دامنه جهانی Steam در چین مسدود شد!

بر اساس گزارشات مختلفی که در سطح اینترنت منتشر شدند، به نظر می‎رسد دامنه جهانی Steam در کشور چین، مسدود شده باشد! این خبر در ابتدا در شبکه اجتماعی توییتر توسط کاربری به نام Ricky Owens منتشر گردید و سپس چندین منبع مختلف، اظهارات او را تایید نمودند. دامنه Steampowered به طور کامل از دسترس کاربران چینی خارج شده است. از طرف دیگر، دامنه مخصوص این کشور، یعنی Steamchina بدون مشکل بوده و به راحتی کار می‎کند. این نسخه، محدودیت‎های بسیار بیشتری نسبت به دامنه جهانی دارد. در ادامه مطلب، همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

شرکت Valve دامنه Steamchina را در ماه فوریه سال 2021 در جریان همکاری با شرکت Perfect World تاسیس نمود. هدف از تاسیس این دامنه، اجرای قوانین و محدودیت‎هایی بود که دولت چین وضع کرده است. به همین دلیل، دامنه مذکور، نسبت به دامنه اصلی، محدودیت‎های بسیار زیادی دارد. یکی از محدودیت‎های عجیب در این دامنه، این است که اگر توسعه دهنده‎ای بخواهد بازی‎اش را بر روی این پلتفرم عرضه کند، باید بازی‎اش تاییدیه دولت چین را دریافت کند! جالب است بدانید این دامنه، در زمان عرضه، تنها 53 بازی داشت. علاوه بر این مسئله، امکاناتی چون Steam Forums، Steam Workshop، Steam Market و … در نسخه جهانی بسیار پرطرفداراند، در این نسخه لحاظ نشده و وجود ندارند.

اگر این مسئله به تایید رسمی برسد، تجربه بازی‎های ویدئویی و به طور کلی عرضه آنان در کشور چین، با مشکلات و محدودیت‎های جدی روبرو می‎شود. چندی پیش نیز این کشور، قوانین به شدت سفت و سختی را در قبال تجربه بازی‎های ویدئویی توسط خردسالان وضع نمود. بر اساس این قوانین، شرکت‎های بازی‎های ویدئویی، تنها اجازه دارند یک ساعت در روز دسترسی سرورهای خود برای خردسالان را فعال نمایند. این دسترسی، تنها از ساعت 20:00 تا 21:00 خواهد بود. در طول روزهای کاری نیز این اجازه داده نخواهد شد و فقط در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی، اجازه تجربه بازی‎های آنلاین را دارند. علاوه بر این قانون، کلیه حساب‎هایی که در بازی‎های آنلاین ساخته می‎شوند، باید دارای اسم واقعی افراد باشند. کسانی که با اسم واقعی خود ثبت نام نکنند، اجازه بازی نخواهند داشت!

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: تریلر داستانی جدید Apex Legends

خوشبختانه کلاینت استیم محدود نشده و کاربران از طریق آن، می‎توانند بدون مشکل به تجربه بازی‎های‎شان بپردازند. با این حال، معلوم نیست که کلاینت Steam در آینده مسدود خواهد شد یا خیر. باید دید اقدامات دولت چین در قبال آن به چه شکل خواهد بود.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`