Resident Evil Village
rvvi-min

راهنمای حل معماهای Resident Evil Village + ویدیوهای آموزشی

بازی های مرتبط

تقریباً حدود یک هفته از انتشار Resident Evil Village برای کنسول ها و کامپیوتر‌های شخصی میگذرد. به صورت کلی باید گفت که جدیدترین نسخه‌ی منتشر شده از مجموعه رزیدنت اویل، دارای ساختاری پیچیده و عجیب و غریب نیست و مطمئنا برخی از بازیکنان می‌توانند بدون ارجاع به راهنما‌های مختلف، روند داستانی را به اتمام برسانند. اما تصمیم گرفتیم تا این راهنما را برای مخاطبین عزیزی که با حل معماهای بازی به مشکل برخورده اند، فراهم کنیم. پس در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

 

 

یافتن و کامل کردن نقشه‌ی گنج در قلعه دیمیتریسو در Resident Evil Village (اختیاری)

ویدیوی آموزشی مربوطه:


پس از اینکه قسمت اعظمی از قلعه‌ی دیمیتریسو را پیش روی کردید، احتمال دارد که با نقشه‌ی گنج ناقصی مواجه شوید. این نقشه گنج شما را به قسمت‌های پایینی قلعه و آشپزخانه راهنمایی می کند.

چگونه نقشه گنج را در Resident Evil Village پیدا کنیم ؟

میتوانید این نقشه‌ی گنج را تا رسیدن به اتاق زیر شیروانی ( که با به صدا درآوردن پنج زنگوله در کارگاه باز می‌شود) به دست آورید. پس از اینکه از نردبان بالا رفتید، کاغذ پوستی را بالای میزی پیدا خواهید کرد. دقت داشته باشید که در اتاق زیر شیروانی، دشمنی کمین کرده. پس ابتدا او را از بین ببرید و سپس ادامه دهید. بعد از این که نقشه‌ی گنج را از روی میز پیدا کردید، به سراغ اینونتوری خود بروید و یادداشتی که پشت این نقشه هک شده را مشاهده کنید. حال دوباره به آشپزخانه بازگردید. لازم به ذکر است که این امر از طریق تالار اصلی قابل تحقق است. در ضمن باید به شما این هشدار را بدهیم که ممکن است در هر لحظه، یکی از دشمنان به شما حمله کند. پس همواره با احتیاط حرکت کنید. مسیر را از آشپزخانه دنبال کنید تا به انباری که شبیه به یک سیاهچاله می باشد، برسید. هنگامی که به محل مشخص شده در نقشه می‌رسید، با دربی مواجه می‌شوید که با Iron Insignia قفل شده است. به هر حال آیتم مورد نیاز برای باز کردن این درب را دارید پس به راحتی آن را باز کنید و سپس به محیط داخل قدم بگذارید.

پس از اینکه وارد این محیط شدید، تابوتی که در مرکز اتاق قرار دارد، توسط نیزه‌هایی احاطه میشود و حال باید معما را حل کنید تا توانایی دسترسی به تابوت و در نهایت به دست آوردن جایزه‌تان را داشته باشید. همچنین دو عدد مشعل روشن نشده در این اتاق وجود دارد که از زنجیرهایی آویزان شده‌اند. در طرف دیگر نیز ترک بزرگی در یک دیوار مشاهده می شود.

در اینجا باید از یک عدد Pipe Bomb استفاده کنید. اگر به هر دلیلی پایپ بمب موجود در داخل اتاق را به اشتباه استفاده کرده‌اید، مجبور هستید تا به نزد فروشنده‌ی بازی برگردید و این آیتم را دوباره خریداری نمایید. از پایپ بمب استفاده کنید و دیوار ترک خورده را منفجر نمایید. بهتر است که از شکاف‌های ایجاد شده به سمت بالا عبور کنید تا مهمات و کریستال ارزشمند را پیدا کنید. حال دوباره به پایین باز‌گردید. به راحتی می‌توانید آتش بزرگ را مشاهده کنید. می‌توانید نزدیکترین مشعل را با هل دادن به سمت این آتش (شلیک کردن به سمت مشعل)، روشن نمایید.

حال باید به فکر روشن کردن مشعل دوم باشیم. فقط کافیست که با تیر زدن به این دو مشعل، آنها را به سمت یکدیگر هدایت کنید تا مشعل خاموش نیز روشن گردد. سپس نیزه ها به سمت پایین می‌آیند، به سمت تابوت بروید و آیتم Azure Eye را دریافت کنید. شما می‌توانید این آیتم را به فروشنده بازی بفروشید و یا اینکه آن را با Silver ring مخلوط کنید و سپس با قیمت بسیار زیادی به فروش رسانید. پیشنهاد ما روش دوم است.

نحوه‌ی به صدا درآوردن زنگوله‌ها درقلعه‌ی دیمیتریسو – بخش کارگاه (کارگاه هنر – آتلیه)

ویدیوی آموزشی مربوطه:

هنگامی که به کارگاه در قلعه دیمیتریسو می‌رسید، یادداشتی بر روی تابلوی نقاشی پیدا می کنید. این یادداشت به شما می‌گوید که برای پیشروی، نیاز به صدا درآوردن ۵ زنگوله دارید. این ۵ زنگوله در قسمت‌های مختلف لوکیشن مذکور قرار گرفته‌اند و در این قسمت از راهنمای Resident Evil Village به محل قرارگیری آنها اشاره می‌کنیم.

پیدا کردن اولین زنگوله بسیار بسیار آسان است. کافی است که به میز قرار گرفته درست در مخالف جهت درب ورودی، دقت کنید و می توانید این زنگوله را به صدا در آورید. لازم به ذکر است که از بین ۵ زنگوله در این لوکیشن، تنها می‌توانید اولین زنگوله را با کمک یک چاقو به صدا درآورد و برای به صدا درآوردن ۴ زنگوله دیگر، باید به آنها شلیک کنید.

برای پیدا کردن دومین زنگوله، باید به کابینتی که نزدیک بوم نقاشی (جایی که یادداشت را پیدا می کنید) حضور دارد، دقت کنید. از اسلحه خود برای شلیک به ساز کوچکی که در این قسمت وجود دارد استفاده کنید تا شعله‌ای به وجود آید. همچنین برای اینکه دید بهتری داشته باشید، به شما پیشنهاد می کنیم که از پله‌های گوشه‌ی اتاق بالا روید.

برای به صدا درآوردن سومین زنگوله، به ورودی این لوکیشن توجه کنید. بدون شک متوجه حضور سوراخ هایی در دیوار که با تجهیزات مختلف پُر شده‌اند، خواهید شد. زنگوله‌ای در میانه این مکانیزم‌ها مخفی شده. برای پیدا کردن آن بهتر است که به سمت راست پنجره بروید و منتظر بمانید. زنگوله‌ای در حالت تاب خوردن را مشاهده می کنید. برای شلیک کردن به این زنگوله نیاز به کمی تمرکز دارید و شاید استفاده از شاتگان، برای مخاطبینی که نمی‌توانند زنگوله متحرک را هدف بگیرند، گزینه‌ی مناسب‌تری باشد.

برای به صدا درآوردن چهارمین زنگوله، به سمت راه پله ای که در گوشه‌ی اتاق دار وجود دارد، بروید. در بالای اتاق و نزدیک به سقف، لوستری را مشاهده می کنید. آن را با تفنگ خود هدف بگیرید و پس از یک بار شلیک کردن، زنگوله را مشاهده خواهید کرد. پیش از این که لوستر به حالت سکون در آید، زنگوله را نشانه گیری کنید.

در همان مکانی که برای شلیک به زنگوله‌ی چهارم ایستاده بودید، به سمت پنجره‌ی سقفی نگاه کنید و با شلیک کردن به شیشه‌های پنجره، آن‌ها را خورد نمایید. با کمی نگاه دقیق متوجه میشوید که زنگوله‌ای در دوردست ها وجود دارد. به راحتی می توانید با اسلحه آن را نشانه گیری کنید.

یافتن ماسک‌ لذت برای فرار از قلعه‌ی دیمیتریسو

ویدیوی آموزشی مربوطه:

در Resident Evil Village شما به دنبال پیدا کردن دختر ایتن هستید. پس از پشت سر گذاشتن مواردی در قلعه دیمیتریسو، متوجه می‌شوید که دختر ایتن در این قصر حضور ندارد. شخصیت اصلی تصمیم می‌گیرد که از این محل فرار کند. زیرا که دختر او در لوکیشن دیگری حضور دارد و هدف جدیدی برای شما پیدا می‌شود. تنها مشکل اینجاست که برای خروج از قلعه به چهار ماسک منحصر به فرد نیاز دارید ‌

پیدا کردن این ماسک‌ها کار سختی نیست. در این قسمت از راهنمای حل معماهای Resident Evil Village به شما نحوه‌ی به دست آوردن ماسک لذت را آموزش می‌دهیم:

ماسک لذت (Mask Of Pleasure)

این ماسک در محیطی به نام Hall of pleasure قرار دارد. بلافاصله پس از ورود به اتاق می‌توانید ماسک را یافت کنید اما پس از اینکه ماسک را برداشتید، درب قفل می شود و در داخل اتاق گیر می‌‌کنید.

بر روی زمین بنشینید و از طریق شومینه‌ای که در اتاق وجود دارد، خارج شوید. این راه شما را به سمت آرموری می‌رساند.

حال یکی از دختران دیمیتریسو ظاهر می‌شود. برای نابود کردن او باید اتاق را خنک کنید. برای محقق کردن این امر، ابتدا کمدی که در اتاق وجود دارد را به کنار بکشید. پس از آن شاهد ترک بزرگی در دیوار هستید که هوای سرد از آن بیرون می‌آید. حال با یک ماده‌ی منفجره دیوار را خرد کنید. سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که با اسلحه‌های خود به دختر دیمیتریسو شلیک کنید. وی پس از مدتی منجمد می‌شود و سپس می توانید با خیال راحت آیتمی که بر روی دیوار این محل قرار دارد را بردارید. این آیتم Mounted Animal Skull نام دارد. راه را باز گردید و این آیتم را در اینونتوری خود Examine کنید. شما می توانید جمجمه را از این آیتم جدا کنید و سپس باقیمانده را به جای ماسک لذت بر روی مجسمه قرار دهید. درب دوباره باز می شود و به راحتی می توانید از این محیط خارج شوید.

نحوه‌ی حل کردن پازل مجسمه‌ها در Resident Evil Village

ویدیو آموزشی مربوطه:

خوشبختانه Resident Evil Village مملو از صحنه‌های خشن و ترسناک است. همچنین راز و رموز بسیاری در بازی وجود دارند. یکی از آنها، اتاقی بسیار عجیب و غریب با گودالی پر شده از خون و چهار مجسمه در اطراف این گودال می باشد. نام این اتاق Ablution می‌باشد. در این بخش از راهنمایی حل معماهای Resident Evil Village تصمیم داریم تا معمای نهفته شده در این اتاق را حل کنیم.

در داخل این اتاق می‌توانید چهار مجسمه را پیدا کنید؛ این مجسمه ها عبارتند از : زنی به همراه بطری نوشیدنی و مردی به همراه یک اسب و زنی با لیوانی در دست و گروهی از بردگان مشاهده می‌باشند. شما می توانید این مجسمه‌ها را به میزان ۹۰ درجه بچرخانید و به سمت چپ یا راست حرکت دهید. همچنین تابلویی بر روی دیوار این اتاق دیده می‌شود که سرنخ‌های مربوطه را در اختیار شما قرار خواهد داد. اگر حوصله خواندن نوشته‌های روی این تابلو و نتیجه‌گیری از آن ها را ندارید، به شما پیشنهاد می دهیم که دو تصویر زیر را مشاهده کنید و مجسمه‌ها را طبق آنها حرکت دهید تا به راحتی این معما را پشت سر بگذارید:

 

بیشتر بخوانید :  نبوغ دیوانه‌وار هیدئو کوجیما | چرا Death Stranding ممکن است به عجیب‌ترین بازی جهان تبدیل شود

معمای زیر زمین عروسک سازی در Resident Evil Village

ویدیوی آموزشی:

 

اگر به این قسمت از Resident Evil Village رسیدید، توانسته اید از قلعه دیمیتریسو فرار کنید و به ماجراجویی خود برای یافتن دختر ایتن، ادامه دهید. پس از خارج شدن از قلعه وارد زیرزمینی که به نظر کارگاهی برای عروسک سازی می باشد، می شوید. در این قسمت، معمای نسبتاً طولانی در برابر شما قرار می گیرد و در ادامه مطلب به حل این پازل خواهیم پرداخت.

Resident Evil Village

پس از ورود به این زیرزمین و رخ دادن اتفاقاتی، شما تمام اسلحه های خود را از دست می دهید. همین موضوع سبب می‌شود که ماجرا به صورت متفاوت‌تری پیش رود. شما در این زیر زمین گیر کرده اید و برای خروج از آن ملزم به انجام چندین کار می باشید.

سه قفل در اولین اتاق وجود دارد که هر کدام از آنها به کلیدی جداگانه نیاز دارند. به صورت دقیق‌تر باید گفت که برای باز کردن هر کدام از این قفل‌ها، از روشی مختلف مخصوص استفاده خواهید کرد.

در ابتدا باید سه آیتم کلیدی را از بدن عروسکی که بر روی تخت رها شده است، برداریم. این آیتم‌ها در سه قسمت مختلف بدن او قرار داده شده است. یک کلید در پای چپ عروسک و یک حلقه را در دست چپ و کلید نقره‌ای را در بازوی راست این عروسک پیدا کنید.

حال از کلید نقره‌ای استفاده کنید تا به Neighboring Room وارد شوید. به سمت سینک بروید و حلقه خونی را که از دست عروسک در آوردید، با آب بشویید. حال که حلقه تمیز شده است، وارد اینونتوری خود شوید و سپس این حلقه را Examine کنید. با توجه به آن می توانید یک کد دیجیتالی ۶ رقمی را مشاهده کنید. به اتاق اصلی بازگردید و با خواندن نوشته روی حلقه، و وارد کردن اعداد بر روی قفل، درب را باز کنید. همان طور که به راه خود ادامه می دهید، به صورت ناگهانی دربی را مشاهده می کنید که باز می شود. وارد اتاق شوید. با توجه به اتاق می توانید جعبه موسیقی کوچکی را بر روی میز پیدا کنید عروسک عروس و دامادی بر روی آن قرار دارد. از کلیدی که پیدا کرده‌اید، استفاده کنید. طبق تصویر زیر جعبه موسیقی را تنظیم کنید و سپس آیتم مربوطه را بردارید:

Resident Evil Village

به اتاق اصلی بازگردید و دوباره سر وقت عروسک بزرگی که بر روی میز خوابیده بروید. با کمک آیتم به دست آمده از جعبه موسیقی، نوار فیلمی که در عروسک مخفی شده را درآورید. به سمت اتاقی که پروژکتوری در آن حضور دارد، بروید. نوار به دست آمده از دهان عروسک را وارد این پروژکتور کنید. طبق تصویر زیر، نوارها را در کنار یکدیگر بچینید:

Resident Evil Village

وارد درب مخفی شوید و سپس قیچی را از قفسه بردارید.

پارچه‌ای که راه جلوی شما را بسته است، به کمک قیچی پاره کنید و میانبری ایجاد کنید. سپس دوباره به اتاق اصلی باز گردید. به سراغ عروسک بروید و با کمک قیچی، مدالی که در قفسه سینه این عروسک کارگذاری شده است را به دست آورید.

Resident Evil Village

سپس چشم سمت چپ عروسک را در مرکز قرار دهید. تصویری در این چشم دیده می‌شود، آن را به خاطر بسپارید. به سمت دست راست عروسک بروید و دست راست او را جدا کنید. پس از جدا کردن دست، شاهد طراحی هستید. این طرح را نیز به خاطر بسپارید. هنگامی که تمام این کارها را انجام دادید، به سمت تنها درب قفل در اتاق بروید و مدال پیدا شده را در این در قرار دهید. سپس عکس مدال را بر روی پرنده تنظیم کنید. مدال پایینی نیز باید شبیه به طرح هک شده‌ای که به هنگام جدا کردن دست عروسک مشاهده کردید، تنظیم نمایید. درب باز میشود و به قسمت پایین‌تری از این نقطه خواهید رفت.

پس از پایین رفتن از نردبان، کلید را بردارید و سپس دوباره به سطح برگردید. به سمت بالا حرکت کنید. هنگامی که محل اصلی باز می گردید، متوجه میشوید که عروسک بزرگ ناپدید شده و خون همه جا را فرا گرفته.

به سمت در آسانسور بروید و با کلید به دست آمده، مجسمه مخفی شده در این قسمت را پیدا کنید. به عقب بازگردید و از طریق میانبری که به کمک قیچی ایجاد کردید، عبور کنید. دربی را مشاهده خواهید کرد که بر روی آن، تصویر مادری وجود دارد. آیتم به دست آمده از طریق جعبه فیوز کنار آسانسور را بر روی درب قرار دهید و وارد آن شوید. فیوز را بردارید و سپس تمام راه را باز گردید. در راه بازگشت، هیولایی انتظار شما را می کشد. بلافاصله پس از مشاهده او به عقب بازگردید و زیر تخت اتاق، مخفی شوید. پس از این که حواس این هیولا پرت شد، به سرعت فرار کنید و به سمت آسانسور حرکت کنید.

حال فیوز را در دستان خود دارید. آسانسور را فعال کنید. تا رسیدن آسانسور، مجبور هستید که از دست این هیولا فرار کنید. وارد آسانسور شوید. تبریک می گوییم. با موفقیت این  معما را پشت سر گذاشتید.


اتفاقی ترسناک برای روستایی آرام رخ داده. این شما هستید که باید تا آخرین نفس بجنگید. دشمنان جدیدی در این نسخه حضور دارند و لوکیشن‌ها رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته اند. رزیدنت اویل ۸ از تکنولوژی واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد (درست همانند رزیدنت اویل ۷). تجربه‌ی عناوین ترسناک با هدست های واقعیت مجازی بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد می باشند. همانطور که متوجه شده اید، دوربین، بازی را از زاویه اول شخص روایت می‌کند. همچنین کپکام اعلام داشت که Ethan تنها پروتوگانیست و شخصیت قابل بازی Resident Evil Village نخواهد بود. مدیریت اینونتوری در بازی‌های رزیدنت اویل، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. اینونتوری بازی شبیه به آنچه در رزیدنت اویل ۴ دیده بودیم، طراحی شده است. بدین ترتیب هر کدام از اسلحه و یا آیتم‌های شما، میزان مشخصی از این اینونتوری را اِشغال خواهد کرد. می توانید بسیاری از اشیای پیدا شده را بچرخانید تا فضای کمتری را اشغال نماید. رزیدنت اویل ۸ حدود سه سال و شش ماه در دسته توسعه بوده است.

مبارزات تن به تن و همچنین مبارزات با اسلحه های سرد، قسمت بزرگی از رزیدنت اویل ۸ را تشکیل می دهند. البته کمپانی کپکام اظهار داشته که بازی روند اکشن محوری نخواهد داشت و مملو از پازل های مختلف و محیط‌های قابل جستجو و … می‌باشد. یکی از جالب ترین مواردی که به سیستم مبارزات رزیدنت اویل ۸ اضافه شده است، توانایی شخصیت اصلی برای گارد گرفتن و بلاک کردن ضربات دشمنان می باشد. البته باید به این موضوع اشاره داشت که مکانیزم بلاک کردن دشمنان در رزیدنت اویل ۷ نیز حضور داشت اما توسعه‌دهندگان اظهار داشته اند که بلاک کردن ضربات دشمنان در رزیدنت اویل ۸ ، نقش بسیار پررنگ تری را ایفا خواهد کرد. حال شخصیت اصلی می تواند دشمن را به سمت عقب هل دهد و این مکانیک به بازی کننده اجازه می دهد تا محیط های شلوغ را بهتر از هر زمان دیگری اداره کند.

رزیدنت اویل ۸ هم اکنون در دسترس کامپیوترهای شخصی، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ قرار دارد. آپگرید نسخه‌ی تسل هشتم به نسخه‌ی نسل نهم در کنسول‌ها، به صورت کاملا رایگان خواهد بود. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Resident Evil Village از آخرین اخبار، ‌تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`