با پر درآمد ترین استریمرهای جهان آشنا شوید

امروزه در صنعت گیمینگ راه‌های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد. یکی از این راه‌ها بازی کردن و لایو استریم آن است. لایو استریم بازی‌ها برای چند سالی است که تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بخش‌های صنعت گیمینگ و سرگرمی در جهان شده است. بسیاری از استریمرها خود تبدیل به ستاره و فوق ستاره‌هایی شده‌اند که حتی در رسانه‌های جریان اصلی نیز می‌توان نام آن‌ها را دید. فوق ستارگان خود دارای درآمد بسیار بالایی هستند. امروز می‌خواهیم در این مطلب، به شما پردرآمدترین استریمرهای جهان را معرفی خواهیم کرد. با نوین اسپات همراه باشید.

امروزه افراد بسیار دوست دارند تا ستاره‌های موردعلاقه خود در حوزه استریمینگ را مرتباً تماشا کنند. استریمرها تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین منابع درآمد صنعت گیمینگ شده‌اند. روزانه میلیون‌ها دلار سرمایه در شبکه‌های استریم در گردش هستند. سبک خاص استریمینگ و طبع شوخ خود استریمرها، علاقه مندی به تماشای بازیکنان حرفه ای و…، از دلایلی هستند که افراد به سراغ استریمرها می‌روند. از آنجایی که بسیاری از افراد دوست دارند که خود استریمر شوند، می‌خواند بدانند که استریمرهای موفق چه کسانی هستند و چگونه کسب درآمد می‌کنند؟

راه‌های کسب درآمد یک استریمر در شبکه‌ها بدین شکل است:

  • حق عضویت کانال یا سابسکریپشن: دیدن استریم برای تمامی افراد رایگان است اما افراد عضو، از امکانات اضافه برخوردار هستند.
  • تبلیغات
  • دونیت‌های تماشاگران
  • دیگر موارد (بیت‌ها Bits، هورا Cheers و…)

در لیست پیش رو، قصد داریم تا به شما 10 تا از پر درآمدترین استریمرهای جهان را معرفی کنیم. تنها می‌بایست توجه کنید که در این لیست شاید نام افرادی مانند Ninja، Pokimane یا Tommyinnit را مشاهده نکنید. مبنای لیست ما، رقم درآمد استریمرهای توییچ است که به تازگی لیک شده‌اند. توییچ، به عنوان پرطرفدار ترین سرویس لایو استریم گیمینگ، برای این لیست انتخاب شده است زیرا بسیاری از افراد می‌خواهند استریم کردن را در توییچ شروع کنند و به همین دلیل برای این افراد، بسیار مهم است که بدانند موفق ترین افراد چه موفقیتی دارند.

 

پردرآمدترین استریمرها:

 

10 – HasanAbi

استریمر HasanAbi در میان برخی از مطرح‌ترین استریمرهای پلتفرم توییچ است. او برای اولین بار فعالیت خود در سطح اینترنت را با کار در رسانه آنلاین The Young Turks شروع کرد. از همان ابتدا، حسن‌آبی در دیدگاه‌های خود منحصر به‌فرد بوده است. سری Pop-Church او بسیار موفق بود و در نهایت در سال ۲۰۱۸، وارد دنیای استریمینگ شد. حسن‌آبی به دلیل نظرات سیاسی و پوشش رخدادهای مربوط به دنیای سیاست شهرت دارد. او پوششی خاص از وقایع انتخابات ۲۰۲۰ را داشت. چنین کاری در جهان استریمینگ توییچ، بی سابقه بوده است. این استریم‌ها از نظر تعداد بینندگان، سایت‌های خبری حرفه‌ای را به چالش می‌کشید. حسن‌آبی در کنار فعالیت‌های سیاسی خود، به گیمینگ نیز می‌پردازد. او با افراد متعددی هم‌استریم می‌شود تا بازی‌های مورد علاقه خود را تجربه کند. درآمد حسن‌آبی در توییچ 2,810,000 دلار بوده است.

بیشتر بخوانید :  محبوب‎ترین بازی‎های رومیزی (برد گیم) کدامند؟

 

9 – LIRIK

لیریک استریمری اهل ایالت ماساچوست آمریکا است که از سال ۲۰۱۰ در زمینه استریم کردن بازی‌ها فعالیت می‌کند. وی حرفه استریمینگ را با بازی کردن سری World of Warcraft آغاز کرد. سپس در سال ۲۰۱۲، به بازی کردن عنوان DayZ روی آورد. در طی سالیان مختلف، او بازی‌های متفاوتی را استریم کرده است. از PUBG گرفته تا Barbie، می‌توان گفت که پالت بازی‌های موجود در چنته‌ی LIRIK بسیار زیاد است. یکی از خصوصیات منحصر به فرد این استریمر، این است که وی از خود وب کم نمی‌دهد. برای سال‌ها در چت او جوک روزانه این است که تنها سابسکرایبرها دسترسی به وب کم او دارند. لیریک ۱۷۰۰۰ سابسکرایبر فعال و میانگین ۲۱۰۰۰ بیننده در هر استریم خود را دارد. درآمد او در توییچ 2,984,000 دلار بوده است.

 

8 – AuronPlay

آئورون پلی استریمر اسپانیایی است که در پلتفرم توییچ فعالیت می‌کند. این استریمر در ابتدا به عنوان یوتیوبر فعالیت می‌کرده است. شروع فعالیت او نسبت به بسیاری از استریمرهای موفق، دیرتر بوده است. او در سال ۲۰۱۹ استریمینگ را شروع کرده است. با این حال، او استعدادی دارد که باعث شده است چنین سریع به محبوبیت برسد: طنز. آئورون به مانند یک کمدین است. بیشتر استریم‌هایش، ری‌اکشن‌های خنده دار و کمیک او به ویدئوهای ترند اینترنت است. همچنین او بازی‌هایی مانند GTA، Minecraft و Among Us را بازی و استریم می‌کند که در آن‌ها، طبع شوخ خود را به نمایش می‌گذارد. درآمد آئورون پلی در توییچ 3,053,000 دلار بوده که نیمی از آن به خاطر تبلیغات و نیمی به خاطر سابسکرایبرهای او بوده است.

 

7- TimTheTatman

تیم د تت‌من استریمری است که موفقیتی ناگهانی را در توییچ تجربه کرد. این استریمر موفقیتی ثابت را برای سالیان سال تجربه می‌کرد. تا این که در سال ۲۰۲۰ توانست موفقیتی بالا داشته باشد. این استریمر دارای شخصیتی منحصر به فرد است که در تمامی موقعیات، می‌تواند سرگرم کننده باشد. او به واسطه محبوبیت ناگهانی بازی Fall Guys و عدم قابلیت او در بردن یک دست از این بازی، موجب محبوبیت بالای او شد. تیم د تت‌من هم اکنون توییچ را به مقصد سرویس YouTube Gaming رها کرده است. درآمد او در توییچ 3,290,000 دلار بوده است.

بیشتر بخوانید :  ۱۰ لحظه‌ ماندگار در مجموعه‌ی Resident Evil

 

6- Ludwig

استریمر لودویگ، تاریخ ساز است. او به مدت ۵۱ روز توانست در صدر کانال‌هایی با بیشتر تعداد عضو یا سابسکرایبرها باشد که پیش‌تر در تاریخ توییچ، بی سابقه بوده است. این استریمر به دلیل تخصص خود در سری بازی‌های Super Smash Bros. بسیار مطرح است. در طی سالیان متمادی، لودویگ برای خود کامیونیتی فعالی ساخته است که همواره او را حمایت می‌کند. درآمد بالای او در یک برهه، قطعاً به لطف رکورد ۵۱ روزه خود به عنوان دارنده بیشترین تعداد سابسکرایبر است. او در توییچ 3,290,000 دلار درآمد داشته است.

 

5- NICKMERCKS

نیک‌مرکس از یکی از پرطرفدارترین استریمرهای بازی‌های کامپیتیتیو در توییچ و جهان است. او که اعضای گروه معروف بازیکنان eSports، گروه FaZe Clan است، است و به بازی‌هایی مانند Call of Duty و Fortnite می‌پردازد. علاوه بر استریمینگ، نیک‌مرکس دارای کانال یوتیوب خود است. هرچند که این کانال یوتیوب، مانع چهار سال استریمینگ ثابت او نشده است. او در دسامبر ۲۰۲۰ تبدیل به دومین کانال با بیشتری مقدار عضو یا سابسکرایبر شد. درآمد نیک‌مرکس در توییچ 5,096,000 دلار بوده است.

 

4- Tfue

تی‌فیویکی از معروف‌ترین استریمرهای توییچ و از بهترین بازیکنان بازی‌های شوتر و بتل رویال است. موفقیت تی‌فیو به هیچ عنوان اتفاقی نیست. او از همان ابتدا به‌همراه مهارت خود در انجام چنین بازی‌ها، توانست نظر بازیکنان حرفه‌ای و خاک خورده این زمینه را به خود جلب کند. در کنار آن، تماشاگران همواره توانایی او در بازی فورتنایت را تحسین می‌کنند. این توانایی چنان بالا بوده است که او را وارد جام جهانی فورتنایت نیز کرد. اما تی‌فیو تصمیم بر ادامه حرفه خود در زمینه استریمینگ کرد. درآمد او در توییچ 5,295,000 دلار بوده است.

 

3- Summit1g

سامیت‌۱‌جی از قدیمی‌ترین استریمرهای شبکه توییچ است. از زمانی که استریمینگ در جهان به عنوان منبع درآمدی قابل قبول شناخته شد، این استریمر نیز شناخته شده است. او که یک بازیکن قدیمی و بازنشسته‌ی سری Counter Strike است، امروزه بیشتر وقت خود را صرف بازی کردن عناوین شوتر و بتل رویال می‌کند. با این حال، چنین مسئله‌ای موجب این نشده است که او عناوینی مانند Pokemon Go را امتحان نکند. روحیه رقابتی او و لذت بخشی استریم‌هایش موجب رشد این استریمر شده است. در آمد او در توییچ 5,847,000 دلار بوده است.

بیشتر بخوانید :  معرفی برترین بازی‌ های ترسناک برای PS4 و PC و Xbox One و Switch

 

2- xQc

اکس کیو سی یکی از محبوب‌ترین استریمرهای این روزهای توییچ است. این استریمر پس از ترک توییچ توسط نینجا و شرود در سال ۲۰۱۹، او توانست جایگاه آنان را به عنوان محبوب‌ترین استریمر این پلتفرم را تصاحب کند. این استریمر در ابتدا به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای اورواچ شناخته می‌شد و به همین دلیل استریم‌های او از ابتدا، دنبال کنندگان راضی کننده‌ای داشته است. او که از سال ۲۰۱۷ استریم می‌کند، تا به حال درآمدی بالغ بر 8,454,000 دلار داشته است.

 

1- CriticalRole

برای بسیاری از افراد، مفهوم استریم کردن بیشتر برای افراد است. اما کمتر به این فکر می‌کنید که یک تیم یا مفهوم به خودی خود بتواند کانال استریم بسیار موفقی داشته باشد. اما کریتیکال رول در همین جا است که ما را غافلگیر می‌کند. این کانال مخصوص بازی محبوب Dungeons and Dragons است. در این کانال، صداگذاران مطرح متعددی دور هم جمع می‌شوند تا به طور زنده به بازی D&D بپردازند. به واسطه سابسکریپشن‌ها، بیت‌ها و تبلیغات، این کانال درآمدی بالغ بر 9,626,000 دلار داشته است.

 

پیوست اول: جدول بیشترین فالوورهای توییچ

استریمرفالوور ها
Ninja17 میلیون کاربر
Tfue10.7 میلیون کاربر
AuronPlay10.3 میلیون کاربر
Rubius10 میلیون کاربر
shroud9.7 میلیون کاربر
Pokimane8.2 میلیون کاربر
TheGrefG8.2 میلیون کاربر
ibai8 میلیون کاربر
Myth7.3 میلیون کاربر
tommyinnit6.5 میلیون کاربر

 

پیوست دوم: استریمرها با بیشتری ساعت مشاهده

استریمرساعات تماشاشده در 2021
xQc46.3 میلیون ساعت
Gaules35.2 میلیون ساعت
AuronPlay33.8 میلیون ساعت
loud_coringa32.6 میلیون ساعت
ibai25.7 میلیون ساعت
Trainwrecks23 میلیون ساعت
shroud22.7 میلیون ساعت
Asmongold20.8 میلیون ساعت
HasanAbi20.3 میلیون ساعت
ROSHTEIN20.2 میلیون ساعت

 

پیوست سوم: جدول بیشترین سابسکریپشن‌های توییچ

استریمرسابسکریپشن ها
xQc70700 عضو یا سابسکرایبر
AdinRoss53100 عضو یا سابسکرایبر
Gaues52100 عضو یا سابسکرایبر
Ranboo51400 عضو یا سابسکرایبر
HasanAbi49800 عضو یا سابسکرایبر
NICKMERCS45800 عضو یا سابسکرایبر
ibai45200 عضو یا سابسکرایبر
AuronPlay38800 عضو یا سابسکرایبر
Summit1g38300 عضو یا سابسکرایبر
Sykkuno36100 عضو یا سابسکرایبر

 

پیوست چهارم: پرارزش‌ترین استریمرهای جهان

نکته: افراد پرارزش، ممکن است دارایی‌های پر ارزش خود را از طریق کارهای دیگر نیز به دست آورده باشند.

  1. Tyler ‘Ninja’ Blevins: پانزده تا بیست میلیون دلار
  2. Michael ‘Shroud’ Grzesiek: هشت تا دوازده میلیون دلار
  3. Tim ‘TimTheTatman’ Betar: بالای شش میلیون دلار

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`