سونی هرگز به معرفی سه سال آینده PS5 اشاره نکرد

پیشتر چندین وب سایت رسانه‌ای گزارش دادند که سونی می‌خواهد تا سه سال آینده از نسل جدید کنسول بازی خود موسوم به PS5 رونمایی کند. این در حالی است که سونی هیچ گاه به زمان رونمایی PS5 اشاره نکرده است. شرکت سونی چند روز قبل نشستی با اصحاب رسانه در توکیو داشته و به برخی از پرسش‌ها پاسخی داده است. پاسخی که می‌تواند به بیشتر پرسش‌های پیرامون کنسول نسل بعدی سونی پاسخ دهد. در حالی که بیشتر رسانه‌ها به معرفی PS5 طی سه سال آینده اشاره داشتند اما این گزارش و مقالات بیشتر خود ساخته بوده و ژاپنی‌ها هیچ اشاره مستقیمی به زمان رونمایی PS5 نداشتند. به هر حال برای مطالعه خبر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

پیشتر Wall Street Journal مصاحبه‌ای با مدیران ارشد پلی استیشن سونی انجام داده و به اطلاعات قابل توجهی دست پیدا کرده است. Yoshida به عنوان یکی از افراد کلیدی پلی استیشن سونی بیان داشت که تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ یعنی سال مالی ۲۰۲۱ تمرکز کمپانی روی بازیها و موارد پیرامون PS4 قرار دارد. Kodera نیز اظهار داشت سه ساله دیگر چرخه PS4 پیشرفت چشمگیری پیدا خواهد کرد و مستقیما اشاره‌ای به زمان رونمایی PS5 یعنی کنسول نسل نهمی شرکت سونی نداشت.

رسانه‌ها در حقیقت این گفته‌ها را با تفسیر سخنان مدیران ارشد سونی بیان داشتند. از این رو معرفی PS5 تا سه سال آینده یک شایعه‌ای بیش نیست و شرکت ژاپنی نیز این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است. مدیران سونی ممکن است اظهار نظر متعددی پیرامون کنسول آینده داشته باشند اما نباید به هر گفته آنها پرداخت و آن را تفسیر کرد. عدد سه نیز استراتژی آینده سونی برای PS4 را نشان می‌دهد و کمپانی موردبحث هیچ اشاره به سال معرفی کنسول نسل نهمی خود نداشته است.

بیشتر بخوانید :  نسل بعدی پلی استیشن و ایکس باکس معجزه نخواهند کرد

خبری از معرفی در سه سال آینده نیست

سونی بین آوریل ۲۰۱۷ تا مارس ۲۰۲۱ استراتژی بزرگی را برای PS4 در نظر گرفته است. تمامی مدیران سونی درباره این سه سال آینده اظهار نظری داشتند و تنها بخش پلی استیشن نبود که به سه سال اشاره کرد. البته برخی شرکت‌های ناشر بازی افشا ساختند سونی می‌خواهد پس از سال ۲۰۲۱ کنسول PS5 را معرفی و عرضه کند. تنها چیزی که از این گفته‌ها بدست می‌آید چنین بوده که بزودی PS4 از چرخه خارج می‌شود و همیشگی نخواهد بود. Kodera در بیانیه‌ای خود به اظهار نظر درباره رشد سودآوری این نسل پرداخت و اشاره‌ای به تغییر نسل نداشت.

اینکه پس از سه سال می توانیم شاهد کنسول نسل نهمی باشیم عجیب نیست و دور از انتظار نمی‌باشد. در مجموع گفته‌های Yoshida و Kodera بدان معناست که در سال ۲۰۲۱ می‌توانیم شاهد معرفی کنسول نسل جدید سونی باشیم. این احتمال وجود داشته که سونی برنامه‌ای برای معرفی کنسول نسل جدید خود در سال ۲۰۲۰ داشته باشد. البته دقیقا این اطلاعات رسمی نشده و تنها پیش بینی و تفسیر گفته های دو تن از مدیران ارشد بخش پلی استیشن سونی است. بنابراین ممکن است به حقیقت تبدیل شود یا در حالت پیش بینی و عدم تبدیل شدن به حقیقت باقی بماند. تاکنون با شایعات بسیاری رو به رو شدیم که هیچ یک به تایید یا تکذیب نرسید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`