نگاهی به روند توسعه‌ی افتضاح بازی Star Wars Eclipse

پیش از اینکه جدیدترین بازی مجموعه استار وارز تحت عنوان Fallen Order منتشر شود، این فرنچایز محبوب در صنعت بازی‌های ویدیویی وضعیت خوبی را پشت سر نمی گذاشت. تا اینکه فالن اوردر منتشر شد و وضعیت را ۱۸۰ درجه تغییر داد. این اثر یک اکشن ماجراجویی خوش‌ساخت با مکانیک‌های خوب به شمار می‌رفت که با جلوه های بصری خیره کننده و همچنین روایت نسبتاً خوب، نظر قشر کثیری از گیمرها و طرفداران استار وارز را به خود جلب نمود. پس از انتشار موفق فالن اوردر، زمزمه ها و شایعات بسیاری در خصوص قسمت های جدید این مجموعه منتشر شد تا این که نهایتاً در مراسم گیم آواردز سال گذشته به صورت رسمی از بازی Star Wars Eclipse رونمایی شد. در این مقاله قصد داریم نگاهی به روند توسعه و اطلاعاتی که در خصوص آن منتشر شده را مرور کنیم. پست در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

پس از اینکه بازی Star Wars Eclipse معرفی شد، توسعه‌دهندگان مدعی شدند که این اثر یکی از جاه طلبانه ترین بازی های منتشر شده تحت لیبل استار وارز خواهد بود. جالب است بدانید که وظیفه توسعه این بازی بر عهده استودیوی کوانتیک دریم می‌باشد. کوانتیک دریم تا به امروز تنها به ساخت بازیهای داستان محور پرداخته و پروژه جدید استار وارز، چالش کاملا متفاوتی برای آنها به شمار می رود.
تا به امروز اطلاعات خاصی در خصوص تاریخ انتشار این بازی اعلام نشده است و حتی نمی‌دانیم که قرار است در چه سالی به تجربه این اثر بپردازیم‌. به هرحال طولی نکشید تا اینکه در هفته های اخیر، گزارشات و شایعات بسیاری در خصوص ایجاد مشکلات بزرگ در روند توسعه Star Wars Eclipse در فضای مجازی منتشر شد. طبق گزارشات، این مشکلات موجب شده تا سرعت روند ساخت بازی توسط استودیوی کوانتیک دریم، کاهش پیدا کند‌. اگر این گزارشات حقیقت داشته باشد، شاید مخاطبان مجبور باشند که بین ۶ تا ۷ سال منتظر بازی بمانند. اما مشکل اصلی چیست؟

بیشتر بخوانید :  عرضه عنوان Metal Slug XX برای پلی استیشن ۴

اجازه دهید تا کمی به کارنامه کاری استودیو کوانتیک دریم نگاه اندازیم. این استودیو شهرت و محبوبیت خود را در سال ۲۰۱۰ با ساخت بازی هوی رین به دست آورد. پس از آن نیز فعالیت خود را ادامه داد و چندین عنوان موفق دیگر در ژانر داستان محور تعاملی منتشر کرد. تمام بازی های ساخته شده توسط استودیوی کوانتیک دریم، چارچوب مشخص و قالبی از پیش تعیین شده داشتند: شما در بازی نقش شخصیت و یا شخصیت هایی را بر عهده می گیرید که داستانی را پشت سر می گذارند و در طول سکانس ها مجبور به تصمیم گیری های سختی هستید که بر روی روند داستان، تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. تا به اینجای کار با قطعیت می توان گفت که توسعه‌دهندگان مهارت چندانی در ساخت بازی اکشن-ماجراجویی ندارند و بازی Star Wars Eclipse در این ژانر توسعه خواهد یافت.
کوانتیک دریم در خصوص بازی مدعی شده که این اثر در ژانر اکشن ماجراجویی توسعه می یابد و اتفاقات آن در دوره‌ی های ریپابلیک رخ می‌دهد. بازی بر روی چندین کاراکتر مختلف تمرکز خواهد داشت و تصمیم گیری یکی از مهمترین ارکان آن می‌باشد. با توجه به این توضیحات می‌توان ادعا کرد که بازی دارای سیستم مبارزه و یک دنیای بزرگ و حتی ممکن است بخش چند نفره باشد. شاید بسیاری از المان‌های این اثر شبیه به ساخته‌های پیشین کوانتیک دریم باشد اما مطمئناً تفاوتهای بسیار بزرگی در این میان وجود خواهد داشت.

از این موارد که بگذریم به مشکلات داخلی استودیو کوآنتیک دریم میرسیم. تا به امروز گزارشات و شکایت بسیاری بر علیه جو نامطلوب استودیو و فشار کاری بسیار زیادی که بر روی کارمندان آن قرار دارد و مشکلات اینچنینی به گوش رسیده. هم چنین به نظر می‌رسد که تعداد زیادی از کارمندان این استدیو رابطه خوبی با کارگردان آن یعنی دیوید کیج ندارند. حتی بسیاری از پرونده‌های شکایتی که بر علیه او مطرح شده، هنوز در دادگاه باز مانده‌اند. همین موضوع نیز می‌تواند یکی از دلایلی باشد که به روند توسعه Star Wars Eclipse آسیب وارد کرده. جالب است بدانید که پس از معرفی بازی، یکی از اینسایدرهای معروف یعنی تام هندرسون در فضای مجازی ظاهر شد و مدعی شد که روند ساخت آن بسیار کند پیش می رود و شاید تا سال ۲۰۲۷ یا ۲02۸، شاهد انتشار کامل این اثر نباشیم. صنعت بازی‌های ویدیویی روز به روز گسترده تر و پیچیده تر می شود و روند ساخت بازی ها هزینه بردار تر می شود. از همین رو فشار کاری بر روی اکثر بازی سازانی که در استودیوهای بزرگ فعالیت می کنند، افزایش یافته.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: گیم پلی شخصیت‌های جدید Tekken 7

در ماه‌های گذشته شاهد انتشار آگهی های استخدام متعددی از سمت کمپانی کوانتیک دریم بودیم که این موضوع کمبود نیرو برای ساخت بازی Star Wars Eclipse را به پرده تصویر می کشد. همچنین مدیر کمپانی مدعی شده که فشار کاری استودیو نسبت به سال ۲۰۲۱ ، ۵۰ درصد افزایش داشته.

در اینجا باید به نکته‌ای که حائز اهمیت اشاره کنیم که استودیوی کوانتیک دریم به صورت همزمان بر روی پروژه دیگری به نام Dreamland فعالیت می‌کند. لازم به ذکر است که آغاز کار بر روی این پروژه پیش از آغاز کار بر روی بازی Star Wars Eclipse شروع شده و ممکن است که با اتمام روند توسعه آن و انتشار کامل بازی، شرایط ساخت پروژه استار وارز راحت تر شود. باید به این مورد اشاره داشت که با بررسی تمام شواهد و گزارشات، به نظر نمی رسد که روند ساخت بازی Star Wars Eclipse در حال حاضر مساعد باشد و به احتمال بسیار زیاد برای انتشار این اثر، سالها و سالها منتظر خواهیم ماند.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`