RED DEAD REDEMPTION 2 RED DEAD 2

چرا نباید بازی Red Dead Redemption 2 را تمام کرد؟

بازی های مرتبط

حال که چندماهی از انتشار بازی Red Dead Redemption 2 گذشته بهتر است آن را از منظری متفاوت مورد بررسی قرار دهیم. در این مقاله که به قلم تحریریه نوین اسپات نگاشته شده، سعی بر آن داشته‌ایم تا شما را با ابعادی از Red Dead 2 آشنا کنیم که تاکنون در هیچ رسانه‌ای درباره‌شان توضیح داده نشده است.

بعضی از عناوین صرفاً یک بازی و سرگرمی هستند ولی Red Dead 2 یک تجربه است. شاید بهترین توصیف برای این بازی همین جمله باشد که بواسطه آن عمق پویایی جهان بازی را درخواهیم یافت. بازی Red Dead Redemption 2 یک تجربه همچون زندگی است. با هدایت شخصی اصلی بازی اصلاً این احساس به شما دست نمی‌دهد که مشغول بازی کردن هستید. این بازی بعد از گذشت نزدیک به هشت سال توسط راکستار منتشر شد و نتیجه آن شده که بسیاری از گیمرهای سراسر جهان بعد از تجربه آن به وجد آمده و چیزی که تجربه کردند را باور نکردند. این بازی شاخصه‌هایی دارد که باعث شده گیمرها هربار که بازی را ترک می‌کنند برنامه‌ای بچینند تا در سریعترین زمان ممکن دوباره به جهان بازی باز گردند.

آنچه راکستار در بازی Red Dead Redemption 2 روایت می‌کند صرفاً عنوانی نیست که بواسطه فشردن چند کلید روی کنترلر بتوان تجربه اش کرد. جهان غرب وحشی که بازی مذکور به تصویر کشده به قدری به واقعیت شباهت دارد که به جرئت می‌توان گفت، هیچ بازی دیگری تاکنون انقدر به جزئیاتی مشابه نپرداخته بود. اگرچه داستان شخصیت اصلی یعنی آرتور مورگان و باندخلافکارش یعنی ون در لیند به قدر کافی غنای گیم‌پلی بازی را نمایان ساخته، بهتر است دلایل دیگری را بررسی کنیم که باعث می‌شوند هرگز بازی Red Dead 2 را به پایان نرسانید.

دنیای بازی به قدری جزئیاتش زیاد است که گیمر در آن غرق خواهد شد

راکستار گیمز زمانی که اعلام کرد در حال ساخت Red Dead Redemption 2 است، بیان نمود که هدف شان ساخت اثری است که استانداردهای رئالیسم و واقع‌گرایی را در صنعت گیمینگ از نو تعریف نماید و نتیجه آن است که نیاز به توضیح ندارد و بسیاری از پایگاه های خبری و تحلیلی آن را بعنوان بهترین بازی نسل دانسته‌اند. طبیعتی که درون بازی طراحی شده به نحویست که تقریباً هر کدام از اشیای درون بازی الگوهای بیشماری برای بازتاب دادن نور و ایجاد سایه دارند. چندین نوع افکت منحصر به فرد برای جریان آب رودخانه‌های درون بازی طراحی شده است. فصول مختلف وقتی تغییر می‌کنند به خوبی می‌توانید تمامی این تغییرات را شاهد باشید. جهان و نقشه بازی بسیار بزرگتر از نسخه قبلی بازی است و تنها راه رفتن درون بازی به تنها می‌تواند شما را متحیر کند.

تنها درون چادر بنشینید و از صدای بارش باران لذت ببرید

بدون شک برایتان پیش آمده که بخواهید از یوتیوب یا منابع دیگر به دنبال صدای بارش باران باشید. در بازی هر بار که دار و دسته ی آرتور کمپی به پا می‌کنند می‌توانید ساعت ها در چادرشخصی‌تان باشید و هرگاه که باران ببارد از صدای شر شر آن لذت ببرید. حال تصور کنید که صدای باران با صدای آبشاری که در نزدیکی کمپ شما باشد ترکیب شود. صداگذاری بی‌نظیر بازی به قدری جزئیاتش بالاست که گویی خودتان درون آن چادر نشسته اید و یک زندگی کاملاً طبیعی را سپری می‌کنید. این بخش از بازی برای آن دسته از گیمرهایی که تاکنون تجربه زندگی در حیات وحش را نداشته‌اند می‌تواند شگفتی ساز باشد.

برخوردهای تصادفی با NPC ها که ممکن است هرجا و زمانی رخ دهند و عواقب طولانی مدت داشته باشند

داستان Red Dead 2 به قدری جزئیات دارد که شخصیت پردازی‌هایش مخصوص به کارکترهای اصلی نیست و مردمانی درون بازی زندگی می‌کنند که هرکدام‌شان با سختی‌های مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند. بعضی از مردم ممکن است از شما طلب کمک کنند و بعضی ها به دنبال شر باشند و برایتان دردسر ساز شوند. اینکه مورگان چطور با این مردم برخورد کند به شما بستگی دارد. تصمیم‌هایتان درون بازی سیستمی تحت عنوان شرافت یا Honor را مشخص خواهد کرد. نحوه رفتارتان با مردم عادی درون بازی میزان محبوبیت یا نفرت شما از دید آنان را مشخص خواهد کرد که هرکدام از این دو شاخصه می‌توانند عواقب طولانی مدتی برایتان در پی داشته باشند.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: ویدئو بررسی بخش چند نفره بازی Call of Duty : Black Ops 4

سیستم اتراق پیشرفته

اتراق کردن یا کمپینگ درون بازی با به پا کردن چند چادر ساده شروع می‌شود و هرچقدر که شما حاضر باشید برای کمپ‌تان از جیب مایه بگذارید پیشرفته خواهد شد. آرتور مورگان در طول بازی مال و ثروت قابل توجهی به دست می‌آورد که می‌توان از آن‌ها برای بهبود اوضاع درون بازی شخصیت‌ها استفاده کرد. کمپی که در ابتدای بازی تنها محلی برای خوابیدن و خوردن غذایی چند به پا می‌شد با پیش‌روی در طول بازی تبدیل به خانه امنی برای اعضای تیم مورگان خواهد شد و هرچقدر بیشتر روی این بخش از بازی سرمایه گذاری کنید، به همان اندازه بازی شما را شگفت‌زده خواهد کرد. کمپ چند نفره مورگان و یارانش شروعی بر ایجاد یک دهکده بزرگ خواهد بود. اگر باور نمی‌کنید تنها کافیست کمی در بازی روی این بخش از بازی سرمایه‌گذاری کنید تا نتیجه را به چشم ببینید.

سیستم تیراندازی و گان‌پلی بازی Red Dead Redemption 2 

دوران بازی‌هایی که باید از قبل برای کشیدن هفت‌تیرتان آماده می‌بودید به سر رسیده یا حداقل بازی Red Dead 2 چنین نیست. درون این بازی مواقع بسیاری وجود دارد که می‌توانید از سیستم تیراندازی و شوتینگ درون بازی لذت ببرید. مراحل جانبی بسیاری برای به چالش کشیدن مهارت‌های تیراندازی تان درون بازی گنجانده شده است. قابلیت موسوم به Dead Eye درون این بازی به میزان هیجان آن افزوده است. دوئل‌های دو یا چند نفره درون خود بازی به قدر کافی لذت بخش طراحی شده‌اند ولی مسئله این است که گستره‌ی خلافکار بودن آرتور مورگان تنها به یک تپانچه و هفت‌تیر محدود نمی‌شود. انواع و اقسام تفنگ‌های برد کوتاه و نزدیک در طول بازی در اختیار این خلافکار قرار خواهند گرفت تا گیمرها با هر سلیقه‌ای که باشند به آنچه از تیراندازی در غرب وحشی می‌خواهند دست یابند. باید حواس‌تان باشد که تفنگ‌تان بعد از چندبار استفاده کردن پروسه فرسودگی را آغاز خواهد کرد و برای اینکه از توانایی‌های جنگی‌اش کاسته نشود بهتر است که همیشه نیم نگاهی به پاکیزگی و سالم بودن تفنگ‌تان داشته باشید.

آنقدر سر به سر مردم بگذارید تا دیوانه شوند

شاید باورتان نشود ولی تیم صداگذاری این بازی متشکل از ۱۰۰۰ هنرپیشه بوده است و این به معنای آن است که درون این بازی به اندازه ۱۰۰۰ نفر می‌تواند داستان برای شنیدن و تجربه کردن وجود داشته باشد. تمامی این ۱۰۰۰ نفر می‌توانند با آرتور وارد تعامل و دیالوگ شوند و آرتور نیز قاعدتاً باید جواب‌شان را بدهد. اگر بنا را روی آن بگذاریم که داستانی پنج خطی برای هرکدام از این شخصیت‌ها نوشته شده باشد، چیزی نزدیک به ۵۰۰۰ خط دیالوگ در بدبینانه‌ترین حالت ممکن درون بازی وجود خواهد داشت که البته رقم اصلی میزان خطوط نمایشنامه این بازی بسیار بیشتر از این مقدار است. طبق آنچه راکستار تائید کرده و ما در بازی دیدیم تقریباً ۱۰۰ درصد شخصیت‌هایی که درون بازی حضور دارند تیپ شخصیتی منحصر به فرد خود را دارند و دیالوگ‌هایی که بهنگام مواجه شدن با آرتور استفاده می‌کنند متفاوت با دیگران است.

هر خلافکاری که سر راهم قرار گرفت را کشتم چون دوست داشتم!

همانطور که می‌دانید بازی Red Dead Redemption 2 بازتاب دهنده دورانی از تاریخ ایالات متحده است که هفت‌تیرکشی مرسوم بوده است. در نتیجه به بخشی از تاریخ سفر خواهید کرد که در آن هرج و مرج و دیوانگی شهره بوده است. در چنین شرایطی آرتور مورگان بعنوان یکی از بدنام‌ترین هفت‌تیرکشان سر و کله‌اش پیدا شده است و بدون شک آن دسته از خلافکاران که برای خود اسم و رسمی دست و پا کرده‌اند خوش ندارند که چنین شخصی سر راهشان قرار بگیرد و دقیقاً عین همین حس را آرتور نسبت به خلافکاران دیگر دارد. نتیجه آن می‌شود که درون این بازی لحظات بیشماری وجود دارند که باید با خلافکاران دست و پنجه نرم کنید. درون این بازی سیستم تیراندازی طوری طراحی شده که روی همگان اثر بگذارد، این بدان معناست که مهم نیست هفت‌تیرتان را به سوی چه کسی نشانه می‌روید؛ نتیجه ممکن است تماماً به ضررتان باشد، چرا که اگر میزان کشت و کشتارتان درون بازی از حدی فراتر رود، نیروهای امنیتی برای برقراری آرامش به دنبالتان خواهند آمد.

بیشتر بخوانید :  ۱۱ بازی جهان‎باز که باید بر روی رایانه ‎های شخصی تجربه کنید

قیمتی که برای دستگیریتان تعیین شده را افزایش دهید

برای یک خلافکار و هفت‌تیرکش در غرب وحشی آنچه که از پول اهمیتش بیشتر است شهرت و آوازه است. مردم درون بازی Red Dead Redemption 2 نسبت به کارهایی که می‌کنید حساسیت نشان خواهند داد. اگر در طول بازی مرتکب یک جنایت شوید و کسی شما را ببیند به عنوان مجرم شناخته خواهید شد و در این صورت باید با قانون رو به رو شوید. اگر کسی شما را در طول جنایت ببیند به مقامات امنیتی اطلاع خواهد داد و بر روی دستگیر کردن زنده یا مرده شما جایزه تعیین خواهد شد. این مسئله ممکن است ادامه دادن بازی را برایتان غیرممکن سازد، چرا که اگر از شر شهرت بد و نفرت‌انگیز خود خلاص نشوید، تقریباً تمام مردم دشمن شما خواهند شد و از آنجا که دولت برای توقف شما پول خوبی می‌دهد، همگان ممکن است فکر کشتن یا دستگیری شما را در ذهن شان بپرورانند. چرا به آن ها این اجازه را ندهیم؟ چه چیزی هیجان‌انگیزتر از اینکه یک جهان به دنبال شما خواهد بود؟

همیشه در کمپ سر صحبت را با دوستان تان باز کنید

این نکته شما را غافلگیر خواهد کرد که چقدر شخصیت‌های درون این بازی منعطف طراحی شده اند و به لطف شخصیت پردازی بسیار خوبی که دارند میتوانند داستان های زیادی را برایتان تعریف کنند؛ داستان‌هایی که هرکدام شان می‎توانند شروعی بر یک کتاب قصه باشند. این مسئله باعث خواهد شد تا با ابعاد جالبی از شخصیت دوستان تان آشنا شوید و در ماموریت های بعدی که در طول بازی پیش رویتان قرار می‌گیرند از آن ها استفاده کنید، چرا که با توجه به تجربیاتی که در اختیارتان قرار می‌گذارند می‌توانید گیم‌پلی بازی را باب میل‌تان پیش ببرید.

یکجا بایستید و از جزئیات بصری بازی لذت ببرید

شاید کاری عبث بنظر بیاید ولی یکجا ماندن و خیره شدن به جزئیات درون بازی Red Dead 2 یکی از لذت‌بخش ترین تجربیات دوران گیمینگ شما خواهد بود. بدون شک بازی Red Dead Redemption 2 چالشی برای سخت‌افزارهای به کار رفته درون کنسول‌های این نسل است و تمام توان پردازشی این کنسول ها را به کار می‌گیرد تا بهترین کیفیت را به مخاطب ارائه دهد. هربار که بازی درون دستگاه‌تان بارگذاری می‌شود با صحنه‌ای مملو از جزئیات مواجه می‌شوید و این همان وعده ایست که هشت سال پیش راکستار مطرح نمود و امروز می‌تواند با سری رو به بالا ادعا نماید که در انجام وعده خویش تمام تلاشش را به کار بسته است.

از آرتور به خوبی مراقبت کنید

پیشنهاد ما این است که درون این بازی طبق برنامه‌ای منظم بخوابید، غذا بخورید و به بهداشت آرتور بپردازید. نتیجه این نظم روزانه در بازی شاید در اوایل بازی به چشم نیاید ولی وقتی برایتان تبدیل به عادت شود خواهید دید که هوش مصنوعی آرتور به قدری پیشرفته برنامه نویسی شده که حتی به استراحت و غذاخوردن به موقع نیز واکنش نشان خواهد داد و شخصیتی که هدایتش را برعهده دارید در صورت برآورده شدن این نیازهایش بسیار چابک‌تر و بی‌رحم‌تر از گذشته به گشت و گذار در محیط خواهد پرداخت. با آرتور آنگونه رفتار کنید که دوست دارید با خودتان رفتار شود. بعنوان یک خلافکار هرچقدر آرتور به وضع ظاهری و نظافت فردی‌اش اهمیت بدهد، به همان میزان ارزش و اعتبارش در میان همدستانش بالاتر خواهد رفت.

تا می‌توانید حیوانات مختلف را شکار کنید تا لباس‌های جدیدی برایتان باز شود

همانطور که در اخبار این بازی مطلع شدید چیزی نزدیک به ۲۰۰ گونه جانوری درون بازی وجود دارد و این یعنی حیات وحش درون این اثر، جزئیاتی به مراتب سرسام آور تر از تمامی بازی های دیگر دارد. در چنین شرایطی اگر از شکار حیوانات غافل شوید به خود ضرر رسانده‌اید. مطمئن شوید که بهنگام بازی Red Dead Redemption 2 ساعات زیادی را صرف گشت و گذار و شکار حیوانات می‌کنید. مواد خام بدست آمده از کشتار حیوانات بازی را برای‌تان لذت‌بخش تر می‌کنند. به موقع شکار کردن حواستان باشد که بهتر است با تیر و کمان حیوانات را از پای در آورید چرا که خریداران لاشه‌ی حیوانات تنها در صورتی که بافت‌های حیوان سالم مانده باشند به شما پول خوبی خواهند داد. شکار حیوانات علاوه بر ایجاد درآمد قابل توجه برای آرتور، می‌تواند منجر به باز شدن لباس‌ها و وسایل مختلفی شود که در طول بازی به کارتان می‌آیند.

بیشتر بخوانید :  ۵۰ نقشه وسیع در بازی‎های ویدئویی | قسمت دوم

تغییر ژانر بازی از وسترن به یک اثر درام و جنایی

در طول بازی مراحل جانبی بسیاری وجود دارند که از آرتور می‌خواهند پرونده قتل‌های مرموزی را حل کند. حتماً این بخش از بازی را تجربه کنید، چرا که اتفاقات بسیار جالب و هیجان انگیزی در انتظارتان خواهد بود. یکی از این ماموریت‌ها درباره قاتلی سریالیست که سرنخ‌هایش در سراسر نقشه بازی پخش شده است؛ اگر با دقت و حوصله سرنخ‌های او را پیدا کنید بازی شما را سورپرایز خواهد کرد. این مرحله از بازی به قدری جزئیات بالایی دارد که می‌توان آن را به جرئت یکی از مراحل اصلی بازی به حساب آورد. مراحل جانبی بازی به قدری متنوع طراحی شده‌اند که هرگز کاری تکراری پیش رویتان قرار نمی‌گیرد. اتفاقی که برای بازی‌های جهان باز یک معضل به حساب می‌آید ولی در Red Dead Redemption 2 به زیبایی هرچه تمام‌‍تر شاهد آهن هستیم که مراحل جانبی نیز یارای رقابت با مراحل اصلی بازی را دارند.

یک گوشه بنشینید و از تماشای اسب سواری آرتور در حالت سینماتیک لذت ببرید

یکی از حالت‌های جدید که به Red Dead Redemption 2 اضافه شده، حالت موسوم به سینماتیک است که می‌توانید در مواقع مختلف از آن استفاده کنید. به طور مثال یک لوکیشن روی نقشه انتخاب کنید و بعد کنترلر را یک گوشه بیندازید و از مناظر و آنچه از جلوی دیدگانتان می‌گذرد لذت ببرید. در این حالت دیگر نیاز نیست که گیمر بصورت دستی اسب آرتور را هدایت کند و تنها کافیست مدت زمانی را به تماشای مناظر بپردازد تا آرتور و اسبش به مقصد مورد نظر برسند. با فعال شدن حالت سینماتیک بازی، دو نوار مشکی رنگ بالا و پایین کادر بازی قرار می‌گیرند تا به مخاطب این احساس القا شود که در یک سینما مشغول تماشای سکانسی از یک فیلم سینمائیست. این حالت زمانی لذت بخش است که مرحله حالت سفر سریع یا Fast Travel را برایتان غیرفعال می‌کند یا صرفاً بدون هیچ دلیلی بخواهید در محیط به گشت و گذار بپردازید.

حواستان به اسب‌تان باشد

درست به مانند شخصیت‌های دیگری که درون دنیای بازی Red Dead Redemption 2 پرسه می‌زنند، اسبی که مورگان با آن به ماجراجویی می‌رود نیازمند تیمار و مراقبت است. اسب های درون بازی بعد از مدت زمانی می‌میرند و حال شما خواهید توانست با مراقبت از آن‌ها جلوی این اتفاق ناگوار را بگیرید. همیشه نیم نگاهی به وضعیت سلامتی اسب تان داشته باشید و هرگاه دچار ترس شد، آرامش کنید. مطمئن شوید که مکان استراحتش تمیز و مناسب باشد و به طور منظم غذایی برای خوردن داشته باشد. اسب آرتور موجودی زنده است که نه تنها آرتور را با خود حمل می‌کند، بلکه هرزگاهی زحمت به دوش کشیدن ابزار آلات جنگی آرتور را نیز برعهده خواهد داشت، در نتیجه حتماً نیم نگاهی به آپگریدکردن اسب‌تان در طول بازی داشته باشید.

آنچه باعث شده Red Dead Redemption 2 فراتر از یک بازی ویدئویی باشد، میزان جزئیاتی است که درون آن به کار رفته است. با کشف این جزئیات خواهید توانست تا بیشترین لذت ممکن را از این بازی دریافت کنید. تقریباً هرچیزی که از یک بازی انتظار دارید درون این بازی به واقعی‌ترین و پیچیده‌ترین شکل ممکن یافت می‌شود. این مواردی که باهم مرور کردیم تنها چشمه‌ای از دریای بیکران جزئیات بازی مذکور است. شما چه تجربیات لذت بخش دیگری از بازی دارید که باعث شده‌اند هرگز نخواهید آن را به اتمام برسانید؟ با ما به اشتراک بگذارید. برای مشاهده سایر مطالب مرتبط با این بازی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاه کاربران

2 دیدگاه
احمد

آیا داستان بازی بر اساس واقعیت بود ُ

Paras

خیلی زیبا و عالی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`