Steam
Steam

رکورد زنی میلیونی Steam در سال ۲۰۱۸

به تازگی آمار‌هایی از کاربران فعال پلتفرم بزرگ Steam منتشر شد. مشخص شد که در سال ۲۰۱۸ این پلتفرم تعداد ۴۷ میلیون کاربر فعال روزانه داشته است. همچنین کاربران فعال ماهیانه در استیم به ۹۰ میلیون نفر رسیده است. این رکورد بسیار خوبی برای این پلتفرم محسوب می‌شود. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

شاید بتوان گفت دنیای بازی‌های دیجیتالی مدیون استیم و گیب نیوبل می‌باشد. اگر خلاقیت این فرد نبود شاید هنوز هم بازی‌ها جز عرضه روی دیسک‌ راه دیگری نداشتند. عرضه‌ی عناوین کامپیوتری به صورت دیجیتالی یکی از خلاقانه‌ترین کارهای ممکن بود. به همین دلیل پلتفرم Steam از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. امروز شرکت Valve آماری در خصوص کارایی پلتفرم استیم در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد. این آمار بسیار درخشان بوده٬ به طوری که نشان می‌دهد این پلتفرم در سال ۲۰۱۹ به مقدار ۹۰ میلیون کاربر ماهانه فعال و ۴۷ میلیون کاربر روزانه‌ی فعال را به خود دیده است. این اعداد٬ اعدادی هستند که هر پلتفرمی آرزوی دیدن آن‌‌ها را دارد. همچنین بیشترین تعداد کاربران آنلاین همزمان به عدد ۱۸.۵ میلیون رسیده است.

هدف ولو از ارائه‌ی چنین پستی با چنین آمار‌هایی تنها یک چیز است. این که خود را به عنوان پلتفرم محبوب٬ باز و دربرگیرنده‌ی هر سلیقه‌ای اثبات کند. همچنین یک نگاه اجمالی و بسیار مختصری به سال‌های قدیمی و گذشته‌ی استیم شد. در سال ۲۰۱۲ اکثر استفاده کنندگان پلتفرم Steam ساکن اروپا‌ی غربی و آمریکای شمالی بودند. ولی در سال ۲۰۱۸ این مناطق تنها یک پنجم کاربران استیم را تشکیل می‌دهند. بسیاری از کاربران آسیایی جذب این پلتفرم شده اند و استیم مفتخر است که از ۴۰ واحد پولی مختلف و ۲۶ زبان متفاوت پشتیبانی می‌کند و به سال ۲۰۱۹ وارد می‌شود. قابل توجه است که اکثر کاربران Steam در مناطق آسیا٬ اروپای غربی و شمال آمریکا ساکن می‌باشند.

بیشتر بخوانید :  نمرات و امتیازات Fire Emblem: Three Houses منتشر شد

با ورود به سال ۲۰۱۹ میلادی ولو درباره‌ی Steam و خدمات جدیدی که برای مخاطبین فراهم کرده است٬ توضیحاتی داد. استفاده کنندگان استیم از این پس می‌توانند استفاده‌ی بهتری از Steam TV و Events Systems داشته باشند. به گفته‌ی ولو این شرکت قصد تمرکز بر روی عناوین ذکر شده دارد. همچنین برنامه‌ی چت استیم نیز برای سیستم عامل‌های اندروید و IOS در شرف انتشار است. ولو قصد تاسیس شعبه‌ای در چین را دارد. آن‌ها علاقه‌مند به افزایش گستره‌ی کاری خود برای ساخت دنیایی بهتر می‌باشند. همچنین به زودی آپدیت بزرگ برای تغییرات اساسی بخش Library استیم ارائه می‌شود. به زودی مکانیک تشکیل مسابقه‌ی Steam Trust که قبل از این تنها برای بازی Counter Strike: Global Offensive استفاده می‌شد٬ در دسترس تمام سازندگان و توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت.

سال ۲۰۱۹ سال بسیار بزرگی برای Steam می‌باشد. اولاً ولو مقدار زیادی آپدیت را برای پلتفرم خود تهیه کرده اند که به بهبود آن کمک کرده و استفاده از آن را لذت بخش‌تر خواهد کرد. دوماً مشخص است که استیم برای رقابت با Epic Games Store و Discord Store راه سختی را در پیش خواهد داشت و برای جذب مخاطب بیشتر مجبور به ارائه خدمات بهتر و بیشتر می‌باشد. به هر حال سال ۲۰۱۹ برای PC گیمر‌ها بسیار به یاد ماندنی خواهد بود. شما عزیزان می‌توانید نظات خود را راجع به این مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`