The Last of Us 2

چرا تاخیر The Last of Us 2 خبر خوبی است؟

بازی های مرتبط

حدود 50 روز دیگر تا انتشار The Last of Us 2 باقی مانده بود که دو روز پیش به نقل از استودیو سونی و Naughty Dog مطلع شدیم که این بازی قرار نیست به این زودی ها عرضه شود و تنها دلیلی که برای آن ذکر شده، شیوع جهانی بیماری کرونا و تاثیری که ممکن است روی بازار بازی داشته باشد، ذکر شده است. TLOU2 تنها اثری نیست که بابت این ایام انتشارش به تعویق می افتد و بازی های زیاد دیگری هستند که به این حال و روز دچارند. در چنین اوضاعی، شاهد انتشار عناوینی چون Resident Evil 3, Doom Eternal و Animal Crossing بودیم که بدون در نظر داشتن اتفاقاتی که در جهان شاهدشان هستیم، عرضه شدند. با این وجود، بنظر می‌رسد که به تعویق افتادن زمان عرضه‌ی TLOU2 خبر خوبی برای همگان است. در ادامه همراه نوین اسپات باشید.

با نگاه به چندماه گذشته، شاهد آن هستیم که عناوین بسیاری راهی بازار شدند. از جمله این عناوین می‌توان به بازی‌هایی نظیر Dreams, Nioh 2, Doom Eternal, RE3 Remake, Ori and the Will of the Wisps اشاره کرد. DLC داستانی بازی Control نیز در بین همین آثار قرار می‌گیرد. ریمستر عناوین شاهکاری چون Bayonetta و Vanquish را نیز در کنار بازی‌هایی چون Modern Warfare و Persona 5 Royal در نظر بگیرید. حجم بازی‌هایی که مردم در این روزها مشغول انجام دادنشان هستند، بسیار زیاد است و به احتمال زیاد تا ایام تابستان نیازی به سرگرمی بیشتری نداشته باشند. تکته بعدی که باید به آن توجه کنیم این است که وضعیت زندگی بسیاری از مردم دنیا به دلیل شیوع بیماری کرونا مختل شده است و خیلی از گیمرهای سراسر دنیا شرایط مطلوبی برای بازی کردن عناوین مورد علاقه‌شان را ندارند. تعداد افرادی که ممکن است با انتشار The Last of Us 2 غرق در دنیای آن شوند، در دنیای این روزها بسیار کمتر از افرادی است که قادرند در شرایط عادی، بازی را تهیه کنند. فراموش نکنید که خیل عظیمی از گیمرها دنیا ترجیح می‌دهند بازی‌ها را بصورت دیسک فشرده تهیه کنند. بسته بودن بسیاری از مراکز پخش بازی یکی دیگر از دلایلی است که می‌تواند بر بازاری که سازندگان TLOU به آن چشم داشته اند تاثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید :  The Surge 2 از نسخه‌ی اول طولانی‌تر خواهد بود

طبق گفته سازندگان بازی، این اثر، مراحل تولید به پایان رسیده و همه جوره برای عرضه در بیست و نهم ماه مه 2020 آماده بوده است ولی شیوع کرونا باعث شده تا سیاست جدیدی در خصوص عرضه ی آن اتخاذ شود.بنظر می‌رسد که کمپانی سونی به عنوان ناشر این اثر تعداد دیسک های کافی برای عرضه جهانی آن در اختیار ندارد یا اگر هم داشته باشد، به دلیل کاهش چشمگیر میزان کارکنان شرکتهای بزرگ، کارایی تولید دیسک های بازی، بسته بندی و عرضه ی آن ها طبق روال عادی سونی انجام نخواهد گرفت. نکته مهم دیگر این است که اگر بازی طبق تاریخ قبل منتشر میشد، شاهد هجوم مردم به سمت سرورهای دانلود بازی میبودیم که می خواستند بازی را بصورت دیجیتالی تهیه کنند و این مسئله ممکن است در نبود دیسک های فیزیکی به مقدار کافی، مشکلات زیادی را بهنگام عرضه، برای سونی و ناتی داگ ایجاد نماید.

برای مشاهده اخبار و اطلاعات بیشتر می‌توانید به پروفایل بازی مراجعه کنید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`