Sony
Sony

نگاهی به فعالیت‌های استدیوهای فرست پارتی Sony برای آینده

می‌توان گفت که تلاش استودیوهای فرست پارتی کمپانی Sony همواره قابل تحسین بوده. طی دوره‌ی پلی استیشن ۴، شاهد اوج فعالیت این استودیو‌ها برای ساخت بازی‌های منحصر به فرد و وسوسه کننده بودیم. مهمترین استراتژی کمپانی سونی برای فروش کنسول‌های خود، انتشار بازی‌های انحصاری کم‌نظیر است. لذا انتظار می‌رود که استودیوهای فرست پارتی کمپانی مذکور، برنامه‌های بسیاری برای تضمین فروش کنسول پلی استیشن ۵ داشته باشند. در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم تا نگاهی به این استودیو و فعالیت‌های آنها و تمام شایعات و گزارشاتی که در خصوص‌شان منتشر شده، داشته باشیم. طبق اطلاعات رسمی، بیش از ۲۵ بازی توسط استودیوهای فرست پارتی کمپانی Sony در دست ساخت است که رقمی قابل توجه و جدی به‌شمار می‌رود. همچنین این موضوع را می‌دانیم که بیش از نیمی از این عناوین، آی پی‌های کاملاً جدیدی هستند. بهتر است که مقدمه را به اتمام برسانیم و به سراغ اصل مطلب برویم. در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

گوریلا گیمز

Sony

این موضوع را می‌دانیم که استودیوی گوریلا گیمز هم اکنون مشغول توسعه‌ی هورایزون فوربیدن وست می‌باشد و دیر یا زود می‌توانیم به تجربه‌ی این عنوان بپردازیم. لازم به ذکر است که استودیوی مذکور با ساخت هورایزون زیرو داون، صنعت بازی‌های ویدیویی و مخاطبان آن‌را شگفت زده کرد. با وجود اینکه بازی از عناوین مختلف الهام گرفته بود، اما حال و هوای کاملا جدیدی داشت و همین امر سبب شد که زیرو داون تبدیل به یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین بازی‌های انحصاری پلی استیشن ۴ شود.

پروژه‌ای معرفی نشده

می‌دانیم که آقای Simon Larouche دوباره به استودیوی گوریلا گیمز بازگشته است. وی در گذشته در ساخت بخش چندنفره‌ی قسمت دوم کیلزون، نقش پررنگی را ایفا کرد. با نگاهی به رزومه‌ی کاری این بازی‌ساز و همچنین اطلاعاتی که از پروفایل لینکدین او به اشتراک گذاشته شده، می‌توان گفت که استودیوی گوریلا گیمز مشغول توسعه و فعالیت بر روی بازی چند‌نفره‌ای می‌باشد. بسیاری معتقدند که پس از انتشار هورایزون فوربیدن وست، گوریلا گیمز در صدد بازیابی مجموعه کیلزون برخواهد آمد. از طرفی دیگر در ابتدای سال میلادی جاری شاهد بسته شدن سایت رسمی کیلزون بودیم. بدین ترتیب تصمیم‌گیری و پیش‌بینی عنوان مذکور، سخت تر از هر زمان دیگری شده است.

استدیوی Santa Monica

God of War Ragnarok

بدون شک می‌توان استودیوی سانتا مونیکا را به‌عنوان یکی از بزرگترین و معروفترین استودیوهای فرست پارتی کمپانی Sony معرفی نمود. در وهله‌ی اول باید به این نکته اشاره کرد که استدیوی مذکور مشغول ساخت نسخه‌ی جدیدی از مجموعه‌ی خدای جنگ می‌باشد. می‌دانیم که این بازی در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد ولی متاسفانه تا به امروز نتوانسته‌ایم تریلری از آن مشاهده کنیم و یا حتی نام کامل بازی را بدانیم.

آی پی جدید و معرفی نشده

در ماه‌های گذشته، تعدادی آگهی استخدام منتشر شد. این آگهی‌ها خبر است در دست ساخت بودن آی پی کاملاً جدیدی را می دادند و متاسفانه اطلاعات چندانی در خصوص این آی‌پی لو نرفته ولی به نظر می‌رسد که بازی در محیطی فانتزی، روایت خواهد شد.

Polyphony Digital

Sony

این استدیو موفق شد تا با در نظر گرفتن روش جدیدی برای ساخت و انتشار مجموعه بازی های گرن توریسمو اسپورت، طرفداران بسیاری بدست آورد. این موضوع را می دانیم که توسعه دهندگان این استودیو مشغول فعالیت بر روی هفتمین نسخه‌ی اصلی از مجموعه گرند توریسمو هستند. طبق اظهارات منتشر شده، توسعه‌دهندگان قصد دارند تا با گرند توریسمو ۷، به ریشه‌های این فرنچایز بازگردند. به هرحال اطلاعات چندانی در خصوص این بازی منتشر نشده و تنها می‌دانیم که این اثر در سال ۲۰۲۲، برای کنسول‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵، منتشر خواهد شد.

ناتی داگ

شاید بتوان گفت که استودیوی نایت داگ به عنوان بزرگ‌ترین و ارزشمندترین استدیو‌ی کمپانی Sony به شمار می‌رود. بازی‌های ناتی داگ همواره ساختار شکن بوده‌اند و تجارب فوق‌العاده‌ای را در دسترس مخاطبان قرار داده‌اند. زمان نسبتاً کمی از انتشار آخرین ساخته‌ی این استودیو یعنی قسمت دوم لست آو آس می گذرد و هنوز، اطلاعاتی راجع به پروژه‌ی بعدی ناتی داگ منتشر نشده است. به هرحال شایعات و گزارشات بسیار زیادی محور این موضوع به گوش رسیده. برخی از شایعات به ریمیکی از نسخه‌ی اول لست آو آس اشاره دارند. طبق این شایعات، این بازسازی برای کنسول پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد. از طرف دیگر آقای نیل دراکمن مدعی شد که استودیو ناتی داگ به سراغ ساخت آی‌پی کاملاً جدیدی خواهد رفت یا قسمت سوم مجموعه‌ی لست آو آس را توسعه خواهد داد. همچنین برخی از شایعات اظهار دارند که پروژه‌ی جدید ناتی داگ، با زاویه دوربین اول شخص روایت خواهد شد.

اینسامنیاک گیمز

اینسامنیاک گیمز به منزله‌ی یکی از خلاق‌ترین و دوست داشتنی‌ترین استودیوهای فرست پارتی کمپانی Sony به شمار می رود.

چندین سال از خریداری شدن استودیوی اینسامنیاک گیمز توسط Sony می‌گذرد و کارنامه‌ی استودیو تا به این لحظه، بسیار درخشان بوده. پس از ساخت بازی اسپایدرمن توسط اینسامنیاک گیمز، خرید این استدیو صورت گرفت و لازم به ذکر است که دو عدد از بازی‌های انحصاری پلی استیشن ۵ تا به این لحظه، توسط استدیوی مذکور توسعه یافته. طی سه سال شاهد ساخت سه بازی مختلف و با کیفیت از اینسامنیاک بودیم و به نظر می‌رسد که این استدیو، همواره در صدد ساخت بازی‌های بیشتری برای پلی استیشن است.
با وجود اینکه هنوز از قسمت دوم اسپایدرمن رونمایی نشده، اما تمام مخاطبان می‌دانند که اینسامنیاک و Sony مشغول توسعه و تهیه‌ی این بازی هستند.
با توجه به آگهی استخدامی که در روزهای گذشته منتشر شد، می‌توان حدس زد که این استدیو مشغول فعالیت بر روی پروژه‌‌ای چند‌نفره نیز می‌باشد. متاسفانه هنوز از این پروژه رونمایی نشده و روند ساخت آن در سکوت خبری کامل طی می‌شود.

همچنین احتمال دارد که در آینده‌ای دور، شاهد انتشار نسخه‌ی دوم sun set overdrive باشیم. چندی پیش کارگردان اجرایی این استودیو اظهار داشت که عنوان سان ست اوردرایو متعلق به اینسامنیاک گیمز می‌باشد و احتمال بازگشت این مجموعه در آینده، وجود دارد.

ساکرپانچ

درست مانند گوریلا گیمز که موفق به ساخت یک آی پی جدید شد، استودیوی ساکرپانچ نیز توانست خود را با گوست آو سوشیما نشان دهد. گوست آو سوشیما فراتر از انتظارات کمپانی سونی عمل کرد. موفقیت‌های بسیار زیاد این عنوان و نیاز کمپانی سونی برای سرمایه‌گذاری بر روی آی‌پی های جدید، سبب می‌شود که به راحتی از در دست ساخت بودن قسمت دوم گوست آو سوشیما مطلع شویم. همچنین در گذشته آگهی های استخدامی منتشر شده بود که خبر از در دست ساخت بودن پروژه‌ی جدیدی را می‌داد. در انتها باید به بسته‌ی گسترش دهنده‌ی جدید بازی اشاره کرد که به نظر، فاصله‌ی میان داستان نسخه‌ی اول و وقایع دنباله‌ی آن را پر خواهد کرد.

استدیوی BEND

متاسفانه شرایط این استودیو نسبت به دیگر استدیو‌های فرست پارتی Sony ، کمی متفاوت تر می‌باشد. در گذشته متوجه شدیم که استدیوی مذکور بر روی دنباله‌ای بر عنوان دیزگان فعالیت می‌کند اما به نظر می‌رسد که سونی در همان ابتدا، کار بر روی این پروژه را متوقف کرده است. همچنین گزارشاتی مبتنی بر ساخت اسپین آفی از مجموعه‌ی آنچارتد توسط این توسعه‌دهندگان به اشتراک گذاشته شد. جالب است بدانید که این پروژه نیز توسط سونی متوقف شد. با توجه به آخرین اطلاعات و گزارشات منتشر شده، استدیوی BEND بر روی یک آی پی کاملاً جدید فعالیت می‌کند. طبق اطلاعاتی که از آگهی استخدام اخیر این استودیو به اشتراک گذاشته شد، این عنوان در ژانر محیط باز توسعه خواهد یافت. هم‌چنین می‌دانیم که بازی دارای بخش چند نفره نیز خواهد بود. به احتمال زیاد بازی در اوایل روند توسعه قرار دارد و امیدواریم که در آینده اطلاعات بیشتری در خصوص آن به دست آوریم.

شعبه‌ی لندن SIE

شاید تا به حال نام شعبه‌ی لندن SIE را نشنیده باشید. به هر حال لازم به ذکر است که این استودیو بازی واقعیت مجازی Blood And Truth را توسعه داد. یکی از استودیوهای Sony که بر روی بازی‌های واقعیت مجازی تمرکز دارد، همین استدیوست. در ماه‌های گذشته متوجه شدیم که این توسعه‌دهندگان در حال ساخت یک آی پی جدید برای پلی استیشن ۵ می باشند. به نظر می‌رسد که این آی پی در ژانر چند نفر توسعه یافته است. طی مصاحبه‌های گذشته دست‌اندرکاران این استدیو متوجه شدیم که تمایل آنها برای فعالیت بر روی پروژه‌های وابسته به تکنولوژی واقعیت مجازی می‌باشد. از طرف دیگر باید به این موضوع اشاره کنیم که در سال‌های آینده شاهد انتشار PSVR 2 خواهیم بود. ممکن است که این استودیو عنوانی را برای عرضه PSVR ۲ آماده کرده باشد.

شعبه‌ی سندیگو SIE

Sony
فکر می‌کنم که اکثر مخاطبان، بازی آینده این استودیو را حدس زده باشند. لازم به ذکر است که این توسعه‌دهندگان طی سال‌های اخیر بر روی انتشار سالانه‌ی MLB The Show متمرکز بوده‌اند و بدون شک بازی بعدی آن‌ها MLB The Show 22 خواهد بود. احتمال می‌رود که در ماه‌های آینده شاهد رونمایی از بازی باشیم.

 

بیشتر بخوانید :  Life Is Strange 2 - توسعه دهندگان در خصوص فاصله زمانی بین قسمت‌های مختلف توضیح می‌دهند

Pixelopus

Sony
یکی از استدیوهای کوچک و کمتر شناخته شده‌‌ی کمپانی Sony ، استدیوی Pixelopus می‌باشد. متاسفانه مشخص نیست که این توسعه‌دهندگان بر روی چه عنوانی فعالیت می‌کنند اما با توجه به آگهی‌های استخدامی که در طی ماه‌های اخیر منتشر شده، می‌دانیم که اعضای تیم توسعه مشغول ساخت عنوانی ناشناخته هستند. لازم به ذکر است که این بازی معرفی نشده با همکاری Sony pictures animation توسعه می‌یابد. همچنین این موضوع را می‌دانیم که توسعه دهندگان برای ساخت بازی، از موتور گرافیکی آنریل ۵ استفاده خواهند کرد ‌

هاوس مارک

در هفته‌ی گذشته خبر از خریداری شدن استودیوی هاوس مارک توسط کمپانی Sony بودیم. این استدیو کارنامه‌ی نسبتاً درخشانی دارد و با توسعه‌ی آخرین بازی خود یعنی ریترنال، حسابی بر سر زبان‌ها افتاد. در حقیقت عنوان ریترنال به منزله‌ی اولین بازی AAA این توسعه‌دهندگان به شمار می‌رود. از آنجایی که عنوان مذکور به تازگی منتشر شده است، نمی‌توان در خصوص پروژه‌ی آینده این استودیو صحبتی. به هر حال باید به این نکته اشاره کنیم که توسعه دهندگان، مدعی شده‌اند که پرو‌ژ‌ه‌ی آینده‌شان نیز یک بازی AAA خواهد بود. طبق اطلاعات منتشر شده از سمت توسعه‌دهندگان، پروژه آینده‌شان بسیار بزرگتر از ریترنال خواهد بود که این موضوع باعث خوشحالی است.

مدیا ملوکول

Sony

مدیا مولکول همواره به عنوان یکی از دوست داشتنی‌ترین استودیوهای Sony به شمار می‌رود و تا به امروز توانسته بازی‌های خلاقانه‌ی بسیاری را توسعه دهد. با این حال هیچ گونه اطلاعاتی در خصوص پروژه‌ی بعدی این استودیو نیست. این موضوع را می‌دانیم که مدیا مولکول در حال پشتیبانی از آخرین ساخته خود یعنی Dreams می‌باشد.

Team Asobi

بسته شدن استودیو SIE JAPAN توسط کمپانی Sony ، واقعاً ناراحت کننده بود. این استودیو در ساخت پروژه‌های فوق العاده‌ای همکاری کرده بود. اما باید این نکته را گوشزد کنیم که برخی از توسعه دهندگان این استودیو هم اکنون در Team Asobi فعالیت می‌کنند. آخرین ساخته‌ی این استودیو astro playroom بود. این موضوع را می‌دانیم که کمپانی سونی قصد سرمایه‌گذاری بر روی آی‌پی Astro Bot را دارد و دست‌اندرکاران این استودیو در گذشته، در خصوص آینده‌ی این آی پی صحبت کرده بودند. به تازگی متوجه شدیم که توسعه دهندگان در حال ساخت عنوانی ناشناخته می‌باشند که احتمال دارد نسخه‌ی جدیدی از مجموعه آسترو باشد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`