Far Cry 5

۹ مورد که پیش از بازی کردن Far Cry 5 باید بدانید

بازی های مرتبط

نسخه جدید از مجموعه شوتراول شخص محبوب دنیای گیمینگ یعنی فارکرای به تازگی برای سه پلتفرم اصلی منتشر شد و همانگونه که انتظار می‌رفت، اثر جدید یوبیسافت در مدت زمانی کوتاه تبدیل به یکی از بهترین عناوین چند وقت اخیر شده است. عنوانی که کوشید با اضافه کردن شاخصه های جدید به گیمپلی گامی موثر در بهبود کیفیت مجموعه فارکرای بردارد و بنا به نقدهای منتشر شده از بازی می‌توان به وضوح چنین تغییری را در بازی مشاهده کرد. طبق نظر بسیاری از منتقدان و تحلیل‌گران صنعت بازیسازی، Far Cry 5 بهترین نسخه ایست که تاکنون در مجموعه فارکرای ساخته شده است. حتی اگر طرفدار دوآتشه بازی باشید، باز هم ممکن است دقایق اولیه‌ای که در بطن گیم پلی بازی قرار می‌گیرید برای‌تان مبهم باشند و سردرگمی جای لذت بردن را در شما بگیرد. برای بهبود این وضعیت با هم در این مطلب نه موردی که باید قبل از بازی کردن Far Cry 5 بدانید و ممکن است در آینده به کارتان بیایند را برشمرده ایم.

  • اگر به گشت و گذار بپردازید مراحل بیشتری برای تان باز می شود

گیمرها عادت داشتند در نسخه سوم و چهارم این بازی برای پیدا کردن مراحل و وسایل روی نقشه از برج‌های دیده بانی و آنتن‌هایی در سطح نقشه بالا بروند و نقشه را باز کنند. این اتفاق در نسخه پنجم دستخوش تغییر شده است. در این نسخه تنها کافیست به گشت و گذار در نقشه وسیع بازی بپردازید و خواهید دید که مراحل و نقاط مهم خود به خود در سر راه‌تان قرار گرفته و بر روی نقشه علامت گذاری می‌شوند. نقشه بازی در این نسخه قابلیت سه‌بعدی دارد و این امر باعث می شود دقیقاً متوجه شوید که کدام نقطه را برای یافتن مرحله یا اشیا مورد نظر باید جست و جو کنید و به طور کلی می‌توان گفت که بواسطه نقشه جدیدی که برای بازی طراحی شده، گشت و گذار در دنیای وسیع این بازی بسیار هیجان انگیزتر و لذت‌بخش‌تر از گذشته است.

حین گشت و گذار حواس‌تان به تابلو های کنار جاده باشد. بعضی مسیر ها به شما نشان می‌دهند که در ادامه راه ممکن است به محوطه شکار خرس یا حیوانات دیگر نزدیک شوید. مجلاتی که درون خانه ها و اماکن سرپوشیده پیدا می‌کنید ممکن است علاوه بر نشان دادن محل‌های ماهیگیری، در بردارنده اطلاعاتی در خصوص سلاح ها و تجهیزات مفید باشند. در طول مسیر با مردم عادی و NPC ها صحبت کنید تا اطلاعاتی درباره مراحل جانبی که در همان حوالی وجود دارد به شما بدهند. فارکرای ۵ عنوانیست که می‌خواهد در دنیایش زندگی کنید؛ در نتیجه مطمئن شوید که به تمام گوشه و کنار‌های این بازی سرک می‌کشید. این بازی بواسطه سیستم غافلگیری خود شما را متعجب خواهد کرد و هرگز نخواهید فهمید چند متر جلوتر چه چیزی در انتظارتان است.

بیشتر بخوانید :  عرضه‌‌ی Octopath Traveler برای PC

  • مراحل جانبی را برای تصاحب آیتم های ویژه انجام دهید

فارکرای پنج برخلاف نسخه های قبلی از شما نمی‌خواهد که یک ماموریت ثابت را به صد شکل مختلف انجام دهید، بلکه به جای آن صد ماموریت مختلف با شیوه‌های مختلف ممکن است پیش روی‌تان قرار دهد در نتیجه از تکرار در این بازی خبری نیست و می‌توانید مطمئن باشید تمام مراحل اصلی یا فرعی بازی برای‌تان تازگی خواهند داشت. برای اولین بار در تاریخ فارکرای شاهد بهبود وضعیت مراحل جانبی هستیم. در این بخش از بازی خواهید توانست مراحلی را تجربه کنید که همگی گیم‌پلی مخصوص به خود را دارند و تیم سازنده علاوه بر گنجاندن مراحلی مفرح برای بخش فرعی، داستان‌ها و روایت‌های هیجان‌انگیزی را نیز تدارک دیده است و این بدان معناست که بعضی مراحل جانبی در بازی ممکن است داستانی به مراتب هیجان انگیزتر از مراحل اصلی داشته باشند. اینکه مراحل جانبی را تجربه می‌کنید یا خیر بستگی به ذوق و سلیقه خودتان دارد ولی اگر مراحل جانبی را شروع کردید مطمئن شوید که به اتمامش می‌رسانید چون بازی به تمام تلاش های شما پاداش می دهد. اسلحه هایی که ازین طریق بدست می‌آیند در هیچ بخش دیگری از بازی پیدا نمی شوند.

  • مهارت شخصیت تان را در حمل اسحله، هرچه زودتر ارتقا دهید

درست به مانند نسخه‌های گذشته، هرچه زودتر مهارت خود را در حمل سلاح‌های بیشتر ارتقا دهید، ادامه کار برای‌تان آسان‌تر خواهد بود. شما خواهید توانست از طریق بخش مربوط به ارتقا مهارت‌ها مشغول به انجام این کار شوید. هرچه زودتر مهارت‌های‌تان را ارتقا دهید به همان میزان زودتر از بخش‌های هیجان انگیزتر بازی لذت خواهید برد.

  • مهارت بازکردن قفل ها و تعمیر مشعل را زودتر از بقیه مهارت ها بدست آورید

درون فارکرای پنج صندوق‌های بسیاری برای باز شدن وجود دارند. بسیاری از مواقع خواهید توانست رمز گاوصندوق ها را در همان حوالی پیداکنید یا حتی در روشی خشن‌تر خواهید توانست به وسیله مواد منفجره کل گاوصندوق را برای بازکردن منفجر کنید اما برای راحتی کار بهتر است مهارت‌های موسوم به Lockpick and Repair Torch را بدست آورید. مهارت Lockpick به شما کمک می‌کند بدون دردسر قفل گاوصندوق ها و جعبه های مختلفی که بازکردن شان به رمز یا کلید محتاج‌تان می کند را باز کنید. مهارت Repair Torch باعث می‌شود وسیله نقلیه تان را بتوانید تعمیر کنید و هیچوقت در راه نمانید.

  • در مدت زمانی کوتاه پول زیاد به جیب بزنید

پول، ماهیتی است که برخلاف نسخه‌های گذشته فارکرای در این نسخه به راحتی به دست نمی آید اما اگر بدانید تمرکزتان را باید روی چه چیزی بگذارید می‌توانید پول بسیار زیادی در بازی به دست آورید. روش اول این است که حیوانات را شکار کنید و پوست شان را بفروشید. در این بازی به پوست حیوانات برای ساخت کیف پول دست ساز و… نیاز ندارید و با فروش پوست حیوانات پول راهی جیب‌تان خواهد شد. اگر حیوانات را با دست یا با تیر و کمان از پای در آورید پول بیشتری از فروش پوست شان به جیب خواهید زد، در نتیجه پیشنهاد ما این است که بدون دخالت دادن تفنگ حیوانات را از پای در آورید چرا که در این صورت دو برابر قیمت اصلی پول به دست می‌آورید.

بیشتر بخوانید :  نسخه جدید Assassin’s Creed ممکن است به زودی معرفی شود

علاوه بر شکار حیوانات نیم نگاهی به ساختمان‌ها و خانه‌هایی که در نقشه بازی پراکنده اند داشته باشید. درون خانه‌ها همیشه وسیله یا چیزی که توجه‌تان را جلب کند وجود خواهد داشت. درون خانه ها به دنبال گاوصندوق ها و کیف های پول باشید. طبق نکته قبلی که گفتیم اگر مهارت Lockpick را برای شخصیت تان فراهم کرده باشید به راحتی می‌توانید در مدت زمانی کوتاه، پولی هنفگت ازین طریق به جیب بزنید.

روش دیگر به دست آوردن پول در این بازی حل معماهائیست که در نهایت شما را به محموله هایی از پول می رسانند. در این معما ها ممکن است به اعماق دریا یا رودخانه ای شنا کنید یا نیاز باشد از راه دور سنگی را که برروی یک صخره قرار دارد مورد اصابت گلوله قرار دهید. این مراحل معمایی علاوه بر اینکه پاداش بسیار خوبی به شما می دهند، یکی از بهترین مراحل کل بازی نیز به شمار می روند.

  • نیم نگاهی به میزان سلامتی وسیله نقلیه تان داشته باشید

دقیقاً نمی توان گفت یک وسیله نقلیه در فارکرای چه میزان آسیب باید ببیند تا کاملاً غیر قابل راندن باشد. چه سوار کامیون باشید چه هواپیما؛ فرقی به حال تان نمی کند و ممکن است بعد از چند ضربه جدی، عملاً نتوانید هدایت شان کنید در نتیجه هر لحظه آماده باشید که وسیله نقلیه تان را ترک کنید و نکته هیجان انگیزتر این است که اگر با سرعت زیاد به اردوگاه دشمنان نزدیک شوید خواهید توانست با زمان بندی دقیق از اتومبیل پیاده شده و آن را به سمت تعدادی از دشمنان روانه کنید.

اگر اتومبیل تان خراب شود باید توقف کنید و با استفاده از مهارت Repair Torch به تعمیر آن بپردازید ولی در همان جدول مهارت های بازی قابلیتی وجود دارد که می توانید حین رانندگی ماشین تان را تعمیر کنید و دیگر نیازی به پیاده شدن از آن نخواهید داشت.

  • با دوربین‌تان می‌توانید کار های مختلفی انجام دهید

وقتی در محیط بازی که شهری وسیع به اسم «Hope County» است به گشت و گذار می پردازید محل هایی وجود دارند که تحت تصرف افراد فرقه ای به اسم «دروازه بهشت» اند. در این مکان ها بهتر است مراقب باشید که دیده نشوید. دوربین های دوچشم می توانند در این مواقع به کمک تان بیایند و با استفاده از این دوربین ها خواهید توانست دشمنان، حیوانات و اشیاه جالب اطراف تان را نشانه گذاری کنید. اگر در منطقه ای حضور دارید و دقیقاً نمی دانید که با چه رویکردی به دشمن شبیخون بزنید، باز هم دوربین تان می تواند می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند. با استفاده از این دوربین می توانید نقاط دوردست را علامت گذاری کنید. باید به یوبیسافت بابت ساخت دوربین دوچشم بسیار هوشمند برای فارکرای جدید تبریک گفت.

بیشتر بخوانید :  تخفیف های فروشگاه پلی استیشن شروع شده است

  • از همراهان ویژه تان بهترین استفاده را ببرید

در فارکرای ۲ قابلیتی وجود داشت که یک نفر به عنوان دوست و یاور شما در بعضی مراحل ظاهر می‌شد و به کمک‌تان می آمد. یوبیسافت این قابلیت را بار دیگر به بازی اضافه کرده است و این بار هوش مصنوعی همراه تان را خودتان کنترل می کنید. درون بازی ۹ همراه برای شما وجود دارد که در بازی با نام «Specialist» یا متخصص شناخته می شوند. برای باز کردن هرکدام از این افراد و همراه کردن شان با خودتان باید مراحل مربوط به آن ها را انجام دهید. تمام مراحل مربوط به این همراهان از همان ابتدای بازی محل شان در روی نقشه مشخص است و مشکلی در خصوص پیدا کردن شان نخواهید داشت. هرکدام از این افراد یا حیوانات ۲ قابلیت مهم دارند. به طور مثال سگی به اسم «بومر» را اگر آزاد کنید در مراحل به دو صورت کمک حال تان خواهد بود. نخست اینکه می تواند تمام دشمنان حاضر در منطقه را برای تان علامت گذاری کند و قابلیت دیگرش آن است که اسلحه دشمنان تان را از آن ها می رباید و نزد شما می آورد. تمام این همراهان را آزمایش کنید تا متوجه شوید کدام یک بهتر به کارتان می آیند. اگر مهارت موسوم به «رهبری» یا Leadership را بدست آورید خواهید توانست دو نیروی متخصص را با خود همراه کنید.

  • مردمی که نجات داده اید را برای کمک به خود اجیر کنید

علاوه بر نیروی های متخصص که در بخش قبل توضیح دادیم، سه نفر از مردم عادی را می‌توانید برای یاری دادن به خودتان استخدام کنید. این افراد نیز به مانند نیروهای متخصص دو قابلیت را برای کمک کردن به شما به کار می‌گیرند ولی تفاوتی که با قبلی ها دارند این است که برای مردم عادی هیچ نیروی از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد و توانایی‌های شان بصورت اتفاقی و رندوم خواهد بود، در نتیجه اگر از همراهی شان لذت کافی را نبردید می‌توانید اخراج شان کنید و افراد دیگری را جایگزین کنید.

دیدگاه کاربران

1 دیدگاه
مهدی

سلام در این بازی چگونه به قلاب یا چنگال که کمک می کنه از سخره ها بروم بالا به دست بیاورم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`