بازی Starfield
starfield

خلاصه‌ای از تمام اطلاعات منتشر شده در خصوص Starfield

بازی های مرتبط

رونمایی و معرفی Starfield به سال ۲۰۱۸ باز می‌گردد. پس از آن، شاهد سکوت خبری این عنوان به مدت دوسال بودیم تا اینکه نهایتا، طی کنفرانس مایکروسافت در مراسم E3 2021 شاهد انتشار تریلر جدیدی از بازی بودیم. استار فیلد قصد دارد تا دنیای کاملاً جدیدی را برای مخاطبان به پرده‌ی تصویر بکشد. این بار به جای سفر به گذشته و غرق شدن در داستان‌های افسانه‌ای، وارد یک ماجراجویی علمی تخیلی در کهکشان می‌شویم. با وجود اینکه فوتیج‌های چندانی از استارفیلد به اشتراک گذاشته نشد، اما توسعه دهندگان اطلاعات خوبی را در خصوص بازی را منتشر کردند. در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم که تمام نکات مهم در خصوص Starfield را برای شما عزیزان گردآوری کنیم. پس در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

پس از خریداری شدن کمپانی بتزدا و تمام آی‌پی هایش توسط مایکروسافت، شایعات و گزارشات بسیاری در خصوص انتشار انحصاری بازی‌های بتزدا بر روی کنسول ایکس باکس، پیچیده شد و نهایتاً متوجه شدیم که Starfield در دسترس کاربران پلی استیشن قرار نخواهد گرفت. همچنین بازی از اولین روز از انتشار، به صورت رایگان در دسترس کاربران سرویس اشتراک ایکس باکس گیم پس قرار می‌گیرد. بدین ترتیب برای تجربه‌ی نقش‌آفرینی بزرگ و عمیق بتزدا مجبور به استفاده از کامپیوترهای شخصی و یا ایکس باکس های نسل نهمی هستید.

اتفاقات Starfield در ۳۰۰ سال آینده روایت می‌شود. متاسفانه اطلاعات چندانی در خصوص روایت به اشتراک گذاشته نشده است اما این موضوع را می‌دانیم که توسعه دهندگان در صدد روایت داستان جاه‌طلبانه‌ای هستند که سوالاتی بزرگ را برای مخاطب به وجود می‌آورد. آقای تاد هاوارد در مصاحبه‌ی خود اظهار داشت که Starfield نمی‌تواند به تمام سوالات مخاطب پاسخ دهد اما او را مجبور به فکر کردن می‌کند. شاید تجربه‌ی استار فیلد همانند سفر عجیب و غریبی باشد که مخاطب را وارد هزارتوی پیچیده‌ای می‌کند و سپس او را از این هزارتو، فراری می‌دهد.

 

تلاش توسعه دهندگان برای واقع گرایانه بودن Starfield

Starfield

آقای پیت هاینز طی مصاحبه‌ی خود با پایگاه خبری تحلیلی IGN ، در خصوص فلسفه‌ی تکنولوژی صحبت کرد. وی اظهار داشت که ساخت محیط و همچنین انواع و اقسام وسایل موجود در استار‌فیلد، با درنظر گرفتن پس زمینه علمی صورت گرفته. در حقیقت تیم توسعه دهنده قصد داشته تا تمام المان‌های قابل مشاهده را به صورت واقع گرایانه به مخاطب ارائه دهد. تمام آبجکت‌های محیط با هدف خاصی طراحی شده‌اند و برای دلیلی مخصوص وجود دارند. این موارد دست در دست هم می‌دهند تا تجربه‌ی استارفیلد واقع گرایانه به نظر برسد و مخاطب را درگیر کند. صد البته که المان‌های علمی تخیلی موجود در Starfield رنگ و بوی ویژه‌ای به این بازی داده‌اند و جالب است بدانید که یکی از هنرمندان به نام ایستوان پلی، برای توصیف استار فیلد از واژه‌ی ناسا پانک استفاده کرده است.

اسلحه‌ها و تجهیزات جدید

Starfield

حال که صحبت از اسلحه‌های بازی شد، باید به این موضوع اشاره کرد که با تماشای تریلر جدید استارفیلد، موفق شدیم تا ظاهر یکی از اسلحه‌ها را که شبیه به رایفل بود، مشاهده کنیم. بد نیست بدانید که آقای تاد هاوارد در مصاحبه‌ی خود خبر از حضور اسلحه‌های لیزری را داده است. یکی از تجهیزات بازی کنندگان در استارفیلد، ساعت جهت یاب می باشد. شخصیت اصلی هنگام ورود به کانسلیشن، این ساعت را دریافت می‌کند.

 

بیشتر بخوانید :  دلایل معرفی زود هنگام The Elder Scrolls 6 و Starfield

زاویه دوربین

Starfield

آقای تاد هاوارد طی مصاحبه خود با پایگاه خبری تحلیلی تلگراف، اظهار داشت که Starfield درست همانند بازی‌های پیشین بتزدا، به مخاطب اجازه می دهد تا بین زاویه‌ی دوربین اول شخص و سوم شخص، انتخابی را صورت دهد. به هر حال وی در ادامه‌ی اظهارات خود مدعی شد که تجربه‌ی بازی توسط زاویه‌ی دوربین اول شخص، روش اصلی خواهد بود. بدین ترتیب مخاطبان می‌توانند با ریزترین جزئیات محیط ارتباط برقرار کنند. به هرحال اسکرین شات‌هایی که در گذشته از استارفیلد لو رفته بودند، این امر را تایید کرده بودند اما خوشحالیم که خبر حضور دوربین سوم شخص را از زبان تاد هاوارد شنیدیم.

 

موتور گرافیکی آپگرید شده

Starfield

یکی از بزرگترین انتقاداتی که روانه‌ی ساخته‌های اخیر بتزدا شد، استفاده از موتور گرافیکی نسبتا قدیمی برای ساخت بازی‌های جدید بود. خبر خوشحال‌کننده اینجاست که Starfield از موتور گرافیکی ارتقا یافته‌ای استفاده خواهد کرد. توسعه‌دهندگان به صورت رسمی اعلام کردند که استارفیلد اولین عنوانی  خواهد بود که توسط موتور گرافیکی Creation Engine 2 ساخته می‌شود. طبق اطلاعات منتشر شده، توسعه‌دهندگان برای ارتقای این موتور گرافیکی، مدت زمان بسیار زیادی را صرف کرده‌اند تا بتوانند از قدرت سخت افزاری کنسول‌های نسل نهم، استفاده کنند.

 

جلوه‌های بصری خارق العاده

با وجود اینکه بازی‌های کمپانی بتزدا همواره مورد تعریف و تمجید بازیکنان و منتقدان قرار گرفته است، اما بسیاری از مخاطبان از جلوه‌های بصری ساخته‌های اخیر کمپانی همانند فال اوت ۴ و فالوت ۷۶ راضی نبودند. اما استار فیلد به چه میزان به مقوله‌ی جلوه‌های بصری و گرافیک اهمیت داده است؟ آقای پیت هاینز در مصاحبه‌ی خود با پایگاه خبری تحلیلی IGN اظهار داشت که توسعه‌دهندگان با پیشروی در روند ساخت بازی، به اهمیت جلوه‌های بصری پی بردند. وی معتقد است که تلاش سازندگان برای ساخت جلوه‌های بصری Starfield ، بی‌سابقه بوده. در انتها، پیت هاینز به مخاطبان وعده‌ی جلوه های بصری نسل نهمی و راضی کننده‌ای را داد.

 

بیشتر بخوانید :  Starfield به هنگام رونمایی، تمام انتظارات را برآورده خواهد کرد

نژادهای مختلف از موجودات فضایی

در دنیای بزرگ استار فیلد، گروهک‌ها و نژادهای بسیاری وجود دارند و بازی کنندگان می‌توانند به اختیار خود، به آنها بپیوندند. متاسفانه آقای تاد هاوارد از انتشار اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع، خودداری کرد اما دانستن حضور نژادهای مختلف در Starfield ، خالی از لطف نبود. در تریلر جدید بازی نیز موفق شدیم تا برخی از اکوسیستم‌های مربوط به زندگی موجودات فضایی را مشاهده کنیم.

 

نقش آفرینی عمیق و پیچیده

Starfield

یکی از بزرگترین انتقاداتی که نسبت به فالوت ۴ بیان شد، کمرنگ بودن عناصر نقش‌آفرینی در گیم‌پلی بود. جالب است بدانید که استار فیلد بدین صورت توسعه نیافته و به نظر می‌رسد که المان‌های نقش آفرینی، به صورت بسیار عمیقی در بازی قرار گرفته‌اند. هاوارد در مصاحبه‌ای اظهار داشت که Starfield یک نقش آفرینی هاردکور به شمار می‌رود. شما می‌توانید پس زمینه‌ی داستانی شخصیت اصلی خود را انتخاب کنید. همچنین برای شخصی سازی شخصیت خود، انتخاب های بسیاری در برابر تان قرار خواهد گرفت.

عظمتی غیر قابل توصیف …

طبق اظهارات هاوارد، Starfield بسیار وسیع و بزرگ است و می‌تواند نظر کسانی که از تجربه‌ی اسکایریم لذت بردند را جلب کند. توجه شما عزیزان را به قسمتی از گفته‌های ایشان جلب می‌نمایم:

قصد ندارم که انتظارات مخاطبان را به صورت غیر معمولی افزایش بدهم. بازی مملو از لوکیشن‌های مختلف و مکان های مخفی است و مخاطبان می‌توانند برای ساعات طولانی، در دنیای بزرگ استار فیلد غرق شوند و به جستجو بپردازند. ساخته‌های پیشین ما نیز به همین شکل توسعه یافته بودند. سعی داشته‌ایم تا جستجو در محیط را به صورت وسوسه انگیزی طراحی کنیم و بدین ترتیب، مخاطبان با گشت و گذار در دنیای بزرگ Starfield ، پاداش های بسیار خوبی دریافت کنند.
محیط بازی بسیار بزرگ طراحی شده. هنوز افرادی را مشاهده می‌کنیم که مشغول تجربه‌ی اسکایریم هستند و تصمیم گرفتیم که از این اثر، الگو بگیریم. بدین ترتیب استارفیلد به گونه‌ای توسعه یافته است که مخاطب را برای مدتی طولانی، سرگرم سازد. به هر حال مخاطبان می‌توانند بدون توجه به موارد فرعی، ماموریت های اصلی را به پایان برسانند.

مثل همیشه می توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. Starfield در تاریخ ۱۱ نوامبر سال ۲۰۲۲ میلادی مصادف با 20 آبان ماه سال ۱۴۰۱ برای کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس، منتشر خواهد شد. تمام اخبار مربوط به این عنوان توسط وبسایت نوین اسپات پوشش داده می‌شود.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Starfield  از آخرین اخبار، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و ….. مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`