Resident Evil Village
Resident Evil Village

جمع بندی جدیدترین اطلاعات در خصوص Resident Evil Village

بازی های مرتبط

در طی جشن کمپانی کپکام برای تولد ۲۵ سالگی مجموعه‌ی رزیدنت اویل، اطلاعات زیادی در خصوص نسخه‌ی جدید و به عبارتی دیگر، هشتمین نسخه‌ی اصلی رزیدنت اویل به دست آوردیم. به نظر می‌رسد که رزیدنت اویل ۸، تغییرات بسیار زیادی نسبت به ریشه‌های این فرنچایز دوست داشتنی کرده باشد. ممکن است که این تغییرات مورد توجه قسمتی از بازی کنندگان و طرفداران قدیمی، قرار نگرفته باشد ولی با این حال، تصمیم گرفتیم که لیستی از جدیدترین اطلاعات منتشر شده در خصوص Resident Evil Village را تهیه کنیم و مروری بر تمام موارد معرفی شده اندازیم. پس اگر تمایل به مطالعه لیست مربوطه را دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

اطلاعات داستانی جدید در خصوص Resident Evil Village

نمایش اخیر کمپانی capcom با تمرکز بر روی معرفی المانهای گیم پلی رزیدنت اویل ۸ بود اما با این وجود توانستیم اطلاعات جالبی در خصوص داستان نیز به دست آوریم. می‌دانیم که شخصیت اصلی یعنی ایتان، برای یافتن کردن دختر خود به این دهکده‌ی برفی سفر می‌کند و وارد قلعه می‌شود. طبق اطلاعاتی که در سرتاسر فضای مجازی منتشر شده است، کریس ردفیلد که به عنوان یکی از محبوب ترین شخصیت‌های اصلی مجموعه رزیدنت اویل شناخته می‌شود، مسئولیت دستگیری دختری ایتان را برعهده داشت.

شخصیت های منفی

خوشبختانه اطلاعات بسیار مختصری در خصوص شخصیت ‌های منفی رزیدنت اویل ۸ نیز به دست آوردیم. البته هنوز مشخص نیست که کریس به عنوان یک شخصیت منفی در بازی شناخته شود و یا خیر. به هر حال می دانیم که در این قسمت، باید با بانوان خون آشامی مبارزه کنیم. به نظر می رسد که این خون آشام ها زیر نظر شخصیت منفی بزرگتری کار کنند. در قسمت هایی از تریلر مشاهده کردیم که یکی از آن ها، زنی به نام miranda را صدا میزد.

تنظیمات منحصر به فرد

بدون شک می توان متوجه تشابهات به وجود آمده میان Resident Evil Village و رزیدنت اویل ۴ شد. می‌دانیم که سفر خطرناکی ایتان از یک روستای برفی آغاز می شود و همچنین در یک قلعه ادامه می یابد. به نظر می رسد که توسعه دهندگان، وسواس بسیار زیادی برای طراحی جزئیات این قلعه، خرج کرده اند. جزئیات مربوط به این لوکیشن بسیار خیره کننده و منحصر به فرد می باشند و به نظر می رسد که جست و جو در آن، لذت بخش و همچنین ترسناک باشد. در قسمت های مختلفی از این قلعه، می توان پازل های متعدد و دانجن‌های مختلفی را پیدا کرد. هنوز مشخص نیست که بازی در چند لوکیشن رخ می‌دهد ولی امیدواریم که کپکام، تنوع قابل قبولی را برای این بخش در نظر گرفته باشد.

دشمنان

یکی از مهمترین موضوعاتی که در خصوص Resident Evil Village جنجال برانگیز شد، طراحی دشمنان بود. بسیاری از منتقدان، ایرادی را به نسخه های پیشین رزیدنت اویل وارد کرده بودند و این ایراد چیزی نبود جز کمبود تنوع در ساختار دشمنان. به نظر می رسد که توسعه دهندگان قصد دارند تا با ارائه‌ی رزیدنت اویل ۸، این ایراد را به صورت کامل برطرف کنند. تا به امروز مدل‌های مختلفی از دشمنان را مشاهده کردیم که از میان آنها می توان به خون خوار‌ها و گرگ‌نما‌ها اشاره کرد. همچنین دشمن بسیار بزرگ و ترسناکی با یک چکش غول پیکر در بازی وجود دارد که شباهت زیادی به مینی باسِ بازی‌ها دارد. یکی دیگر از مدل های جدیدی از دشمنان که به رزیدنت اویل ۸ اضافه شده است، جادوگرانی هستند که می‌توانند خود را به هزاران حشره تبدیل کنند و به شما حمله نمایند. برای مبارزه با هر کدام از دشمنان، نیاز به استراتژی منحصر به فردی دارید که چنین موضوعی میزان تنوع را افزایش می‌دهد.

مبارزات تن به تن

بر اساس آنچه در تریلر های اخیر Resident Evil Village مشاهده کردیم، به نظر می‌رسد که مبارزات تن به تن و همچنین مبارزات با اسلحه های سرد، قسمت بزرگی از رزیدنت اویل ۸ را تشکیل دهد. البته کمپانی کپکام اظهار داشته که بازی روند اکشن محوری نخواهد داشت و مملو از پازل های مختلف و محیط‌های قابل جستجو و … می‌باشد. یکی از جالب ترین مواردی که به سیستم مبارزات رزیدنت اویل ۸ اضافه شده است، توانایی شخصیت اصلی برای گارد گرفتن و بلاک کردن ضربات دشمنان می باشد. البته باید به این موضوع اشاره داشت که مکانیزم بلاک کردن دشمنان در رزیدنت اویل ۷ نیز حضور داشت اما توسعه‌دهندگان اظهار داشته اند که بلاک کردن ضربات دشمنان در رزیدنت اویل ۸ ، نقش بسیار پررنگ تری را ایفا خواهد کرد. حال شخصیت اصلی می تواند دشمن را به سمت عقب هل دهد و این مکانیک به بازی کننده اجازه می دهد تا محیط های شلوغ را بهتر از هر زمان دیگری اداره کند.

اینونتوری قدیمی

یکی دیگر از مواردی که مانور ویژه‌ای بر روی آن داده شده است، سیستم اینونتوری Resident Evil Village می‌باشد. این سیستم شباهت بسیار زیادی به آنچه در رزیدنت اویل ۴ دیدیم، دارد. شما می‌توانید آیتم های متعددی را در سرتاسر نقشه یافت کنید و با مدیریت مخصوص خودتان، در اینونتوری قرار دهید. البته باید به این موضوع اشاره کرد که رزیدنت اویل ۸ دارای سیستم ساخت و ساز مختصری نیز خواهد بود و بدین ترتیب بازی کنندگان می توانند با یافت مواد اولیه در سرتاسر بازی، مهمات و آیتم های سلامتی بخش بسازند.

معرفی دوک

به نظر می‌رسد که یکی از بزرگترین و مهمترین شخصیت های رزیدنت اویل ۸، شخصیت دوک باشد. دوک نقش فروشنده را در رزیدنت اویل ۸ ایفا خواهد کرد و شما می توانید آیتم های مختلفی را از او خریداری کنید و یا به او بفروشید. به نظر می‌رسد که توسعه دهندگان وقت زیادی را برای شخصیت پردازی این کاراکتر صرف کرده اند و امیدواریم که نتیجه‌ی نهایی مطلوب باشد. کارآمدی دوک درست همانند کارآمدی فروشنده معروف رزیدنت اویل ۴ است و بدین ترتیب میتوانید برای خرید و فروش و آپگرید اسلحه های تان به او مراجعه کنید.

دموی قابل بازی برای پلی استیشن ۵

دموی بازی Resident Evil Village به نام Maiden هم‌اکنون بر روی PS5 در دسترس است. این دمو جدا از نسخه‌ی اصلی بازی محسوب می‌شود و مبارزات و مکانیک‌هایی هم‌چون بلاک کردن در آن وجود ندارد. در طول این دمو، کنترل شخصی که Maiden خطاب می‌شود را به دست می‌گیرید که به دنبال راهی برای خروج از قصر است. به گفته‌ی تهیه کننده‌ی بازی، این دمو برای القای حس و اتمسفر «رزیدنت اویل ویلیج» به پلیر، از طریق جلوه‌های صوتی و بصری ساخته شده است. دمویی جداگانه نیز در بهار منتشر خواهد شد که در انحصار PS5 نیست.

نسخه‌های متعدد

صد البته که نسخه‌های مختلفی برای رزیدنت اویل ۸ در نظر گرفته شده است. اولین نسخه، نسخه‌ی دیلاکس می‌باشد که آیتم هایی را در دسترس بازی کنندگان قرار می‌دهد (آیتم هایی همانند کلت معروف مجموعه‌ی رزیدنت اویل یعنی Samurai Edge ). همچنین خریداران نسخه‌ی دیلاکس می‌توانند المان‌های Resident Evil Village را با المان‌های رزیدنت اویل ۷ تعویض کنند (برای مثال می توانید موسیقی متن اتاق ذخیره را تعویض کنید) در نهایت نیز به نسخه کالکتور می‌رسیم که علاوه بر تمام آیتم‌های نسخه دیلاکس، دارای یک استیل بوک و یک پوستر و یک کتابِ مملو از طراحی‌های هنری و در نهایت اکشن فیگور مخصوص از کریس ردفیلد می باشد. جالب است بدانید که کپکام تصمیم گرفته تا باندل های منحصر به فردی که حاوی Resident Evil Village و رزیدنت اویل ۷ بوده است را ارائه نماید تا طرفدارانی که نسخه‌ی پیشین را تجربه نکرده اند، با مشکلی مواجه نشوند.

بازی دارای آنتاگونیست‌های متعددی است. هنوز ریشه‌ی این جادوگران به صورت کامل مشخص نشده. Ethan Winters برگشته است. این بار او به دنبال دختر گم‌شده‌اش در یک محیط جدید و ترسناک است.

اتمسفر این اثر بسیار گیرا می باشد و همچنین موارد کاملاً تازه‌ای به آن اضافه شده که ریسک پذیری توسعه‌دهندگان را نمایان می‌‌کند. خودتان را برای ورود به یک جنگل تاریک و پیچ در پیچ که مملو از هیولاهای متعدد می باشد، آماده سازید. یکی از اصلی‌ترین اهداف توسعه دهندگان برای رزیدنت اویل ۸، پرداخت بهتر شخصیت‌ها بوده است. همچنین کپکام با رونمایی از کریس ردفیلد (با همان ظاهر قدیمی و مورد انتظار) حسابی طرفداران را هیجان زده کرد. کپکام وعده‌ی اضافه شدن شخصیت های کاملاً جدیدی را به Resident Evil ۸ داده. Resident Evil Village هشتمین نسخه‌ی اصلی از فرنچایز پرفروش و محبوب رزیدنت اویل می باشد. این عنوان کاملاً جدید و منحصر به فرد، توسط موتور قدرتمند و جدید کپکام یعنی REngine توسعه می‌یابد. قدرت موتور در ساخت جلوه های بصری منحصر به فرد، در عناوینی همانند رزیدنت اویل ۷ و ریمیک رزیدنت اویل ۲ و ۳ و همچنین دویل می کرای ۵ به تصویر کشیده شد. حال زمان آن است که این موتور گرافیکی قدرت خود را در نسل نهم به پرده نمایش بگذارد. Resident Evil Village قصد دارد که به استانداردهای جدیدی در این ژانر دست یابد. این بازی، ترسناک‌ترین و واقع گرایانه‌ترین گرافیک را در بین بازی های منتشر شده از سمت کپکام، تا به امروز، خواهد داشت. در Resident Evil Village کنترل Ethan برای یافتن حقایق پشت پرده را در دست می گیرید

رزیدنت اویل ۸ در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برای کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد. آپگرید نسخه‌ی تسل هشتم به نسخه‌ی نسل نهم در کنسول‌ها، به صورت کاملا رایگان خواهد بود. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Resident Evil Village از آخرین اخبار، ‌تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

بیشتر بخوانید :  جمع بندی اطلاعات جدید در خصوص Resident Evil Village | قسمت دوم

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`