مواردی که نمی‌خواهیم در God Of War Ragnarok مشاهده کنیم

سال ۲۰۲۲ سال بسیار مهمی برای پلی استیشن ۵ به شمار می‌رود. با وجود اینکه در حال حاضر بسیاری از صحبت ها در خصوص هورایزن فوربیدن وست است، اما به زودی این ورق باز خواهد گشت زیرا که در اواخر این سال شاهد انتشار نسخه جدید خدای جنگ خواهیم بود. توسعه دهندگان تاکید داشته اند که God Of War Ragnarok با تأخیر مواجه نخواهد شد و انتشار آن در سال ۲۰۲۲ قطعی است. انتظارات از بازی به شدت بالاست و تمام مخاطبان بی صبرانه منتظر رونمایی از اولین تریلر گیم پلی می باشند. در این مقاله قصد داریم تا به مواردی اشاره کنیم که تمایل مشاهده آن ها در رگناروک را نداریم !! پس در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

کمبود سکانس های باس فایت

خدای جنگ ۲۰۱۸ مملو از نقاط مثبت و سکانس های فوق العاده بود اما یکی از بزرگ ترین نقاط ضعف بازی، کمبود سکانس های باس فایت بود. توسعه‌دهندگان قصد داشتند تا با ساخت مینی باس های مختلف، این کمبود را کمرنگ‌تر کنند اما کسانی که سه گانه اصلی خدای جنگ را تجربه کرده بودند، انتظار بسیار بیشتری داشتند. امیدواریم که این ایراد بزرگ در گاد آو وار رگناروک برطرف شود و در طول بازی با باس فایت های بزرگ و قدرتمند که چالش زیادی برای مخاطبان ایجاد می‌کنند، رو به رو شویم.

کمبود مدل دشمنان

تنوع دشمنان در خدای جنگ سال ۲۰۱۸ پایین نبود اما به وضوح می‌توان مشاهده کرد که این موضوع جای کار بسیار بیشتری داشت. خوشبختانه سیستم مبارزات آنقدر جذاب و منحصر به فرد طراحی شده بودند که مسئله کمبود دشمنان کمتر به چشم می‌آمد. به احتمال بسیار زیاد، گاد آو وار رگناروک بسیار بزرگتر و طولانی تر از نسخه پیشین خود خواهد بود و از همین رو انتظار داریم که توسعه دهندگان توجه ویژه‌ای به تنوع دشمنان و ساخت مدل های متفاوت تری از آن ها داشته باشند. بدین ترتیب تنوع میادین مبارزه و استایل جنگیدن مخاطبان نیز متنوع تر می شود و در نهایت کیفیت محصول نهایی افزایش پیدا میکند.

بیشتر بخوانید :  مود (ماد) افزایش فریم ریت بازی Red Dead Redemption 2 مخصوص کارت گرافیک‌های ۲GB

داستان عجولانه

یکی از بزرگترین نگرانی های ما در خصوص گاد آو وار رگناروک، روایت داستان به صورت عجولانه است. موضوعی که بیش از هر چیز ما را نگران می‌کند، این است که هنوز بسیاری از خدایان اسکاندیناوی که کشته نشده اند، باقی مانده‌اند. پیش از معرفی گاد آو وار رگناروک، همه مخاطبان فکر می‌کردند که ماجراجویی های کریتوس در اسکاندیناوی طی سه نسخه روایت می شود. حال که توسعه دهندگان مدعی شده‌اند که رگناروک پایان ماجراجویی های کریتوس در اسکاندیناوی میباشد، مقداری نگرانی برای ما پیش آمده که مبادا داستان به صورت عجولانه روایت گردد. امیدوارم که رگناروک نیز درست مانند خدای جنگ ۲۰۱۸ مملو از نقاط داستانی جذاب و تویست های غیرقابل انتظار باشد.

عدم پاسخ به سوالات مبهم

یکی از بزرگترین چالش توسعه‌دهندگان برای ساخت رگناروک، روایت داستان به گونه ای است که به تمام سوال مخاطبان پاسخ داده شود. این که کریتوس چگونه به سرزمین اسکاندیناوی راه پیدا کرد و چگونه دوباره ازدواج کرد و … صدها سوال دیگر. مجموعه بازی های خدای جنگ همواره تاکید بسیاری بر روی داستان داشته و این امر در سال ۲۰۱۸ پررنگ تر شد.

ارتباط کمتر با سه گانه‌ی پیشین

خدای جنگ ۲۰۱۸ به خوبی توانست ماهیت جدید خود را به مخاطبان ارائه کنند و در همین حال، وفاداری اش به ریشه ها را نشان دهد. بازی با موفقیت هرچه تمام تر حال و هوای خود را تغییر داد و موارد کاملاً جدیدی را به دنیای خدای جنگ اضافه نمود. همچنین در بسیاری از قسمتها کریتوس را مشاهده می کردیم که یاد گذشته‌ی تاریک خود می‌افتاد. بدون شک رعایت این بالانس در رگناروک سخت تر است.  در این عنوان تعداد شخصیت هایی که مربوط به دنیای اسکاندیناوی هستند، افزایش پیدا می‌کند و امیدواریم که توسعه دهندگان با وجود تمام این شرایط× بتوانند بالانس مورد نظر را رعایت نمایند.

بیشتر بخوانید :  اخبار و شایعات پیرامون بازی The Elder Scrolls 6

بهبودهای کم در عناصر نقش آفرینی

سیستم پیشروی در خدای جنگ ۲۰۱۸ کاملاً تغییر کرد و بهبود یافت. توسعه‌دهندگان برای طراحی یک سیستم پیشروی جدید، تصمیم گرفتند تا از عناوین نقش‌آفرینی الهام گیری کنند. بدین ترتیب مخاطب مجبور می‌شد تا قسمت های مختلف دنیا را برای پیدا کردن آیتم های بهتر و همچنین افزایش سطح خود، با دقت جستجو کند. امیدواریم که سیستم پیشروی گاد آو وار رگناروک، پیشرفت های بسیار زیادی داشته باشد و به صورتی عمیق تر طراحی شود تا وجه‌های نقش آفرینی بازی، پررنگ تر گردد و مخاطبان بتوانند مدت زمان بیشتری را بازی سرگرم شوند.

مرگ کریتوس

بسیاری از مخاطبان معتقدند که رگناروک پایان سفر کریتوس در مجموعه خدای جنگ خواهد بود. تئوری های بسیاری در خصوص این موضوع ارائه شده که برخی از آنها کاملاً عقلانی و منطقی به نظر می رسند. آیا در انتهای بازی شاهد کشته شدن کریتوس به دست اترئوس هستیم؟ امیدواریم که این اتفاق رخ ندهد زیرا که کریتوس همواره به عنوان نماد اصلی مجموعه خدای جنگ به شمار می‌رفته و قشر کثیری از مخاطبان پلی استیشن، با این شخصیت خاطره دارند. حداقل امیدواریم که اگر این اتفاق رخ می‌دهد، طی سکانسی باشکوه به انجام رسد تا خداحافظی زیبایی با این جنگجوی بزرگ داشته باشیم.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`