته شده، توجهی به امنیت و رفاه کارمندانش ندارد. این شرکت، مانند سایر شرکت‎هایی که در این موارد اسمشان به گوش می‎خورد، اقدامی در رابطه با آزار و اذیت کارمندانش، انجام نداده و سکوت اختیار کرده است. به نظر می‎رسد حمایت از کسانی که موجب این آزار و اذیت‎ها هستند، برای شرکت Ubisoft و آقای «ایو گیلموت» (Yves Guillemot)، اهمیت بیشتری در مقابل حمایت و مراقبت از کارمندان‎شان، داشته باشد. این شرکت نیز مانند سایرین، تصمیم گرفته غرق در پول شود و به کارمندانی که این پول و شهرت را برای‎شان به ارمغان می‎آورند، بی توجهی کند. در ادامه مطلب، همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

آقای گیلموت، چند ماه پیش عنوان کرد که اقداماتی جدی برای رفع مشکلات آزار و اذیت فرهنگی در شرکت Ubisoft، انجام خواهد داد. پس از آن، یک نظر سنجی به صورت ناشناس برگزار شد. در این نظر سنجی، حدود 3500 کارمند ذکر کردند که یا شاهد آزار و اذیت بوده‎اند و یا خودشان قربانی چنین رفتار ناشایستی شده‎اند. با توجه به این آمار، تنها نتیجه‎ای که می‎توان گرفت، این است که آزار و اذیت، در سطح بسیار گسترده‎ای صورت گرفته است.

چندی پیش که گزارش مشکلات مشابهی در شرکت‎های Activision و Blizzard به بیرون درز کرد، تعدادی از کارمندان شرکت Ubisoft، جهت حمایت از قربانیان اذیت و آزار، نامه‎ای به این دو شرکت نوشتند. در این نامه، ذکر شد که قول‎های آقای ایو گیلموت در مورد اصلاح وضعیت، کاملاً توخالی هستند و شرکت Ubisoft نیز وضعیت مشابهی را پشت سر می‎گذارند.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: تریلر گیم پلی Shenmue 3 بی‌نظیر به‌نظر می‌رسد

کسانی که مسئول این آزار و اذیت‎ها بودند، به دلایلی، نه تنها اخراج و تنبیه نشده، بلکه یا به شعبه دیگری منتقل شدند و یا در نهایت ارتقاء درجه گرفتند! به همین ترتیب، چرخه آزار و اذیت، نه تنها خاتمه نیافت، بلکه بیشتر از پیش شد. افرادی مانند «سرج هسکوئت» (Serge Hascoët) که به طور علنی مشخص شد به تعدادی از افراد، بدون رضایت‎شان مواد مخدر داده است، بایستی به صورت عمومی به دلیل اقدامات و آزار و اذیت‎هایش اخراج می‎شد. اما متاسفانه، به دلیل دوستی وی با رئیس شرکت Ubisoft، تنها از او خواسته شد که خودش استعفاء دهد!

بعد از منتشر شدن نامه کارمندان که از آقای گیلمو و سران این شرکت تقاضا داشتند بر روی قول خود پایبند بمانند، ایمیلی به تمامی کارمندان، ارسال شد. در آن ایمیل، ذکر شده بود که سران این شرکت، صدای آنان را شنیده‎اند. کارمندان در پاسخ به این ایمیل، لیستی از درخواست‎های خود را نوشتند. این درخواست‎ها، مواردی منطقی و عقلانی بودند. از نمونه‎های آن، می‎توان به جلوگیری از ارتقاء درجه افرادی که علناً به آزار و اذیت می‎پردازند و اهمیت به نظرات کارمندان در سیاست‎های شرکت و آینده آن، اشاره کرد.

از ذکر این درخواست‎ها و قول سرات شرکت Ubisoft برای اصلاح وضعیت موجود، حدود 100 روز می‎گذرد و هنوز هم تغییری حاصل نشده است. حساب توییتر ABetterUbisoft که مربوط به تعدادی از کارمندان قربانی آزار و اذیت است، با ارسال توییتی ذکر کردند که پاسخی به درخواست‎های‎شان داده نشده است. به همین دلیل، دادخواستی را به صورت عمومی، منتشر خواهند کرد. آنان، از همه افراد، حتی بازیکنان و علاقمندان، خواستند که در این دادخواست برای هرچه بهتر شدن وضعیت موجود در شرکت Ubisoft، شرکت کنند.

بیشتر بخوانید :  توسعه‌ی بازی The Walking Dead: The Final Season به افراد دیگری واگذار خواهد شد

شاید به نظرتان شرکت کردن در این دادخواست، بی نتیجه باشد اما همین مسئله نیز ممکن است باعث تغییر رویکردها و بهبود زندگی افراد زیادی شود که در محیط کاری، موجب آزار و اذیت قرار می‎گیرند.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`