Resident Evil Village
Resident Evil Village

پیش نمایش Resident Evil Village | تلفیقی از المان‌های قدیمی و جدید

بازی های مرتبط

شاید باورش کمی سخت باشد اما تا انتشار Resident Evil Village مدت زمان بسیار کمی باقی مانده است. روند مارکتینگ رزیدنت اویل ۸ در طی شش ماه اخیر، صعودی بود. از آنجایی که اطلاعات بسیار زیادی در خصوص این اثر منتشر شده، تصمیم گرفته‌ایم تا خلاصه‌ای از تمام آنها را در یک مطلب جمع‌آوری کنیم و برای شما عزیزان فراهم آوریم. لازم به ذکر است که با خواندن این مطلب می‌توانید درکی کلی از گیم پلی و داستان و روند این اثر به دست آورید و همچنین به مشاهده کامل‌ترین تریلر های مربوطه بپردازید. پس در ادامه همراه بنده و وب سایت نوین اسپات باشید.

دنیای وسیع و منحصر به فردی برای مخاطبان رزیدنت اویل فراهم آورده شده است. اگر موافق باشید، در ابتدای مقاله به سراغ معرفی شخصیت های منفی برویم و آنها بیشتر آشنا شویم.

Resident Evil Village

توسعه‌دهندگان زمان بسیار زیادی را برای طراحی دشمنان Resident Evil Village صرف کرده‌اند. در حقیقت یکی از اصلی‌ترین المانهای بازی، دشمنانش می‌باشد. متاسفانه تا به امروز در خصوص بزرگترین و اصلی ترین شخصیت منفی رزیدنت اویل ۸ یعنی Mother Miranda اطلاعات چندانی به دست نیامده. می‌دانیم که او زنی مرموز و ترسناک است که همواره ماسک عجیبی را بر روی صورت خود قرار داده و فرقه‌ای را رهبری می‌کند. همچنین مردم روستا نیز به عنوان یک خدا می پرستند.

گروهی چهار نفره، به عنوان جانشینان میراندا، در رزیدنت اویل ۸ حضور دارند. این چهار نفر عبارتند از لیدی دیمیتریسو و کارل هایزنبرگ و Salvatore Moreau و Donna Beneviento . اجازه دهید تا به صورت جداگانه به اطلاعات منتشر شده در خصوص هر کدام از این چهار شخصیت منفی، بپردازیم:

Resident Evil Village

لیدی دیمیتریسو

در حقیقت معروفترین دشمن Resident Evil Village لیدی دیمیتریسو می‌باشد. وی از اولین تریلر منتشر شده از رزیدنت اویل ۸، به مخاطبان معرفی شد و جثه‌ی بسیار بزرگ و فاکتورهای ظاهری او، سبب شد تا دیمیتریسو زیر رادار بازی کنندگان رود. می‌دانیم که او ریاست قلعه‌ی بزرگ روستا را برعهده دارد. توسعه‌دهندگان اظهار داشته اند که این شخصیت با الهام‌گیری از خون آشام‌ها طراحی شده. در برخی از تریلر‌ها دیدیم که دیمیتریسو مانند مستر ایکس و نمسیس، بازی کنندگان را در قسمت‌هایی از قلعه دنبال می کند. همچنین دیمیتریسو دارای سه دختر خون آشام می‌باشد که تمام آن‌ها به دنبال نابودی شخصیت اصلی یعنی ایتان هستند.

Donna Beneviento

دونا شخصیت بسیار جالب و عجیب و غریبی دارد. وی در Resident Evil Village دست نشانده‌ای به نام Angie را با خود حمل می کند. هنوز مشخص نیست که Angie زنده یا مرده باشد. وی در نقطه‌ی بسیار ترسناکی از نقشه‌ی بازی زندگی می‌کند. طبق اظهارات کارگردان بازی، برای طراحی خانه این شخصیت منفی از استایل ترسناکی که در طراحی رزیدنت اویل ۷ به کار گرفته شده بود، استفاده شده. Donna همواره صورت خود را می‌پوشاند و به نظر می‌رسد که عروسکش، طرز فکری درست همانند خودش دارد. او در خانه‌ی بسیار ترسناکی زندگی می‌کند.

Resident Evil Village

کارل هایزنبرگ

تا به امروز توانسته ایم در دو یا سه تریلر از Resident Evil Village ، با کارل هایزنبرگ دیدار داشته باشیم. وی همواره کلاه بزرگی را بر روی سر خود قرار می‌دهد و لبخند شومی بر روی صورتش نقش بسته. این شخصیت از تله‌های بسیار زیادی برای محافظت از خانه‌ی خود استفاده میکند. همچنین متوجه شدیم که کارل توانایی جابه‌جا کردن اشیا تنها با استفاده از نیروی مغز خود را دارد. کارل هایزنبرگ یک گرگ‌نمای بزرگ است و ریاست تمام گرگ‌نما‌های روستا را برعهده دارد. هایزنبرگ در کارخانه ای دور افتاده زندگی می کند. این محیط کارخانه‌ای، برخلاف قسمت‌های دیگر روستا، برفی نیست.

Salvatore moreau

شاید بتوان او را به عنوان یکی از زشت‌ترین و کریه‌ترین شخصیت‌های حاضر در مجموعه رزیدنت اویل به شمار آورد. طبق اظهارات کمپانی کپکام، این شخصیت با الهام‌گیری از Merman (شخصیت ترسناک اسطوره‌ای) طراحی شده است. جالب است بدانید که طراح هنری Resident Evil Village در خصوص طراحی این شخصیت، اظهار داشته که ساخت سالواتور به گونه‌ای صورت گرفته که مخاطب بتواند او را به عنوان زننده‌ترین و منفورترین شخصیت بپذیرد. محل زندگی او، داخل پایگاهی در باتلاق نزدیک به روستا می باشد.

اما پیش از اینکه به سراغ مرور مابقی اطلاعات برویم، باید به نکته جالبی اشاره کنیم. شخصیت اصلی یعنی ایتان، دارای ژورنالی می‌باشد. وی وقایع رخ داده را در این ژورنال می‌نویسد. بدون شک شما نیز با شنیدن چنین موضوعی یاد آرتور مورگان افتاده‌اید. متاسفانه هنوز نمی‌دانیم که هدف این ژورنال چیست و آیا اتفاق و یا اتفاقاتی به آن وابسته هستند و یا خیر. تنها می‌دانیم که توسعه دهندگان قصد دارند تا شخصیتی ایتان را به صورت بهتری برای مخاطبان به پرده‌ی تصویر بکشند و آنها را با اخلاقیات ایتان بیشتر آشنا سازند.

Resident Evil Village هشتمین نسخه‌ی اصلی از فرنچایز پرفروش و محبوب رزیدنت اویل می باشد. این عنوان کاملاً جدید و منحصر به فرد، توسط موتور قدرتمند و جدید کپکام یعنی REngine توسعه می‌یابد. قدرت موتور در ساخت جلوه های بصری منحصر به فرد، در عناوینی همانند رزیدنت اویل ۷ و ریمیک رزیدنت اویل ۲ و ۳ و همچنین دویل می کرای ۵ به تصویر کشیده شد. حال زمان آن است که این موتور گرافیکی قدرت خود را در نسل نهم به پرده نمایش بگذارد.

Resident Evil Village

محیطی عظیم و منحصر به فرد

بر اساس گفته‌های کپکام، Resident Evil Village دارای بزرگترین نقشه و محیط در تاریخ فرنچایز رزیدنت اویل می باشد. این موضوع به معنای حضور آزادانه‌تر در بازی است و اهمیت جستجو را نشان می دهد. همچنین یکی دیگر از مواردی که توسعه‌دهندگان به آن اشاره کردند، حضور ساختمان‌ها و زیرزمین های چند لایه در بسیاری از قسمت‌های نقشه می باشد.

محیط‌ها نقش بسیار مهمی را در سکانس‌های مبارزه ایفا می‌کنند. بدین ترتیب می‌توانید از انواع و اقسام تله‌هایی که در آن قرار داده شده است، نهایت استفاده را بکنید. در حقیقت توسعه دهندگان قصد داشته‌اند که عمق طراحی محیط را افزایش دهند و بازی کننده را برای استفاده از آن، به چالش بکشند. از طرفی دیگر، دشمنان نیز طراحی متفاوتی دارند و مبارزه با هر نوع از آن‌ها، نیاز به استراتژی منحصر به فردی می‌باشد.

از آنجایی که محیط Resident Evil Village بسیار بزرگ‌تر از نسخه های پیشین طراحی شده، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند که سرعت بالاتری را برای حرکت کردن شخصیت اصلی، در نظر بگیرند اما چنین موضوعی به روند ترسناک و آهسته‌ی این اثر آسیب نرسانده است و هنوز هم می‌توان گفت که رزیدنت اویل ۸ تمرکز بسیار زیادی بر روی المان‌های ترس و بقا دارد. در انتها باید اظهار داشت که کپکام هیچ نام مشخصی برای روستای بزرگ رزیدنت اویل ۸ انتخاب نکرده و این مکان تنها با نام “روستا” خطاب می‌شود. جالب است بدانید که این نامگذاری نیز داستان مربوط به خود را دارد و با پیشروی در روند داستانی، متوجه آن خواهید شد.

یکی از اصلی‌ترین اهداف توسعه دهندگان برای رزیدنت اویل ۸، پرداخت بهتر شخصیت‌ها بوده است. همچنین کپکام با رونمایی از کریس ردفیلد (با همان ظاهر قدیمی و مورد انتظار) حسابی طرفداران را هیجان زده کرد. کپکام وعده‌ی اضافه شدن شخصیت های کاملاً جدیدی را به Resident Evil ۸ داده.

رزیدنت اویل ۸ به چه نرخ فریم و رزلوشنی بر روی کنسول‌‌های نسل نهمی اجرا می‌شود؟

بسیاری از کاربران در سرتاسر دنیا، این کنسول ها را با قیمت بسیار زیادی تهیه کرده‌اند تا بتوانند بازی های مورد علاقه شان را با کیفیت بالاتری تجربه کند. لازم به ذکر است که هر دو کنسول می توانند این اثر را با نرخ فریم ۶۰ و رزولوشن ۴k اما به شرطی که تکنولوژی ری تریسینگ خاموش باشد، اجرا کنند. روشن کردن گزینه مربوط به این تکنولوژی به میزان ۱۵ فریم از نرخ فریم کلی می‌کاهد و آن را به عدد ۴۵ خواهد رساند. از طرفی دیگر کنسول ایکس باکس سری اس می تواند بازی را با نرخ فریم ۴۵ الی ۳۰ همراه رزولوشن ۲k و ری تریسینگ، اجرا کند. کنسول های نسل هشتمی یعنی پلی استیشن ۴ پرو و ایکس باکس وان ایکس می تواند بازی را بر روی گزینه‌های مختلف گرافیکی یعنی 4K با نرخ فریم ۳۰ و یا 1080p با نرخ فریم ۶۰ اجرا کنند. به صورت کلی با مشاهده این ارقام می‌توان گفت که رزیدنت اویل ۸ از بهینه سازی خوبی بر روی کنسول های نسل هشتم و همچنین نسل نهم برخوردار است. موتور گرافیکی جدید کپکام، سازگاری بسیار خوبی با انواع و اقسام سخت‌افزارها دارد.

تفاوت حضور کریس ردفیلد در رزیدنت اویل ۷ و Resident Evil Village به پررنگ بودن نقش این شخصیت در روند داستانی باز می‌گردد. می‌دانیم که کریس، تغییرات بسیار زیادی نسبت به نسخه‌ی پیشین داشته و به نظر می‌رسد که سبب ایجاد رخدادهای ناراحت‌کننده شده است. در نسخه‌های پیشین فرنچایز رزیدنت اویل، کریس همواره به عنوان یک قهرمان و شخص فداکار معرفی می‌شد، کسی که همیشه به مبارزه با ویروس‌های بایولوژیکی می‌پرداخت. تا به امروز می دانیم که کریس ردفیلد در طی Resident Evil Village ، همسری ایتان یعنی میا را به قتل می‌رساند و دختر او را گروگان می گیرد. اما قصد کریس از انجام این کار چیست؟

Resident Evil Village

بازگشت مرسناریز به Resident Evil Village

یکی از معروف ترین حالات رزیدنت اویل، مود مرسناریز بوده است. در طی نسخه‌های منتشر شده از مجموعه رزیدنت اویل در سال‌های اخیر، کپکام تصمیم به سنت شکنی کرد و این مود محبوب را در بازی قرار نداد. لازم به ذکر است که این حالت برای اولین بار در رزیدنت اویل ۳ معرفی شد. حال متوجه شدیم که Resident Evil Village دارای مود مرسناریز خواهد بود. در این مود بازی کنندگان ملزم به حرکت به نقاط مختلف نقشه هستند و با پیشروی بیشتر، با دشمنان سرسخت تری روبرو می‌شوند. همچنین در بین این سناریو می‌توانید با فروشنده‌ی بازی ملاقات کنید و اسلحه های جدیدی از او بخرید و یا حتی با اسلحه های قدیمی خود را آپگرید کنید.

Resident Evil Village

فروشنده‌ای جدید به نام دوک

به نظر می‌رسد که یکی از بزرگترین و مهمترین شخصیت های رزیدنت اویل ۸، شخصیت دوک باشد. دوک نقش فروشنده را در رزیدنت اویل ۸ ایفا خواهد کرد و شما می توانید آیتم های مختلفی را از او خریداری کنید و یا به او بفروشید. به نظر می‌رسد که توسعه دهندگان وقت زیادی را برای شخصیت پردازی این کاراکتر صرف کرده اند و امیدواریم که نتیجه‌ی نهایی مطلوب باشد. کارآمدی دوک درست همانند کارآمدی فروشنده معروف رزیدنت اویل ۴ است و بدین ترتیب میتوانید برای خرید و فروش و آپگرید اسلحه های تان به او مراجعه کنید.

و در پایان …..

موضوعی ترسناک برای روستایی آرام رخ داده. این شما هستید که باید تا آخرین نفس بجنگید. دشمنان جدیدی در این نسخه حضور دارند و لوکیشن‌ها رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته اند. رزیدنت اویل ۸ از تکنولوژی واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد (درست همانند رزیدنت اویل ۷). تجربه‌ی عناوین ترسناک با هدست های واقعیت مجازی بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد می باشند. همانطور که متوجه شده اید، دوربین، بازی را از زاویه اول شخص روایت می‌کند. همچنین کپکام اعلام داشت که Ethan تنها پروتوگانیست و شخصیت قابل بازی Resident Evil Village نخواهد بود. مدیریت اینونتوری در بازی‌های رزیدنت اویل، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. اینونتوری بازی شبیه به آنچه در رزیدنت اویل ۴ دیده بودیم، طراحی شده است. بدین ترتیب هر کدام از اسلحه و یا آیتم‌های شما، میزان مشخصی از این اینونتوری را اِشغال خواهد کرد. می توانید بسیاری از اشیای یافت شده را بچرخانید تا فضای کمتری را اشغال نماید. رزیدنت اویل ۸ حدود سه سال و شش ماه در دسته توسعه بوده است.

 

بیشتر بخوانید :  بازی Assassin’s Creed Compilation برای عرضه لیست شد

بر اساس آنچه در تریلر های اخیر Resident Evil Village مشاهده کردیم، به نظر می‌رسد که مبارزات تن به تن و همچنین مبارزات با اسلحه های سرد، قسمت بزرگی از رزیدنت اویل ۸ را تشکیل دهد. البته کمپانی کپکام اظهار داشته که بازی روند اکشن محوری نخواهد داشت و مملو از پازل های مختلف و محیط‌های قابل جستجو و … می‌باشد. یکی از جالب ترین مواردی که به سیستم مبارزات رزیدنت اویل ۸ اضافه شده است، توانایی شخصیت اصلی برای گارد گرفتن و بلاک کردن ضربات دشمنان می باشد. البته باید به این موضوع اشاره داشت که مکانیزم بلاک کردن دشمنان در رزیدنت اویل ۷ نیز حضور داشت اما توسعه‌دهندگان اظهار داشته اند که بلاک کردن ضربات دشمنان در رزیدنت اویل ۸ ، نقش بسیار پررنگ تری را ایفا خواهد کرد. حال شخصیت اصلی می تواند دشمن را به سمت عقب هل دهد و این مکانیک به بازی کننده اجازه می دهد تا محیط های شلوغ را بهتر از هر زمان دیگری اداره کند.

رزیدنت اویل ۸ در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برای کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد. آپگرید نسخه‌ی تسل هشتم به نسخه‌ی نسل نهم در کنسول‌ها، به صورت کاملا رایگان خواهد بود. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Resident Evil Village از آخرین اخبار، ‌تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`