سونی سرویسی مشابه Xbox Game Pass را در دست ساخت دارد

در سال‎های اخیر، شرکت مایکروسافت سرمایه گذاری زیادی بر روی سرویس تازه کار خود، یعنی Xbox Game Pass کرده و نتیجه خوبی نیز دریافت نموده است. بسیاری از بازی‎های این شرکت، در همان روز عرضه، بر روی این سرویس به رایگان عرضه شده و هر ماه، عناوین زیادی به صورت رایگان بر روی آن، عرضه می‎شود. شرکت سونی، اقدام مشابهی انجام نداده و بر روی همان سرویس‎های اشتراکی که در گذشته داشت، تمرکز کرده است. سونی، سرویس‎های PlayStation Plus و PlayStation Now را دارد اما هیچکدام از این دو سرویس، به محبوبیت چندانی نرسیده‎اند. حال، بر اساس گزارشی از آقای «جیسون شرایر» (Jason Schreier)، شرکت سونی نیز در حال کار بر روی سرویسی مشابه می‎باشد. در ادامه مطلب، همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

بر اساس گزارشات آقای شرایر، سونی در حال کار بر روی سرویسی اشتراکی است که به طور مستقیم، Xbox Game Pass را به چالش می‎کشد. اسم رمز این سرویس، «اسپارتاکوس» (Spartacus) می‎باشد. این سرویس، PlayStation Plus و PlayStation Now را با هم ترکیب کرده، اسم PS Plus را حفظ خواهد کرد و در نهایت، اسم PS Now نیز پاک خواهد شد. این سرویس، قرار است سه سطح داشته باشد. سطح اول، همان امکانات PS Plus، یعنی تجربه آنلاین و بازی‎های رایگان ماهانه را ارائه می‎دهد. سطح دوم، کاتالوگی از بازی‎های پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 را ارائه می‎دهد. در نهایت، سطح سوم دموهای بازی‎ها و همچنین کاتالوگ و مجموعه‎ای عظیم از عناوین پلی استیشن 1، پلی استیشن 2، پلی استیشن 3، PSP، و پلی استیشن ویتا را ارائه می‎دهد. علاوه بر این‎ها، سونی بر روی استفاده از Cloud نیز تمرکز دارد. به همین دلیل، ممکن است در آینده تلفن‎های همراه نیز به لیست پلتفرم‎های این سرویس جدید، اضافه شوند.

بیشتر بخوانید :  اجرای Devil May Cry 5 بر روی کنسول Steam Deck

این سرویس، هم بر روی پلی استیشن 4 و هم بر روی پلی استیشن 5 در دسترس بوده و دارندگان کنسول قدیمی این شرکت، به راحتی به عناوین پلی استیشن 5 نیز دسترسی دارند. البته، نباید انتظار عرضه عناوین مختلف بر روی این سرویس در همان روز اول را داشته باشید.

در نهایت، این گزارش نیز چیزی بیش از یک شایعه نیست اما آقای شرایر، منبعی قابل اطمینان و موثق است. مشخص است که سونی، عملکرد و نیز استقبال از سرویس Xbox Game Pass را تحت نظر گرفته، پس اجرای برنامه‎ای مشابه، به هیچ وجه دور از ذهن نیست. آقای شرایر ذکر نمود که این سرویس، ممکن است در بهار سال 2022 آماده به کار باشد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`