کمپین Play at Home سونی چیست ؟

پاندمی COVID 19 جهان را تکان داد. به خاطر این پاندمی، تمامی جهان مجبور به تغییر رویه خود در انجام دادن کارهای متفاوت شد. از نحوه زندگی، انجام کار های شخصی، مشاغل، سرگرمی و…، همگی دستخوش تغییراتی شگرف شدند. به همین دلیل است که این پاندمی در تاریخ بشریت به عنوان نقطه ای ثبت خواهد شد که به دلیل آن، زندگی مدرن دچار یک دگرگونی عظیم شد. یکی از معدود چیز هایی که در این پاندمی چندان تغییر نکرد، گیمینگ بود. خاصیت گیمینگ باعث شد که نه تنها دچار تغییرات بسیاری نشود، بلکه حتی در زمان قرنطینه بیشتر به آن پناه برده شود. به همین دلیل است که در سال 2020، گیمینگ رشد بالایی را تجربه کرد. کمپانی سونی برای تشویق کاربران برای در خانه ماندن، ارائه یک کمپین به نام «بازی در خانه» یا Play at Home بود. در این مقاله قصد داریم تا تمهیدات سونی برای کمک به شکستن زنجیره انتقال بیماری کرونا را شرح دهیم. با نوین اسپات همراه باشید.

شروع پاندمی COVID 19

در اواخر سال 2019، کشور چین اعلام کرد که مواردی از ابتلا به یک سری ذات الریه مشکوک را ثبت کرده است. بعدتر این ذات الریه مشخص شد که به دلیل یک ویروس جدید به وجود می‌آید. بیماری COVID 19، که نام آن ترکیبی از دو کلمه Coronavirus و Disease است، بعدتر به ویروس جدید SARS Cov 2 ربط داده شد که از نوع کروناویروس‌ها (خانواده‌ای که ویروس های آنفولانزا مانند H1N5 مرغی و H1N1 خوکی و ویروس SARS را در خود جای داده است) است. در دو ماه نخست سال 2020، این ویروس آرام آرام به تمامی نقاط جهان سرایت پیدا کرد. در نهایت در ماه مارس، توسط سازمان بهداشت جهانی (World Health Organization یا WHO)، این بیماری یک همه گیری جهانی یا پاندمی (Pandemic) شناخته شد.

پاندمی اعلام شدن این بیماری، کابوسی بود که به حقیقت پیوست. در تمامی کشورها، قرنطینه سراسری اعلام شد. شدید ترین قرنطینه در کشور چین بود که برای ماه ها، ساکنان نمی‌توانستند از خانه های خود بدون مجوز بیرون بیایند. در کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا نیز قوانین سخت گیرانه ای وضع شد. کم کم، جهان در حالتی قرار گرفت که گویی ایستاده است. زندگی سالم و عادی مردم، در کسری از ثانیه، تبدیل به یک زندگی شد که پیش تر تنها در فیلم ها و بازی هایی مانند Resident Evil می شد آن را مشاهده کرد. ترومای تولید شده از این زمان، همچنان در افراد موجود است و حتی با وجود واکسیناسیون بالا و عادی تر شدن روزانه زندگی، نباید از وجود این آسیب های روانی غافل ماند.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: تریلر گیم پلی Monster Hunter Rise به همراه اطلاعات تکمیلی

 

تأثیرات پاندمی کرونا بر زندگی افراد

پاندمی کرونا موجب شد تا افراد در شیوه زندگی و کار کردن خود تجدید نظر کنند. به واسطه ماسک ها، افراد می توانستند تا حدی به زندگی عادی بازگردند. با این حال، در اوایل شیوع ویروس کرونا، برای ادامه کار و تحصیل، دیجیتالی شدن زندگی افراد به میان آمد. به همین دلیل افراد باید در خانه خود به وسیله نرم افزار هایی مانند اسکایپ، گوگل میت (Google Meet) و زوم (Zoom)، به کار کردن و ادامه تحصیل می پرداختند. در خانه ماندن خود یک خستگی خاصی را پدید می‌آورد. برخی افراد مجبور شدند که برای بیش از 10 در خانه خود بمانند و به شکل محدود و با مراقبت های شدیدی به بیرون بروند. برخی از افراد چنان صبور نبودند و از همان ابتدا پروتکل های بهداشتی را می شکستند و دائماً بیرون از خانه حضور داشتند. این افراد از مسببان شیوع بیشتر بیماری کرونا بودند. به همین دلیل، بسیاری از کمپانی های سرگرمی شروع به ارائه مزیت های جدید مخصوص کرونا کردند تا افراد را در خانه خود نگاه دارند. یکی از این کمپانی‌ها، سونی بود.

 

کرونا و گیمینگ

همانطور که پیش تر گفته شد، ماندن در خانه برای بسیاری از افراد بسیار طاقت فرسا بود. با این حال افراد بسیاری که مسئولیت پذیر بودند، راهکار هایی برای وقت گذرانی اتخاذ کردند. یکی از این راه ها، ویدئو گیم بود. از آن جایی که بازی های ویدئویی در نشیمن گاه خانه، بر روی میز کار یا در جیب افراد است، نیازی به بیرون رفتن نیست. شاید که گیمینگ در دهه های 80 و 90 میلادی در آرکید های عمومی بیشتر سودآور بود، اما امروزه اینطوری نیست. حتی در امر بازی سازی نیز کار در خانه برای مدت بسیاری پیش از پاندمی کرونا متداول بوده و برای همین بازی سازان چندان در موقعیتی ناآشنا مانند دیگران قرار نگرفتند. همین امر سبب شد که در سال 2020، به دلیل پاندمی، گیمینگ رشد بسیار زیادی را تجربه کند و برخلاف صنعتی مانند سینما و تئاتر، ساخت بازی های جدید به تعویق نیافتند. حتی استخدام بازی سازان نیز متوقف نشد.

 

سونی و کمپین Play at Home

کمپانی سونی به عنوان یکی از دو قطب بزرگ جهان گیمینگ، سعی کرد که وظیفه خود را برای نگه داشتن افراد در خانه انجام دهد. برای این کار، سونی کمپین «بازی در خانه» یا Play at Home را راه اندازی کرد. در این کمپین، کمپانی سونی بازی‌های متعددی را رایگان کرد و برای بازیکنان بازی های محبوب، بونوس های خاصی را در نظر گرفت. در ادامه به برخی از این امکانات می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: اولین تریلر گیم پلی Assassin's Creed Valhalla

 

Ratchet and Clank

کمپانی سونی برای جذاب تر کردن کاتالوگ Play at Home خود، یکی از بهتری انحصاری های سالیان اخیر خود را رایگان کرد. ریبوت Ratchet and Clank از بازی هایی بود که در زمان عرضه خود، توانسته بود نظرات مثبت مخاطبان و منتقدان را جذب کند. به همین دلیل بود که برخی افراد از این طرح استقبال کردند زیرا که در صورت عرضه رایگان این بازی، احتمال عرضه بازی های موفق دیگر نیز بالا بود.

 

Horizon Zero Dawn

و بازیکنان درست می‌گفتند. بازی دیگری که بسیار موفق بود و رایگان شد، بازی به شدت موفق و مطرح Horizon Zero Dawn بود. این بازی که هم بر روی PS4 و هم بر روی رایانه های شخصی بسیار موفق ظاهر شده بود و در سال عرضه خود به عنوان یکی از نامزدهای جایزه GOTY نیز ظاهر شده بود، می توانست بازیکنان را تا سقف 200 ساعت سرگرم کند. همین بازی خود برای نگه داشتن افراد در خانه کافی بود.

 

بونوس XP دو برابر در بازی Call of Duty Warzone

بازی وارزون از زمان عرضه خود به عنوان یکی از محبوب ترین بازی های سبک بتل رویال محسوب می شود. در زمان پاندمی کرونا، این بازی به محبوبیت بیشتری رسید زیرا گیم پلی اعتیاد آور آن، باعث می شد که درک زمان برای این بازیکنان از دست برود. از آن جایی که لول در این بازی مهم است، کمپانی سونی تمهیدی را فراهم آورد تا بازیکنان پیش از شروع بازی از Tokenهای خاصی استفاده کنند در بازی خود بتوانند XP دو برابر را دریافت کنند و لول خود را سریع تر افزایش دهند.

 

ABZU

یکی از برترین بازی های مستقل در دهه 2010، بازی آبزو را می‌توان یکی از بهترین تجربه های هنری در یک ویدئو گیم به حساب آورد. فضای بسیار عالی آن و اتمسفر جذاب اش می تواند برای ساعت ها شما را میخکوب کند.

بیشتر بخوانید :  دانلود بازی The Long Dark برای PS4

 

Enter the Gungeon

بازی Enter the Gungeon اثری در ژانر Crawler Dungeon است که در آن شما می‌بایست راه خود را در سیاه چاله ها پیدا کنید و سپس بتوانید که به جایزه اصلی بازی برسید: تفنگی که می توان گذشته را بکشد و نابود کند.

 

Rez Infinite

بازی Rez در زمان عرضه خود برای کنسول دریمکست، یک بازی انقلابی و جذاب به حساب می آمد که توانسته بود احساسات لمسی در یک بازی را متحول کند. با این حال، این بازی از نظر تجاری موفق نبود. اما ریمستر این بازی با نام Rez Infinite توانست به کمک تکنولوژی واقعیت مجازی و کنترلر های پیشرفته تر، دوباره بر سر زبان ها بیفتد. لرزش بی اندازه کنترلر در آن، گرافیک نئونی منحصر به فرد و امکان تجربه آن در واقعیت مجازی، باعث می شود که Rez Infinite به گزینه بسیار خوبی برای تجربه شما تبدیل شود.

 

Subnautica

یکی از بهترین شبیه ساز های سالیان اخیر، بازی سابناوتیکا به شما این اجازه را می دهد که به عنوان یک غواص در اقیانوس به شنا و به پیدا کردن گنج بپردازید. این اثر از گرافیک و گیم پلی بسیار خوبی برخوردار است و از پرطرفدار ترین بازی ها بر روی استیم نیز بوده است. بخش چند نفره آن بسیار سرگرم کننده است و به همین دلیل برای قرنطینه، گزینه خوبی به شمار می آمد.

 

Moss

تکنولوژی واقعیت مجازی با این که بر روی کاغذ بسیار هیجان انگیز و فوتوریستی است، در عمل به دلیل قدرت پایین کنسول ها، گران بودن تجهیزات آن و سرگرم کننده نبودن برخی بازی ها چندان به آن چیزی که می بایست نزدیک نشد. پس از چند سال حضور واقعیت مجازی، بازی Moss توانست به لطف گیم پلی خوب خود و تطبیق با واقعیت مجازی، تبدیل به اثری شود که امیدها را به واقعیت مجازی برگرداند. اگر به دنبال یک بازی خوب برای تجربه واقعیت مجازی هستید، این بازی را از دست ندهید.

 

دیگر عناوین و بونوس های این کمپین:

 • Rocket League PlayStation®Plus Pack
 • Brawlhalla Play at Home Pack
 • MLB The Show 21 – 10 The Show Packs
 • Destruction AllStars – 1100 Destruction Points
 • NBA 2K21 Play at Home Pack
 • Rogue Company Play at Home Pack
 • World of Warships & World of Tanks – Twice the Courage Pack
 • Warframe Starter Bundle
 • Astro Bot Rescue Mission
 • Thumper
 • Paper Beat

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`