ratchet & clank rift apart

نمرات و خلاصه نقدهای Ratchet & Clank: Rift Apart

بازی های مرتبط

تا انتشار رسمی Ratchet & Clank: Rift Apart مدت زمان بسیار کمی باقی مانده است. به زودی میتوانیم یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ را تجربه کنیم. همانطور که میدانید، ناشران، نسخه ویژه ای از عناوین را زودتر از تاریخ انتشار، در دسترس منتقدان قرار می‌دهند تا آنها بتوانند نظراتشان را راجع به بازی به اشتراک بگذارند. در این پست لیست برخی از نمرات و همچنین بعضی از خلاصه نقدهای عنوان مذکور را برای شما عزیزان فراهم آورده ایم که خبر از یک بازی خوش ساخت را می‌دهند. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

تا به این لحظه نمرات Ratchet & Clank: Rift Apart خوب بوده اند و نوید یک اکشن پلتفرمینگ بی نظیر را می‌دهند. تا به این لحظه، 90 نقد از بازی منتشر شده است. 86 منتقد رضایت کافی از بازی داشته‌اند و آن را یک اثر در خور قلمداد کرده اند و 4 منتقد دیگر، مشکلات کوچکی در بازی یافت کرده اند. میانگین نمرات بازی در وب سایت متاکریتیک (پلتفرم پلی استیشن ۵) به عدد 88 رسیده است. اما توجه شما عزیزان را به لیست برخی از نمرات جلب می‌نمایم:

 • PCMag – 5/5
 • IGN – 9
 • Game Informer – 9
 • GamesBeat – 5/5
 • Gamespot – 9
 • Videogamer – 8
 • EGM – 5/5
 • Press Start – 9.5
 • We Got This Covered – 5/5
 • COGconnected – 93/100
 • Paste – 9.7
 • Easy Allies [Video] – 8.5
 • Gameblog [French] – 8
 • Spaziogames [Italian] – 8.2

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Comicbook.com

نمره‌ی اعطا شده: 10

به راحتی می‌توان گفت که Ratchet & Clank: Rift Apart بهترین بازی منتشر شده برای کنسول پلی استیشن ۵ تا به امروز می‌باشد. تجربه‌ی این اثر مملو از لحظات فوق العاده است که همواره مخاطب را برای ادامه دادن بازی، ترغیب می‌کند. این بازی به بهترین شکل ممکن توانایی‌های کنسول پلی استیشن ۵ را به پرده‌ی تصویر می‌کشد. همچنین استودیوی اینسامنیاک گیمز را به عنوان یکی از موفق‌ترین توسعه دهندگان حال حاضر، معرفی می‌کند.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت GAMINGbible

نمره‌ی اعطا شده: 10

Ratchet & Clank: Rift Apart یک بازی مفرح و سرگرم کننده است که می‌تواند نظر اکثریت گیمر‌ها و طرفداران صنعت بازی‌های ویدیویی را به خود جلب کند. روایت بازی چندان پیچیده نیست و هر مخاطبی می‌تواند با آن همراه شود. دنیا و شخصیت‌ها و گیم پلی بازی بسیار زیبا و فوق العاده هستند. شاید بتوانم بازی را به عنوان یکی از تأثیرگذار ترین بازی هایی که تا به امروز تجربه کرده‌ام، معرفی کنم. بی صبرانه منتظر انتشار نسخه های بعدی هستم.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Daily Star

نمره‌ی اعطا شده: 10

به صورت کلی می‌توان گفت که Ratchet & Clank: Rift Apart یک بازی فوق العاده برای پلی استیشن ۵ به شمار می‌رود. این اثر در حال حاضر، بهترین اکشن پلتفرمی است که در دسترس کاربران این کنسول قرار دارد. پیشنهادی فوق العاده برای روزهای گرم تابستان!!!

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت VG247

نمره‌ی اعطا شده: 10

ماجراجویی هیجان انگیز و فوق العاده‌ای انتظار طرفداران Ratchet & Clank: Rift Apart را می‌کشد. بازسازی دیمنز سولز و اسپایدرمن مایلز مورالز، عناوینی فوق العاده برای عرضه‌ی کنسول پلی استیشن ۵ بودند و حال نسخه‌ی جدید رچت اند کلنک توانسته راه موفقیت را ادامه دهد.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت We Got This Covered

نمره‌ی اعطا شده: 10

Ratchet & Clank: Rift Apart قدرت کنسول جدید کمپانی سونی را به پرده‌ی تصویر می‌کشد و همچنین به منزله‌ی یکی از برترین بازی های اکشن پلتفرمر سه بعدی، از زمان انتشار جک و دکستر، به شمار می‌رود. توسعه‌دهندگان با هر نسخه از این مجموعه، پتانسیل نهفته‌ی در آن را آشکار می‌کنند و تجربه فوق‌العاده‌ای را در دسترس مخاطبان قرار می‌دهند.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت EGM

نمره‌ی اعطا شده: 10

شاید Ratchet & Clank: Rift Apart اولین بازی نسل جدید باشد که حس نسل نهمی بودن می‌دهد. توسعه‌دهندگان تمام تلاش خود را برای ساخت یک دنباله‌ی درخور و همچنین بازی انحصاری فوق العاده، انجام داده‌اند. این اثر بسیاری از قابلیت‌های کنسول پلی استیشن ۵ را به مخاطبان معرفی می‌کند و مژده‌ی آینده‌ی درخشانی را به آنها می‌دهد. از تجربه‌ی این بازی فوق العاده غافل نشوید.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Wccftech

نمره‌ی اعطا شده: 9.5

نکات مثبت بسیاری همانند روایت داستان خوب و جلوه‌های بصری بسیار زیبا و گیم پلی فوق العاده و مهیج در Ratchet & Clank: Rift Apart وجود دارد. بازی خود را به عنوان یک اثر فان و سرگرم کننده و لذت بخش معرفی کرده است. همچنین طی این نسخه می‌توانید کنترل شخصیت کاملاً جدیدی را در دست بگیرید که از پرداخت بسیار خوبی برخوردار است و می‌تواند اسپین آف‌های مخصوص به خود را داشته باشد. تجربه‌ی Ratchet & Clank: Rift Apart را به تمام طرفداران و همچنین بازی کنندگان جدید توصیه می‌کنم، عنوانی که می‌تواند ویژگی‌های نسل نهم کنسول ها را به تصویر بکشد.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت GamingTrend

نمره‌ی اعطا شده: 9.5

Ratchet & Clank: Rift Apart یکی از بهترین بازی‌هایی است که در سال ۲۰۲۱ تجربه کرده‌ام. عنوانی جذاب و سرگرم کننده که همواره تمایل به تکرار آن را دارم. گیم پلی بازی تفاوت چندانی با نسخه‌های پیشین نداشته اما بهبودهای بسیاری در آن صورت گرفته است. داستان این نسخه، از تمام نسخه های پیشین بهتر روایت شده.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت GameMAG

نمره‌ی اعطا شده: 9

Ratchet & Clank: Rift Apart یک اکشن پلتفرمینگ فوق العاده است که هیچگاه خسته کننده نمی شود. خودتان را برای ورود به یک دنیای رنگارنگ با شخصیت‌های مختلف و سکانس‌های مبارزه‌ی هیجان انگیز آماده کنید. از طرفی بازی موفق شده تا بسیاری از قابلیت‌های منحصر به‌فرد کنسول پلی استیشن ۵ را به پرده‌ی تصویر بکشد. جلوه ‌های بصری بسیار زیبا هستند و تجربه‌ی بازی به کمک ویژگی‌های کنترلر پلی استیشن ۵، لذت بخش طراحی شده است.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Millenium

نمره‌ی اعطا شده: 9

نمی‌توان منکر استعداد و توانایی‌های توسعه دهندگان مشغول در استودیو اینسامنیاک گیمز شد. عنوان Ratchet & Clank: Rift Apart این موضوع را دوباره اثبات می‌کند. البته سیستم ریفت‌های بازی، کمی متفاوت‌تر از آنچه انتظار داشتیم طراحی شده است. به هر حال با مشاهده‌ی این اثر متوجه می‌شوید که چرا نمی‌توان Ratchet & Clank: Rift Apart را بر روی کنسول پلی استیشن ۴ تجربه کرد. طراحی شخصیت‌های جدید، بی‌نظیر می‌باشد و گیم پلی کلی مملو از لحظات شاد و سرگرم کننده است که تجربه این عنوان را برای تمام کاربران پلی استیشن ۵ واجب کرده.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت IGN

نمره‌ی اعطا شده: 9

Ratchet & Clank: Rift Apart شوکه کننده است. عنوانی نسل نهمی که جلوه‌های بصری بسیار زیبایی برخوردار می‌باشد و پیشرفت‌های پلی استیشن ۵ را نسبت به پلی استیشن ۴ نشان می‌دهد. بازی تجربه‌ای سرگرم کننده است که می‌تواند مخاطبان را راضی کند. لازم به ذکر است که شخصیت‌های جدید بازی طراحی فوق العاده‌ای دارند و به راحتی می‌توان آنها را دوست داشت. نمی‌توان بازی را به عنوان بزرگ‌ترین عنوان ماجراجویی معرفی کرد اما نکات مثبت بسیاری همانند جزئیات خیره کننده و منحصر به فرد و….. در آن وجود دارد که برای مدتی طولانی در خاطر شما باقی خواهند ماند.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Metro GameCentral

نمره‌ی اعطا شده: 7

جلوه های بصری Ratchet & Clank: Rift Apart به شدت خیره کننده هستند اما گیم پلی بازی روندی قابل پیش‌بینی و گاهاً خسته کننده دارد. دستاوردهای فنی بازی قابل توجه است اما کلیت اثر چیزی جز ماجراجویی مستقیم و سر راست نیست.

خلاصه‌ی نقد و بررسی وب سایت Gfinity

نمره‌ی اعطا شده: 7

متاسفانه Ratchet & Clank: Rift Apart از برخی مشکلات فنی غیر قابل چشم‌پوشی برخوردار است. کرش‌های متعدد در کمتر از یک ساعت برای عنوانی با بودجه‌ی ساخت بالا، مناسب نیست. به هر حال احترام زیادی برای بازی قائل هستم زیرا که توسعه‌دهندگان، با عشق این اثر را توسعه داده اند. امیدوارم که در آینده، باگ های متعدد این عنوان برطرف شوند و بازی کنندگان بتوانند از تجربه‌ی آن لذت ببرند.

 

 

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید:‌۱۷ دقیقه گیم پلی از عنوان Ratchet & Clank: Rift Apart

شاید یکی از مهمترین موضوعات در خصوصی Ratchet and Clank: Rift Apart، حضور شخصیت قابل بازی و کاملاً جدیدی به نام ریوت باشد. برای اولین بار در مجموعه رچت اند کلنک، می توانیم کنترل کاراکتر مونثی را برعهده گیریم. ریوت متعلق به خط زمانی متفاوتی است. وی به عنوان یکی از اعضای گروهک مبارزه با امپراتوری به شمار می رود. در ادامه باید به این نکته اشاره داشت که بسیاری از شخصیت‌های مربوط به نسخه‌های پیشین در این عنوان حضور خواهند داشت. استودیوی اینسامنیاک گیمز در طی دهه‌های اخیر، موفق شده تا شخصیت های به یاد ماندنی را برای این مجموعه خلق کند. یکی از مهمترین تجهیزات شما در Ratchet and Clank Rift Apart ، ریفت تِتِر نام دارد. این وسیله به شما اجازه می دهد تا از یک خط زمانی به خط زمانی کاملا متفاوت تری سفر کنید. به لطف حافظه‌ی پر سرعت پلی استیشن ۵، این امر با سرعت بسیار بالایی صورت خواهد گرفت و لازم نیست که پشت صفحات لودینگ منتظر بمانیم. تغییر خطوط زمانی یکی از مهمترین ویژگی‌های Ratchet and Clank Rift Apart به شمار می‌رود و بسیاری از المان‌های گیم پلی به این موضوع وابسته هستند. لازم به ذکر است که سرعت حرکت شخصیت اصلی در این نسخه نسبت به قسمت‌های پیشین، افزایش قابل توجهی داشته. کارگردان بازی در یکی از مصاحبه‌هایش، به این نکته اشاره داشت که رچت سریع‌تر از هر زمان دیگر، حرکت خواهد کرد و پلتفرم‌های مختلف را پشت سر خواهد گذاشت. Ratchet and Clank: Rift Apart خط زمانی مجموعه را به صورت کلی تغییر می‌دهد. طبق اطلاعات منتشر شده، اتفاقات بازی پس از بازگشت دکتر نفاریوس رخ می دهد. بازگشت این شخصیت شرور، سبب شده که جان موجودات و ساکنان کهکشان‌، به خطر افتد. اعمال نفاریوس خطوط زمانی را از یکدیگر جدا کرده و داستان بازی بدین صورت آغاز می گردد.

ماجراجویی های منحصر به فرد و جدید در نسخه‌ای تازه از رچت اند کلنک: خودتان را برای مکانیک‌های جدید و گیم‌پلی تازه و یک داستان منحصر به فرد، آماده سازید. این بار بازی کنندگان می‌توانند در بین خطوط زمانی مختلف جا به جا شوند و برای پیشروی، راه‌های خلاقانه‌ای را در نظر بگیرند.

استفاده از قدرت پلی استیشن ۵ : لازم به ذکر است که تمام ویژگی‌های گیم پلیِ نسخه‌ی جدید رچت اند کلنک با توجه به قدرت سخت افزاری پلی استیشن ۵ و همچنین حافظه‌ی پر سرعت آن طراحی شده است.

Ratchet & Clank: Rift Apart توجه ویژه‌ای به بهره برداری از حافظه‌ی پر سرعت پلی استیشن ۵ داشته است. به طوری که در هنگام تجربه بازی و ورود به دنیا های جدید، صفحه‌ی لودینگی مشاهده نمی شود. در حقیقت لود شدن بازی به هنگام جابجایی در دنیا های متفاوت، مابین کات سین های کوتاهی که دیده می‌شود، صورت خواهد گرفت.

مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. تمام اطلاعات مربوطه توسط وب سایت نوین اسپات پوشش داده خواهد شد. لازم به ذکر است که عنوان Ratchet & Clank: Rift Apart در تاریخ ۱۱ ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی (مصادف با 21 خرداد ماه سال جاری) به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Ratchet & Clank: Rift Apart از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`