آیا Red Dead Redemption 2 کیفیت بخش داستانی را فدای بخش آنلاین می‌کند؟

بازی های مرتبط

هنوز نزدیک به شش ماه تا عرضه بازی Red Dead Redemption 2 باقی مانده است ولی از یک سو خبر تازه‌ای پیرامون این بازی منتشر نشده است؛ در نتیجه این امر باعث شده تا هواداران این بازی بیشتر از آنکه به اطلاعات و شایعات موجود دل ببندند، به سراغ فرضیه سازی و ارجاع دادن به نسخه قبلی بازی بروند و چنین امری دور انتظار هم نیست. بنا به شیوه جدید استودیو های بازیسازی، انتظار می‌رود که بودجه اصلی بازی مذکور صرف ساخت بخش آنلاین بازی شود و مسئله‌ای که هواداران را ممکن است کمی ناراحت کند این است که ممکن است سازندگان توجه زیادی به بخش تکنفره بازی نداشته باشند.

این فرضیه به این دلیل است که آخرین بازی استودیو راکستار یعنی Grand Theft Auto V بعد از گذشت اندک زمانی از انتشار خود، مود آنلاینی به خود دید که هم اکنون گیمرهای بسیاری را به خود مشغول کرده است و حتی جذابیت و چالش های هیجان انگیزتری در مقایسه با بخش تکنفره و داستانی بازی دارد. راکستار در ابتدای کار تصمیم داشت که با عرضه DLC های مختلف، به عیار گیم‌پلی بیفزاید ولی چنین اتفاقی هرگز رخ نداد و از سوی دیگر شاهد آن بودیم که در بخش آنلاین بازی، استودیو سازنده، اقدامات بسیار گسترده‌تری اعمال کرده است.

 

علاوه بر این، همانطور که می‌دانید دو استودیوی RockStar و Take-Two جزو جاه طلب ترین استودیو های بازیسازی هستند و هرجا که رد پایی از پول باشد، نام این دو استودیو در آنجا مشاهده می‌شود، اما نکته مهم‌تر در سیاست های این دو استودیو آن است که چنین مسائلی هرگز تاثیری روی کیفیت کار و محصول خروجی‌شان نداشته است و تنها برای فهمیدن این مسئله کافیست تریلر های Red Dead جدید و GTA V را مشاهده کنید تا به وضوح شاهد کیفیت بالای گیم‌پلی این عناوین که توسط راکستار ساخته شده اند باشید.

بیشتر بخوانید :  نقد و بررسی بازی DiRT Rally 2.0 | بهترین شبیه ساز رالی

یکی از نقدهایی که به بازی GTA V وارد است، همان مسئله ایست که توسط هواداران دو آتشه‌ی بازی مطرح شد. آن‌ها مدعی بودند که سازنده بعد از عرضه بازی نام برده، هیچ تلاشی برای بهبود گیم‌پلی و یا گستراندن داستان بازی انجام نداده است و هیچ DLC به خصوصی برای بازی عرضه نکرده است. اکنون که به صنعت بازیسازی می‌نگریم، گویی که دنیایی را مشاهده می‌کنیم که بیشتر استودیو های بازیسازی مشغول ساغت عناوین پرهزینه و آنلاین هستند و ساختاری دارند که باعث شده اند مردم بتوانند بازی کردن یکدیگر را به هر نحوی که دوست دارند به تماشا بنشینند.

همانطور که چند وقت پیش باخبر شدیم، بنا به گفته بعضی منابع خبری به احتمال زیاد در نسخه جدید Red Dead Redemption شاهد حالت بتل رویالی هستیم که هم‌اکنون دو بازی PUBG و Fortnite پیشتازان آن ژانر هستند. اگر چه اعتبار چنین خبری هنوز تائید نشده است ولی دور از انتظار نیست اگر راکستار با توجه به بازار موجود بازی ها تصمیم به ساخت حالت بتل رویال برای این بازی بگیرد. تاکنون دو تریلر و تعدادی تصویر از این بازی منتشر شده است و تمام قضاوت هایی که در فضای مجازی مشاهده می‌کنید بر اساس همین اطلاعات محدود است؛ اما نکته امیدوار کننده همین اطلاعات آن است که همگی نوید بخش یک حالت داستانی-تکنفره بسیار ایده آل هستند.

این نکته را فراموش نکنیم که بازی GTA V به عنوان آخرین بازی راکستار، اثری بسیار خوب در داستان سرایی بود و محتوایی که به گیمر ارائه شد بسیار دلچسب و به یادماندنی بود و همین مسئله باعث شد آپدیت های بیشمار بخش آنلاین این بازی تاثیری در لذت بردن گیمرها از بخش تکنفره و داستانی آن نداشته باشد. همین مسئله می‌تواند ما را به این نتیجه برساند که Red Dead Redemption 2 اثریست که کیفیت را فدای کمیت نخواهد کرد. برای درک این مسئله تنها کافیست به عنوان جدید سانتا مونیکا یعنی God of War اشاره کنیم که بخش آنلاینی ندارد و اثری شخصیت محور و پرهزینه است و طبق آخرین آمار موجود، یکی از پرفروش‌ترین بازی های ۲۰۱۸ میلادی بوده است. در نتیجه این جمله را فراموش کنید که فروش بالای بازی لزوماً تابعی از داشتن بخش آنلاین است.

بیشتر بخوانید :  دانلود بازی NASCAR Heat 2 برای PS4

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`