برترین کاتسین های بازی‌های ویدیویی

برترین کاتسین های بازی‌های ویدیویی

برخی عاشقشان‌اند و برخی از آن‌ها متنفرند اما تقریباً تمام بازی‌های ویدیویی کاتسین دارند. علت‌های مختلفی برای استفاده از صحنه‌های سینمایی یا کاتسین در بازی‌های ویدئویی وجود دارد. گاهی اوقات برای معرفی محیطی جدید، گاهی برای نشان دادن رویدادی مهم، در برخی موارد هم برای معرفی یک شخصیت جدید در بازی یا علت‌های دیگر از کاتسین استفاده می‌شود. در این مقاله قصد داریم به ده کاتسین برتر در بازی‌های ویدیویی اشاره کنیم پس در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

توجه: خطر لو رفتن داستان در ادامه متن وجود دارد

در بسیاری از اوقات کاتسین ها دارای مکالمات طولانی هستند که بسیاری از بازیکنان را خسته می‌کنند و بازیکن علاقه‌ای به تماشای آن ندارد. البته به نظر نمی‌رسد که هیچ کس دوست داشته باشد کاتسین هایی که در این فهرست به آن‌ها اشاره شده را نادیده بگیرد و آن‌ها را رد کند. در این فهرست بهترین کاتسین ها جمع آوری شده‌اند و موارد لیست شده تمام ویژگی‌هایی که یک کاتسین خوب باید داشته باشد را دارند و مطمئناً بعد از دیدن آن‌ها دیگر هیچ کاتسینی را سریعاً رد نخواهید کرد (مگر این که برای بار دوم بخواهید یک بازی را انجام دهید). این کاتسین ها نشان می‌دهند که اگر بخش نویسندگی بازی به درستی انجام گیرد، صحنه‌های سینمای تا چه میزان می‌توانند تأثیر گذار باشند. صحنه‌های سینمایی لحظاتی هستند که شخصیت‌های داستان می‌توانند به خوبی خودشان را به شما نشان دهند و مخاطب می‌تواند با دیدن آن‌ها بهتر با داستان و شخصیت‌هایش ارتباط برقرار کند. درست است که در بسیاری از موارد در صحنه‌های سینمایی گرافیک بازی افزایش یافته و ممکن است همین امر توجه بینندگان را جلب کند، اما نکته‌ی مهم‌تر اینجاست که با دیدن کاتسین ها در واقع شما نگاهی عمیق به شخصیت پردازی کسی که در حال کنترلش هستید، خواهید انداخت. پس بدون معطلی بیشتر بیایید به سراغ اصل مطلب برویم.

۱۰- Portalبرترین کاتسین های بازی‌های ویدیویی

 • پلتفرم: پی سی
 • ناشر: Valve Corporation
 • توسعه دهنده: Valve Corporation
 • تاریخ انتشار: ۸ آوریل ۲۰۰۸

پورتال شما را در نقش انسانی قرار می‌دهد که در یک مرکز آزمایشگاهی گیر افتاده است. شما یک تفنگ دارید که با استفاده از آن می‌توانید درگاه‌هایی ایجاد کنید و با استفاده از این درگاه‌ها در مکان جابجا شوید. در واقع شما یک موش آزمایشگاهی هستید و با حل کردن معماهایی که پیش رویتان قرار دارد آزمایش می‌شوید. بعد از مدتی این مرکز آزمایشی تصمیم می‌گیرد که شما را بکشد و شما باید با استفاده از تفنگتان و سوزاندن فسفر، جان خود را نجات داده و فرار کنید. تجربه‌ی این بازی، ماجراجویی بی نظیری است که بازیکن را به چالش کشیده و او را مجبور می‌کند که تمام محیط‌های بازی را با دقت نگاه کند، آن‌ها را تحلیل کرده و از خلاقیتش استفاده کند تا بتواند به هدفش برسد. بعد از به اتمام رساندن بازی خودتان شکفت زده می‌شوید که با استفاده از این تفنگ چه کارهایی انجام داده‌اید.

گیمپلی بازی پورتال توانست توجهات بسیار زیادی به خود جلب کند. از همان ابتدا پورتال توانست به یک از عناوین ماندگار و تأثیر گذار در دنیای بازی‌های رایانه‌ای تبدیل شود و به خاطر به چالش کشیدن توانایی‌های بازیکنان و معماهای مختلف سریعاً شهرت یافت و نامش بر سر زبان‌ها افتاد. هرچند نکته‌ای که باعث شد پورتال به یکی از عناوین کلاسیک تبدیل شده و هنوز هم طرفداران زیادی داشته باشد، تیتراژ پایانی بازی بود که پایان بازی را به طور کلی دگرگون کرد. گلیدوس تمام ماجراجویی‌هایی که انجام داده‌اید را در قالب یک شعر روایت می‌کند و در توصیفاتش از شما بسیار تعریف می‌کند. درست است، شما گلیدوس را نکشتید. او سالم و سلامت است هنوز هم محبوبیت فوق‌العاده‌ای در بین تمامی طرفداران دارد. شما به کیکتان رسیده‌اید اما سؤال اینجاست که آیا کیک را خواهید خورد؟

کات سین بازی Portal

 

۹- Diablo IIIبرترین کاتسین های بازی‌های ویدیویی

 • پلتفرم‌ها: پی سی، پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰
 • ناشر: Blizzard Entertainment
 • توسعه دهنده: Blizzard Entertainment
 • تاریخ انتشار: ۱۵ می ۲۰۱۲

در Diablo III شما به Sanctuary بازگشته‌اید تا با گله‌های شیطانی رو به رو شوید و به ارباب وحشت، دیابلو، برسید. درست مانند سایر عناوینی که بلیزارد ساخته است، دیابلو ۳ هم در واقع از تمام دیدگاه‌هایی که می‌توان یک بازی ویدیویی را مورد بررسی قرار داد، دارای کیفیت بالایی است. این یعنی در بخش کاتسین ها نیز دیابلو ۳ فوق‌العاده عمل کرده است. یکی از کاتسین هایی که اکثر بازیکنان هیچ‌گاه آن را فراموش نخواهند کرد، کاتسین معرفی Act II بازی است که در آن شاهد رویارویی دو فرشته، Tyrael و Imperius، هستیم. فضای هنری این صحنه‌ی سینمایی فوق‌العاده است و به خوبی می‌تواند این موضوع را به بازیکن القا کند که حتی موجودات الهی هم می‌توانند ناراحتی را تجربه کنند. این کاتسین به ما نشان می‌دهد که در واقع هر کسی که رو به روی ما می‌ایستد، به همان اندازه‌ای که احتمال دارد دوست ما باشد، به همان اندازه ممکن است که با ما دشمنی کند.

کات سین بازی دیابلو ۳

 

۸- God of War IIIبرترین کاتسین های بازی‌های ویدیویی

 • پلتفرم: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴
 • ناشر: Sony Computer Entertainment
 • توسعه دهنده: Santa Monica Studio
 • تاریخ انتشار: ۱۶ مارس ۲۰۱۰
بیشتر بخوانید :  آهنگ ساز The Last of Us: Part 2 می‎گوید که این بازی به زودی عرضه می‎شود

God of War III ما را به یونان باستان برده و ادامه‌ی داستان درگیری کریتوس با خدایان را روایت می‌کند. این موارد تقریباً چیز جدیدی در مجموعه‌ی God of War نیستند اما نکته‌ی تازه اینجاست که فهرست افرادی که در لیست مرگ کریتوس قرار دارند حالا بلند بالاتر از همیشه است. در واقع او می‌خواهد هر موجودی که کوه اولمپوس وجود دارد را نابود کند. مجموعه‌ی God of War به خشونت افراطی و بیش از حد خود شناخته شده است. این خشونت هم در بخش مبارزات بازی وجود دارد و هم در صحنه‌های سینمایی. اما یکی از صحنه‌های موجود در God of War III از نظر خشونت توانسته است از تمامی صحنه‌های دیگر پیشی بگیرد.

این کاتسین واقعاً یکی از خشن‌ترین صحنه‌ها در تاریخ بازی‌های ویدیویی است که با دیدن آن سریعاً در ذهنتان هک شده و فراموش کردندش کار دشواری است. در این صحنه کشته شدن، یا اگر بخواهیم بهتر بگوییم، قطع شدن سر هلیوس به نمایش گذاشته می‌شود. دیدن این صحنه‌ی خشونت آمیز بسیار آزار دهنده بوده اما با این حال نمی‌توانید از صحنه‌ی نمایش روی برگردانید. کریتوس با خشونت هر چه تمام‌تر سر این خدا را از تنش جدا می‌کند و با این کار نامش را به عنوان یکی از بی رحم‌ترین و خشن‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی در تاریخ ثبت می‌کند.

کات سین بازی God of War 3

 

۷- BioShock Infiniteبرترین کاتسین های بازی‌های ویدیویی

 • پلتفرم: پی سی، پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰
 • ناشر: ۲K Games
 • توسعه دهنده: Irrational Games
 • تاریخ انتشار: ۲۶ مارس ۲۰۱۳

BioShock Infinite یک بازی اول شخص تیراندازی است که در واقع سومین نسخه از مجموعه‌ی BioShock محسوب می‌شود. داستان این نسخه از بازی به خط داستانی نسخه‌های پیشین ربطی ندارد اما دارای ایده و گیمپلی ای مشابه نسخه‌های قبلی می‌باشد. محیط بازی بر اساس وقایع تاریخی قرن  بیستم طراحی شده است و خود داستان نیز در سال ۱۹۱۲ جریان دارد. در BioShock Infinite شما در نقش بوکر دووِت قرار خواهید گرفت. او به شهر کلمبیا (که در فضا معلق است) فرستاده می‌شود تا زنی به نام الیزابت را پیدا کند. الیزابت اکثر عمرش را در این محل زندانی بوده است. BioShock Infinite مطمئناً یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۳ بود و توانست با روایت داستانی جذاب، ارائه‌ی گیمپلی ای سرگرم کننده و پیچش‌های داستانی فوق‌العاده، مخاطبان را شگفت زده کند. همان‌طور که می‌دانید در روایت داستان استفاده از کاتسین تأثیر به سزایی دارد و یکی از نکات قوت این بازی هم کاتسین های جذاب آن بود که مشخصا تمام دیالوگ‌های آن با فکر و برنامه ریزی دقیقی نوشته شده بودند. کاتسینی که برای این فهرست انتخاب کرده‌ایم صحنه‌ی پایانی بازی است.

این کاتسین یکی از بحث برانگیزترین صحنه‌های موجود در این لیست است. پایان BioShock Infinite را می‌توان یک اثر هنری خواند. این پایان نه تنها داستان بازی را به نحو احسن به پایان می‌رساند و حفره‌هایی که در داستان وجود داشته را پر می‌کند بلکه بازیکنانی را که به تماشای آن نشسته‌اند انگشت به دهان خواهد گذاشت. ممکن است بار اولی که این صحنه را می‌بینید هضم آن برایتان دشوار باشد و برای فهم بهتر آن لازم باشد چند بار دیگر با دقت آن را مشاهده کرده یا درباره‌ی آن مطالعه کنید. نویسنده توانسته است داستانی پیچیده را با روایتی هنری و زیبا به مخاطب ارائه کند که مطمئناً کاتسین پایانی آن یکی از جالب‌ترین پیچش‌های داستانی در بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود.

کات سین بازی Bioshock Infinite

 

۶- Metal Gear Solidبرترین کاتسین های بازی‌های ویدیویی

 • پلتفرم: پلی استیشن ۱، دی سی، پی سی
 • ناشر: Konami Computer Entertainment Japan
 • توسعه دهنده: Konami Computer Entertainment Japan
 • تاریخ انتشار: ۲۱ اکتبر ۱۹۹۸

در نسخه‌ی اول مجموعه‌ی Metal Gear Solid شما در نقش مأمور ویژه، سالید اسنیک، قرار می‌گیرید. مأموریت شما این است که کنترل یک پایگاه مخفی که حاوی سلاح‌های اتمی است را به دست بگیرید. مجموعه‌ی Metal Gear Solid دارای ویژگی‌های خاص و فوق‌العاده‌ای است که به خاطر آن‌ها شناخته شده. این مجموعه یکی از بهترین عناوین مخفی کاری نظامی تمام دوره‌هاست. کاتسین های موجود در بازی نیز نقش بسیار مهم و مؤثری در موفقیت آن داشته‌اند. این موضوع به خصوص درباره‌ی نسخه‌های ابتدایی بازی صادق است چرا که در این نسخه‌ها، کاتسین ها قاعدتاً تنها راهی بودند که با استفاده از آن، بازی می‌توانست داستان را برای شما روایت کند و به شما بگوید که در اطرافتان چه خبر است. علاوه بر این موضوع، داستان نسخه‌های اول نیز مانند نسخه‌های اخیر بسیار جذاب و پیچیده بوده است. یکی از بهترین کاتسین های کل مجموعه صحنه‌ای بود که در نسخه‌ی اول مجموعه‌ی متال گیر سالید وجود داشت.

مرگ گری فاکس یکی از حماسی‌ترین لحظات این مجموعه به حساب می‌آید که نسخه‌ی اول را به یک بازی فراموش نشدنی تبدیل کرد. رابطه‌ی سالید اسنیک و گری فاکس رابطه‌ای عمیق بوده که به سال‌ها قبل از وقابع نسخه‌ی اول متال گیر سالید برمی‌گردد. آن‌ها در ابتدا دو رفیق بودند که به دشمن یکدیگر تبدیل شدند و در این کاتسین، گری فاکس تمام نفرتش را کنار می‌گذارد و اسنیک را نجات می‌دهد. همین اتفاق برای برانگیختن احساسات بازیکن کافی است اما باز هم درام بیشتری در راه است. گری فاکس سپس در آخرین لحظات زندگی‌اش اعتراف می‌کند که او قاتل اصلی پدر و مادر نیومی هانتر بوده است. نیومی دختری بود که از کودکی گری فاکس را به عنوان برادرش به حساب می‌آورد. البته چنین لحظات احساسی و تعجب آوری در مجموعه‌ی متال گیر سالید کم نیست و مطمئناً در بسیاری از جاهای دیگر مجموعه هم با آشکار شدن هویت مأمورهای مخفی دو جانبه یا ارتباطات پیچیده‌ی بین شخصیت‌ها مغز مخاطبان سوت می‌کشد، اما مطمئناً لحظه‌ی مرگ یار و دشمن قدیمی اسنیک یکی از به یاد ماندنی‌ترین لحظه‌ها در تاریخ بازی‌های رایانه‌ای است.

بیشتر بخوانید :  پاسخ Blizzard به شایعات پیرامون بازی دیابلو

کات سین بازی Metal Gear Solid

 

۵- Wolfenstein II: The New Colossusبرترین کاتسین های بازی‌های ویدیویی

 • پلتفرم: پی سی، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ
 • ناشر: Bethesda Softworks
 • توسعه دهنده: MachineGames
 • تاریخ انتشار: ۲۷ اکتبر ۲۰۱۷

بازی Wolfenstein II: The New Colossus ادامه‌ی داستانی که در Wolfenstein II: The New Order شروع شد را روایت می‌کند. این عنوان در آمریکا جریان دارد اما آمریکایی که تحت کنترل نازی‌هاست. وظیفه‌ی بازیکن این است که سر سخت‌ترین رهبران مقاومت را جمع آوری کند. این بازی دارای تنش و استرس زیادی است. علاوه بر گرافیک فوق‌العاده و دیالوگ‌های جالبی که در بازی گفته می‌شود، تمام کاتسین هایی که در آن وجود دارد جذاب و سرگرم کننده هستند. هرچند اکثر صحنه‌های سینمایی بازی خشونت آمیز هستند و حس استرس و تعلیق را در بازیکن ایجاد می‌کنند اما یک کاتسین در بازی وجود دارد که خشونت و استرس را به نقطه‌ی اوج خود می‌رساند.

در این صحنه BJ و گروهی از بازیگران برای دریافت نقشی در فیلم هیتلر تست می‌دهند و این صحنه واقعاً استرس زا، جذاب و خشن است. هر حرکتی که هیلتر انجام می‌دهد مو را به تنتان سیخ خواهد کرد. او دائماً اسلحه‌ای را به این طرف و آن طرف حرکت می‌دهد و شما نمی‌دانید که بالاخره چه موقع آن را شلیک خواهد کرد. در این صحنه به خوبی تعلیق ایجاد شده است و بیننده هر لحظه منتظر است که با یک صحنه‌ی بسیار خشونت آمیز مواجه شود، اما به ازای هر لحظه‌ای که استرس مخاطب افزایش می‌یابد، لحظه‌ی دیگری وجود دارد که شما را به خنده می‌اندازد. با دیدن این کاتسین ممکن است اخلاقیاتتان را مورد سؤال قرار دهید چرا که به چیزهایی خواهید خندید که کاملاً نا مناسب هستند.

کات سین بازی Wolfenstein 2

 

۴- Warcraft IIIبرترین کاتسین های بازی‌های ویدیویی

 • پلتفرم: پی سی
 • ناشر: Blizzard Entertainment
 • توسعه دهنده: Blizzard Entertainment
 • تاریخ انتشار: ۳ جولای ۲۰۰۲

Warcraft III ماجراجویی فوق‌العاده‌ای بود که درصد اندکی از بازی‌های امروزی با آن قابل مقایسه هستند. این بازی شما را به دنیایی پر از نزاع و تنش می‌برد که در آن نیروی‌های مرده از گور برخاسته‌اند و زندگی تمام موجودات زنده را تهدید می‌کنند. یکی از کلیدی‌ترین شخصیت‌هایی که شما در نقشش بازی می‌کنید Prince Arthas است. او هر کاری که لازم باشد را انجام می‌دهد تا از وطنش دفاع کند، حتی اگر مجبور شود مردم خودش را بکشد.

کاتسین های جذاب بسیاری در Warcraft III وجود دارند اما تأثیر گذارترین صحنه‌ی بازی زمانی است که Prince Arthas پس از شکست دادن نیروهای مرده و به دست آوردن شمشیر افسانه‌ای Frostmourne به بهایی سنگین، از Northrend به خانه‌ی خود بازمی گردد. او در واقع به تمام متحدان خود خیانت کرده و روحش را فروخته است تا به این پیروزی دست یابد. مخاطب می‌داند که او تغییر کرده است اما هیچ کس نمی‌تواند از او انتظار داشته باشد که شمشیرش را بیرون کشیده و پدرش را بکشد. این لحظه باعث شد که داستان بازی ۱۸۰ درجه تغییر کند. در ادامه ممکن بود هر اتفاقی رخ دهد و علاوه بر این، این صحنه به خوبی نشان داد که Arthas تا چه اندازه از انسانیت خود فاصله گرفته است و فضا را برای نیمه دوم بازی آماده کرد.

کات سین بازی وارکرفت ۳

 

۳- Mass Effect IIIبرترین کاتسین های بازی‌های ویدیویی

 • پلتفرم: پی سی، پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، وی یو
 • ناشر: Electronic Arts
 • توسعه دهنده: BioWare 
 • تاریخ انتشار: ۶ مارس ۲۰۱۲

داستان Mass Effect III در دنیایی جریان دارد که در آن زمین توسط نژادی از ماشین‌های وحشت ناک در حال نابودی است. فرمانده شپرد از این وضعیت بحرانی آگاهی دارد و به همین دلیل تصمیم می‌گیرد که تمدن‌های مختلفی که در سرتاسر کهکشان وجود دارند را گرد هم آورده و با کمک آن‌ها بشریت را نجات دهد. مجموعه Mass Effect یکی از عناوین نقش آفرینی علمی تخیلی است که تا کنون ساخته شده. این بازی توانسته است در قلب بسیاری از بازیکنان جای گیرد و نام خود را به عنوان یکی از خاطره انگیز ترین عناوین در دنیای بازی‌های ویدیویی به ثبت رساند. شاید بتوان گفت که بهترین لحظاتی که در مجموعه‌ی Mass Effect وجود دارند در قالب کاتسین هستند.

کاتسین های بسیار زیاد بازی باعث شده‌اند که حس تنش بازی دوچندان شود، مخاطبان به خوبی با شخصیت‌ها آشنا شوند و جهانی پویایی که سازنده خلق کرده است به خوبی به مخاطب معرفی گردد. تمام تنش‌هایی که طی کل دوران این مجموعه در وجود مخاطب ایجاد شده است در یک سکانس دراماتیک به اوج خود می‌رسد. این سکانس مبارزه‌ای برای نجات زمین را نشان می‌دهد و از نظر هنری بسیار زیبا و چشم نواز است. شما می‌توانید شدت حساسیت هر یک از اعمالی که در این لحظه انجام می‌گیرد را با وجودتان حس کنید چرا که اکنون هیچ راهی برای جبران اشتباهات وجود ندارد. این صحنه واقعاً استادانه ساخته شده است و می‌تواند به خوبی حس صداقت، اکشن دیوانه‌وار و هنرِ زیبا را با هم تلفیق کرده و مخاطب را روی صندلی‌اش میخکوب کند.

بیشتر بخوانید :  Microsoft هنوز هم در صدد خرید استدیو‌های مختلف است

کات سین بازی Mass Effect 3

 

۲- Final Fantasy VIIبرترین کاتسین های بازی‌های ویدیویی

 • پلتفرم: پی سی، پلی استیشن ۱
 • ناشر: Sony Computer Entertainment
 • توسعه دهنده: Square 
 • تاریخ انتشار: ۷ سپتامبر ۱۹۹۷

Final Fantasy VII بازیکن را به دنیایی پر از کشمکش‌های سیاسی و اجتماعی می‌برد. داستان بازی از این قرار است که منبع انرژی کل جهان که همه‌ی مردم به آن وابسته هستند، توسط شرکتی به نام شینرا تسخیر شده است. این شرکت در واقع کل جهان را کنترل می‌کند. کلاود زمانی یکی از سربازان شینرا بود اما هم اکنون به سازمانی به نام آوالانچ پیوسته است که بر ضد شینرا فعالیت می‌کند. اکثر یاران کلاود به همراه او مبارزه می‌کنند تا بتوانند جامعه‌ای متعادل و عادلانه‌تر ایجاد کنند اما کلاود در واقع در تلاش است تا هدف خود در زندگی را بفهمد.

Final Fantasy VII چندین لحظه‌ی فراموش نشدنی دارد اما هیچ یک با صحنه‌ای که Sephiroth از پشت به Aerith خنجر میزند برابری نمی‌کند. این لحظه توانست تمام جامعه‌ی گیم را شوکه کند و به بازیکنان یادآوری کرد که شخصیت‌های آن‌ها لزوماً شخصیت‌های آن‌ها نیستند! این شخصیت‌ها به بازی تعلق دارند و این داستان سرا است که تصمیم می‌گیرد که کدام یک از آن‌ها در داستان حضور داشته باشند و کدام یک ناپدید شوند. همچنین این صحنه توانست نام Sephiroth را به عنوان یکی از شیطانی‌ترین، بی رحم‌ترین و قسی‌القلب‌ترین شخصیت‌های منفی در تاریخ بازی‌های رایانه‌ای به ثبت رساند و همچنین بسیاری از مخاطبان را غمگین و محزون کند.

کات سین بازی Final Fantasy VII

 

۱- The Last of Usبرترین کاتسین های بازی‌های ویدیویی

The Last of Us یک بازی اکشن ماجراجویی است که داستان آن در جهانی فرا آخرالزمانی جریان دارد. در این بازی یک بیماری جدید اکثر جمعیت انسان‌ها را از بین برده است و در جهان بی رحم و تاریکی که به وجود آمده، تنها چیزی که مطرح است بقاست. جمعیت اندکی از انسان‌ها که باقی مانده‌اند باید از خود در برابر گروه‌های انسان‌های آلوده شده به بیماری محافظت کنند اما چیزی که شرایط را وخیم‌تر و دشوارتر کرده این است که خود انسان‌های باقی مانده نیز برای بقا با هم رقابت می‌کنند و به کشت و کشتار یکدیگر می‌پردازند! در این محیط خطرناک و بی رحم، شما در نقش جوئل قرار دارید. او یک قاچاقچی است و شما باید به او کمک کنید که به سلامت الی را به مقصدش برساند.

امکان ندارد که شما بخواهید فهرستی از ۱۰ کاتسین برتر در بازی‌های ویدیویی درست کنید و The Last of Us در این فهرست حضور نداشته باشد. این عنوان یکی از سینمایی‌ترین بازی‌هایی است که تا کنون ساخته شده و حتی یکی از کاتسین هایی که در بازی وجود دارد بی هدف نیست. هر لحظه‌ی این بازی حسی متفاوت را به بازیکن القا خواهد کرد، شما را با شخصیت‌ها بیشتر آشنا خواهد کرد و یا اطلاعات جدیدی را به شما ارائه خواهد کرد. مطمئناً نویسندگی در این بازی به بهترین نحو ممکن صورت گرفته است.

با وجود این که کاتسین های فوق العاده‌ی زیادی در این بازی وجود دارد، صحنه‌ای که در آن الی دیالوگ “اگر بگویم نه چی؟” را به زبان می‌آورد، بی نظیر است. او به عقاید خود پایبند است و این صحنه هوش و قدرت اراده‌ی قوی او را به نمایش می‌گذارد. او به دیگران اجازه نمی‌دهد برایش تصمیم بگیرند، حتی به جوئل. این صحنه واقعاً دراماتیک و احساسی است و با توجه به اتفاقاتی که از ابتدای بازی تا کنون رخ داده است، چنین دیالوگی تأثیر بسیار زیادی بر داستان بازی و احساسات مخاطب خواهد گذاشت.

کات سین بازی The last of Us

 

سخن نهایی

این بود ۱۰ صحنه سینمایی برتر در بازی‌های ویدیویی. با وجود این که بسیاری از مردم به کاتسین های یک بازی اهمیت خاصی نمی‌دهند و معمولاً این بخش مورد بی توجهی قرار می‌گیرد، اما نمی‌توان نقش مؤثر آن در بازی‌های ویدیویی و تأثیر آن در روایت داستان را انکار کرد. کاتسین ها تغییرات شخصیت‌ها را به  خوبی به نمایش می‌گذارند و به ما نشان می‌دهند که یک اتفاق خاص تا چه اندازه می‌تواند بر شخصیت‌های یک داستان تأثیر بگذارد. آن‌ها همچنین می‌توانند لحظات مهم و حیاتی در داستان بازی‌ها را با جلوه‌های بصری بهتری به ما نمایش دهند تا این لحظات در ذهنمان حک شده و هیچ‌گاه آن ها را فراموش نکنیم. آیا کاتسین های دیگری وجود دارند که از نظر شما باید در این فهرست جای گیرند؟ خوشحال می‌شویم در بخش نظرات کاتسین های مورد علاقه‌ی خودتان را فهرست کنید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`