The Elder Scrolls VI
The Elder Scrolls

اظهارات تاد هاوارد درباره‌ی The Elder Scrolls 6 و Starfield

بازی های مرتبط

فکر نکنم تا چند سال آینده خبری از The Elder Scrolls 6 و یا استارفیلد بشنویم. این موضوع به معنای آن نیست که عناوین یاد شده در مرحله‌ی اولیه‌ی ساخت خود هستند. بلکه به معنای بزرگ بودن بازی‌هاست. ساخت عناوین بزرگ نیازمند زمان و هزینه‌ی و نیروی‌ بسیاری می‌باشد. تاد هاوارد، یکی از دست اندر کاران کمپانی بتزدا (کارگردان)، طی چند سال اخیر توانسته شهرت بسیار زیادی بین بازی کنندگان بدست آورد. وی کارگردان پروژه‌ی ناموفق فال اوت ۷۶ بود ( بتزدا از ابتدا احتمال شکست خوردن فال اوت ۷۶ را در نظر گرفته بود. به هر حال این نسخه یک تغییر رویه برای فرنچایز محسوب می‌شد). نسخه‌ی جدید Fallout یک عنوان تمام آنلاین و چند نفره بود. بد نیست کمی به بازی‌های نقش آفرینی تک نفره و آفلاین این کمپانی بپردازیم. تاد هاوارد اظهار داشته که The Elder Scrolls 6 عنوانی است که حداقل برای یک دهه بازی کنندگان را سرگرم خود می‌کند. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

شاید استفاده از کلمه‌ی “یک دهه” کمی اضافه گویی به نظر رسد. مگر یک بازی چه قدر می‌تواند بزرگ و بی حد و مرز ساخته شود؟ آیا منظور ارزش تکرار بالاست؟ نسخه‌های پیشین کتیبه‌ی بزرگان از دنیای وسیعی برخوردار بودند. ماموریت‌های اصلی و فرعی متفاوت،‌ دنیای بزرگ متنوع و پر اتفاق، شخصی سازی‌ها و جزئیات فراوان و … سبب می‌شد تا صد‌ها (شاید هزاران) ساعت در دنیای فرنچایز مذکور به گشت و گذار و وقت گذارانی بپردازیم. به تازگی مصاحبه‌ای از سمت وب سایت خبری-تحلیلی IGN با تاد هاوارد صورت گرفته است. وی اظهار داشته که برنامه‌های The Elder Scrolls 6 درست همانند نسخه‌ی پنجم، اسکایریم،‌ پیش خواهد رفت. عنوانی که هنوز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند برای ساعات بسیار زیادی سرگرمتان کند. هاوارد ذاکر شد که:

می‌دانید، خوب است که مردم دل تنگ یک عنوان باشند … این دلتنگی باعث می‌شود تا مخاطبین با چشم‌های کاملاً شسته شده و انتظارات معقول به سمت بازی حرکت کنند و به تجربه‌ی آن بپردازند. نهایتاً از The Elder Scrolls 6 رو نمایی خواهد شد و تمام طرفداران متوجه تکنولوژی جدید و المان‌های تازه می‌شوند. ما ایده‌های بسیاری برای بازی داریم.

تاد هاوارد در گذشته اعلام کرده بود که The Elder Scrolls 6 برای نسل بعدی کنسول‌ها عرضه خواهد شد. بد نیست کمی هم به اظهارت وی درباره‌ی نقش آفرینی تک نفره و بزرگ دیگر بتزدا یعنی عنوان Starfield بپردازیم. اطلاعات خاصی درباره‌ی این عنوان در دسترس نیست. تنها از ژانر و بستر آن آگاه شدیم. به این زودی‌ها هم انتظار افشای اطلاعات درباره‌ی دو عنوان ذکر شده، نداشته باشید در عوض به سخنان و تعریف و تمجید‌های هاوارد درباره‌ی خاص ترین عنوان علمی-تخیلی ! توجه نمایید:

از لحاظ تئوری و میزان خلاقیت، Starfield درست در مسیر فال اوت قدم می‌گذارد. مطمئناً فضای خاص و آخر الزمانی مخصوص فال اوت را به خاطر دارید (منظور هاوارد این است که مجموعه بازی‌های فال اوت جلوه‌ی جدید و  ورژن مخصوصی از آخر الزمان را به تصویر کشیدند).  استارفیلد هم درست به همین شکل عمل می‌کند. به شیوه‌ی خود و روش مخصوصی (در ژانر علمی- تخیلی) عمل می‌کند. اگر دقت کرده باشید، مجموعه بازی‌های The Elder Scrolls هم یک بازی مخصوص در ژانر قصه گویی فانتزی محسوب می‌شود.

Starfield نهایت بازی‌های علمی تخیلی است. عنوانی که مخاطبین، تمایل به تجربه‌ی همیشگی آن دارند.

وی جمله‌ی خود را بدین شکل تصحیح کرد:

Starfield انتهای بازی‌های علمی تخیلی برای من است.

ما می‌توانیم این پروژه را با موفقیت تکمیلی کنیم. تیم سازنده‌ی ما، تجربه و استعداد و تکنولوژی کافی برای چنین کاری را دارد. البته قضیه‌ی استارفیلد با دیگر عناوین کمپانی کمی متفاوت است. اما تیم سازنده از پس آن بر خواهد آمد.

در حال حاضر، توسعه‌ی استارفیلد به عهده‌ی استدیو‌های شمال آمریکای کمپانی بتزدا می‌باشد. هنگامی که از هاوارد درباره‌ی رو نمایی از استار فیلد سوال پرسیده شد، وی اظهار داشت که:

همه باید صبور باشند…

به خاطر دارید که معرفی و عرضه‌ی نسخه‌ی چهارم مجموعه بازی‌های فال اوت چگونه شکل گرفت؟ هاوارد می‌خواهد دقیقاً به همان سبک عمل نماید. در گذشته مطلع شدیم که هیچ یک از عناوین ذکر شده (Starfield و The Elder Scrolls 6) در کنفرانس بتزدا (در مراسم E3 2019) حضور ندارند. به احتمال زیاد کنفرانس با محوریت دووم ایترنال و ولفنشتاین یانگ بلاد پیش رود. چندی پیش، میکامی از حضور خود در مراسم E3 2019 خبر داد. همین مسئله باعث شعله گرفتن شایعات مربوط به معرفی نسخه‌ی سوم مجموعه بازی‌های Evil Within شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه نمایید. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب و استارفیلد و نسخه‌ی ششم کتیبه‌ی بزرگان در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید :  برترین بازی هایی که این هفته عرضه می شوند

برای کسب اطلاعات بیشتر حول محور شایعات و اخبار E3 2019 به این لینک مراجعه نمایید

اگر از علاقه مندان The Elder Scrolls VI هستید، می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، مقالات، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها و ….. مربوطه مطلع شوید.

اگر از طرفداران Starfield هستید، با مشاهده و دنبال کردن دایرکتوری بازی از آخرین اخبار، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و ….. مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`