Resident Evil Village
Resident Evil Village

نمرات و خلاصه نقدهای Resident Evil Village

بازی های مرتبط

تا انتشار رسمی Resident Evil Village مدت زمان بسیار کمی باقی مانده است. به زودی می‌توانیم یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ را تجربه کنیم. همانطور که میدانید، ناشران، نسخه ویژه ای از عناوین را زودتر از تاریخ انتشار، در دسترس منتقدان قرار می‌دهند تا آنها بتوانند نظراتشان را راجع به بازی به اشتراک بگذارند. در این پست لیست برخی از نمرات و همچنین بعضی از خلاصه نقدهای عنوان مذکور را برای شما عزیزان فراهم آورده ایم که خبر از یک بازی خوش ساخت را می‌دهند. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

تا به این لحظه نمرات Resident Evil Village خوب بوده اند و نوید یک بازی ترسناک و خشو ساخت را می‌دهند. تا به این لحظه، 70 نقد از بازی منتشر شده است. 64 منتقد رضایت کافی از بازی داشته‌اند و آن را یک اثر در خور قلمداد کرده اند و 6 منتقد دیگر، مشکلات کوچکی در بازی یافت کرده اند. میانگین نمرات بازی در وب سایت متاکریتیک (پلتفرم پلی استیشن ۵) به عدد 84 رسیده است. اما توجه شما عزیزان را به لیست برخی از نمرات جلب می‌نمایم:

 

 • The VG247  – 4/5
 • Hobby Consolas (Spanish) – 93/100
 • Multiplayer.it (Italian)  – 9.2
 • Game Informer – 9.25
 • TheSixthAxis – 9
 • GameSpot – 9
 • Push Square – 9
 • Wccftech – 9
 • Shacknews – 9
 • Press Start Australia – 9
 • Destructoid – 9
 • WellPlayed – 9
 • Screen Rant – 4.5/5
 • Hardcore Gamer – 4.5/5
 • We Got this Covered – 4.5/5
 • Vandal (Spanish) – 8.2
 • IGN – 8
 • PCgamesN – 8
 • VGC – 4/5
 • GamesBeat – 4/5
 • PCMag – 4/5
 • TheGamer – 4/5
 • Paste – 7.5
 • Siliconera – 7
 • Metro – 7
 • Stevivor – 6.5
 • GamesRadar – 3.5/5

اما مثل همیشه نگاهی به خلاصه نقد و بررسی‌ها داشته باشیم تا به نظر منتقدان بیشتر آشنا شویم:

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Hobby Consolas

نمره‌ی اعطا شده: 9.3

می‌توان گفت که Resident Evil Village تمام نکات مثبت و مواردی که در رزیدنت اویل ۷، مورد تحسین قرار گرفته اند را ارتقا داده است. رزیدنت اویل ۸ یک روایت ترسناک و فوق العاده را در شرق اروپا به پرد‌ه‌ی تصویر می کشد. توسعه‌دهندگان موفق شده‌اند که بالانس بسیار مطلوبی میان اکشن و معما و همچنین گشت و گذار و جستجو در محیط، به وجود آورند. به هر حال در برخی از سکانس‌ها، ماهیت بازی تغییر می‌کند و از یک عنوان ساخته شده در ژانر ترس و بقا، خارج می‌شود.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت PlayStation Universe

نمره‌ی اعطا شده: 9

رزیدنت اویل ۸ موفق شده تا تمام المان های مثبت فرنچایز رزیدنت اویل در ۲۵ سال اخیر را جمع آوری کند و ماجراجویی منحصر به فرد و مطلوبی را به مخاطبان ارائه دهد. محیط‌ها به صورت گسترده‌ای طراحی شده‌اند و بازی کنندگان می توانند ساعات متعددی را به جستجو بپردازند. کمپین بازی مفصل بوده و همچنین موارد باز کردنی بسیاری در Resident Evil Village وجود دارد.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Press Start Australia

نمره‌ی اعطا شده: 9

با وجود اینکه Resident Evil Village بهره برداری‌های متعددی از عناوین مختلف رزیدنت اویل داشته، اما بازی به گونه‌ای طراحی شده تا بتواند خود را به عنوان یک اثر مستقل و کاملاً جدید معرفی کند. طراحی‌های گاتیک محیط‌ها و ترس ویژه‌ی رزیدنت اویل ۸ ، تا به حال در نسخه‌های پیشین مشاهده نشده بود. در انتها باید اظهار داشت که رزیدنت اویل ۸ به‌عنوان یک دنباله‌ی درخور برای رزیدنت اویل ۷ به شمار می‌رود. عنوانی که طرفداران بازی های ترسناک، نباید از آن غافل شوند.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Push Square

نمره‌ی اعطا شده: 9

با وجود اینکه نسخه‌های منتشر شده از مجموعه‌ی رزیدنت اویل در سال‌های اخیر، همگی از کیفیت قابل قبولی برخوردار بودند اما Resident Evil Village موفق شده تا استانداردهای جدیدی را برای مجموعه رقم بزند. شخصیت پردازی کاراکترهای منفی بسیار راضی کننده و خوب هستند. سکانس‌های به یاد ماندنی متعددی در رزیدنت اویل ۸ وجود دارد که هر کدام از آنها شما را برای تجربه‌ی چندین و چندباره، وسوسه می‌کند. از طرف دیگر، فضای رازآلود و اتمسفری گیرا در بازی وجود دارد که به همراه موسیقی متن فوق العاده، مخاطب را میخکوب می‌کند. توسعه‌دهندگان موفق شده‌اند تا از قابلیت‌ها و قدرت سخت افزاری پلی استیشن ۵ به خوبی استفاده کنند و جلوه‌های بصری زیبایی را به پرده تصویر بکشند. آیا رزیدنت اویل ۸ از رزیدنت اویل ۴ موفق‌تر ظاهر شده است؟ شاید پاسخ این سوال منفی باشد اما می‌توان گفت که رقابت بین این دو عنوان بسیار تنگاتنگ است. تجربه‌ی بازی برای تمام کسانی که با مجموعه رزیدنت اویل آشنایی دارند، واجب می باشد.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Shindig

نمره‌ی اعطا شده: 9

رزیدنت اویل ۸ تصمیم گرفته که از حال و هوای زامبی‌های نسخه‌های پیشین، فاصله بگیرد و به سمت ترس گاتیک برود. چنین ژانری از ترس همواره منحصر به فرد و ویژه بوده. Resident Evil Village نیز به همین مقدار خاص و ویژه طراحی شده. اقدامات توسعه دهندگان برای ساخت یک اتمسفر گیرا همچنین روایت یک داستان جالب و درگیر کننده، ستودنی بوده و رزیدنت اویل ۸ را به یک بازی در خور تبدیل کرده است.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت We Got This Covered

نمره‌ی اعطا شده: 9

Resident Evil Village عنوانی زیبا و در عین حال ترسناک می‌باشد. می توان به این بازی به منزله‌ی یک اثر ترسناک و با ارزش نگاه کرد که به خوبی موارد مربوطه را به یکدیگر متصل کرده و به بهترین شکل ممکن آنها را به پایان می‌رساند. به هر حال کیفیت کلی رزیدنت اویل ۸ به میزانی نیست که بتواند رزیدنت اویل چهار را از سریر پادشاهی، به زیر بکشد. اثر توانسته پایه‌هایی که در رزیدنت اویل ۷ چیده شده اند را تقویت کند.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Wccftech

نمره‌ی اعطا شده: 9

بدون شک Resident Evil Village یک بازی هیجان انگیز و یک سفر منحصر به فرد از تمام عناصر ترسناکی است که در ذهن توسعه دهندگان در کمپانی کپکام، عبور کرده. نمی توان گفت که تمام وجه‌های رزیدنت اویل ۸ بدون مشکل طراحی شده‌اند اما مکانیک های اصلی به صورت فوق العاده‌ای در بازی قرار گرفته اند. حتی پس از به اتمام رساندن خط داستانی رزیدنت اویل ۸، ذهن شما با بازی درگیر خواهد ماند.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت GAMES.CH

نمره‌ی اعطا شده: 9

باید به این نکته اشاره داشت که Resident Evil Village برخی از المان‌ها را به صورت مستقیم از رزیدنت اویل ۷ به ارث برده و برخی دیگر را به صورت مدرن‌تری در پیکره‌ی گیم پلی قرار داده است. حال با سیستم پیشروی پیچیده‌تر و همچنین محیط گسترده‌تری مواجه هستیم. همچنین رزیدنت اویل ۸ از رزیدنت اویل ۴ الهامات بسیار زیادی گرفته. از میان این الهامات می‌توان به سیستم اینونتوری و سیستم کرفتینگ اشاره کرد. بدون شک می‌توان گفت که از لحاظ ظاهری، Resident Evil Village زیبا‌ترین نسخه‌ی منتشر شده از مجموعه‌ی رزیدنت اویل می باشد. همچنین روایت  داستان نیز بسیار هیجان انگیز صورت گرفته. نمی‌توان رزیدنت اویل ۸ را به عنوان یک بازی بی نقص معرفی کرد اما می‌توان این اثر را به منزله‌ی یکی از بهترین نسخه های منتشر شده از رزیدنت اویل شناخت. خرید این بازی را به تمام مخاطبان پیشنهاد می کنیم.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Digitally Downloaded

نمره‌ی اعطا شده: 8

اگر در سال‌های پیش به من می گفتید که در آینده، نسخه‌ای از رزیدنت اویل با پس زمینه‌ی گاتیک منتشر می‌شود، بدون شک به این ادعا میخندیدم. به هر حال Resident Evil Village این امر را محقق کرده است. با وجود اینکه داستان بازی، ادامه‌ای بر رزیدنت اویل ۷ می باشد اما اتمسفر و حال و هوای بازی تغییرات گسترده‌ای کرده و همین موضوع سبب می‌شود که کسانی که در گذشته طرفدار رزیدنت اویل نبوده‌اند، شانس دوباره‌ای به خود بدهند و بازی را تجربه کنند. از طرفی دیگر توسعه دهندگان به فکر طرفداران قدیمی این مجموعه نیز بوده اند. به صورت کلی باید گفت که آینده‌ی فرنچایز رزیدنت اویل، با توجه به تصمیمات توسعه‌دهندگان، بسیار درخشان به نظر می رسد.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت GamesBeat

نمره‌ی اعطا شده: 8

باید گفت که Resident Evil Village می‌تواند نظر مخاطبان این مجموعه را جلب کند. اما اگر احساس می کنید که از حال و هوای جدید این نسخه لذت نمی‌برید، به شما پیشنهاد می‌کنم که به تجربه‌ی بازی بپردازید و اجازه دهید تا نظرتان را عوض کند.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت GamesRadar+

نمره‌ی اعطا شده: 7

شروع Resident Evil Village بسیار قدرتمندانه صورت می‌گیرد و بازی به صورت معمولی پایان می یابد. رزیدنت اویل ۸ عنوان خوبی است اما نمیتوان این اثر را به منزله‌ی یک بازی فوق العاده به شمار آورد .

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Stevivor

نمره‌ی اعطا شده: 6.5

Resident Evil Village یک تجربه‌ی لذت بخش و ترسناک است که روند نسخه‌ی هفتم را در پیش گرفته و به کمک دوربین اول شخص روایت می‌شود. همچنین بازی برخی از المان‌های رزیدنت اویل ۷ را به صورت پیشرفته‌تری در خود جای داده. به هر حال داستان رزیدنت اویل ۸ و شخصیت‌های ساده و بدون عمق و طراحی‌های برخا نامناسب، از تبدیل شدن این اثر به یک بازی فوق العاده جلوگیری می‌کنند.

بر اساس آنچه در تریلر های اخیر Resident Evil Village مشاهده کردیم، به نظر می‌رسد که مبارزات تن به تن و همچنین مبارزات با اسلحه های سرد، قسمت بزرگی از رزیدنت اویل ۸ را تشکیل دهد. البته کمپانی کپکام اظهار داشته که بازی روند اکشن محوری نخواهد داشت و مملو از پازل های مختلف و محیط‌های قابل جستجو و … می‌باشد. یکی از جالب ترین مواردی که به سیستم مبارزات رزیدنت اویل ۸ اضافه شده است، توانایی شخصیت اصلی برای گارد گرفتن و بلاک کردن ضربات دشمنان می باشد. البته باید به این موضوع اشاره داشت که مکانیزم بلاک کردن دشمنان در رزیدنت اویل ۷ نیز حضور داشت اما توسعه‌دهندگان اظهار داشته اند که بلاک کردن ضربات دشمنان در رزیدنت اویل ۸ ، نقش بسیار پررنگ تری را ایفا خواهد کرد. حال شخصیت اصلی می تواند دشمن را به سمت عقب هل دهد و این مکانیک به بازی کننده اجازه می دهد تا محیط های شلوغ را بهتر از هر زمان دیگری اداره کند.

موضوعی ترسناک برای روستایی آرام رخ داده. این شما هستید که باید تا آخرین نفس بجنگید. دشمنان جدیدی در این نسخه حضور دارند و لوکیشن‌ها رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته اند. رزیدنت اویل ۸ از تکنولوژی واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد (درست همانند رزیدنت اویل ۷). تجربه‌ی عناوین ترسناک با هدست های واقعیت مجازی بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد می باشند. همانطور که متوجه شده اید، دوربین، بازی را از زاویه اول شخص روایت می‌کند. همچنین کپکام اعلام داشت که Ethan تنها پروتوگانیست و شخصیت قابل بازی Resident Evil Village نخواهد بود. مدیریت اینونتوری در بازی‌های رزیدنت اویل، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. اینونتوری بازی شبیه به آنچه در رزیدنت اویل ۴ دیده بودیم، طراحی شده است. بدین ترتیب هر کدام از اسلحه و یا آیتم‌های شما، میزان مشخصی از این اینونتوری را اِشغال خواهد کرد. می توانید بسیاری از اشیای یافت شده را بچرخانید تا فضای کمتری را اشغال نماید. رزیدنت اویل ۸ حدود سه سال و شش ماه در دسته توسعه بوده است.

رزیدنت اویل ۸ در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برای کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد. آپگرید نسخه‌ی تسل هشتم به نسخه‌ی نسل نهم در کنسول‌ها، به صورت کاملا رایگان خواهد بود. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Resident Evil Village از آخرین اخبار، ‌تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

بیشتر بخوانید :  نسخه جدید Call of Duty ممکن است در ویتنام جریان داشته باشد

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`