resident evil 2 remake

راهنمای Resident Evil 2 | نحوه حل کردن معماهای بازی

بازی های مرتبط

نزدیک به دو هفته از انتشار نسخه بازسازی شده Resident Evil 2 می‌گذرد. اثری که به همت کپکام بعد از گذشت ۲۰ سال بازسازی شد تا بار دیگر گیمرهای علاقمند به ژانر وحشت را پای سیستم‌ها بکشاند. این بازی روایتگر ماجراجویی‌های پلیسی به اسم لئون کندی و دختری به نام کلیر ردفیلد است. لئون برای انجام اولین ماموریتش راهی شهری موسوم به راکون شده است و کلیر نیز برای برادر خود یعنی کریس پیغامی همراه دارد. این دو شخصیت در ایستگاه پمپ بنزینی در نزدیکی شهر به هم میرسند و متوجه وقوع اتفاقاتی هولناک می‌شوند. راه این دو به  اداره پلیس شهر راکون منتهی می‌شود. جائیکه شروعی بر کابوس‌های وحشتناک‌شان خواهد بود.

 

بازی Resident Evil 2 مملو از لوکیشن‌های متنوع است که هرکدام‌شان دارای معماها و پازل‌های مختلفی هستند. با هم در این پست راهنمای کاملی از جالش‌های عمده بازی برایتان آماده کرده‌ایم که بدون شک برای آن دسته از گیمرهایی که فرصت کافی برای گشت و گذار و دست و پنجه نرم کردن با این معماها را ندارند، مطلبی بسیار ارزشمند خواهد بود. با نوین اسپات همراه باشید.

بخش اول: راهنمای قفسه‌ها، گاوصندوق‌ها، میزکار لئون و صندوقچه‌های کوچک

 

 • معمای میز لئون کندی بازی Resident Evil 2

ابتدا به حل معماهای درون اداره پلیس شهرراکون میپردازیم. در بعضی از اتاق‌های این اداره پلیس تعدادی صندوقچه، گاوصندوق، میزهای قفل شده و… وجود دارند که در این بخش به حل معماهای مربوط به آن‌ها پرداخته ایم. یکی از اولین معماهایی که بازی پیش رویتان قرار خواهد داد، باز کردن میز کار شخصیت اصلی داستان یعنی لئون اسکات کندی است که در اتاق کارش یافت می‌شود. یک یادداشت روی میزش وجود دارد که بیان می‌کند برای باز کردن قفل این میز باید حرف اول اسامی همکاران لئون کندی را به ترتیب وارد کنید. به ترتیب زیر عمل کنید و قفل را روی حروف زیر قرار دهید. این حروف اولین بخش از اسامی همکاران لئون هستند که عبارتند از گروهبان ماروین برانا، ریتا فیلیپس و جورج اسکات. برای قفل سمت راست نیز باید اولین حرف افسران پلیس دیوید فورد، الیوت ادوارد را وارد کنید. اگر با لئون بازی می‌کنید با باز کردن این قفل به ابعاد خشاب تفنگ‌تان افزوده می‌شود. اگر با کلیر بازی می‌کنید، یک عدد خشاب سریع برای تپانچه‌تان بدست خواهید آورد.

 • قفل سمت راست : MRG
 • قفل سمت چپ: NED

 

رمز قفسه های ایستگاه پلیس

resident evil 2

در ایستگاه پلیسی که صحبتش را کردیم، تعدادی قفسه وجود دارد که قفل‌هایی مشابه قفل میز لئون دارند. به ترتیب زیر عمل کنید:

رمز قفسه طبقه سوم : DCM

رمز قفسه طبقه دوم که در اتاق موسوم به Shower Room یافت میشود: CAP

رمز قفسه واقع در اتاق کنترل بخش فاضلاب بازی : SZF

رمز گاو صندوق‌های بازی Resident Evil 2

گاوصندوق شماره ۱ – .این گاوصندوق در اتاق غربی (West Office) طبقه اول یافت میشود. برای باز کردن این گاوصندوق ابتدا اهرم روی گاوصندوق را روی عدد ۹ قرار دهید، سپس به سمت راست بروید تا روی عدد ۱۵ قرار گیرد و در نهایت به سمت چپ بچرخانید تا روی عدد ۷ قرار گیرد. باز کردن این گاوصندوق باعث می‌شود شخصیتی که هدایتش را برعهده دارید وسایل بیشتری را با خود در ادامه بازی حمل کند، چرا که به یک کیف کوچک مجهز خواهد شد.

گاوصندوق شماره ۲– این گاوصندوق را در ضلع شرقی اداره پلیس و در اتاق انتظار (Waiting Room) پیدا کنید. ترتیب اعداد این گاوصندوق عبارتست از ۶ درجه به چپ، ۲ درجه به راست و ۱۱ درجه به چپ.

گاوصندوق شماره ۳ – واقع در اتاق موسوم به Treatment Pool Room که عبارتست از ۲ و ۱۲ و ۸٫ اعداد را به ترتیب از راست به چپ وارد کنید.

 

ترتیب فشردن کلیدهای صندوقچه‌های کوچک

resident evil 2

درون بازی ۲ صندوقچه کوچک با تصویر زیر یافت میشوند که درون آن ها کلیدهایی برای استفاده از انبار مهمات اداره پلیس یافت میشود. این کلیدها که در واقع صفحه کلیدهای کامپیوتر اتاق Safety Deposit Room هستند که با استفاده از آن ها خواهید توانست اعداد ۲ و ۳ را که از صفحه کلید کنده شده اند را جایگذاری کنید. در سناریوی شماره ۱ به ترتیب در اتاق های Shower Room  و Linen Room پیدا میشوند. در سناریوی شماره ۲ در اتاق های Safe Interrogation Room و Linen Room یافت میشوند. برای حل معمای این وسیله باید کلیدها را به ترتیب خاصی بفشارید تا چراغ های روی دستگاه به ترتیب سبز شوند. با آزمون و خطا پیش بروید تا ترتیب صحیح فشردن کلیدها را یاد بگیرید.

بیشتر بخوانید :  نقد و بررسی God’s Trigger | راک اند رول

نوین اسپات اولین و بزرگترین مرجع دانلود بازی برای کامپیوتر با لینک مستقیم؛

بخش دوم: راهنمای پیدا کردن کلیدهای چهارگانه

گیم‌پلی Resident Evil 2 Remake در محوطه اداره پلیس بخش دیگری دارد که شامل پیدا کردن تعدادی کلید است که درهای مخصوصی در اداره پلیس به وسیله آن کلیدها باز می‌شوند. کلیدهایی که صحبت‌شان را می‌کنیم برای پیش‌روی در داستان بازی حائز اهمیت هستند و شما برای دستیابی به بعضی از بخش‌های بازی نیازمند دستیابی به این کلیدها هستید. درهایی که شکل لوزی، قلب، برگ و الماس روی قفل‌هایشان کشیده شده رو به اتاق‌هایی بسیار مهم باز می‌شوند و در پشت این درها تجهیزات و وسایل مهمی وجود دارند که باید در حین انجام Resident Evil 2 به آن ها دسترسی پیدا کنید. موقعیت کلیدها بستگی به این دارد که با کدام شخصیت بازی را شروع کرده‌اید. به طور مثال کلید سبزرنگ که به شکل برگ می‌باشد تنها توسط لئون پیدا می‌شود و کلیر تنها شخصی است که به کلید قلب دسترسی پیدا می‌کند. تصویری واضح از شکل کلیدهایی که باید پیدا کنید را در ادامه مشاهده می‌کنید.

resident evil 2

اولین کلیدی که در سمت راست مشاهده می‌کنید در بازی تحت عنوان Spade Key شناخته می‌شود. دری که توسط این کلید گشوده می‌شود جزو اولین درهائیست که در اداره پلیس راکون آن را باز می‌کنید. محل این درب روی نقشه بازی در بخش غربی تالار اصلی است. این در باعث می‌شود تا گیمر به اتاق موسوم به West Office دسترسی پیدا کند. اگر نمی‌دانید این اتاق کجاست، باید بگوییم که همان اتاقیست که میزکار شخصیت لئون کندی در آن وجود دارد. باز کردن این در باعث می‌شود که در مدت زمان بسیار کوتاه تری از بخش غربی ایستگاه پلیس به تالار اصلی (Main Hall) دسترسی پیدا کنید.

در سمت راست درب اصلی اداره پلیس یک در آلومینیومی کنترلی وجود دارد که باید از زیر آن به درون یک راهروی تاریک بخزید. این در شما را در مسیر بخش شرقی اداره قرار خواهد داد. آن مسیر را تا انتها ادامه دهید. این کلید به آسانی پیش رویتان قرار خواهد گرفت. تنها کاری که باید بکنید ادامه دادن بازی از همین مسیر است. بدین منظور راهی که در آن قرار دارید را تا به انتها بپیمائید و بعد از بازگشت دوباره به تالار اصلی توسط چاقویی که شخصیت ماروین به شما می‌دهد، جعبه ی اهرم بالابر درب فلزی را باز کنید. این جعبه توسط نوارچسب هایی زردرنگ پوشیده شده است. بالارفتن این درب آهنی مسیر را به سمت غربی اداره پلیس برایتان می‌گشاید. از اتاق پذیرش یا همان Reception خود را به انتهای مسیر و اتاق Operations Room برسانید. در این اتاق از پنجره به آن سوی دیوار بپرید. مشاهده می‌کنید که اتاق های Safety Deposit Room و West Office در کنارتان قرار دارند. از تنها مسیر باقی مانده به پیش روید تا به اتاق Dark Room تا ظهور عکس دسترسی پیدا کنید. از پلکانی که در کنار این اتاق وجود دارد بالا روید تا به طبقه سوم یعنی ۳F برسید. از سمت راست به پیش روید تا روی یک میز که لامپی روی آن روشن است کلید Spade را پیدا کنید.

resident evil 2

در تصویری که از کلیدها گذاشتیم به دومین کلید از سمت راست بنگرید. این کلید در بازی با لفظ Diamond Key یا کلید الماس شناخته می‌شود. تعدادی درب الماس شکل در اداره پلیس وجود دارند که بوسیله این کلید باز می‌شوند. این کلید را زمانی پیدا می‌کنید که سه مدال دایره شکل را درون مجسمه وسط تالار اصلی کار گذاشته و راه مخفی به زیرزمین اداره پلیس را باز کنید. بعد از رسیدن به پارکینگ اداره پلیس به سمت اتاقی که در بازی Morgue یا سردخانه نامیده می‌شود بروید. مسیر رسیدن به این اتاق ساده است. بعد از پخش کاتسین پارکینگ به سوی دری که به یک دوراهی ختم میشود بروید. اتاق مذکور در انتهای این مسیر است. درون سردخانه تمام کشو ها را بگشایید. در یکی از آن‌ها جنازه ای وجود دارد که کنار گردنش کلید Diamond وجود دارد. قبل از گشودن کشوها پیشنهاد میکنیم که از شر یک زامبی که در اتاق وجود دارد خلاص شوید.

بیشتر بخوانید :  امسال سال بزرگی برای Valorant و Riots games خواهد بود

resident evil 2

کلید سبزرنگ تنها توسط لئون پیدا خواهد شد. این کلید در اتاق موسوم به Boiler Room در بخش شمالی اداره پلیس یافت میشود. برای رسیدن به این اتاق با استفاده از اهرم بالابر یا همان Crank Handle اتاقی که در راهروی شرقی طبقه دوم یا ۲F وجود دارد را باز کنید تا به اتاق موسوم به Chief’s Office برسید. از پلکان بالا رفته و سپس به سوی بالکن بروید. روی بالکن نردبانی وجود دارد. از آن پایین بیائید تا روی سقف قرار بگیرید. مسیری که به کوچه ی پشتی ساختمان منتهی میشود را طی کنید. رو به رویتان اتاق Boiler دیده میشود که تعدادی زامبی از آن بیرون می‌آیند. بعد از خلاصی از دست زامبی ها به درون اتاق بروید و کلید سبز رنگ را که به تخته سفید چسبانده شده را بردارید.

کلید قلب شکل که مخصوص کلیر است بسیار راحت پیدا می‌شود و تقریباً محال است پیدایش نکنید. بعد از اینکه با کلیر به اتاق رئیس پلیس یا Chief’s Office رسیدید به سمت اتاق کلکسیون شخصی این فرد تحت عنوان Private Collection Room بروید. از کنار قفسه‌ها بروید تا به یک قاب عکس کوچک برسید که در کنار یک مجسمه جغد قرار دارد. بعد از برداشتن قاب عکس روی آن گزینه بررسی یا Examine را بزنید. قاب را برگردانید و کلید را از پشت آن بردارید. حال دیگر آزادید به هر اتاقی که برای کلیر قفل شده بود دسترسی پیدا کنید.

resident evil 2

resident evil 2

 

بخش سوم: راهنمای قفل‌های گلخانه

آخرین بخش از ماجراجویی‌های کلیر و لئون درون آزمایشگاه سازمانی به اسم NEST سپری می‌شود که وابسته به بنیاد موسوم به آمبرلا است. این آزمایشگاه مکانیست که شرکت آمبرلا آزمایشات مخوف خود را انجام می‌دهد. در این آزمایشگاه علاوه بر زامبی‌ها با موجوداتی گیاه‌شکل مواجه خواهید شد که به نوبه خود طراحی جالبی دارند. یکی از بخش های این آزمایشگاه محوطه ایست که به گلخانه یا همان Greenhouse مشهور است. درست مانند معماهایی که در ایستگاه پلیس حل کردیم، در اینجا نیز باید با وارد نمودن تعدادی کد درون دستگاه به بخش‌هایی از این محوطه دسترسی پیدا کنیم.

resident evil 2

با وارد کردن اولین کد در دستگاه واقع در کنار گلخانه خواهید توانست محفظه که به یک نردبان ختم می‌شود را درون گلخانه بگشائید. تصویر این محفظه را در عکس بالا مشاهده می‌کنید. با وارد کردن کدهایی که روی این درب فلزی حک شده‌اند خواهید توانست تا آن را بگشایید. این درب باعث می‌شود تا بتوانید به بخش زیرزمین آزمایشگاه و سردخانه دسترسی پیدا کنید. اگر در سناریوی اول قرار دارید رمزی که باید وارد کنید چنین خواهد بود:

resident evil 2

و اگر در سناریوی دوم یعنی ۲nd Run بسر می‌برید باید چنین علایمی را در دستگاه وارد کنید.

در کنار دستگاهی که این رمزها را واردش میکنید یک نقشه وجود دارد که بر روی آن، دو نقطه قرمز رنگ مشاهده می‌شود. این نقاط به معنای بسته بودن آن مکان ها هستند. با وارد نمودن رمزهای بالا یکی از بخش ها سبز خواهد شد و شما میتوانید با استفاده از نقشه ای که در اختیار دارید در آن منطقه به گشت و گذار بپردازید. حال آنکه بخش دیگری از گیم‌پلی Resident Evil 2 در آزمایشگاه، در بخش دیگری از آن دنبال می‌شود. در گلخانه اتاقی وجود دارد که باید بوسیله یک دستگاه درون آن، ترکیبی شیمیایی به دست آورید. این دستگاه در حالت عادی مهر و موم شده است و شما باید برای گشودن آن، رمز دیگری را وارد دستگاه قبلی نمائید. رمزی که این دستگاه را باز میکند پایین یک تندیس علمی که در عکس مشاهده میکنید حکاکی شده است. برای دسترسی به این تندیس اگر در سناریوی اول هستید باید همان طبقه پایین آزمایشگاه را بگردید که روی یکی از میزها قرار داده شده است.

بیشتر بخوانید :  حل مشکلات و ارورهای بازی Death Stranding

اگر در سناریوی دوم هستید این تندیس مارپیچی شکل را بر روی یک میز پیدا میکنید که قبل از اتاق موسوم به Low-Temp Testing قرار دارد.

بعد از به دست آوردن این تندیس گزینه examine را بزنید و آن را وارونه کنید تا در بخش پائینی آن، رمز مورد نیاز برای گشودن دستگاه شیمیایی واقع در گلخانه را بدست آورید. بدیهی است که در هر سناریو، رمزی که در پایین این تندیس نمایان میشود متفاوت است.

راهنمای باز کردن درب قفل شده توسط مهره های شطرنج

اتاقی که در آن حضور دارید روی نقشه Monitor Room نام دارد و دربی را مشاهده میکنید که مهر و موم شده و در اطرافش شش قفل که هرکدام توسط مهره های شطرنج فعال میشوند مشاهده میشود. سه مهره شطرنجی که از ابتدا درون اتاق وجود دارند عبارتند از : مهره سرباز (Pawn)، مهره فیل (Bishop) و مهره اسب (knight).

شما برای باز کردن درب فلزی باید 3 مهره دیگر را پیدا کنید که عبارتند از شاه (King)، وزیر/ملکه (Queen) و قلعه/رخ (Rook).

از کجا مهره ها را پیدا کنیم؟

مهره شاه و وزیر را درون اتاق موسوم به Suplies Storage پیدا خواهید کرد که در بخش پایینی فاضلاب (Lower Sewers) واقع شده است. برای رسیدن به آن اتاق باید در ابزارتان اهرم T مانند را از اتاق Treatment Pool Room همراه خود داشته باشید. به سمت Bottom Waterway حرکت کنید و در مسیر اگر به درب های آهنین خوردید از اهرم T استفاده کنید و راه را بگشایید. مراقب زامبی هایی که زیر آب کمین کرده اند باشید. مسیر را ادامه دهید تا به اتاق Supplies Storage Room برسید و دو مهره شاه و وزیر را بردارید ولی دقت داشته باشید که در این اتاق باید کمی از فکر خود استفاده کنید چون مهره ها را اگر بردارید مسیرهایتان بسته میشوند. طبق این دستور العمل حرکت کنید.:

1- به محض ورود به اتاق، مهره وزیر (Queen) را از در سمت چپ بردارید و روی درب سمت راست قرار دهید تا راه باز شود.
2-از پلکانی که در سمت راستتان قرار دارد بالا بروید. مهره شاه را بردارید و به پایین بپرید.
3-شما به محض پایین پریدن باید بتوانید دری را که توسط مهره وزیر باز کردید را ببینید.
4-از همان دری که به پلکان منتهی میشد بازگردید و این بار مهره شاه را درون درب سمت راست بگذارید.
5-دربی برایتان باز میشود که یک سلاح خیلی قوی درون آن قرار دارد. آن را بردارید.
6-درب پشت سرتان را باز کنید.
7-از طریق دری که توسط مهره شاه بازش کردید اتاق را ترک کنید.
8-مهره شاه را بردارید.
9-از در کنار مهره وزیر وارد شوید و آن را بردارید.
10-اتاق را ترک کنید.

مهره رخ/ قلعه را کجا پیدا کنیم؟
بعد از تصاحب مهره های شاه و وزیر باید توسط اهرم Tشکل، درب فلزی منتهی به Lower Waterway را بگشایید. این در را میتوانید در بخش پایینی فاضلاب یا Lower Sewers پیدا کنید. از طریق آسانسور (lift) به بالا بروید و وارد اتاق Workroom شوید. از اتاق خارج شوید و به سمت دری بروید که سوکت دارد. مهره رخ را بردارید و به اتاق Monitor Room برگردید.

ترتیب صحیح قرار گیری مهره های شطرنج چگونه است؟
ترتیب قرارگیری مهره های شطرنج بستگی به این دارد که در چندمین دور از بازی خود هستید. همانطور که میدانید بازی Resident Evil 2 طوری طراحی شده که بعد از اتمامش برای نخستین بار میتوانید با زدن گزینه 2nd Run وارد فاز دوم آن شوید.

اگر در دور اول بازی هستید:

روی دیوار سمت چپ بترتیب: فیل (biship)، قلعه (Rook) و اسب (knight)
روی دیوار سمت راست بترتیب: سرباز (Pawn)، وزیر/ملکه (ًQueen)، شاه (King)

اگر در دوم بازی هستید:
روی دیوار سمت چپ: Pawn, Rook, Knight
روی دیوار سمت راست: Queen, Bishop, King

 

 

در صورتی که به بازی رزیدنت اویل ۲ علاقه دارید می‌توانید دایرکتوری آن را از طریق این لینک دنبال کنید.

برای مشاهده راهنمای Resident evil 3 remake می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاه کاربران

382 دیدگاه
SAEED

سلام
من با لیان بازی رو شروع کردم
تمام کارا رو انجام دادم تمام درها و وسایل رو گرفتم
اما دیگه نمیدونم کجا برم
الان یه چرخ دنده و کلید قرمز ( نه اونی که کلر داره یکی دیگه) و فلش استارز ( کلت دیزرت رو گرفتم ) و یسری چیز دیگه کل قصر رو گشتم هیچ راهی نیس که جای جدیدی برم همش برمیگردم حال اصلی که یه ستوان زخمی هست
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

  نوبخت - محمد

  سلام وقتتون بخیر

  تو ضیحاتتون یه مقدار نامشخصه برای بنده. اگه میتونید بگید که کدوم از مهم‌ترین اتفاقات بازی رو پشت سر گذاشتید تا بتونم راهنمایی کنم

   Amirhossein

   سلام. یک سوال،
   برای گرفتن تفنگ ها با تیر بی نهایت میشه تو حالت سناریو دوم بازی کرد؟

    نوبخت - محمد

    سلام وقت بخیر

    بله فرقی نداره

    به صورت کلی پنج اسلححه با تیر بی نهایت داره بازی. هرکدومشون با شرایط مختلف باز میشن. ولی سناریوی دوم چون کوتاه تره، بازی محدودیت زمانی بیشتری براتون قرار میده تا اسلحه‌های بی نهایت بهتون بده

پارسا

با سلام من دو قطعه ی الکترونیکی رو پیدا کردم ولی نمی دونم باید چی کارشون کنم و در زندان ها چطور باز می شه و کلید قلب رو چجوری پیدا کنم. با لیون سناریوی اول بازی می کنم

zahra

توی ازمایشگاه باید شیشه هارا چجوری بچینیم

امیررضا

سلام چطور باید رمز گاو صندوق هارو وارد کنم؟

Aryan

این اتاق که آینه بزرگ دیوارش رو فرا گرفته…دقیقا کدوم اتاق میشه نمیتونم پیداش کنم ؟؟؟

علی

سلام ی سوال این کارت الکترونیک برای باز کردن قسمت armor کجاست ؟؟؟ بعد نشان پلیس از کجا باید پیدا کنم

علی

سلام خسته نباشید ببخشید من اونجایی گیر کردم که باید توی اتاق privati collection room دوتا چیز بزارم که اتصال برق برقرار بشه ولی یکیش رو پیدا کردم اون یکی رو از کجا پیدا کنم؟؟ اونی که خودم پیدا کردم توی صندوقچه ابی بود که روش یدونه جواهر قرمز گزاشتم
ممنون میشم پاسخ بدید🙏🙏

حسین

سلام من توی راند دوم توی آزمایشگاه گیر کردم. همانجایی که باید روی یک دستگاه چهار تا شکل انتخاب بکنی که به رنگ آبی هستند
ممنون میشم بگید چجوری رد کنم

میثم

سلام کلید قلب صورتیتوسط لئون رو پیدا کنیم

Amin

سلام وقتتون بخیر اقای نوبخت،ببخشید یه سوال داشتم،چجوری بازی رو زیر دوساعت و نیم روی هاردکور تمام کنیم؟خیلی باس فایتاش سختن و البته کلت بینهایت و چاقو بینهایت رو هم دارم، نقشه هم خوب بلدم البته فاضلابو یکم گیر دارم برا همینم نقشه نگا میکنم،ممنون میشم راهنمایی کنید

باتشکر

  نوبخت - محمد

  سلام دوست عزیز. تشکر امیدوارم که سلامت باشید.
  بله این موضوع کار سختی هستش. برای آزاد کردن راکت لانچر بینهایت باید با لیون بر روی درجه سختی هاردکور درجه‌ی S+ رو دیافت کنید و کلر هم ماشین گان بینهایت آزاد میشه. چنتا توصیه بهتون میکنم شاید بدردتون خورد:

  اگر در جایی گیر میکنین و لازم هستش که فکر کنید بازی رو استوپ کنید تا زمان از دست نره. دقت داشته باشید که موقع نگاه کردن به نقشه و اینونتوری زمان از دست میره.

  اگر مشکل در حل پازل‌ها دارید بهتره همیشه یک اسپید ران رو تماشا کنید که سریع‌ترین حالات ممکن رو براتون نشون بده (هنگامی که دارین بازی می‌کنین)

  اکثر اسپید ران‌ها بهتون روش‌ها موثر برای نابود کردن دشمنان رو می‌گن. همچنین یک سری پازل‌ا که معماری ثابتی رو دارن از ابتدا توضیح می‌دن که باعث میشه سریع‌تر پیشروی کنین.

  یک موضوع مهم: وقتی میمیرید دکمه ادامه رو بزنید و بلافاصله بازی رو از آخرین باری که ذخیره کردید، لود کنید. این موضوع باعث میشه که تایمی که هدر رفته برگرده و از ابتدا تلاش کنید. البته سه بار می‌توانید بازی رو ذخیره کنید و میدونم که این موضوع مشکل آفرینه ولی خب جووایز ارزنده‌ای هم در پیش داره. امیدواریم که بتونیم کمکتون کرده باشیم. صد در صد خودتون میدونید ولی به هر حال نباید از اسلحه‌های بی نهایت استافده کنین تا S+ دریافت کنید. همچنین ران اول در طی ۲ و نیم ساعت و ران دوم در طی ۲ ساعت باید کامل شه که خب ما ران اول رو بهتون پیشنهاد می‌دیم. آسون‌تره و همچنین زمان بیشتری هم در دست دارید.

  با آروزی موفقیت و سلامتی.

   علی

   سلام خسته نباشید ببخشید من اونجایی گیر کردم که باید توی اتاق privati collection room دوتا چیز بزارم که اتصال برق برقرار بشه ولی یکیش رو پیدا کردم اون یکی رو از کجا پیدا کنم؟؟ اونی که خودم پیدا کردم توی صندوقچه ابی بود که روش یدونه جواهر قرمز گزاشتم
   ممنون میشم پاسخ بدید🙏🙏

Hosein

سلام خسته نباشین .من توی ۲nd نمیتونم این دره بی صاحابه شطرنجیو باز کنم اگه باید بر عکیس بزارم همیه چیو یا چیزه دیگه کامل میگی؟!

  نوبخت - محمد

  دوست عزیز نحوه قرار گیری مهره‌ها در انتهای مقاله ذکر شده.

   Darkness

   با سلام
   من درحال بازی کردن سناریو دوم هستم با کلیر…راهنمای در شطرنجی ای ک گذاشتید اشتباهه چون نمیشه دوتا مهره فیل داشته باشه…تو سناریو یک کاملا درست بود و سریع با راهنماییتون ردش کردم ولی این یکی اشتباهه ممنون میشم از طریق ایمیل پاسخ بدید

    نوبخت - محمد

    سلام دوست عزیز

    حق با شما بوده نویسنده این تیکه رو به اشتباه نوشته. ویرایش میشه مرسی که اطلاع دادین

    در خصوص مهره‌‌ها هم باید بگم

    روی دیوار سمت چپ: Pawn, Rook, Knight
    روی دیوار سمت راست: Queen, Bishop, King

    پایدار و پیروز باشید.

M.amin

سلام ببخشید چطوری زیر ۲ساعت درجه سختی هاردکور را تمام کنیم تا راکت لانچر باز شه برامون و البته مسلسل دستی LE5و اینکه کلت بینهایت و چاقو بینهایت رو هم باز کردم،باتشکر

مهدیار

سلام..اقا من توقسمت چیدمان مهره شطرنج درقسمت ۲ndبالیون هستم ولی گویا دوتا فیل برای چیدمان بایدباشه ولی مهره هایی ک خودشون گذاشتن سرباز واسب وفیله..ومهره هایی ک من بدست اوردم شاه ووزیر وقلعه ست..ایاواقعا دوتافیل باید باشه ..اگه اره اون یکی روچجوری تهیه کنم..ممنون

على على مدد

اقا من نمیتونم تو گلخانه دستگاه شیمیایى رو اوکى کنم.تو سرى ٢ بازى ام

alirezamos

اقا من سناریو رو با کلر میرم بخش اول
چطور اون قطعه الکترونیکی که باید توی جعبه بزارم رو پیدا کنم؟؟؟
یکیشون که جای برج ساعت بود رو پیدا کردوم دومی رو از کجا باید پیدا کنم؟؟؟

مهتا

سلام . من دربازی مهره های کویین و کینگ رو برداشتم و بنا به دستوری که دادین بقیه مهره ها را در جای خود گزاشتم . اما در باز نشد. به نظرشما باید چه کار کنم؟؟؟؟ اگه میشه پاسخم را زود بدید

  نوبخت - محمد

  درود. بفرمایید برای اولین باره دارید بازید رو انجام میدید یا ۲nd Run رو تجربه می‌‌کنید؟چون نحوه چینش مهره‌ها در هرکدومشون متفاوته.

  Amin

  سلام محل کیت برقی دوم کجاست برای باز کردن در و بردن کارت پارکینگ لطف کنید رهمنمایی کنید

میثم

سلام… آقا دمتون گرم… سناریوی دوم قسمت مهره‌های شطرنج بیچاره شدم… هرچی نوشته‌ی روی دیوار رو می‌خوندم اصلا جور در نمیومد… یهویی ساعت ۳ شب به ذهنم رسید سرچ کنم، اومدم سایت شما، سریع اوکی شد… خیلی باحالید، ممنون…
چند تا مشکل هم دارم ازتون میپرسم لطفاً کمک کنید…
۱. توی نقشه‌ی ( underground facility)
توی پایین ترین جای نقشه ( underground stairs ) یه ویترین شیشه‌ای هست که اسپیشال ویپونز کیس اسمش هست، توی هیچکدوم سناریوها کلیدشو پیدا نکردم.!!!!!!

  نوبخت - محمد

  سلام خواهش می‌کنم. خوشحالیم که تونستیم کمکی کنیم.

  باید از S.T.A.R.S. Badge برای باز کردن این ویترین استفاده کنید. وقتی به Monitor Room در فاضلاب رسیدید، می‌تونید برگردید به لوکیشن این ویترین رو باز کنید. S.T.A.R.S. Badge همون آیتمیه که با Examine کردنش می توانید USB Dongle رو بدست بیارید.

   میثم

   ای وای اصلا به فکرم نرسید… رفتم الان لوکیشن لابراتوار ، دیگه نمیشه بازش کرد.!؟
   و یه سوال دیگه…ممنون میشم جواب بدید… به جز سناریوی دوم به آلترنیتیو هم بود… اون هم یه سناریوی جداست.!؟؟؟

    نوبخت - محمد

    دقیق به خاطر ندارم ولی فکر نکنم بتونید دوست عزیز

    ببینید به صورت کلی به چهار صورت میشه بازی رو تموم کرد. لیون A و کلر B . لیون B و کلر A . اینجا موضوع اصلی A و B بودن ماجراست و یعنی اگر یک بار کلر A و لیون B رو تموم کرده باشید (یک بار معمولی برید و دفعه‌ی دیگر ۲nd run رو تکمیل کنید) تمام محتوا رو مشاهده می‌کنید و چیزی رو از دست ندادید. علاوه بر تمام این‌ها یک مود دیگه به اسم ۴TH Survival هستش که ماجرای هانک برای فرا از راکون سیتی رو روایت می‌کنه خیلی کوتاهه (در حد ۱۵ الی ۲۰ دقیقه)

    موفق و پایدار باشید.

JASON

سلام من بازیرو چندین و چندبار تموم کردم میخواستم بپرسم که اگه بازی و رویه حالت نرمال یا هارد بری و بازی زمان بیشتر از دو الی سه ساعت طول بکشه و در تمام مدت تنها فقط سه دفعه سیو کنی تفنگ نامحدود و بدست میاری یا خیر

  نوبخت - محمد

  سلام. لطفا به این لیست توجه کنین:
  بدست آوردن تفنگ Samurai Edge (کلت ببی نهایت) : اتمام کمپین بر روی درجه سختی استاندارد زیر سه ساعت و نیم

  بدست آوردن تفنگ LE 5 submachine gun (تیر بی نهایت): تمام کمپین بر روی درجه سختی هاردکور زیر دو ساعت و نیم

  بدست آوردن تفنگ Minigun and ATM-4 Rocket Launcher : اتمام بازی بر روی هاردکور به همراه سه بار ذخره کردن بازی + زیر دو ساعت و نیم

mehran

سلام وقت بخیر خسته نباشی
اقا الان قطعه دوم مال اتاق زندان ها رو پیدا کردم ولی هرکاری میکنم راه برگشت ب اتاق زندان ها یا پارکینگ و پیدا نمیکنم
لطفا بگین از کدوم اتاق راه داره ب اینگلیسی بگین ک بتونم پیداش کنم ممنون

  نوبخت - محمد

  سلام دوست عزیز تشکر

  طبقه اول قسمت شرقی ننقشه اتاق Break Room رو روی نقشه پیدا کنید. بیرون اتاق راه پله به سمت پایینه. اون راه پله شما رو به پارکینگ میرسونه

   mehran

   خیلی ممنون پیداش کرد
   فقط ی کیفایی هست میگیری ک دوتا جای خالی ب اون قسمتی. ک تفنگ اینا هستن اضافه میشه تا حالا ۳ تا شو پیدا کردم
   چطوری ببیشتر پیدا کنم کجای مپ هستن
   مرسی

    نوبخت - محمد

    خوشحالیم که تونستیم کمکتون کنیم.

    من لیست تمام لوکیشن‌هایی که کیف‌ها توشون هست رو بهتون می‌گم چون نمیدونم کدوم‌ها رو پیدا کردید:

    The West Office Safe
    Locker Room
    West Storage Room
    Operator’s Room
    Workroom – Sewer Area
    NEST

     mehran

     سلام خیلی ممنون
     الان دارم سکانس دومم رو بازی میکنم با کلر این لوکیشن ها برای کلرم هست؟
     خیلی ممنون

     نوبخت - محمد

     سلام خواهش می‌کنم.

     برای بسیاری از لوکیشن‌ها مشترکه ولی تفاوت‌هایی در روند معماها وجود دارد. سکانس‌های متمایز هم وجود دارد.

     موفق و پایدار باشید.

عرفان

سلام وقت بخیر
یکی از فیوز ها رو پیدا کردم و وصل کردم
برای به دست آوردن کارت پارکینگ یه فیوز دیگه نیاز دارم
اونو چجوری پیدا کنم . ممنون میشم ج بدین

  نوبخت - محمد

  دوست عزیز می‌توانید کمی دقیق‌تر لوکیشنتون رو برای من توضیح بدید. اگر می‌تونید تصویری از لوکیشن مربوطه و وظیفه‌ای که توی بازی بهتون محول شده رو هم برام الصاق کنید.

  alirezamos

  کدومو پیدا کردی؟

مهدی

سلام مرسی برای کمک های که کردین ممنونم.باطری دوم برای زندان میخوام توی اتاقclock tower دوتا چرخ دنده میخواد.اولی رو جابه جا کردم دومی کجاست؟؟

  نوبخت - محمد

  منظورتون اینه جای چرخ دنده‌‌ها رو میخواین پیدا کنین؟ لوکیشن اون‌ها رو بهتون بگم؟

  alirezamos

  باتری اول کجاس حاجی

  alirezamos

  باتری اول کجاس حاجی

مهدی

رمز اتاقsafety deposit چیه؟؟؟

  نوبخت - محمد

  درود بر شما
  پس از اینکه کلید ۲ و ۳ رو بر روی صفحه کلید قرار دادید:

  ۱۰۲ Gun Powder
  ۱۰۳ Combat Knife
  ۱۰۶ Film
  ۱۰۹ Handgun Bullet (10)
  ۲۰۳ Hip Pouch
  ۲۰۸ Shotgun Bullet (3)

مهدی

سلام منظورم اتاق مهمات همون اتاقی توی ساختمون پلیسه چند تا کمد شیشه ای داره رمز ۳رقمی میخواد

مهدی

سلام رمز اتاق مهمات چیه ۳رقمی باید باشه پیداش نکردم بهم بگین ممنونم

  نوبخت - محمد

  دورد
  لطف کنید بگید که اسم اتاق چی هست تا دقیق‌تر بتونیم کمکتون کنیم
  همچنین اعلام کنید ۲ND Run رو تجربه می‌کنید و یا خیر

Maxim

سلام ببخشید یه سوال داشتم الان حدود سه چهار دفعه دارم بازی میکنم سه تا ست برام باز شده میخواستم بدونم ستای دیگه مث ست nero رو فقط با بازی کردن دوباره خط داستانی کلر و لیان میتونم بگیرم ؟؟

  نوبخت - محمد

  سلام سلامت باشید.
  لباس نیرو برای لیون؟
  فکر می‌کنم ماد باشه. مابقی لباس‌های اضافی با به اتمام رسوندن بازی آزاد میشن.

ali

سلام وقت بخیر اقا من تو ازمایشگاه که محلول سبز رنگ درست میکنه موندم هر کار میکنم اون مایع از شیشه ها خط قرمز رنگ بالاتر میره چیکار کنم با کلر هستم

  نوبخت - محمد

  سلام. اگر ۲nd run تجربه می‌کنید بدین ترتیب عمل کنید:
  آبی – قرمز – سبز – قرمز – آبی – قرمز – آبی – سبز – آبی – قرمز – سبز

محسن

سلام تو آزمایشگاه باید یه محلولی درست کنی که یه سرمی پر کنیم وارد دستگاه کنیم من اونجا نمیتونم سرم پر کنم چه کار باید بکنم؟

  نوبخت - محمد

  توی آزمایشگاه هستید؟ باید بدین ترتیب دکمه‌ها رو فشار بدید تا محلول درست بشه

  قرمز – سبز – آبی – قرمز – سبز – آبی – قرمز – سبز

   ali

   سلام فشار دادم بت کلر کلا فرق میکنهاین محلول سبز رنگ تو از مایشگاه چه جوری درست میشه

امیر گیمر

سلام دوستان عزیز خسته نباشید سوال داشتم ببخشید یک پازل در پارکینگ هست در بخش زندان که ۲ پارت مکعب مانند میخواهد اولی در پارکینگ بود ولی دومی هرچی میگردم نیست لطفا بهم کمک کنید

  نوبخت - محمد

  عزیز دومی در پارکینگ نیست. باید از پارکینگ بیرون بیایید و وارد طبقه‌ی سوم ساختمان پلیس راکون سیتی بشین.

morteza

سلام من توی اون قسمت گلخونه گیر کردم رمز دومی که میخوای بزنی کار نمیکنه میشه بی‌زحمت راهنماییم کنید

  نوبخت - محمد

  رمز دوم کدوم قسمت؟ اگر رمز برای بازکردن درب زیر زمین گلخونه رو منظورتونه که تو مقاله با تصویر توضیح داده شده دوست عزیز.

ابوالفضل

ممنون عالی بود

رامین

سلام کامپیوتر تو اتاق S.T.A.R.S چطوری باز کنم

سید محمد

حاجی خیلی دمت گرم
خداییش خیلی حال دادی
بازم دمت گرم …
فقط یه سوال
سیوهای بی نهایت رو میشه پیدا کرد و چطور میشه تبدیلشون کرد و ریختشون تو PS4

Sama

سلام عزیزان من تو پارکینگ گیر کردم میخوام برم برج ساعت نمیدونم از کدوم طرف برم ب سمت عقب هم برمیگردم پله میخوره میره زیره زمین تو پارکینگ کلا میخوام برم کتابخونه نمیتونم الان تو پارکینگ گیر کردم ی دونه مکعب هم پیدا کردم گذاشتم سرجاش تو زندان

  نوبخت - محمد

  درب خروجی مشخصه. در محوطه اصلی چندین درب وجود داره. یکی از اون‌ها برای ورود به زیر زمینه. درب مجاورش هم برای خروجه.

...knk

سلام من تو دور دوم بازی لیان هستم قسمت مهره های شترنج گیر کردم من فقط یه فیل دارم ولی شما اینجا گفتی دوتت فیل فیل دوم کجاست ?

Ali

با سلام
من چرخ دنده را با لیون پیدا کردم باید چکارش کنم؟

aminnnn

سلام من خوندم کامنت ها رو پاسخ مد نظرم یافت نشد ببینید میخوام برم اتاق لیون مرد اهنیم دنبالمه ..وقی میخوام برم اونجا از سمت کتابخونه نوشته که قطعات پنل پاور را پیدا کنید ..بعد نوشته قسمت الکترونیکی بدست امده …من باید چکار کنم قبلش باید ب کدوم اتاق برم ؟خواهش میکنم جواب منو بدید اعصابم خرد شده اصلا

aizensoske

سلام من برگشتم به تالار اصلی دوبااره نمیتونم برم پارکینگ

  احمد هاشمی.

  بیشتر از روی مپ برید جلو همه چی مشخص هست
  علامت های تعجب یا ایتم های دیگه رو نشون میده حتی درهای قفل شده

آرش

سلام
لطفا کمک کنید
من در مکان کروکودیل گیر کردم
لیون می افته پایین و کروکودیل دنبالش می کنه ولی بدون اینکه بدونم چکار کنم لیون رو می خوره

احسان

سلام .چطوری میتونم دسته جک کتابخانه رو پیدا کنم

Mæhdi

سلام دوستان خسته نباشید.
من همین چند دقیقه پیش بازی رو با لیان روی درجه سختی استاندارد زیر ۲ ساعت تموم کردم ولی یه ایرادی هستش. من رتبه s+ گرفتم ولی مگه پاداش s+ راکت لانچر نبوده؟
پس چرا به من نمیرش . یعنی باید تو روند بازی پیش برم تا اتوماتیک بهم برسه یا اصلا راکت اتنچری در کار نیست.

  parsa

  باید درجه سختی روی هارد یا(hardcode)باشه ودر غیر این صورت فقط کلت بینهایت میده ولی بهتره او مسلسل یاLE-5 Submachine Gun
  بگیری تا اونمقه برای گرفتن راکت لانچر کارت راحت تر شه

حسن

سلام ببخشید چرا هرچی میگردم قطعه الکترونیکی رو پیدا نمیکنم که با باتری ترکیبش کنم؟

زهرا

سلام،این قرار گیری مهره های شطرنج چطوریع (بخش لیان)من هر چی میزنم باز نمیشه بار اولم هستم، دارم بازی میکنم اونجا که گفتید دیواره سمت راست و چپ یعنی دیواره سمت چپ از چپ به ترتیب بزاریم و اونجا که گفتید دیواره سمت راست یعنی اون هم باید به ترتیب از سمت چپ بزاریم یا راست؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

سعید

سلام.من شخصیت لیون هستم و الان هر ۳ کلید رو دارم و چرخدنده هم دارم.نمیدونم چجوری به برج ساعت برسم.میشه راهنمایی کنید؟

متین

سلام همون قسمت اولیه بازی سه تا شکل هست که هیج نشونه ای نداده چطور باز کنیم همه درها هم قفله جز یکی ک گاو صندوق داره و اون هم بیشتر از ی عدد نمیشه زد لطفا راهنمایی کنین ممنون

za

سلام رخ یعنی چی فیل که یکیه

  parsa

  یعنی همون قلعه

محمد

سلام محمد جان.یه توضیحی در مورد سلاح های بی نهایت بدی ممنون میشم.من پارسال تو پیجت خونده بودم ولی الان پیداش نکردم هر چی گشتم.مرسی

Meysam

سلام خسته نباشید
میگم من این دستگاه سیگنالو پیدا کردم و میخوام ببینم چیکار کنم با این سیگنالا که درست بشن؟؟ هرچی میچرخونم درست نمیشه ممنون میشم راهنماییم کنید

  محمد

  این سیگنال ها رو باید ببرید روی مکان های مخصوصی که آدرسشون در کامنت های قبلی هست بزارید و با توجه به حروفی که روی دیوار درج شده سیگنال مناسب رو انتخاب کنید.

   Mmd

   سلام من قطعه الکترونیکی دومو از پیدا کردم ولی راه رفتن ب پارکینگو پیدا نمیکنم ک اونو بتونم سر جاش قرار بدم

منوچهر

سلام ببخشید مزاحم شدم
من توی سناریوی دوم کلیر و لیون نتونستم جعبه جواهر میاد کنم همون جعبه ک۶ الماس قرمز میزارین داخلش و اون کارت فرش بدست میاد اون جعبه کجاست

  Mæhdi

  اون جعبه تو سناریوی اول تو اتاقی هست که تو راهروی مسدود شرقی هستش توی سناریوی دوم هم تو رختکن آقایون هست

amir

دادا تایمر سی ۴ چجوری درست کنم

  نوبخت - محمد

  درود.
  باتری رو از طبقه‌ی سوم پلیس راکون سیتی (اتاق Stars) بردارید. سپس برگردید طبقه‌ی اول (درست در وسط سالن پلیس بایستید) و به سمت چپ حرکت کنید. پیشروی کنید تا به اتاقی برسید که اولین بار نقشه رو درونش پیدا می‌کنید (operation room) با قفل شکن قفل در رو بشکونید و پس از اون از میز رو به رو تایمر رو بردارید. با باتری مخلوطش کنید و روی بمب قرار بدید

  دوست عزیز بسیاری از سوالات توی کامنت‌های قبلی پاسخ داده شده. مثل همین سوالی که پرسیدید. ازتون خواهشمندیم که قبل از پرسش سوال مروری به کامنت‌ها داشته باشین شاید سریع‌تر به پاسختون رسیدین.

  مصطفی

  دادا بکاریش خودش عمل میکنه

Mahsa

سلام. مرسی از پاسخ گویی سریع… من یه مشکل دیگه که دارم اینه که (تو بخش ازمایشگاهم) یه دستگاه پیدا کردم(signal modulator) و از این دستگاه از MUF و MURF استفاده کردم و نمیدونم بقیش کجا کاربرد داره، بخش دوم مشکلم اینه که توی اتاق یا بخش Drug testing Lab یه دستگاهی هس که باید محلول درست کنم و اون دستگاهه چراغش قرمزه، چطور میتونم سبزش کنم¿ وبعد اینکه سبز شد و محلول درست شد باید کجاها استفاده کنم¿ چون توی یه اتاق که یه حالت یخ بندان هس و همچنین توی Green hous contorol Room جایگاه هس که بشه ازش استفاده کرد

  محمد

  سلام. دستگاهی که ازش صحبت میکنید و مخصوص تنظیم سیگنال هست در سه جا استفاده میشه. از تو نقشه این سه محل رو پیدا کنید و روی دیوارشون دستگاه رو کار بزارید.
  دیوار ضلع غربی اتاق Nap room
  بخش جنوب شرقی محوطه B2 Loungueکه این اتاق به سمت سردخونه منتهی میشه.
  بخش شمال شرقی اتاق Biotesting Lab .

  برای سوال دومتون باید بگم که ابتدا ظرف رو که از Greenhouse control room برمیدارید باید ببرید تو اون اتاق و بوسیله سه تا دستگاهی که اونجاست محلول درون ظرف رو به سطح سبز رنگ برسونید. اون دستگاه کم و زیاد میکنن محلول رو. کمی قلق داره.همه حالت ها رو امتحان کنید. دو سه دقیقه ای دستتون میاد که ترکیب درستش چیه. بعد که محلول درست شد باید ببریدش تو سردخونه تا منجمدش کنید و در نهایت برگردید به Greenhouse control room و وارد دستگاه کنیدش.

   پارسا

   سلام من با لیون بازی میکنم اول کلید قلب رو ندارم چطوری وارد chef room بشم دوما مدار الکتریکی رو کجا پیدا کنم سوما اون فلشی که باید بزنم به کامپیوتر کجاست آخرا یه چیز فلزی پیدا کردم که وسطش خالیه و دوروبرش یه چیز صورتی هستش اون چیه ؟؟؟
   لطفا جواب بدین و نگین که تو کامنت های قبلی گفتم به روش ساده توضیح بدید

    Mæhdi

    دوست عزیز کلید قلب مال لیان نیست اصلا اولا
    دوما مدار الکتریکی تو محدوده زندانِ
    سوما اون فرشی که میگین توی یه جعبه الماس کاری شده تو اتاق بازجویی در راهروی قسمت شرقی هستش
    چهارما اون شیئی که میگین رو من تا حالا تو بازی ندیدم

    مصطفی

    سلام دادا کلید قلب قرمز تو اتاق کتابخونست مدار الکتریکی ام تو اتاق قلب فلش تو مدال جاسازی شده در ضمن زیبایی این بازی گیج شدنه نکته مهم وسایلی که پیدا میکنی داخلش چیزایی جاسازی شده

    ممد

    سلام خسته نباشید چطوری باید وارد اتاق chief room بشیم و کلید دل رو برداریم

     نوبخت - محمد

     سلام دوست عزیز تشکر
     ابتدا کلید الماس رو بدست بیارید. به آسانسو بازگردید. به طبقه‌ی بالا مراجعه کنید. وارد اتاق که شدید، قاب عکسی رو مشاهده می‌کنید. در حقیقت پشت قاب عکس کلید دل وجود داره.

     آرش

     آقا مرحله باغ بعد از رمزا رو چطور رد کنم?????

     نوبخت - محمد

     دوست عزیز میشه میشه کمی بیشتر توضیح بدید
     متوجه نشدم کجای بازی متوقف شدید.

   بهروز

   سلام. من در پارکینگ گیر کردم. Power panel parts کجاست ؟راه برگشت به اداره پلیس کجاست؟

    مصطفی

    سلام من با لیان دوتا قطعه الکترونیک رو پیدا کردم بعد برگشتم به زندان قسمتی که کارت دور گردنه طرفه تو سلول هست.مگه این دوتا قطعه واسه اونجا نیست؟هرچی میزنم عمل نمیکنه

  محمد مهدی

  سلام من تو دور دوم با claire هستم
  قفل تندیس شیر رمزشو نمی‌دونم . تو کاغذ ها هم نیستش .

   نوبخت - محمد

   از چپ به راست:
   تاج – مشعل – پرنده

Mahsa

سلام من با لیان بازی میکنم، تو قسمت ازمایشگاه هستم، توی بخش cafeteria یه نربان هست، از اون میرم بالا میرسم به kitchen ، بعدش میرسم به یه زامبی(ک درِ روبروش هم قفله) بعدش میرم nap room اونجا یه چیزی شبیه به کارت توی دست ی زامبی فرو رفته که برداشتمش و همچنین وسایل داخل کمد، هیچ راه برگشتی هم نداره، در ورودی ازمایشگاه، روبروش یه در هس ک هونم قفله، باید چیکار کنم¿

  محمد

  سلام. اون کارت رو باید روی دستبند لیان کار بزارید و جایگزین کارت قبلی کنید تا بتونید در رو باز کنید.

amir

سلام
من الان دو تا مشکل دارم یکی اینکه نمیتونم در سلولو باز کنم و کارت پارکینگو بردارم دومیشم اینه که چرخ دنده ها رو نمیتونم پیدا کنم تا کلاک تاور رو کامل کنم
شخصیتمم لئونه ممنون میشم اگه راهنماییم کنین 🙂

  نوبخت - محمد

  سلام دوست عزیز
  در سلول که با یدا کردن دوتا قطعه‌ی الکترونیکی باز میشه.
  اولین قطعه همون اطرافه اگر کامنت‌های قبل رو بخونین متوجه میشین.
  دومین در برج ساعته. برج ساعت واقع در بالاترین طبقه‌ی ساختمان پلیس راکون سیتی هستش. در اتاق east storage room (3f) می‌توانید چرخ دنده رو پیدا کنید. ممکنه حتی به این اتاق سر زده باشید اما متوجه حضور این چرخ دنده روی اشیا نشده باشید. با دقت بگردید اتاق رو. موفق باشید

No name

سلام..
من بیشتر کامنت هارو خوندم اما نگفته بودید این بالابر رو از کجا باید پیدا کنیم ک این در فلزی ک در کنار اتاق Art room هست رو باز کنم..
لطفا بگید سریع
۳ تا مدال رو پیدا کردم اما دو هفتس ادامشو نرفتم چون میخواسم این کلید سومیه رو پیدا کنم ک مربوط ب این در فلزیه میشه

  نوبخت - محمد

  منظورتون کرکره هستش؟ فعلا برای پیشروی لامز به باز کردنش ندارید و الان هم بهتون کلید نمیده. از سه تا مدال استفاده کنید و به جلو برید. دوباره به ساختمان پلیس برمیگردید و بازی مجبورتون میکنه با استفاده از اهرم این کرکره رو بالا بدید

   ابوالفضل

   سلام خسته نباشید عالی بود ولی من مشکل دارم
   من کلید سبز رو لازم دارم که در boiler room ولی اونجا نمی تونم برم راهش بسته چی کار کنم و مدال وسطی کجاست

    محمد

    سلام. این کلید فقط در سناریوی لئون قابل دریافت هست. در نتیجه اگر با کلیر بازی میکنید همچین کلیدی رو نیاز ندارید. نحوه پیدا کردن کلید هم در مقاله کامل توضیح داده شده. بخونیدش.

gominam

سلام من سه تا مدال و پیدا کردم و از در زیر مجسمه رد شدم ولی هیچ کلید برنداشتم و صندوق های قفل شده رو باز نکردم چطور میتونم دوباره به تالار اصلی بشم؟؟؟

  نوبخت - محمد

  به پیشروی ادامه بدید دوباره به ساختمان راکون سیتی باز می‌گردید نگران نباشید

Setareh

من از وقتی ریمیک دو اومده بیرون بالای پنجاه بار بازی کردم حتی hard رو هم ب اتمام رسوندم زمانی ک normal رو ب اتمام رسوندم چون خیلی خوب عمل کرده بودم تو کله بازی اخر بازی Rank S رو گرفتم ک باعث شد کلت بی نهایت بهم بده ک خیلی کارمو تو hard آسون تر کرد فقط توصیه میکنم تو سناریویB کسی ک رو حالتهHard گذاشته ب هیچ وجه مهماتشو الکی هدر نده در غیر این صورت اخر بازی اخرین مبارزه با ویلیام براتون سخت میشه اگ با لیان هستین ک میتونین از ار پی جی استفاده کنین ولی با کلر سعی کنین مهماتتونو از قبل الکی هدر ندین و حتما اسلحه ی برقی همراتون باشه چون خیلی موثره

امیرحسین

سلام داداش میشه خواهشا اون قسمت سه گانه که سه تا دایره رو باید جایگزاری کنی رو جز بع جز خواهشا بگید بهم واقعا تا دومی میرم بعد اون اخری گیر میکنم

  نوبخت - محمد

  سلام عزیز
  سومین مدال؟ شما باید برای بدست آوردن سومین مدال یک تایمر درست کنید و اون رو روی چاشنی بمبی اتاقی که که در طبقه‌ی بالای کتابخونه وجود داره قرار بدید. لطفاً کامنت‌های قبلی رو مطالعه کنید کاملاً‌به این سوال پاسخ داده شده و می‌تونید به راحتی پاسخ بگیرید. اگر باز هم نتونستید مطلب رو درک کنید من در خدمتتون هستم

  محمد

  من تو دور دوم باز یهستم شما میگی هم تو صمط چپ و هم راست باید فیل بزاریم ولی من فقط ۱ فیلم دارم و ۶ تا مهره رو دارم نمیدونم چیکار کنم

شاهین

سلام داداش من میخوام برگردم به سرد خونه برا میدا کردن کلید diamond ولی تو main hall گیر کردم با لیون
چطور برگردم دوباره به زیر زمین

  نوبخت - محمد

  سلام عزیز
  برای بازگشت به پارکینگ به سمت راست main hall حرکت کنید. اگر خاطرتون باشه، اوایل بازی یک پلیس توسط در نصف شد (که اتفاقا همونجا اولین برگ حل معمای مجسمه ها رو پیدا می‌کنید)‌. از اون در پیشروی کنید و راه پله رو پایین برید و به گاراژ برسید

Arash

اقا لطفا کمکم گنید. من نمیدونم چجوری باید کامپیوتر‌و راه بندازم .دوم اینکه تو زندان نمیدونم‌چجوری بایداون در سلول و باز کنم ینی اون کلید بقلش هرکاری میکنم کار نمیکنه. لطفا کمکم کنید

  نوبخت - محمد

  درود. برای راه اندازی کامپیوتر نیاز به فلش دارید. نحوه‌ی بدست آوردنش رو در کامنت‌های قبلی توضیح دادم می‌تونید مطالعه کنید و به راحتی راه رو پیدا کنید
  برای باز کردن در سلول هم نیاز به دو قطعه‌ی الکترونیکی دارید. باز هم با مطالعه‌ی کامنت‌هایی که پاسخ دادم در گذشته می‌توانید به جوابتون برسید.

مملی

ایول .خیلی کارمونو راحت کردید با گذاشتن رمزها

Mohammad javad

سلام یکی که تو بازی حرفه ایه و میتونه کمکم کنه خداییش بیاد تلگرام یا واتساپ یا روبیکا من دو هفتس موندم توش نمیدونم چیکار کنم کمکم کنین ۰۹۰۳۶۳۳۷۷۶۵ خیلی ممنون میشم یکی بیاد کمکم کنه چیکار کنم

امیرحسین

سلام میخواستم بهتون بگم که من تنها مشکلم در بازی رمزا بود که اون هم به لطف سایت شما پیدا کردم وگرنه من تا الان چهار بار بازی رو تموم کردم هم سناریوی یک کلیر و لیان هم سناریو دوم کلیر و لیان ممنون از قرار دادن رمزها در سایت خوبتون

  امیرحسین

  نمیدونم هم چرا بازم دلم میخواد بازی کنم ولی دیگه چیزی نمونده که برام تازگی داشته باشه بازم اگر کمکی خواستید منم در خدمتتون هستم

  نوبخت - محمد

  تشکر بابت این که نظرتون رو با ما درمیون گذاشتید. خوشحالیم که راهنمایی ها مفید واقع شده

  مسعود

  سلام بار دوم که بازی کنیم قسمت فاظلاب چطوری ترتیپ قطعه های الکترونیکی چطوریه هرکار میکنم نمیتونم ترتیپ بزارمش .سناریو قسمت اول اینطوری که سرباز وزیر شاه روبرو اسب .قلعه .وفیل.تو بازی ۲ andrndنمیتونم معما حل کنم لطفا کمکم کنید

   نوبخت - محمد

   کامنت‌های قبل رو لطفاً مطالعه کنید. برای دوستان چندین بار توضیح دادم. تشکر

Abolfazl

وچکار کنم که کله ایکس دنبالم نیاد

  نوبخت - محمد

  فعلا کاری برای نابود کردنش از دستتون برنماید. می‌تونید تووی ساختمان پلیس راکون سیتی کمتر تیر اندازی کنید. مستر ایکس با شنیدن صدای گلولگه موقعیتتون رو تشخصی میده و پس از تیر اندازی‌های متوالی به سراغتون میاد

Abolfazl

کلید قلب کجاست شخصیت مرده ام لیان توضیح می دید

  نوبخت - محمد

  کلید قلب مختص کلیر (شخصیت مونث) هستش

شادی

سلام من چند دو نوع تیر پیدا کردم ولی تفنگارو ن میشه بگید از کجا میتونم تفنگارو پیدا کنم؟

  نوبخت - محمد

  سلام میشه بیشتر توضیح بدید؟ با چه شخصیتی دارین بازی میکنین؟ کجای بازی هستین؟

نیما

سلام من اداره پلیس رو خوب نگشتم و اسلحه شات گان هم بدست نیاوردم ولی معمای ۳ مدال طلا رو حل کردم و وارد راه مخفی شدم که توی دفترچه اون پلیسه بود الان چجوری برگردم و اداره پلیسو بگردم و شات گانو بدست بیارم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  نوبخت - محمد

  سلام دوست عزیز
  اگر راه بازگشت مسدود شده، باید تا قسمتی از بازی رو پیشروی کنید تا دوباره مسیرتون به ساختمان پلیس راکون سیتی باز میگرده و اون وقتمی‌تونید برای دریافت شاتگان اقدام کنید.
  همچنین اگر احساس می‌کنید که بدون شاتگان قادر به پیشروی نیستید، می‌تونید بازی رو از ابتدا آغاز کنید و نیم ساعته تمام مسیری که تا به اینجای کار طی کردید رو ایندفعه با بدست آوردن شاتگان طی کنید.
  انتخابش با شماست.

منان

سلام. من تو بخش گل خونه گیر کردم. اون قسمت ک باید پادزهر دستگاه بسازه بده ضبدر میزنی چراغ قرمز هست و هیچ گزینه ای نداره ممنون میشم کمکم کنید.

  نوبخت - محمد

  سلام بر شما.
  در این قسمت باید محلولی رو بدست بیارید. ابتدا مطالب مقاله رو مطالعه کنید. سپس ظرف محلول رو بدست بیارید و پرش کنید. پس از اون باید وارد زیر زمین گلخونه بشید و محلول رو وارد دستگاهی کنید تا عملیاتی روش انجام بشه و به رنگ آبی دربیاد. پس از اون به ابتدای محیط باز گردید و محلول رو داخل دستگاه قرار بدید و از ادامه‌ی بازی لذت ببرید.

melika

اون در برای من قرمز چجوری باید سبزش کنم ک باز شه

  نوبخت - محمد

  سمت راست دوتا دره
  دره پایینه قرمزه
  همون که یه چند پله از سطح زمین پایین تره
  منظور بنده اون در نیست
  منظور در کناریشه.

melika

من با لیون ت پارکینگم و یدونه از قطعه های الکتریکی رو پیدا کردم و اون یکی قطعه رو که در برج ساعت هست نمیتونم برگردم ب اسانسور زید زمین ک برم توی ساختما و ور حال حاضر در پارکتیگ هستم

  نوبخت - محمد

  خروج خیلی راحته. به سمت کرکره‌ها با ایستید. در سمت راست دری وجود داره که بالاش علامته سبز رنگه. وارد اون بشید. دوباره راهرو رو به سمت جلو ادامه بدید و بازهم وارد دربی که بالاش علامت سبز رنگه بشید. به راهرو میرسید. راهرو رو برید بالا و تمام.

a.m

سلام ببخشید من با لیان شروع کردم باید چطوری اهرم توی کتابخونه رو تکون بدم.

  نوبخت - محمد

  کلید رو از noiler room بردارید. سپسپ به مکان اولیه ساختمان راکون سیتی بازگردید و وارد رکورد روم بشید. اهرم رو بردارید .

اشکان

چی رو با باتری ترکیب کنیم تا تایمر بمب بسازیم

  نوبخت - محمد

  طبقه‌ی اول به سمت راست برید و راهرو رو ادامه بدید. انتها با اتاقی میرسید که نقشه‌ی ساختمان راکون سییتی توش قرار داره. دو راه وجود داره. یکی پنجره برای خروج از اتاق و دیگری دربی که با زنجیر بسته شده. با قفل شکن درب رنجیز رو بشکونید و آیتم رو به روتون روی میز رو بردارید. باتری رو با این آیتم ترکیب کنید و بر روی تایمر ساخته شه

Abolfazl

وکیلد ده دل که همون شکل قلبه کجاست

  نوبخت - محمد

  توی همین مقاله پیدا کردن کلیدا توضیح داده شده. به هر حال ذکر نکردید که با کدوم شخصیت و کدوم سناریو رو تجربه می‌کنید.
  همچنین می‌تونید کامنت‌های قبلی رو مطالعه کنید شاید سوالتون اونجا پاسخ داده شده باشه

Abolfazl

سلام من تازه امدم مستر کله Xچجوری میمره

  نوبخت - محمد

  باید از دستش فرار کنید.

   فرحان

   سلام قسمت گل خونه کلید بنفشی که دست یک مرد هست و پشت شیشه گیر کرده رو چطور بردارم؟

    نوبخت - محمد

    درود. باید محلول رو درست کنید و سپس منجمدش و وارد همون دستگاه (در اول لوکیشن)‌ کنید. نحوه‌ی باز کردن در‌ها توی متن مقاله توضیح داده شده. پس از ساخت محلول اونو ببریدش زیر زمین گلخونه و منجمدش کنید و سپس برگردید به مکان اولیه (جایی که کد‌ها رو برای باز کردن درب‌ها وارد می‌کنید) ببریدش و کلید بنفش رنگ رو بدست بیارید.

  آیدین

  یعنی تا آخر بازی باید از دستش فرار کرد

   محمد

   تا نیمه ی بازی دنبالتون هست و بعد کاری به کارتون نداره.

Amir

سلام ببخشید من توی قسمت که یه ملکه توی یه جایی مثل زندانه باید بمب و فعال کنم چیکار کنم راهنمایی می کنید

  Amir

  و من یک کلید هم بیشتر پیدا نکردم هرچی هم میگردم توی دوتا از مسیرایی که می خوام برم پر زامبیه گیر کردم تیر هم ندارم

   آیدین

   ببخشید اون dial lock که توی اتاق contorol room هست رمز قفل چیه

    آیدین

    حالا اون کنار من اون کلید هوی شترنجی همون قلعه فیل سرباز اونارو دارم + اسب حالا بقیه رو از کجا پیدا کنم

     محمد

     راهنمای باز کردن درب قفل شده توسط مهره های شطرنج

     اتاقی که در آن حضور دارید روی نقشه Monitor Room نام دارد و دربی را مشاهده میکنید که مهر و موم شده و در اطرافش شش قفل که هرکدام توسط مهره های شطرنج فعال میشوند مشاهده میشود. سه مهره شطرنجی که از ابتدا درون اتاق وجود دارند عبارتند از : مهره سرباز (Pawn)، مهره فیل (Bishop) و مهره اسب (knight).

     شما برای باز کردن درب فلزی باید ۳ مهره دیگر را پیدا کنید که عبارتند از شاه (King)، وزیر/ملکه (Queen) و قلعه/رخ (Rook).

     از کجا مهره ها را پیدا کنیم؟

     مهره شاه و وزیر را درون اتاق موسوم به Suplies Storage پیدا خواهید کرد که در بخش پایینی فاضلاب (Lower Sewers) واقع شده است. برای رسیدن به آن اتاق باید در ابزارتان اهرم T مانند را از اتاق Treatment Pool Room همراه خود داشته باشید. به سمت Bottom Waterway حرکت کنید و در مسیر اگر به درب های آهنین خوردید از اهرم T استفاده کنید و راه را بگشایید. مراقب زامبی هایی که زیر آب کمین کرده اند باشید. مسیر را ادامه دهید تا به اتاق Supplies Storage Room برسید و دو مهره شاه و وزیر را بردارید ولی دقت داشته باشید که در این اتاق باید کمی از فکر خود استفاده کنید چون مهره ها را اگر بردارید مسیرهایتان بسته میشوند. طبق این دستور العمل حرکت کنید.:

     ۱- به محض ورود به اتاق، مهره وزیر (Queen) را از در سمت چپ بردارید و روی درب سمت راست قرار دهید تا راه باز شود.
     ۲-از پلکانی که در سمت راستتان قرار دارد بالا بروید. مهره شاه را بردارید و به پایین بپرید.
     ۳-شما به محض پایین پریدن باید بتوانید دری را که توسط مهره وزیر باز کردید را ببینید.
     ۴-از همان دری که به پلکان منتهی میشد بازگردید و این بار مهره شاه را درون درب سمت راست بگذارید.
     ۵-دربی برایتان باز میشود که یک سلاح خیلی قوی درون آن قرار دارد. آن را بردارید.
     ۶-درب پشت سرتان را باز کنید.
     ۷-از طریق دری که توسط مهره شاه بازش کردید اتاق را ترک کنید.
     ۸-مهره شاه را بردارید.
     ۹-از در کنار مهره وزیر وارد شوید و آن را بردارید.
     ۱۰-اتاق را ترک کنید.

     مهره رخ/ قلعه را کجا پیدا کنیم؟
     بعد از تصاحب مهره های شاه و وزیر باید توسط اهرم Tشکل، درب فلزی منتهی به Lower Waterway را بگشایید. این در را میتوانید در بخش پایینی فاضلاب یا Lower Sewers پیدا کنید. از طریق آسانسور (lift) به بالا بروید و وارد اتاق Workroom شوید. از اتاق خارج شوید و به سمت دری بروید که سوکت دارد. مهره رخ را بردارید و به اتاق Monitor Room برگردید.

     ترتیب صحیح قرار گیری مهره های شطرنج چگونه است؟
     ترتیب قرارگیری مهره های شطرنج بستگی به این دارد که در چندمین دور از بازی خود هستید. همانطور که میدانید بازی Resident Evil 2 طوری طراحی شده که بعد از اتمامش برای نخستین بار میتوانید با زدن گزینه ۲nd Run وارد فاز دوم آن شوید.

     اگر در دور اول بازی هستید:

     روی دیوار سمت چپ بترتیب: فیل (biship)، قلعه (Rook) و اسب (knight)
     روی دیوار سمت راست بترتیب: سرباز (Pawn)، وزیر/ملکه (ًQueen)، شاه (King)

     اگر در دوم بازی هستید:
     روی دیوار سمت چپ: شاه، فیل و وزیر
     روی دیوار سمت راست: اسب، قلعه/رخ ، فیل

     Mmd

     سلام من شخصیت لیون بازی میکنم تو کشتن باس دوم بازی مشکل دارم خیلی ب قلبش شلیک میکنم ولی سریع میکشه منو راه رفتن این مرحله چیه؟

    محمد

    رمز قفل ها در مقاله توضیح داده شده. اونی که شما میگید بایدالگوی صحیحش را با آزمون و خطا پیدا کنید. چندبار تست کنید دستتون میاد.

  نوبخت - محمد

  سلام عزیز لطفاً شرایطتون رو بهتر توصیف کنید تا بتونم کمک کنم

   آیدین

   لطفا کمک کنید اون کلید های شطرنجی که همون اسب و فیل و سرباز و قلعه اونارو پیدا کردم بقیه کجان که اونارو پیدا کنم و ترتیبشونم نمی دونم که بزارم برم کمک ایدا

    محمد

    پست اول بروز رسانی شد. در انتها مشاهده کنید راهنمای اون بخش رو.

Ghazal

دیگه از درب الومینیومی رد نمیشه که من برم و کلید آبی رو بردارم ، باید چی کار کنم ؟

  نوبخت - محمد

  اگه مشکل دسترسی به قسمت شرقی بود که توضیح دادم. اگر میشه به جای کلید آبی و درب آلمینیومی اسم در اتاق‌‌ها و یا خود کلید رو ذکر کنید. اینجوری یادآوریش برای بنده هم آسون‌تره و در نهایت میتونم راحت تر و مطمئن تر مخاطب رو راهنمایی کنم.

  امیرمحمد بیات

  سلام اگر کلید خشت یا همون لوزی رو داخل کمپین اول که لئون هست بر نداریم ایا به مشکل بر می خوریم ؟؟؟؟؟

   نوبخت - محمد

   سلام بله

Ghazal

سلام ، خواستم بگم اگه با لیان از اتاق operatons room گذشته باشیم ولی کلید آبی رو ور نداشته باشیم چه جوری برگردیم و کلید رو از قسمت های شرقی اداره پلیس برداریم ؟

  نوبخت - محمد

  مشکلتون بازگشت به هال اصلی ساختمان پلیسه؟ از پنجره‌ی آپریشنز روم که به بیرون میپرید راه رو ادامه بدید به سمت طبقه‌‌های بالا. در بالاترین طبقه به کتابخونه بر میخورید. به راحتی از کتاب خونه میتونید بیرون بیایید. از اونجا هم دوباره به راحتی میشه به قسمت‌های شرقی ساختمان پلیس راکون سیتی دسترسی داشت.

Emad

سلام خسته نباشید.
بعد از خاموش کردن هواپیما در بخش لیان با یک موجود روبه رو شدم که مدام به سوی من میاد و حمله می‌کنه و هرچی تیر به اون میزنم فقط چند ثانیه متوقف میشه ولی باز به سراغم میاد.
چجوری میشه اون رو نابود کرد ؟؟

  محمد

  اون موجود رو بیخیال شید. نمیتونید بکشیدش. فقط باید از دستش فرار کنید. به سمت اتاق هایی برید که تابحال نرفتید. از نقشه کمک بگیرید.

علی

کامنت ها عالی جواب داده شده مر۳۰

  نوبخت - محمد

  خوش حالم که مفید واقع شده براتون
  موفق باشید

امیر

با عرض سلام من میخواستم ببینم مشکل از چیه با کلرا دارم بازی میکنم وقتی شری درون محفظه بیهوش میشه و باید پلاگین ها رو پیدا کنی ترکیب چیه چجوری باید فیل شاه کویین رو چیند

  نوبخت - محمد

  این مشکل به صورت کامل در کامنت‌های قبلی توضیح داده شده

  دیوار نزدیک به در به ترتیب از چپ به راست: Queen سپس Bishop و در آخر King
  دیوار رو به رویی به ترتیب از چپ به راست: Knight سپس Rook و درآخر Pawn

Mhdi

با سلام. بعد این کا جعبه رو واداشته و الماس روش گذاشتم و فلش رو به من داد. چطور باید برم و اسلحه ی زیر زمین رو ور دارم؟؟؟
راه برگشت خراب شده؟؟؟
ممنون میشم بم کمک کنید

  نوبخت - محمد

  پس از این که فلش رو برداشتید به طبقه‌ی سوم ساختمان پلیس مراجعه کنید و وارد اتاق STARS بشید و با متصل کردن فلش به کامپیوتر اسلحه رو بردارید.
  توی زیر زمین اسلحه نیست. یک قسمت اضافی برای تفنگ وجود داره. باید با آسانسور راه رو به بالا برگردید اگه راه برگشت خراب شده

کیان

سلام.
اون جک رو که باید توی اتاق کتابخانه استفاده کنم رو از کجا باید پیدا کنم که برم اون قطعه الکتریکی رو برای زندان بردارم؟

  نوبخت - محمد

  کامنت‌های قبلی رو مطالعه کنید به صورت کامل توضیح داده شده.

سپنتا

ببخشید من توی یه جا گیر کردم که مستر x دنبالم میکنه نمی‌دونم کجا برم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

  محمد

  خب ایشون هرجا برید دنبالتون میاد. بخشی از بازیه تعقیب و گریز ایشون. باید اتاقایی که نرفتید رو از روی نقشه پیدا کنید و برید. تو اتاق هایی که دستگاه Save هست دنبالتون نمیاد. یه مقدار هم تو بازی پیش برید دیگه دنبالتون نمیاد

علی

سلام خسته نباشید دوست عزیز چرخ دنده اتاق ساعتو از کجا گیر بیارم ؟ فلشم بی زحمت بگید کجاست مممنون.

  نوبخت - محمد

  سلام تشکر و عذر خواهی بابت دیر پاسخ دادن
  هر دو سوال شما را برای چندین بار در کامنت‌های قبلی پاسخ دادم
  به صورت خلاصه میگم: چرخ دنده در طبقه‌ی سوم راکون سیتی داخل دربی آهنیه (دو زامبی تو اتاقن) درست وسط اتاق چرخ دنده رو مشاهده می‌کنید. بسیاری از دوستان وارد اتاق شدن اما چرخ دنده رو ندیدن (به علت بی توجهی)
  فلشم باید آبزرویشن روم بشید. با زمرد بدست اومده جعبه رو باز کنید. روی علامت استارز زوم کنید و با فشار دادن دکمه‌ی پشت اون فلش رو بدست میارید

حامد

من دوتا در پیدا کردم ولی در ها قفل بودند حتی کلید گرفتم بعد رفتم سر برد سویچ پیدا کردم ولی در باز نشد باید چکار کنم اگه درست این مرحله توضیح بدید.

سعید

سلام ببخشید شخصیت کلیر تو قسمت اینکه میخام کارتریج پر کنیم چجوری

  نوبخت - محمد

  موقعیتتونو بهتر و کامل توصیف کنید لطفاً. همچنین ذکر کنید که ۲ND Run رو تجربه می‌کنید یا اولین باره که بازی میکنید؟

حامد

من توی قسمت پارکینگ گیر کردم اگه میشه راهنمایی فرماید.

  نوبخت - محمد

  سلام دوست عزیز
  باید وارد سلول‌های زندان بشید (از در سمت راست. اگر پشتتون به دریچه‌ی خروجی پارکینگ باشه) اونجا با یک فردی ملاقات میککنید که کلید پارکنیگ دستشه. اتفاقاتی میفته و پس از پشت سر گذاشتن اونها (برای این که اسپویل نشه براتون توضیح نمیدم) میتونید کلید پارکینگ رو بدست بیارید و راه رو باز کنید.

داریوش

سلام درمرحله پارکینگ هستم ولی کارت پارگینگ بالیان هستم

  نوبخت - محمد

  باید وارد سلول‌های زندان بشید (از در سمت راست. اگر پشتتون به دریچه‌ی خروجی پارکینگ باشه) اونجا با یک فردی ملاقات میککنید که کلید پارکنیگ دستشه. اتفاقاتی میفته و پس از پشت سر گذاشتن اونها (برای این که اسپویل نشه براتون توضیح نمیدم) میتونید کلید پارکینگ رو بدست بیارید و راه رو باز کنید.

  داریوش

  ممنون از راهنماییتان

veni

سلام خسته نباشید
قسمت شطرنج گیرکردم شخصیت کلر اولین بارم هست که بازی میکنم
لطف میکنید چیدمانش و بگید

  نوبخت - محمد

  سلام سلامت باشید
  خواهشمندیم قبل از اینکه سوالتون رو مطرح کنید کامنت‌ها رو بخونید. بسیاری از دوستان این سوال رو پرسیده بودند قبلا و بنده پاسخ دادم. به هر حال

  دیوار راست: Pawn / Queen / King
  دیوار چپ : Bishop / Rook / Knight

رضا

سلام داداش. تو سناریو دوم چجوری میتونم به اتاق Interrogation Room دسترسی پیدا کنم؟؟
ممنون

  نوبخت - محمد

  سلام عزیز
  تا قسمت پارکینگ پیشروی کن بعد که داری برمیگردی به ساختمان پلیس راکون سیتی باید ببینی که با کلر بازی میکنی یا لیون
  اگر کلر داری میری باید کلید قلب شکل رو داشته باشی. حالا به راحتی میتونی وارد Interrogation Room بشی.
  اگر لیون داری میری باید کلید کلاب رو داشته باشی
  یکی از راه‌های رسیدن به اتاق اینه که از راه پله‌ی طبقه‌ی B1 باید بیایی بالا تو طبقه‌ی ۱F
  امیدوارم مفید واقع شده باشه

Bahadorx82

Crand handel رو به چه روشی پیدا کنم؟ با لئون

  نوبخت - محمد

  به خاطر دارید زندان کجاست؟ دقیقا جلوی سلولی که مستر ایکس کله‌ی شخص زندانی رو منفجر میکنه دو تا میز وجود داره. روی یکی از اون‌ها ابزار Crand handel رو پیدا می‌کنید. کافیه فقط نزدیک میز بشید. میز دقیقا در کنار جعبه‌ی الکترونیکی بغل زندان وجود داره

کوروش

سللم ببخشید چجوری میشه سیو های بازی را بر روی ps4 پاک کرد؟ و این که من بعد از تمام کردن سناریو a لیون یه سری لباس برای لیون و کلر باز کردم میخواستم بپرسم آیا این لباس ها تاثیری در روند گیم پلی بازی دارد؟

  نوبخت - محمد

  سلام خیر لباس‌ها صرفا جهت تزئین هستند

راحیل

سلام،خسته نباشید.توی طبقه دوم جایی که گاز رو میبندیم یه اتاق هست که توش یه کامپیوتر که فلش میخواد اون فلش رو باید از کجا پیدا کنیم؟؟؟هر چی میگردم پیداش نمیکنم.

  نوبخت - محمد

  سلام تشکر سلامت باشید
  با مراجعه به کامنت‌های قبلی می‌تونید پاسخ سوالتون رو دریافت کنید. بسیاری از کاربر‌های دیگه هم مشکل شما رو داشتند و بنده نحوه‌ی بدست آوردن فلش رو براشون کامل توضیح دادم. شما هم میتونید با خوندن کامنت‌های قبلی به پاسخ سوال خودتون برسید

mudiix

سلام من ت سناریو ۲end کلر گیر کردم فاظلاب مثل لیان همه کارارو کردم ۳ تا مهره شطرنج هم گذاشتم برا لیان کار کرد اما واسه کیر کار نمیکنه یه راهنمای میکنید از راست اول سرباز دومی وزیر بعد شاه دیوار راست فیل رخ اسسب دیگه هیچ اتفاقی نمیوفته کلیدی چیزی هم قبلا نداشت

  نوبخت - محمد

  دوست عزیز پاسخ شما در کامنت‌های قبلی داده شده. بسیاری از دوستان با چنین مشکلی موجه شدند و بنده به‌صورت کامل توضیح دادم که چه باید کرد.

شایان

سلام و خسته نباشید
این برج ساعت کجاس

  نوبخت - محمد

  طبقه‌ی سوم ساختمان پلیس راکون سیتی
  از ضلع شرقی (اتاقی که هلیکوپتر ترکیده بود) کر کره رو بالا بکشید (با اهرم) و سپس راهرو رو به سمت بالا برید

Amir

با سلام
من با کاراکتر لیون اون جایی که باید c4 رو منفجر کنم مشکل دارم من قطعه ای که باید با باطری تلفیق کنم رو ندارم اگه ممکنه جای اون رو بگید

  نوبخت - محمد

  دوست عزیز کامنتای قبلی رو بخونین گفتم به بقیه‌ی دوستان که چطوری میشه بمب رو منفجر کرد و وسائل کجان

  به هر حال اتاقی که اولین بار نقشه‌ی طبقه‌ی اول راکون سیتی رو بدست میارید یادتونه ؟ توی اون اتاق یه در با زنجیر بسته شده. با زنجیر شکن اونو بشکونید. درست جلوی اونجا روی میز دستگاه وجود داره.

Kasra

من دارم سناریو a لیون رو بازی میکنم .
حالا بعد از پیدا کردن قطعه اول تو اتاق ژنراتور میخوام برگردم به ایستگاه پلیس نمیتونم راه رو پیدا کنم …

  نوبخت - محمد

  دوست عزیز قطعه ی اول چی ؟ اگر منظورتون قطعه ی اول الکترونیکی هستش باید گفت که از اتاق بیایید بیرون. در این راهرو دو در دیگه وجود داره. یکی از اون درها شما رو به طبقه‌های پایین‌تره ساختمان راکون سیتی راهنمایی میکنه

علی

سلام اهرم قفسه کتابخانه کجاست کسی میدمنه

  نوبخت - محمد

  ابتدا Club Key رو از Boiler Room پیدا کنید
  سپس به راهروی سمت راستی (در ساختمان پلیس راکون سیتی) پیش برید و وارد راهرو بشید. در اینجا با لیکر و انواع و اقسام زامبی‌ها مواجه می‌شید. از کلید یاد شده استفاده کنید و وارد درب بشید. اونجا اهرم لازم رو پیدا می‌کنید.

   Bahadorx82

   دوست عزیز من اصلا به زندان یا همچین جایی نرسیدم!!!
   مثلا اون کرکره رو که میخام باز کنم به اون crank نیاز داره و نمیتونم به بخش های دیگه برم

    نوبخت - محمد

    شما آدرس کرک هندل رو خواستین ما هم جاشو گفتیم.
    من نمیدونم شما کجای بازی هستی.ولی وسیله‌ای که اسمش کرک هندله اونجا یافت میشه

    علی

    سلام من تمام مراحل گلخونه رو انجام دادم محلولش رو هم داخل دستگاه گذاشتم که گیاهو از بین ببره ولی وقتی میزنم ارور میده
    سیستم صوتی رو هم زدم ولی ارور میده متوجه نمیشم چیکار باید بکنم تا به دستبند برسم

     نوبخت - محمد

     محلولو باید ببری منجمد کنی.
     تو گلخونه نردبون رو بگیر بیا طبقه‌ی پایین
     وارد اتاقی شو که پر از زامبی و دو تا لیکره
     برو جلو یه تو رفتگی ته اتاق هستش
     وارد در شو
     پیشروی کن تا به یه دستگاه برسی که برای منجمد کردن محلوله
     منجمدش که کردی برگرد همه راهو. محلولو بزار سر جاش. دستبند و به دست بیار

Moreya

سلام دوست عزیز با لئون بازی می‌کنم جعبه رد جول رو پیدا نمیکنم همون الماسی که از دسته مجسمه گرفتم ولی جعبش رو نمیدونم کجاست ممنون میشم راهنماییم کنید

  نوبخت - محمد

  سلام
  در وهله‌ی اول عذر خواهی می‌کنم بابت این که به کامنتتون دیر رسیدگی شد.
  دوم این که ابتدا club key رو از boiler Room تهیه کنید
  سپس راه خودتون رو بر روی نقشه به Observation Room پیدا کنید. (این اتاق نزدیک به جایی که مستر ایکس دیوار رو خودر میکنه و بیرون میاد)
  مشخصه این اتاق هم یک آینه‌ی بزرگه

   Bahadorx82

   سلام خدمت شما و وب سایت بی نظیرتون
   من نمیدونم اون اهرم بالابرنده رو از کجا پیدا کنم،با ائون هم بازی میکنم لطفا راهنمایی کنید

    نوبخت - محمد

    سلام دوست عزیز تشکر
    میشه یه مقدار جزئیات بیشتری از موقعیتتون در اختیار بنده قرار بدیدی تا بتونم کمک کنم؟ چون سوالتون مقداری گُنگه

    ابراهیم

    در record room با کلید خاجهم باز میشه

    عباس

    سلام من همه کلید ها رو پیدا کردم فقط مونده کلید قلب خوب من چجوری باید به کلیر تبدیل بشم هرچی سعی میکنم نمیشه هرچی‌میرم توی تنظیمات نمیشه چجوری باید کلیر بشم؟

     نوبخت - محمد

     سلام
     برای بازی کردن با کلیر باید New Game شروع کنید. نمیشه در حین بازی با یک شخصیت، به شخصیت دیگه سوییچ کرد

Yasin

سلام ببخشید چرا ادامه آموزش رو نزاشتین؟
من یجایی موندم که میخواد فرکانس رو درست کنم تا به یجایی بزنم که برق بیاد . آخرای بازی هستم.

  محمد

  سلام. اگر تمامی معماهای بازی رو حل کنیم دیگه لذتی برای گیمر باقی نمیمونه. این مطالبی هم که در پست اشاره شده بهشون مواردی هستن که ممکنه دست و پا گیر باشن برای مخاطبان. اما درباره مشکل شما در بازی باید بگم که در محوطه ی NEST یا همون محیط آزمایشگاه سه تا جعبه تقسیم برق روی دیوارها تعبیه شده که باید اون دستگاه تولید فرکانس رو مطابق با اسم اون جعبه تقسیم ها تنظیم کنید و بعد روی گزینه ی use بزنید تا روی دیوار قرار بگیرن و برق رسانی انجام بشه. مثلاً روی یکی از جعبه های تقسیم برق عبارت ABC اگر نوشته شده باشه باید در منوی ابزار و وسایلتون برید وسیله ی تنظیم فرکانس رو پیدا کنید و با زدن examine دنبال فرکانس abc باشید. خطوط مربوط به این فرکانس رو باید دقیقاً روی هم قرار بدید تا نـــــویز دستگاه تنظیم بشه و بعد از تنظیم روی گزینه ی use بزنید.

علی

سلام.میخواستم بدونم من با لئون دارم بازی میکنم داستان بازی کلیر فرق میکنه؟ و اینکه میشه همزمان با جفت شخصیت ها بازی کرد یا باید یکیو تموم کنیم بعد

  نوبخت - محمد

  درود
  شما آزاد به تجربه‌ی بازی با هرکدوم از شخصیت‌ها هستید اما پس از این که با هر شخصیتی که بازی رو تموم کنید٬ یک سناریو به نام ۲nd run با شخصیت دیگه باز میشه که روایت رو از دید اون نشونتون میده
  در کل سناریو ها به دو دسته‌ی A و B تقسیم میشن. B همون ۲ND Run عه که گفتم. سناریوهای A تفاوت آنچنانی ندارند. اگر میخواین تجربه بهتری داشته باشین و کامل متوجه وقایع بشین بهتون پیشنهاد می‌کنم که اول همین سناریوی لیان رو تموم کنید و بعد ۲ND Run کلیر رو تجربه کنید.

  بله می‌تونید همزمان دو تا خط داستانی رو به اتمام برسونید. فقط موقع ذخیره کردن بازی مواظب باشین روی اسلات‌های هر کدوم Overwrite نکنید

  محمد

  سلام آقا محمد
  بازی با لباسای مختلفو چجوری میشه داشته
  (ویرایش توسط مسئول سایت)
  چطوری میشه آزاد کرد اینارو؟

   نوبخت - محمد

   سلام عزیز دل
   به راحتی میتونین لباس‌ها رو عوض کنین. کافیه دکمه‌ی استوپ رو بزنین و گزینه‌ی Costumes رو انتخاب کنید
   بازی رو به اتمام برسونید تا لباس‌های کلاسیک و لیون و کلر رو هم بدست بیارید.
   اون لباس‌هایی هم که عرض کردید که یوتوب دیدید، به صورت محتوای دست ساز توسط کاربرا ساخته شده و خود کپکام چنین چیزی رو به صورت رسمی ارائه نداده

شاهین

آقا ی دنیا تشکر بابت پاسخگویی سریعتون

  نوبخت - محمد

  خواهش می‌کنم. امیدواریم مفید واقع شده باشه

شاهین

سلام خسته نباشید
اون دو قطعه الکتریکی ک بعد از اومدن مستر ایکس و ترکوندن کله اون مرد تو زندان باید پیدا کنم از کجا باید پیدا کرد هر چی میگردم پیدا نمیشه

  نوبخت - محمد

  سالم و سلامت باشید
  اولین قطعه‌ی الکتریکی رو باید توی برج ساعت پیدا کنید که در بالاترین طبقه‌ی ساختمان پلیس وجود داره. دومین قطعه در Generator Room پیدا میشه.
  دقت داشته باشید که هر دوی این قطعه‌ها در جعبه‌های زرد رنگی قرار دارند که باید روشون Examine کنید و بازشون کنید تا قطعه‌های الکترونیکی رو بدست بیارید.

  سعید

  سلام با سناریو کلر این بمب های قرمز و سبز رنگ به چه کاری میاد،لطفا توضیح بدید ؟

   نوبخت - محمد

   سلام
   اونا مهمات تفنگ نارنجک انداز کلر هستن
   سبزا اسیدی و قرمزا آتش زا

mehdi

سلام و خسته نباشید آقای نوبخت من این بازی رو تازگیا نصب کردم کلید آبی رو پیدا کردم و کات سین مربوط به کیلر رو هم گذراندم در طبقه ۲f هم بخار رو خاموش کردم کتاب هم ورداشتم و تو دست مجسمه گذاشتم الماسم در اوردم الان دیگه نمیدونم چه کنم فقط یه در قرمز رنگ مونده که بازش کنم مجسمه شیر و اون یکی هم ازاد کردم فقط مجسمه که به c4 نیاز داره مونده ممنون میشم بگید چه کنم (با لیان هستم )

  نوبخت - محمد

  در این لوکیشن باید سه تا مدال مختلف رو پیدا کنید.
  مراحل مربوطه برای منفجر کردن بمب و پیدا کردن وسایل در سوال‌های قبلی پاشخ داده شده. می‌تونید با خوندن کامنت‌های قبلی به راه حل برسید

اشکان

سلام اون جایی که یه غول اون مردی که توی زندانه رو میکشه یه جعبه برقی بیرون زندانه
با اون باید چیکار کنم؟
لیون هستم و تازه اولین باره بازی میکنم

  نوبخت - محمد

  باید دو قطعه‌ی الکتریکی رو پیدا کنید و داخل اون جعبه‌ی بررقی بزارید و معماش رو حل کنید تا در باز بشه

علی

سلام
من نمیتونم جای اهرم ها رو پیدا کنم لطفا اگه کسی
میدونه بگه

آریان

باسلام
یه سوالی داشتم من کامنتا رو هم خوندم ولی سوال خودم رو اونجا ندیدم
من الان ۲nd و باکلیر هستم من الان اونجا که رییس پلیس میاد و شری رو میبره با خودش هستم و کلید خشت یا دیاموند رو ندارم و اهرم هم برای بالا بردن در درون پارکینگ هم ندارم باید چیکار کنم.

  نوبخت - محمد

  در اونجا باید از طریق آسانسور به طبقه‌ی بالا برید و وارد دفتر رئیس پلیس بشید

Moju

درود،دوستان من بازی نصب کردم اجرا که کردم بازی فوق‌العاده تاریکه توی تنظیمات بازی گذاشتم روی روشن‌ترین حالت حتی تنظیمات ال ای دی هم نور صفحه و روشنایی رو حداکثر گذاشتم بازم این مشکل دارم، جوری که اصلا نمیشه بازی کرد و همجا تاریکه مجبورم قدم به قدم تب بزنم تا آیتم هام بیاد صفحه روشن شه ببینم کجام ممنون میشم اگر راهنمایی کنید، البته بعید میدونم راه حلی داشته باشه

  نوبخت - محمد

  والا تاریک بودن محیط مخصوصا تو راهرو‌های بازی یکی از ویژگی‌های طراحیه ولی اینجوری که شما توصیف می‌کنین احتمالا مشکل فنی از کامپیوتر و یا بازی بوده. اگر از سلامت تمام قطعات مطمئنید بازی رو دوباره نصب کنید شاید مشکلتون حل شد. همچنین میتونین توی شبکه‌های اشتراک ویدیو قسمت‌هایی از بازی رو مشاهده کنید و ببینید که این حالت تاریکی طبیعی هستش یا مشکل از جای دیگست. موفق باشید

amir

سلام
من تو قسمت گلخونه موندم . همه معماها رو انجام دادم و همه خونه ها رنگشون ابی شده و مرحله ای باقی نمونده
نمیدونم چرا مرحله جدید باز نمیشه نمیدونم باید کجا برم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  نوبخت - محمد

  اگه همه کار‌ها رو کرده باشید در آخر بهتون کارت بنفش رنگ رو میده و باید از گلخونه خارج بشید

حمید

سلام جناب نوبخت

من با کلیر در اتاقی که مهره های شطرنج را در تابلو میزارن گیر کردم و نحوه گذاشتنشون را هم از کامنتهای قبل دیدم
ولی در باز نمیشه
میشه لطفا راهنمایی کنید

  نوبخت - محمد

  سلام دوست عزیز
  لطفا بگید که سناریو a رو بازی می‌کنید یا b ?
  اگه اولین باره که بازی رو تجربه می‌کنید اون معما یک جوری حل میشه
  اگه در حال تجربه‌ی ۲nd run هستید یک جوره دیگه باید مهره هارو بچینید.
  به من بگید تا بتونم راهنماییتون کنم

سیدامین

سلام با لیون هستم قسمت اول بازی نه قطعه برای باز کردن درها زندان پیدا میشه نه چرخ دنده برای ساعت هرچی میکردم چیزی نیست یارو غوله هم دنبال منه
ممکنه قسمتی از بازی اشتباه برم بقیه درها دیگه باز نشه به مشکل بخورم مجبور بشم از اول بای کنم؟؟؟

  نوبخت - محمد

  سلام
  خیر همچین چیزی اتفاق نمی‌افته نگران نباشید
  در طبقه‌ی اتاق Clock Tower چرخ دنده رو میتونید پیدا کنید. اونجا چندین در وجود داره و اتاق و اگر در داخلشون بگردید چرخ دنده رو پیدا می‌کنید.

   سیدامین

   فکر کنم همون اتاق که کلیدش دختره کلیدشو داره من نمیتونم بازش کنم
   میخوای سیومو بفرستم ببینید

    نوبخت - محمد

    دوست عزیز اون اتاقی که باید چرخ دنده رو توش پیدا کنید درش بازه. درسته اون اتاق چندتا در دیگه داره که ممکنه کلیدشو فعلا نداشته باشید ولی دقت کنین که چرخ دنده درست وسط اتاق ذکر شده قرار داره. بار دیگه به اونجا برید و یا نقشتونو چک بکنید احتمالا میتونید پیداش کنید

     سیدامین

     سلام دوباره ممنون از کمکی کردید دوباره رفتم چون اتاق تاریک بود نتونسته بودم خوب پیداش کنم ولی گشتم دیدمش
     فقط یک سئوال اون عروسکهای روباه که داخل بازی بعضی قسمتها هستش لازمه نابودش کنیم با چیزی مهمی نیستش؟؟؟

     نوبخت - محمد

     با نابود کردن ۱۱ تا مجسمه‌ی راکون (که هم در کمپین لیان هست و هم کلیر)‌در نهایت به شما چاقوی بی نهایت هدیه میشه . اجباری نیست نابودش کنید. دل به خواهیه

عرفان

سلام من ۲nd roundهستم وبا کلیر بازی می کنم اما مثل اینکه رمز های سه گانه کلیر با لیون فرق می کنه لطفا رمزهای مدال هارو برای کلیر بهم بگید با تشکر

  نوبخت - محمد

  از سمت چپ به راست
  مجسمه شیر
  تاج. مشعل. پرنده
  مجسمه اسب تک شاخ
  نماد دو آدم. ترازو . مار
  مجسمه زن
  کله‌ی قوچ. چنگ. کلاغ (پرنده)

اصغر

ببخشید تو سناریو دوم با کلیر هستم تو فاضلاب اون قسمت که باید شری رو نجات بدی رخ و شاه و وزیر که باید با اونا در رو باز کنی پیدا کردم به درستی هم اونا رو جاگذاری کردم ولی در باز نمیشه نمی دونم چرا
میشه راهنمایی کنید؟

  نوبخت - محمد

  کامنت‌های قبلی رو مطالعه کنید . توش به‌صورت کامل توضیح داده شده. باید ببینید که ۲nd run رو بازی می‌کنید یا نه. هرکدوم یک شیوه مهره چینی دارن

ابوالفضل

سلام عیدتون مبارک خسته نباشید
میگم این بخش extra mods چیه داخل بازی من متوجه نشدم فقط یک سربازه و مهمات که تموم میشه نمیشه هیچ کاری کرد
تشکر

  نوبخت - محمد

  سلام دوست خوب من سال نوی شما هم مبارک باشه
  بخش اکسترا مود یکی از قسمتای قدیمیه رزیدنت اویله
  قسمتی که شما اشاره کردید حالت داستانی داره و روایت گر داستان HUNK یکی از شخصیت‌های رزیدنت اویله که برای آمبرلا کار می‌کرده
  در طی ۲۰ دقیقه می‌تونید به اتمامش برسونید. صرفا برای تنوع توی بازی قرار داده شده.

فرزاد

سلام اقای نوبخت ببخشید یه سوال تکراری کامنت های قبلی رو هم گشتم ولی چیزی در مورد سوالم پیدا نکردم .میخواستم بدونم بازی رو دارم تموم میکنم ولی چرا سناریوی کلیر واون دختر کوچولو رو بازی نکردم مشک از کجاست میخوام از اول بازی کنم با تشکر

  نوبخت - محمد

  سلام دوست عزیز
  تشکر از این که قبل از پرسیدن سوالتون هم کامنت‌ها رو مطالعه کردید و متنو
  ببینید در ابتدای باز می‌تونید هم لیان رو انتخاب کنید و هم کلیر. انتخابش با خودتونه
  حالا با هرکدوم که بازی رو تموم کنید٬ یک گزینه به نام Second Run با شخصیت دیگه براتون باز میشه
  موفق باشید

taha

سلام و خسته نباشید.
ازsignal modulator کجا باید استفاده کنم؟؟؟

  نوبخت - محمد

  سلام و سلامت باشید
  از این دستگاه در گلخونه و مرحله‌ی پایانی بازی استفده کنید. به کمک اون میتونید برخی از دستگاه‌های دیگه رو هک کنید و برای مثال برق ررو بازگردونین و به راهتون ادامه بدین. حتی در مواردی در یکی از لوکیشن‌ها رو توسط این دستگاه باز میکنین

   حامد

   چجوری قسمت پارکینگ که در زندان باز کنم من فقط یک فیوز پیدا کردم و دومیش از کجا پیدا کنم.

    نوبخت - محمد

    دومین فیوز در طبقه‌ی سوم ساختمان راکون سیتی یافت میشه
    لوکیشنی هست به نام کلاک تاور
    اونجا قسمت دوم پارت الکتریکی رو یافت میکنید
    اگر بازم مشکل داشتید بهتون پیشنهاد میدم کامنت‌های قبلی رو بخونید چون این موضوع به صورت کامل توضیح داده شده.

Mmn

ببخشید چطور تفنگ بینهایت بگیرم؟

  نوبخت - محمد

  درود
  Leon A / Claire A در درجه سختی نرمال زیر ۳ ساعت کلت بی نهایت
  Leon A / Claire A در درجه‌ی سختی هاردکور زیر ۲ و نیم ساعت رایفل بی نهایت

حسین

ببخشید بسته ی الحاقی رو باید چطور نصب یا دان کنیم؟

  نوبخت - محمد

  درود بر شما
  بسته‌ الحاقی جدید بازی (که اجازه میده با سه شخصیت دیگه بازی کنین) از دنوو استفاده می‌کنه و متاسفانه هنوز کرک نشده
  در صورت کرک شدن به سرعت روی سایت قرار می‌گیره تا شما بتونین استفاده کنین.

   حسین

   تو کلر…نماد های مجسمه ی زن چیه

    نوبخت - محمد

    مهم کلر یا لیون نیست مهم سناریو هستش
    اولین باره بازی می‌کنید یا مشغول تکمیلی ۲ND Ruond هستید؟

علی سینا

تو اتاق شطرنج گیر کردم دیوونه ای لطفا کمکم کنید با لیان هم دارم میرم دقیق بهم بگید تو اینترنت زیاد زدم نداده خیلی بد گیر کردم چهار روزه درگیرشم

  نوبخت - محمد

  کامنت‌های قبلی رو بخونید به‌صورت کامل و قدم به قدم توضیح داده شده

امیر حاجی زاده

با سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی استاد یه جعبه هست که توش کلید ۲و۳اتاق مهمات پلیس توش هست انو پیدا کردم همه جوره امتحان کردم باز نمیشه ترتیب یا رمز خاصی داره باز نمیشه من با کلیر بازی میکنم لطفا راهنمایی کنید با تشکر فراوان

  نوبخت - محمد

  سلام سلامت باشید

  جعبه؟ روش جای خالی یک زمرد وجود داره ؟

morteza

سلام من تو سناریو کلیر هستم اونجایی که باید با یه دختر کوچولو بازی رو ادامه بدی چجوری اون مرحله رو ردکنم آخه وقتی میخواد کلید روبرداره یه مرد پیر میادو اون میگره

  نوبخت - محمد

  شما باید از دست اون پیرمرد فرار کنید.

   arian

   سلام خسته نباشید
   کامنتهای قبلی رو نگاه کردم ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم میشه راهنمایی کنید که از کجا باید مهره رخ شطرنج رو پیدا کنم؟

    نوبخت - محمد

    درود بر شما
    مهره‌ی رخ در حقیتقت همون ابتدای محیط وجود داره منتها با برداشتنش پلی بالا میره و نمیتونید عبور کنید. پس اول ابزار crack tool رو پیدا کنید و با سبب اون از در پشتیه راهرو (همون جایی که مهره‌ی رخ قرار داره) رو باز کنید دقت کنید در فاضلاب دری هست که با ابزاری که ذکر کردم باز می‌شه. همونجایی که برای اولین بار هیولاهای زیر آبی رو میبینید). حالا که درو باز کردید میتونید مهره‌ی رخ رو بردارید و اجازه بدید پل به بالا حرکت کنه چون دیگه اهمیتی نداره. از همون در برگردید به سمت اتاق و طبق الگوهایی که گفتم مهره هارو جای گذاری کنید. موفق باشید.

دانیال نیاکام

سلام…

ببخشید دقیقا در گلخانه یا همون Nest چه کاری باید انجام بدم؟

  نوبخت - محمد

  بدست آوردن محلول٬ نابود کردن گیاه و در نهایت بدست آوردن ویروس G

امیر حاجی زاده

با سلام و خسته نباشید توی گلخونه یه دستگاهی هس مثل موج رادیو هست اون چه جوری تنظیم میشه نزدیک یه ساعت باهاش ور میرم درس نمیشه لطفا راهنمایی کنید

  محمد

  تو همون محیط آزمایشگاه سه تا دستگاه هستن که باید توسط این رادیو فعال بشن. روی دستگاه های مختلف اسم موج و فرکانسی که باهاش مطابقت داره رو باید نگاه کنید و طبق همون از دستگاه استفاده کنید. به این صورت که اول باید ببینید اون وسیله که روی دیوارهای مشخصی کارگذاری شده چه علایمی روش هست. بعد از وسایلی که در اختیار دارید رادیو رو انتخاب کنید و طول موج هاش رو ببرید روی فرکانس مدنظر و بعد از تنظیم شدن باید use رو بزنید تا روی محفظه ی موجود روی دیوار اعمال بشه.

محسن

سلام اقای نوبخت خسته نباشید خواستم بدونم چطوری میتونم دوباره بر گردم زندان چونکه قطعات الکترونیکی در سلول اون فرد سیگاری قربانی مستر ایکس پیدا کردم فقط نمیدونم باید چیکار کنم.سوال دوم اینکه یه جعبه پیدا کردم که زرد رنگه کاربردش چیه مرسی.

  نوبخت - محمد

  سلام عزیز سلامت باشید. در کدوم سناریو مشغول بازی کردن هستید؟ برای بازگشتن می‌تونید از دربی که داخل سالن سمت راستی ساختمان پلیس راکون هست استفاده کنید. (اگر یادتون باشه در اول بازی یکی از پلیس‌ها طی یه کات سینی اونجا به دو قسمت مساوری تقسیم میشه) حالا که به خاطر آوردید کجا رو میگم به همونجا برید و راه رو ادامه بدید تا به راهرویی که به سمت پایین میره و شما را به زیر زمین هدایت میکنه برسید
  اون جعبه‌ی زر رنگ رو روش کلیک کنید و گزینه‌ی EXamine رو انتخاب کنید. وقتی روی جعبه زوم کردید بچرخونیدش و میبینید که می‌تونید جعبه رو با یک کلیک دیگه باز کنید. توی هر سناریویی جعبه حاوی یک چیزه

   Mohsenpc51

   واقعا مرسی کمکتون خیلی عالی و واضح بود مرسی

    Mohsenpc51

    فقط یه سوال دیگ داشتم اینکه اون کلیدی که از داخل اون جعبه دراومد چه کاربردی داره مرسی.

     Mohsenpc51

     سناریو لیان هستم

     نوبخت - محمد

     اگه سناریو لیان هستید وارد محوطه‌ی پارکینگ بشید. و دوباره مثل جعبه‌ی زرد رنگ روی کلید زوم کنید و فشارش بدید. میبینید که سندوق عقب یکی از ماشین‌ها رو براتون باز می‌کنه و می‌تونید یکی از قطعات جانبی کلت لیون رو بدست بیارید

[email protected]

سلام ممنون از همه راهنمای هاتون
فقط یک سوال راهی نداره با کرک یا رمزی چیزی همه اصله هارو بگیریم چون واقعا نمیشه زیر دو ساعت رفت اخرش

  نوبخت - محمد

  سلام خواهش می‌کنم
  کرک ؟ نه ولی می‌تونید یک سری از معما‌های فرعی و از خیر بدست آوردن یک سری اسلحه‌ها بگذرید اگر می‌خواید که که رکورد زیر دو ساعت بزنید و اسلحه‌های بی نهایت رو آزاد کنید

   Amir reza

   سلام من بازی رو تازه شروع کردم بمب رو نمیتونم پیدا کنم میشه کمک کنید

    نوبخت - محمد

    سلام کامنت‌های قبلی رو مطالعه کنید نحوه‌ی ساخت اون رو توضیح دادم

hossein

سلام خسته نباشید این گزینه ۲ndrun منظورتون درباره اش چیه؟ و چجوری باید ازش استفاده کرد؟

  نوبخت - محمد

  سلام سلامت باشید
  سکند ران پس از اولین باری که بازی رو تکمیل کنید براتون باز میشه و با یک شخصیت دیگه می‌تونید بازی رو با تغییرات کوچیکی دوباره تجربه کنید

   امیر حاجی زاده

   با سلام وخسته نباشید من با لیون بازی میکنم یه در هست که با مهره های شطرنج باز میشه انجا گیر کردم لطفا راهنمایی کنید

    نوبخت - محمد

    لام. در کامنت‌های قبلی این سوا رو دوستان دیه پرسیده بودن و من کامل جواب دادم. می‌تونید به کامنت‌‌های قبلی مراجعه کنید و اونجا توضیحاتی که دادم رو مطالعه کنید.

  حسبن

  این رمزهای که شما میگید تو خود بازی هستش که پیدا کنیم.من میخوام بدون کمک بازی کنم اما رمز کمدها یا گاوصندوق ها رو پیدا نمیکنم تو خود بازی بگردیم پیدا میشه یا سر کاریم

pooriya

سلام چرا بازی برای من سیو نمیشه?
ممنون از راهنمایی و سایت خوبتون

  نوبخت - محمد

  سلام ممنون از شما
  دقت داشته باشید بازی با ماشن‌های تایپ رایتر سیو میشه . در خیلی از محل‌های بازی می‌تونین اونو پیدا کنین و بازی خودتون رو ذخیره کنید

  آریان

  باسلام
  یه سوالی داشتم من الان در ۲ndو با کلیر هستم والان کنترل شری رو دارم باید چیکار کنم
  ممنونم از پاسخ گویی شما

   نوبخت - محمد

   مسیر رو به روتون رو باید پیش برید. خیلی سادست با حل کردن معما قیچی رو بدست بیارید و دیوار کاغذی رو پاره کنید تا راه باز بشه

  آریان

  باسلام
  یه سوالی داشتم من الان در ۲ndو با کلیر هستم و در اتاق مهره های شطرنج هستم هم از راهنمای بازی جاگزاری کردم و هم از اینترنت دیدم و جا گذاری کردم ولی هیچ جوره باز نمیشه چیکار کنم؟
  ممنونم از پاسخ گویی شما

   نوبخت - محمد

   چرا باز میشه دوست عزیز
   در کامنت‌ّا قبلی به صورت کامل توضیح دادم که چجوری مهره ها رو در ۲nd run جای گذاری کنید.

parham

سلام برای رسیدن به پارکینگ ایستگاه پلیس یکی از اون مدال های دایره ای شکل کم دارم و اون توی اتاقیه که شبیه سلوله اما بنظرم یه تایمر میخواد تا بترکه و در باز شه اون تایمرو از کجا بیارم

  نوبخت - محمد

  سلام دوست خوبم
  برای منفجر کردن اون مین نیازمند باتری هستید (که در دفتر S.T.A.R.S پیدا میشه)
  و یک دستگاه منفجر کننده که روی میز پس از شکوندن قفل در با قفل شکنی که پیدا کردید نیازمندید. از وسط ساختمان راکون سیتی راه رو به سمت چپ (در همون طبقه‌ی همکف) ادامه بدید. راهرو رو به جلو برید نهایتا به اتاقی می‌رسید (همان اتاقی که نقشه رو در اون پیدا کردین) اونجا یکی از درها زنجیر شده با قفل شکن زنجیرو بشکونین و تایمر رو بردارید
  حالا این تایمر و باتری رو باهم مخلوط کنین و روی بمب بگذارید و اونو منفجر کنین. موفق باشید

   حامد

   سلام من چه جوری در رمز گاو صندوق‌ها روی صفحه کلید کامپیوتر باز کنم .

    نوبخت - محمد

    درود
    رمز گاو صندوق روی کلید کامپیوتر یعنی چی ؟ متوجه سوالتون نمیشم. منظورتون رمز کامپیوتره؟ فلشی که باید بهش متصل بشه؟

شایان

سلام می خواستم بگم که اون چرخ دنده هارو چطور پیدا کنم تا اون ابزاری رو که برای باز کردن دری که توش کارت پارکینگ هست رو بردارم دارم ۲nd runرو بازی میکنم

  نوبخت - محمد

  در داخل Generator Room رو بگردید و پیداش می‌کنید.
  بقیه‌ی چرخ دنده‌‌ها هم توی خود اتاق کلاک تاور هستند.

شایان

سلام ببخشید می خواستم که بگم اون ابزاری رو که برای باز کردن اون درکه در پارکینگ رو باز میکنه از کجا بیارم لطفاً راهنمایی کنید

  نوبخت - محمد

  برای باز کردن اون درب نیاز به دو قطعه الکتریکی دارید

شایان

من توی اولتیماتوم بازی با کلر گیر کردم اون جایی که باید تو طبقه دوم اون درو بازکنی گیر کردم لطفاً راهنمایی کنید

مجتبی

سلام هیچ راهی نداره که کلید حذف شده دوباره برگرده یک کلید بغلش تیک زده بود ولی الان یه در هست که با اون کلید باز میشه چیکار کنم میشه راهنمایی کنید

  نوبخت - محمد

  دوست خوب من همچین چیزی اتفاقش غیر ممکنه. تا همه درارو با یک کلید باز نکنید اون رو نمیشه حذف کرد. احتمالاً با یک کیلید دیگه اشتباه گرفتین

Mehrad

سلام دوستان من در اتاق تاریک هستم و باید برای سینک فیلم بزارم ولی متاسفانه خیلی قبل تر دستم خورد اون فیلم ها پاک شد..آیا دیگه نمیتونم بدست بیارمش؟؟ باید بازی رو از اول انجام بدم یا نه؟

  نوبخت - محمد

  منظورتون رو واضح‌تر بیان کنید متوجه نشدم

امیررضا

سلام چطوری شیش قفل که با مهره شترنج الامت گزاری شده باز کنیم

  نوبخت - محمد

  کامنت‌های بالا رو مطالعه کنیید توضیح دادم

hamed

سلام من با کلر کارت پارکینگ پیدا کردم و میگه برید قسمت پارکینگ
لطفا راهنمایی کنید از چه قسمتی برگردم قسمت پارکینگ
کل ساختمون گشتم و یادم نمیاد از کجا باید برگردم
کل نقشه ها قسمت ابی کردم و قرمزی جز تو پارکینگ وجود نداره

  نوبخت - محمد

  سلام
  از وسط ساختمان راکون سیتی بهتون آدرس می‌دم تا مشخص باشه
  به سمت راست برید (در کرکره‌ای که در سناریو b باز هستش و در سناریو a ملزم به باز کردنش هستید)
  اگر خاطرتون باشه اوایل بازی توی اتاقی در این محوطه یکی از افسران پلیس طی کات سینی نصف میشه. وارد همون در بشید و مسیر رو ادامه بدید. به راه پله‌ای می‌رسید که به سمت پایین میره. همون رو ادامه بدید و به پارکینگ می‌رسید

   hamed

   دقیقا همون مسیر میرم
   نشون به ای نشون بالا راه پله ه ی اتاق سیو وجود داره
   من پایین راه پله میرم و به درب میرسم ولی درب قفل(تو نقشه قرمز درب ه)
   ممکن بازی مشکل داشت باشه
   مثلا کرک بازی

    نوبخت - محمد

    نه همچین امکانی وجود نداره
    کدوم سناریو رو بازی می‌کنید؟