Resident Evil Village
Resident Evil Village

راهنمای Resident Evil Village | روش‌هایی برای بهتر بازی کردن

بازی های مرتبط

سرانجام Resident Evil Village منتشر شد و در دسترس کاربران پلتفرم‌ها قرار گرفت. بسیاری این اثر را یک بازی خوب نامیده‌اند و قشری دیگری، نسبت به حضور سکانس‌های اکشن بسیار زیاد و دور شدن از استایل ترسناک همیشگی رزیدنت اویل، گله‌مندی هایی را در خصوص بازی مطرح کرده‌اند. قصد داریم تا راهنماهای جامعی را برای تجربه‌ی رزیدنت اویل ۸ به مخاطبان خود ارائه کنیم. در اولین قسمت از این راهنماها، به سراغ مهمترین مواردی که در بازی وجود دارند، اشاره خواهیم کرد. به صورت کلی می‌توان گفت که محتوای این راهنما برای تازه کاران و همچنین کسانی که نسخه‌های پیشین را تجربه کرده‌اند، مفید خواهد بود. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

موضوع اینجاست که توسعه دهندگان تغییرات بسیاری در Resident Evil Village اعمال کرده‌اند و مکانیک های جدیدی در بازی دیده می شود. به اتمام رساندن خط داستانی بر روی درجه سختی استاندارد، کار دشواری نیست. مخصوصاً اگر موارد این مقاله را مطالعه کنید و اکثر آنها را رعایت نمایید:

کمتر فرار کنید و بیشتر بکشید

Resident Evil Village horror

شاید چنین موضوعی کمی عجیب به نظر برسد. در حقیقت در نسخه‌های پیشین منتشر شده از مجموعه‌ی رزیدنت اویل، بازی به گونه‌ای شرایط را برای شما فراهم می‌کرد که تا جایی که می‌توانید، از دست دشمنان فرار کنید و مهمات خود را ذخیره کنید. خب باید گفت که Resident Evil Village بدین گونه نیست. در حقیقت اگر نابود کردن تعداد زیادی از دشمنان را پشت گوش اندازید، ممکن است در شرایط بسیار خطرناکی قرار بگیرید.

لازم به ذکر است که رزیدنت اویل ۸ به شما اجازه می دهد تا مواد اولیه‌ی مختلفی را با یکدیگر مخلوط کنید و موارد جدیدی را بسازید و همچنین اجناس فروشنده‌ای به نام دوک، با ارائه‌ی مقداری از واحد پول رایج بازی، را خریداری کنید. این فروشنده به شما آیتم‌ها و آپگرید‌های مختلفی را می‌فروشد. همچنین با نابود کردن دشمنان، مواد اولیه و پول رایج بازی را دریافت می کنید. بدین ترتیب چرخه‌ای به وجود می‌آید که با نابود کردن دشمنان با تیراندازی نسبتا دقیق، مهمات مصرف شده به شما بازگردانده می‌شود. همچنین به این موضوع دقت داشته باشید که ممکن است برخی از دشمنان، بر روی زمین افتند اما کامل نابود نشوند و به صورت ناگهانی از پشت به شما حمله کنند. برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است که از کشته شدن آنها مطمئن شوید.

تمام حیوانات را شکار کنید

Resident Evil Village

توسعه‌دهندگان زیست‌بوم منحصر به فردی را برای رزیدنت اویل ۸ در نظر گرفته‌اند و شما با گشت و گذار در محیط بازی، با حیواناتی همچون مرغ و ماهی و خوک و … رو به رو می‌شوید. پیشنهاد ما به شما شکار کردن آن‌ها و به دست آوردن مواد اولیه برای تجارت با دوک است. با ارائه‌ی برخی از مواد اولیه به دوک، می‌توانید آیتم‌های منحصر به فردی دریافت کنید که تا انتهای بازی، شما را کمک می‌کند. برای مثال برخی از این آیتم‌ها قدرت بلاک کردن و یا میزان خط سلامتی‌تان را افزایش می‌دهد. به عنوان آخرین پیشنهاد برای این بخش، باید گفت که گونه‌های نادری از حیوانات در محیط Resident Evil Village وجود دارد که شکار کردن آنها، آیتم‌های بسیار خوبی را ارائه می‌دهند. با تعقیب کردن ردپای این حیوانات، می‌توانید آنها را شکار کنید.

بیشتر به ساخت مواد منفجره و تیر شاتگان و رایفل اهمیت دهید تا تیر کلت

همانطور که در پاراگراف بالا اشاره کردیم، بازی کنندگان می‌توانند با یافتن مواد اولیه، مهمات درست کنند. به شما پیشنهاد می‌دهیم که از مواد اولیه‌ی مورد نیاز برای ساخت مهمات، به منزله‌ی ساخت‌ تیرهای کلت استفاده نکنید. در حقیقت بهترین روش برای جمع‌آوری مهمات این اسلحه، گشت و گذار در محیط است. بهترین روش برای استفاده از Gunpowder های بازی، ساخت مواد منفجره می باشد. به کمک مواد منفجره می‌توانید گروه‌های بزرگی از دشمنان را نابود کنید. ساخت تیرهای شاتگان و یا رایفل، در اولویت بعدی قرار می‌گیرند.

روشی برای یافتن مسیر

محیط Resident Evil Village چندان پیچیده نیست و همین موضوع سبب می‌شود که بسیاری از بازی‌کنندگان، با تسلط کامل به پیشروی بپردازند. اما این پاراگراف برای مخاطبانی است که در نقشه گم می شوند و نمی‌توانند مسیر خود را یافت کنند. لازم به ذکر است که محیط‌ها و آیتم‌هایی که برای پیشروی لازم هستند، با رنگ زرد مشخص شده‌اند. این رنگ برای سالیان بسیار طولانی در مجموعه‌ی رزیدنت اویل، با همین مضمون، استفاده می‌شد. پس با دانستن این نکته، هیچ گاه در نقشه گم نخواهید شد و همیشه مقصد خود را میدانید.

نکته‌ای برای تازه واردان

Resident Evil Village

دقت داشته باشید که چک کردن نقشه در مجموعه‌ی رزیدنت اویل، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید. همچنین این موضوع را بدانید که اگر اتاقی را به صورت کامل بگردید و تمام آیتم‌های اتاق را یافت کنید، رنگ اتاق بر روی نقش آبی می‌شود. اگر اتاقی بر روی نقشه قرمز ماند، بدین معنا است که هنوز مواردی برای یافتن کردن در آنجا وجود دارد. این موارد می‌تواند آیتم های مختلف و یا مهمات و یا حتی جواهرات باشد.

بلاک کردن ضربات روشی کارآمد است

درست است که رزیدنت اویل ۸ بدر ژانر اول شخص توسعه یافته اما تفاوت‌های بسیار زیادی با اکثر بازی‌های این ژانر، دارد. برای مثال شما می‌توانید ضربات دشمنان خود را دفاع و یا به اصطلاح، بلاک کنید. هر چه زمان بندی شما برای بلاک کردن ضربات دشمنانتان دقیق‌تر باشد، آسیب کمتری دریافت خواهید کرد. موضوع حائز اهمیت دیگر اینجاست که اگر بتوانید به دقیق ترین شکل ممکن، درست هنگام ورود ضربه از سمت دشمن، بلاک کنید، به گونه‌ای دشمن خود را Parry کرده اید. پس در نظر داشته باشید که بلاک کردن ضربات دشمنان در Resident Evil Village امری بسیار کمک رسان است. اگر بتوانید مهارتتان را در بلاک کردن ضربات دشمنان افزایش دهید، نیاز بسیار کمی به آیتم‌های سلامتی بخش پیدا خواهید کرد.

محیط را برای یافت جواهرات، به خوبی نظاره کنید

Resident Evil Village
اگر نسخه‌ی چهارم رزیدنت اویل را تجربه کرده باشید، در جریان هستید که جواهرات در محیط، می درخشند. در Resident Evil Village نیز چنین امری وجود دارد ولی بسیاری از این جواهرات به صورت زیرکانه‌ای در محیط و دور از چشم، قرار گرفته‌اند. به این ترتیب برای اینکه بتوانید همه جواهرات حاضر در محیط را به دست آورید، نیاز است که با دقت به گوشه و کنار تمام لوکیشن ها نگاه کنید و با شلیک کردن به این جواهرات، آنها را به دست آورید.

جواهرات یافت شده را به سرعت نفروشید!

همانطور که توسعه دهندگان اظهار داشتند، Resident Evil Village الهامات بسیار زیادی از رزیدنت اویل ۴ گرفته است. درست همانند رزیدنت اویل ۴, می‌توانید برخی از جواهرات را با یکدیگر مخلوط کنید و آن را به جواهری ارزشمندتر و گرانتر، تبدیل نمایید. پس دقت داشته باشید که بلافاصله پس از یافت کردن جواهرات مختلف، آنها را به فروش نرسانید.

آیتم های بسیار زیاد در روستا

در حقیقت روستا در Resident Evil Village همانند پایگاهی برای مخاطب می‌باشد. شما بارها و بارها به این لوکیشن باز می‌گردید. لازم به ذکر است که هر بار به روستا باز می‌گردید، آیتم‌های جدیدی در گوشه و کنار آن قرار داده شده است و توانایی ورود به قسمت جدیدی از نقشه را دارید.

پولتان را برای آپگرید کردن کلتی که در ابتدای Resident Evil Village به شما داده می‌شود، هدر ندهید

درست همانند رزیدنت اویل ۴ شما می‌توانید اسلحه‌های خود را با مصرف پول رایج بازی، آپگرید کنید. به هیچ وجه پول خود را برای آپگرید کردن اولین کُلتی که در بازی به شما داده می شود، خرج نکنید. با کمی پیشروی، می توانید مدل قدرتمندتر از این اسلحه را به دست آورید و آن را آپگرید کنید.

یکی از اولویت‌های شما، گسترش اینونتوری است

به شما پیشنهاد می‌دهیم که بلافاصله پس از موجود شدن کیف بزرگتر (فروشنده‌ی بازی، کیف‌های بزرگ‌تری را با پیشروی در خط داستانی ، به فروش می‌رساند) آن را خریداری کنید. با وجود اینونتوری بزرگتر، همواره خیالتان راحت خواهد بود و می توانید انواع و اقسام آیتم‌ها را جمع آوری کنید و آنها را بهتر مدیریت نمایید.

Resident Evil Village

Resident Evil Village هشتمین نسخه‌ی اصلی از فرنچایز پرفروش و محبوب رزیدنت اویل می باشد. این عنوان کاملاً جدید و منحصر به فرد، توسط موتور قدرتمند و جدید کپکام یعنی REngine توسعه می‌یابد. قدرت موتور در ساخت جلوه های بصری منحصر به فرد، در عناوینی همانند رزیدنت اویل ۷ و ریمیک رزیدنت اویل ۲ و ۳ و همچنین دویل می کرای ۵ به تصویر کشیده شد. حال زمان آن است که این موتور گرافیکی قدرت خود را در نسل نهم به پرده نمایش بگذارد. از آنجایی که محیط Resident Evil Village بسیار بزرگ‌تر از نسخه های پیشین طراحی شده، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند که سرعت بالاتری را برای حرکت کردن شخصیت اصلی، در نظر بگیرند اما چنین موضوعی به روند ترسناک و آهسته‌ی این اثر آسیب نرسانده است و هنوز هم می‌توان گفت که رزیدنت اویل ۸ تمرکز بسیار زیادی بر روی المان‌های ترس و بقا دارد. در انتها باید اظهار داشت که کپکام هیچ نام مشخصی برای روستای بزرگ رزیدنت اویل ۸ انتخاب نکرده و این مکان تنها با نام “روستا” خطاب می‌شود. جالب است بدانید که این نامگذاری نیز داستان مربوط به خود را دارد و با پیشروی در روند داستانی، متوجه آن خواهید شد. تفاوت حضور کریس ردفیلد در رزیدنت اویل ۷ و Resident Evil Village به پررنگ بودن نقش این شخصیت در روند داستانی باز می‌گردد. می‌دانیم که کریس، تغییرات بسیار زیادی نسبت به نسخه‌ی پیشین داشته و به نظر می‌رسد که سبب ایجاد رخدادهای ناراحت‌کننده شده است.

رزیدنت اویل ۸ هم اکنون در دسترس کاربران کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ قرار دارد. آپگرید نسخه‌ی تسل هشتم به نسخه‌ی نسل نهم در کنسول‌ها، به صورت کاملا رایگان خواهد بود. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Resident Evil Village از آخرین اخبار، ‌تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

بیشتر بخوانید :  Resident Evil Village در رویداد توکیو گیم شو ۲۰۲۰ حضور خواهد داشت

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`