Resident Evil 7
Resident Evil Village

نگاهی به سرگذشت شخصیت Ethan Winters در Resident Evil

بازی های مرتبط

نهایتاً تمام حواشی و هایپ خبری به اتمام رسید و عنوان Resident Evil Village در دسترس تمام کاربران پلتفرم‌های مقصد، قرار گرفت. نظرات منتقدان و بازی کنندگان در خصوص رزیدنت اویل ۸، اکثر مثبت بود و بدین ترتیب می‌توان گفت که قشر کثیری از طرفداران این مجموعه، از تجربه‌ی بازی لذت بردند. همانطور که در گذشته اظهار داشتیم، در این قسمت نیز کنترل شخصیت رزیدنت اویل ۷ یعنی ایتن وینترز را برعهده می‌گیرید. در این مطلب تصمیم گرفتیم تا نکاتی را در خصوص شخصیتی ایتن با شما به اشتراک بگذاریم و به سرگذشت او اشاره‌ای داشته باشیم. قشر کثیری از بازی کنندگان، اطلاعات چندانی در خصوص این شخصیت ندارند. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

 


برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شخصیتی ایتن وینترز، ملزم به مطالعه یادداشت های مخفی شده در رزیدنت اویل ۸ و رزیدنت اویل ۷ و توجه به نکات فرعی می باشید.

پیش از اینکه اتفاقات و رخدادهای رزیدنت اویل ۷ به وجود آید، ایتن در لس آنجلس زندگی می کرد. وی مهندس کامپیوتر بود و همین موضوع ایتن را با دیگر شخصیت‌های طراحی شده در مجموعه رزیدنت اویل، متفاوت جلوه می‌دتد. در حقیقت اکثر شخصیت‌ های ساخته شده در مجموعه رزیدنت اویل، سربازان و یا پلیس‌های کار‌بلد هستند. توسعه‌دهندگان در رزیدنت اویل ۷، تصمیم گرفتند که شخصیتی معمولی را در مرکز توجهات قرار دهند، شخصیتی که به خوبی و خوشی با همسر خود زندگی می‌کرد. اتفاقاتی رخ می‌دهد و همسری ایتن یعنی میا، ناپدید می‌گردد. ایتن تمام تلاشش را برای یافت میا انجام می‌دهد و درست در زمانی که از یافت او کاملا ناامید شده بود، تماس ویدیویی از سمت همسر گمشده‌ی خود دریافت می‌کنند. وی تصمیم می‌گیرد که برای نجات همسرش به خانه‌ای دور افتاده و قدیمی سفر کند. بدین ترتیب تمام ماجرا ها و داستان رزیدنت اویل ۷ آغاز می‌شود .

ایتن هیچگاه از شغل اصلی همسرش اطلاع نداشت ….

Resident Evil
میا اسرار تاریکی را از همسر خود مخفی کرده بود. پیش از اینکه ایتن از آنها باخبر شود، تصور می‌کرد که میا در شرکتی تجاری فعالیت می‌کند و به دلیل شغلش مجبور است تا به صورت مداوم سفر کند. اما حقیقت ماجرا این بود که همسر ایتن برای شرکتی به نام کانکشنز فعالیت می‌کرد. این شرکت به صورت مخفیانه به ساخت و تحقیق در خصوص اسلحه‌های بیولوژیکی، می‌پرداخت. میا تمام مدت شغل خود را از همسرش مخفی کرده بود. اما متاسفانه اطلاعاتی در خصوص نحوه آشنایی این دو شخصیت، در دسترس نیست.

جالب است بدانید که ایتن در قسمت‌هایی از Resident Evil 7 ، اسلحه‌ای را در دست می‌گیرد که توسط یکی از بزرگترین آنتاگونیست‌های مجموعه‌ی رزیدنت اویل یعنی وسکر طراحی شده. به صورت دقیق‌تر باید گفت که پس از مبارزه با اعضای خانواده بیکر، ایتن خود را در برابر اِوِلین مشاهده می‌کند. در حقیقت اِوِلین منشأ ویروسی است که خانواده بیکر را به دیوانگی کشاند. در همین حال، هلیکوپتری از راه می‌رسد و یکی از سربازهای حاضر در هلیکوپتر، تفنگی قدرتمند را برای ایتن پرتاب می‌کند. این اسلحه Albert 01 نام دارد و طرفداران قدیمی مجموعه رزیدنت اویل می‌دانند که با چه اسلحه‌ی منحصر به فردی رو به رو هستند.

پس از اینکه ایتن موفق شد تا اِوِلین را شکست دهد، با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌شود اما توسط سربازی به نام ردفیلد نجات می‌یابد. کریس ردفیلدِ دوست داشتنی که به منزله‌ی یکی از مهمترین شخصیت‌های مجموعه‌ی رزیدنت اویل به شمار می‌رود، در سکانس‌های پایانی رزیدنت اویل ۷ حضور می‌یابد و شخصیت اصلی را نجات می‌دهد. لازم به ذکر است که کریس ردفیلد طی اتفاقات رزیدنت اویل ۷، با کمپانی به نام بلو آمبرلا همکاری می‌کند. همچنین بد نیست بدانید که این کمپانی پس از نابود شدن شرکت آمبرلا، ساخته شد. وظیفه‌ی اصلی بلو آمبرلا، مبارزه با سلاح‌های بیولوژیکی می‌باشد و آرمان‌های این شرکت دقیقاً مخالف آرمان‌های شرکت آمبرلا، اعلام شده. از آنجایی که این کمپانی نمی‌تواند ارتش مخصوص به خود را داشته باشد، مجبور است تا از افسران سازمان‌های دیگر استفاده کند. بدین ترتیب ایتن توسط کمپانی بلو آمبرلا نجات یافت و در آزمایشگاه‌های این کمپانی، به دلیل ابتلا به مولد، نگهداری شد.

Resident Evil

میا و آیتن برای مدتی تحت نظر BSAA قرار داشتند. آنها منتظر بودند تا خانه‌ی جدیدی یافت کنند. همچنین هنوز نگرانی‌های در خصوص ابتلای ایتن به مولد وجود داشت. در نهایت اتفاقات به گونه‌ای رقم خورد که ایتن پس از پشت سر گذاشتن آزمایشات مختلف، موفق شد تا به کمک همسرش، از این سازمان خارج شود و روند معمولی زندگی خود را در پیش گیرد. در زمانی که کریس ردفیلد موفق به نجات ایتن و همسرش میا شد، با سازمان BSAA همکاری می‌کرد و همچنین مجبور شد تا به بلو آمبرلا نیز کمک کند. ردفیلد توانست تا اعتماد میان و ایتن را جلب کند. ایتن طی مبارزه با جک بیکر و خانواده‌اش، تجربیات رزمی بسیاری کسب کرد. وی در مأموریت خود برای نجات همسرش، با مشکلات و اتفاقات ناگواری روبه‌رو شد و مجبور بود که با تمام آنها مبارزه کند.

این خلاصه‌ای از سرگذشت شخصیت ایتن در رزیدنت اویل ۷ بود. بسیاری از بازی کنندگان، تمایل دارند تا بدون تجربه‌ی رزیدنت اویل ۷ به سراغ رزیدنت اویل ۸ روند و مطالعه‌ی مقاله‌ی فوق، می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد.

و اما در خصوص رزیدنت اویل ۸ ….

Resident Evil Village یکی از جذاب‌ترین و منحصر به فرد‌ترین روایت‌‌ها را در تاریخ مجموعه رزیدنت اویل دارد. اکثر داستان‌های این فرنچایز به صورت نمادین روایت می‌شدند و رزیدنت اویل ۸ نیز از این قاعده مستثنا نیست. . یکی از مهمترین نقاط قوت در خصوص داستان رزیدنت اویل ۸، پر کردن حفره های داستانی به وجود آمده در نیمه‌ی اول بازی، می‌باشد. اتفاقات متعددی در روند داستانی رخ می‌دهد که تمامی آنها به بهترین شکل ممکن، جایگذاری شده‌اند. روایت و داستان Resident Evil Village هیجان انگیز و دارای پیچیدگی‌های اندکی می باشد. بازی به گونه ای طراحی شده که در هر قسمت از آن، با شخصیت‌  منفی مخصوصی روبه‌رو می‌شویم. هر منطقه با معماری متفاوتی طراحی شده و ارجاعاتی به یکی از شخصیت‌های منفی دارد. تمام این موارد دست در دست هم می‌دهند تا بازی کننده برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص شخصیت منفی، تشنه شودیکی از بهترین نکات در خصوص گیم پلی Resident Evil Village ، روند بسیار منحصر به فرد آن می‌باشد. می توان به جرات گفت که روند گیم‌پلی، هیچگاه از تب و تاب نخواهد افتاد و تا نقطه‌ی پایانی، بازی کننده را هیجان‌زده نگاه می‌دارد. رزیدنت اویل ۸ همواره موارد جدیدی را برای ارائه به مخاطب خود دارد. معماری محیط‌ها، متفاوت از یکدیگر هستند و پیشروی در هر کدام از آنها، به استراتژی مخصوصی نیاز دارد. به صورت کلی می‌توان متوجه شد که توسعه دهندگان وسواس بسیار زیادی بر روی طراحی مراحل و سکانس‌های Resident Evil Village داشته اند.  منطقه‌ی روستا در Resident Evil Village به منزله‌ی پایگاه شما به شمار می‌رود. ازطرق  این منطقه، می‌توانید به قسمت‌های مختلف نقشه دسترسی داشته باشید. این دسترسی به صورت پلکانی گسترده می‌شود.

مبارزات تن به تن و همچنین مبارزات با اسلحه های سرد، قسمت بزرگی از رزیدنت اویل ۸ را تشکیل می دهند. یکی از جالب ترین مواردی که به سیستم مبارزات رزیدنت اویل ۸ اضافه شده است، توانایی شخصیت اصلی برای گارد گرفتن و بلاک کردن ضربات دشمنان می باشد. البته باید به این موضوع اشاره داشت که مکانیزم بلاک کردن دشمنان در رزیدنت اویل ۷ نیز حضور داشت اما توسعه‌دهندگان اظهار داشته اند که بلاک کردن ضربات دشمنان در رزیدنت اویل ۸ ، نقش بسیار پررنگ تری را ایفا خواهد کرد. حال شخصیت اصلی می تواند دشمن را به سمت عقب هل دهد و این مکانیک به بازی کننده اجازه می دهد تا محیط های شلوغ را بهتر از هر زمان دیگری اداره کند. مدیریت اینونتوری در بازی‌های رزیدنت اویل، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. اینونتوری بازی شبیه به آنچه در رزیدنت اویل ۴ دیده بودیم، طراحی شده است. بدین ترتیب هر کدام از اسلحه و یا آیتم‌های شما، میزان مشخصی از این اینونتوری را اِشغال خواهد کرد. می توانید بسیاری از اشیای پیدا شده را بچرخانید تا فضای کمتری را اشغال نماید. 

رزیدنت اویل ۸ هم اکنون در دسترس کامپیوترهای شخصی، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ قرار دارد. آپگرید نسخه‌ی تسل هشتم به نسخه‌ی نسل نهم در کنسول‌ها، به صورت کاملا رایگان خواهد بود. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Resident Evil Village از آخرین اخبار، ‌تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

بیشتر بخوانید :  نمرات و خلاصه نقدهای Star Wars: Squadrons

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`