Sekiro: Shadows Die Twice
SEKIRO SHADOWS DIE TWICE

پیش نمایش Sekiro Shadows Die Twice | دارک سولز ژاپنی

بازی های مرتبط

[az-review widget_name=”GhostPool_Rating_Box”] بازی Sekiro Shadows Die Twice عنوان جدیدی از شرکت FromSoftware است که در ژاپن باستان اتفاق می‌افتد. از زمانی که این بازی در مراسم E3 سال ۲۰۱۸ معرفی شد، طرفداران سری‌های قبلی شرکت From Software مانند Bloodborne بی‌صبرانه منتظر تجربه بازی Sekiro هستند. بازی قرار است این هفته عرضه شود، بنابراین در ادامه همراه نوین اسپات باشید تا در این مقاله به پیش نمایش بازی بپردازیم.

نسخه مخصوص کلکسیون‌دارها

Sekiro Shadows Die Twice

دو نسخه Standard و Collector برای پیش سفارش وجود دارد. نسخه Standard تنها بازی را در بر دارد درحالی‌که نسخه Collector دارای موارد زیر است:

  • بازی کامل
  • جعبه فلزی بازی
  • مجسمه ۷ اینچی
  • نقشه
  • موسیقی متن
  • ۳ سکه بازی
  • کتاب تصاویر هنری بازی

داستان بازی

بازی Sekiro Shadows Die Twice با همتایان خود بسیار متفاوت است. شخصیت اصلی، “گرگ تک‌دست”، برای اولین بار شخصیتی دارای کلام است. دیگر خبری از مکالمات و مونولوگ‌های طولانی نیست، اما برای تکمیل روایت داستان کامل هستند. داستان این بازی در Sengoku یا دوره “Warring States” در تاریخ ژاپن می‌گذرد، که شامل اواخر قرن ۱۶ و اوایل قرن ۱۷ می‌شود. گرگ یک نینجا است که وظیفه نجات ارباب جوان ربوده‌شده، که به محافظت از او سوگند خورده، در کنار برخی فعالیت‌های دیگر را دارد.

جهان بازی Sekiro Shadows Die Twice

دنیای بازی Sekiro Shadows Die Twice تقریبا هم‌اندازه با Bloodborne و Dark Souls 3 است و تقریبا مدت‌زمان مشابهی برای تکمیلش نیاز است. همان‌طور که از شرکت بازی‌سازی FromSoftware انتظار می‌رود، فضایی هاب مانند به نام Dilapidated Temple یا “معبد ویران” در اختیار شما خواهد بود. در این قسمت شما شخصیتی خواهید یافت که مهارت‌های شما را ارتقاء می‌بخشد، شخصیتی که کدوی شفابخش را برای استفاده بیشتر ارتقاء می‌دهد و فضایی که در آن می‌توانید مهارت‌های جنگی خود را بر روی “سرباز نامیرا” تمرین کنید تا مهیای نبرد اصلی شوید.

Sekiro Shadows Die Twice

معبد ویران در اوایل داستان قابل‌دسترسی خواهد بود و از طریق آتش، بت مجسمه‌ساز یا استفاده از برخی آیتم‌های محدود به آن دست پیدا کرد. کارگردان این بازی، «هیدتاکا میازاکی»، اعلام کرده است که این بازی با مسیرهای فراوان جزء بازترین جهان‌ها در بین بازی‌های این استودیو است و قدرت انتخاب و آزادی فراوانی به بازیکن برای کاوش می‌دهد. در یک ماموریت، بازیکن فلش بک‌هایی به Hirata Estates را مشاهده خواهد کرد تا ارتباط گرگ با دیگر شخصیت اصلی داستان را بهتر متوجه شود. فلش بک آخرین بار در بازی Dark Souls 2 استفاده شدند، بنابراین نحوه پیشرفت پیاده‌سازی آن‌ها در سکیرو جالب خواهد بود. به ‌مانند همیشه، بازیکنان تشویق می‌شوند تا همه مکان‌ها را کشف کنند و با هر چیزی در تعامل باشند تا فولکلور و رازهای سکیرو را بیشتر بشناسند. بازی Sekiro Shadows Die Twice نسبت به سبک هنری معمولا تاریک و ناراحت‌کننده بازی‌های قبل تغییرات خوبی داشته است و بازیکنان را به کشف روستاهای زیبا دعوت می‌کند. این بازی دارای قابلیت چند نفره نیست.

بیشتر بخوانید :  PlayStation 5 دیجیتالی و یا دیسک خوان؟ کدامیک برای شما مناسب تر است؟

نبرد در بازی Sekiro Shadows Die Twice

برخلاف نسخه‌های پیشین، در سکیرو خبری از سیستم کلاس یا سیستم قابلیت‌ها نیست و هنگام بازی زره یا اسلحه جدیدی پیدا نخواهید کرد. حتی نمی‌توان ارواح دشمنان را جمع‌آوری کرد یا برای ذخیره بازی در کنار آتش بنشینید. بهتر است به این بازی به‌عنوان یک بازی اکشن- ماجراجویی نگاه شود که می‌خواهد تمرکز بازیکن بیشتر بر روی کاوش امتیازات باشد. در عوض، می‌توان ابزاری برای دست مکانیکی‌ای که در محیط بازی مخفی‌شده است پیدا کرد و آن را ارتقاء داد، مانند تبر که سپرها را از بین می‌برد یا بازوی مشعلی که از طریق آتش آسیب وارد می‌کند.

Sekiro Shadows Die Twice

همچنین حرکت انتقالی جدیدی اضافه‌شده است که از طریق آن بازیکن می‌تواند هنگام جستجوی محیط و مبارزه با پرتاب یک قلاب به یک نقطه جدید برسد، بنابراین می‌توان به‌جای نبرد بی‌وقفه به مدت ده دقیقه با یک غول، از کل عرصه میدان مبارزه استفاده کرد. این قلاب به بازیکن این امکان را می‌دهد که بین نقاط از پیش تعریف‌شده‌ای به‌سرعت حرکت کند و تجربه‌ای متفاوت داشته باشد. این قلاب مانند سری بازی‌های Tenchu است اما کارکرد مدرن این حرکت ما را به یاد بازی‌های اخیر بتمن می‌اندازد. قابلیت دولا شدن و مخفی شدن در میان سبزه‌های بلند و نحوه پر شدن متر “هشدار” دشمن زمانی که نمایان می‌شوید مشابه بازی‌های ماجراجویی- مخفیانه اخیر مانند Assassin’s Creed آخر است.

مخفی‌کاری مستلزم حرکات سریع‌تر است و بازی سکیرو نیز شامل آن می‌شود و این بازی نسبت به موارد مشابه خود سریع‌تر است. برای جلوگیری از دیده شدن می‌توان بین پشت‌بام‌ها قلاب زد و حرکت کرد و سپس به‌صورت نشسته به‌سرعت خود را پشت دشمن رسانده و شمشیر را بر گردن او فرو کرد و از این طریق بازیکن از یک مبارزه پردردسر خواهد گریخت. سبک مبارزات این بازی مشابه بازی Dark Souls سخت است، و این بازیکن را ترغیب می‌کند تا بیشتر از مخفی‌کاری استفاده کند، گرچه دیر یا زود نهایتا مجبور به انجام یک نبرد مهلک می‌شود. اینجا است که مدیریت دو معیار تاثیرگذار می‌شود، گرچه این بار جان و استقرار (Posture) به‌جای استقامت (Stamina) مطرح هستند. نوار استقامت به‌نوعی در مقابل نوار استقرار قرار دارد و در بازی‌های قبلی در اثر حملات بازیکن از استقامت او کاسته می‌شد درصورتی‌که استقرار بازیکن از طریق ضربه‌هایی که متحمل می‌شود و یا دفاع می‌کند کاهش پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید :  معرفی ۱۰ لپ‌ تاپ گیمینگ سال ۲۰۲۰

Sekiro Shadows Die Twice

نکته جالب در مورد استقرار این است هم شخصیت اصلی بازی و هم دشمنان باید مراقب آن باشند. استقرار زمانی معنا پیدا می‌کند که بازی بر اساس استفاده از شمشیر کاتانا باشد و ایده آن ساده است: هرچه ضربات بیشتری (چه دفاع شده چه دفاع نشده) متحمل شوید، استقرار شما کمتر خواهد شد. زمانی که استقرار کامل از بین برود، فنون کشتن لحظه‌ای آزاد خواهند شد. در این بازی باید تهاجمی عمل کنید. عقب‌نشینی، دفاع و ضد حمله خوب است، اما دشمنی با استقرار تقریبا شکسته شده احتمالا برای دوباره پر شدن استقرارش عقب‌نشینی می‌کند و شکست آن مجددا سخت خواهد شد. هنگام حمله بسیار مراقب باشید، چراکه کم‌کم آسیب زدن به حریف بدون شکستن استقرارش منجر به نبردهای طولانی‌تر و کشنده می‌شود.

دشمنان سرسخت‌تر چند جان دارند، بنابراین برای از پیش رو برداشتن آن‌ها می‌بایست چندین بار استقرار آن‌ها را از بین ببرید. البته برای مبارزه با دشمنان عجیب درشت‌تر موضوع کمی متفاوت است و در این شرایط بازی مشابه سایر بازی‌های شرکت FromSoftware خواهد بود و همه‌چیز به دفاع، جاخالی دادن و تلاش برای واردکردن حملات سنگین بستگی دارد. نبود کلاس در Sekiro Shadows Die Twice به این معنی است که برای شکست یک غول باید متکی به ابزار اطرافتان باشید و این رویکرد مستقیم و بی‌پرده، به‌جای تعدیل غول‌ها برای کاربران جادویی، به یک سیستم مبارزه پاداشی برای بازیکنان منجر خواهد شد.

Sekiro Shadows Die Twice

گیم پلی‌های منتشر شده از بازی نکته جالب دیگری نیز در مورد نبرد با غول‌ها آشکار کرد. شخصیت غول “Lady Butterfly” که در گیم پلی‌ها نشان داده شد از حملات سنتی حداقل آسیب را می‌بیند و با شکست استقرارش می‌توان آسیب جدی به او وارد کرد که این کار مستلزم داشتن یک سبک بازی خشن‌تر است. دفع حمله حریف در بازی Sekiro Shadows Die Twice یک ویژگی بزرگ خواهد بود، که در مقابل رویکرد بزن‌دررو در بازی‌های قبلی قرار دارد. این عمل به شما این امکان را می‌دهد که با یک حمله آسیب جدی به استقرار دشمن وارد کنید. بازیکن به‌جای هرچه سریع‌تر کشتن دشمنان با آن‌ها دوئل خواهد کرد، به این امید که هنگام شکست یک دشمن سرسخت لذت بیشتری ببرد. زمانی که هیچ‌کدام از این موارد پاسخگو نبود، آخرین حقه این بازی که در اسم آن نهفته است کارساز می‌شود. شخصیت شما می‌تواند دو بار بمیرد. حتی گاهی بیشتر از دو بار که به دلیل جلوگیری از اسپویل شدن داستان بازی از مطرح کردن آن‌ها خودداری می‌شود.

بیشتر بخوانید :  پاسخ به سوالات متداول در زمینه جیلبریک PS4 6.72

برای مشاهده سایر اخبار و اطلاعات مربوط به این بازی می‌توانید به پروفایل بازی از طریق این لینک مراجعه کنید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`