ratchet & clank rift apart
Ratchet and Clank Rift Apart

پیش نمایش Ratchet and Clank Rift Apart | جا‌به‌جایی خطوط زمانی

بازی های مرتبط

مجموعه بازی‌های رچت اند کلنک همواره سرگرم کننده و لذت‌بخش بوده‌اند. همین موضوع سبب شده که این فرنچایز، مخاطبان بسیاری به دست آورد و هر نسخه از آن، با موفقیت‌های متعددی روبرو شود. در سال گذشته شاهد معرفی شدن Ratchet and Clank Rift Apart بودیم. این عنوان در شرف انتشار برای کنسول نسل نهمی کمپانی سونی یعنی پلی استیشن ۵ می باشد. از آنجایی که به تاریخ انتشار بازی نزدیک شده‌ایم، تصمیم گرفتیم تا مقاله ای را برای شما عزیزان فراهم آوریم و تمام اطلاعات منتشر شده و همچنین نکات مهم در خصوص عنوان مذکور را، گردآوری کنیم. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

 

Ratchet and Clank Rift Apart

 

به نظر می‌رسد که Ratchet and Clank Rift Apart کامل‌ترین و منحصر به فرد‌ترین نسخه در مجموعه‌ی خود باشد. تمام نمایش‌های این اثر فوق العاده به نظر می‌رسند. بدین ترتیب، کاربران پلی استیشن ۵ باید خود را برای یک اکشن پلتفرمر دوست داشتنی، آماده کنند. مقدمه را به اتمام می‌رسانم و توجه شما عزیزان را به مهمترین نکات در خصوص Ratchet and Clank Rift Apart جلب می‌نمایم:

اسلحه‌های جدید

Ratchet and Clank Rift Apart

بدون شک می توان گفت که اسلحه‌های منحصر به فرد با کاربردهای عجیب و غریب، همواره یکی از مهمترین نکات در تمام نسخه‌های منتشر شده از مجموعه‌ی رچت اند کلنک می‌باشد. قسمت جدید این مجموعه نیز از این قاعده مستثنی نیست و بدین ترتیب، Ratchet and Clank Rift Apart متنوع‌ترین و همچنین جالب ترین اسلحه‌های مجموعه را در دسترس بازی کنندگان خود قرار خواهد داد. هر سلاح کاربرد متفاوتی دارد. برای مثال یکی از اسلحه ها دشمنان را به گیاه تبدیل میکند. طنز و کمدی، قسمت جدا نشدنی مجموعه‌ی رچت اند کلنک هستند!! هم چنین اسلحه‌های کاملاً جدیدی برای Ratchet and Clank Rift Apart در نظر گرفته شده. متاسفانه تا به امروز صرفاً با نام و شکل ظاهری  اسلحه‌ها آشنا شدیم و اطلاعات چندانی در خصوص کاربردشان به اشتراک گذاشته نشده است. ولی با اطمینان می‌توان گفت که رچت و ریوت می‌توانند دشمنان خود را با انواع و اقسام سلاح‌های مختلف و منحصر به فرد، نابود سازند.

دوال سنس را بهتر احساس کنید

عنوان Ratchet and Clank Rift Apart به منزله‌یث یکی از اولین بازی‌های انحصاری پلی استیشن ۵ به شمار می رود و بدین ترتیب مخاطبان انتظار دارند تا بازی، قدرت و توانایی‌های سخت افزار جدیدشان را به پرده‌ی تصویر بکشد. خوشبختانه این عنوان قصد دارد تا از توانایی‌های مختلف پلی استیشن 5 استفاده کند. ویژگی‌های جدید کنترلر پلی استیشن ۵، به صورت کامل توسط Ratchet and Clank Rift Apart پشتیبانی می‌شوند. برای مثال، به هنگام شلیک با شاتگان‌های بازی، می‌توانید از تریگرهای تطبیق پذیر کنترلر پلی استیشن ۵ استفاده کنید و تعداد شلیک های خود را کنترل نمایید. اسلحه ها و سیستم مبارزات، ارکان نسخه‌های مختلف مجموعه‌ی رچت اند کلنک هستند. با این حال، پلتفرمینگ نیز نقش بسیار مهمی در این مجموعه دارد. لازم به ذکر است که توسعه دهندگان در ratchet and clank rift apart ، قابلیت‌ها و مکانیک‌های جدیدی را در اختیار مخاطبان قرار داده اند تا موبیلیتی شخصیت‌های قابل بازی، افزایش یابد. یکی از این قابلیت‌ها، فانتوم دش نام دارد. البته باید به این موضوع اشاره کرد که تنها کاربرد فانتوم دش، در قسمت پلتفرمینگ نیست بلکه این قابلیت در قسمت مبارزه نیز به کار می‌آید. همچنین در Ratchet and Clank Rift Apart می‌توانید بر روی برخی از دیوارها بدوید و این موضوع برای مجموعه رچت اند کلنک، کاملاً جدید به شمار می‌رود. توسعه‌دهندگان اظهار داشتند که تمام قابلیت‌ها، مکمل یکدیگر هستند و در نهایت، سیستم پلتفرمینگ و مبارزه‌ی Ratchet and Clank Rift Apart را جذاب‌تر خواهند کرد.

طراحی محیط های متنوع

محیط‌ها و لوکیشن‌های طراحی شده برای مجموعه‌ی رچت اند کلنک، همواره دوست داشتنی و زیبا بوده اند. Ratchet and Clank Rift Apart نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. توسعه دهندگان اظهار داشته‌اند که بسیاری از لوکیشن‌ها، طراحی کاملا جدیدی دارند و برخی دیگر، در نسخه‌های پیشین مجموعه نیز دیده شده اند. تا به امروز موفق شده‌ایم تا نگاهی مفصل به نفاریوس سیتی داشته باشیم. این شهر، پایتخت قلمرو نفاریوس در خط زمانی دیگری می‌باشد و حال و هوای سایبرپانکی عجیب و جالبی دارد. ماشین‌های پرنده و نئون لایت‌های خیره کننده و تراکم ساکنین نفاریوس سیتی، آن را به شکل منحصر به فردی تزیین کرده‌اند. همچنین این شهر مملو از راه‌های مخفی، برای گشت و گذار و اکتشاف موارد جدید، می‌باشد. همچنین بسیاری از لوکیشن‌های قدیمی، در قالبی جدید و با توجه به خط زمانی‌های مختلف در Ratchet and Clank Rift Apart حضور خواهند یافت.

لازم به ذکر است که Ms Zurkon نیز در بازی حضور خواهد داشت و این بار به شما اسلحه و مهمات مختلف می‌فروشد. این شخصیت نقش مهمی در داستان و روایت Ratchet and Clank Rift Apart ایفا خواهد کرد.

طراحی باز و آزادانه‌ای محیط‌ها

در همین ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که Ratchet and Clank Rift Apart در ژانر جهان باز توسعه نیافته است اما سازندگان اظهار داشتند که آزادی عمل مخاطبان در دنیای بازی، نسبت به نسخه‌های پیشین، بسیار بیشتر خواهد بود. به صورت کلی مراحل از اکشن و پلتفرمینگ تشکیل شده است. حال این المان‌ها در محیطی بزرگتر صورت خواهند گرفت. بدین ترتیب مخاطبان می‌توانند به صورت بهتری به گشت و گذار بپردازند و موارد مختلفی را یافت کنند.

سیستم مبارزات هوایی

باید صادقانه گفت که تمام نسخه‌های منتشر شده از مجموعه رچت اند کلنک ، گیم پلی متنوعی را به مخاطبان خود ارائه می‌دادند و توسعه‌دهندگان اظهار داشته‌اند که Ratchet and Clank Rift Apart متنوع‌تر از تمام نسخه‌های پیشین خواهد بود. طی یکی از تریلر‌های جدید این اثر، شخصیت اصلی را بر روی هیولایی بزرگ و پرنده که شبیه به اژدها بود مشاهده کردیم. در این سکانس به کمک این هیولا‌ی پرنده، به مبارزه با دشمنان می‌پرداختید که در نوع خود جالب به نظر می‌رسید. ریفت اِپارت مملو از SET Piece های هیجان انگیز خواهد بود که روند بازی را از یکنواختی خارج خواهد کرد.

همچنین متوجه شدیم که Ratchet and Clank Rift Apart از فوتو مود برخوردار خواهد بود و بدین ترتیب می‌توانید از شلوغ‌ترین صحنه‌های اکشن بازی نیز تصویر برداری کنید و آن را در کنسول خود نگهداری نمایید. همچنین به کمک فوتومد می‌توانید تصاویر خود را با انواع و اقسام استیکر های مختلف، شخصی سازی کنید.

Ratchet and Clank Rift Apart

یکی از مهمترین تجهیزات شما در Ratchet and Clank Rift Apart ، ریفت تِتِر نام دارد. این وسیله به شما اجازه می دهد تا از یک خط زمانی به خط زمانی کاملا متفاوت تری سفر کنید. به لطف حافظه‌ی پر سرعت پلی استیشن ۵، این امر با سرعت بسیار بالایی صورت خواهد گرفت و لازم نیست که پشت صفحات لودینگ منتظر بمانیم. تغییر خطوط زمانی یکی از مهمترین ویژگی‌های Ratchet and Clank Rift Apart به شمار می‌رود و بسیاری از المان‌های گیم پلی به این موضوع وابسته هستند.

لازم به ذکر است که سرعت حرکت شخصیت اصلی در این نسخه نسبت به قسمت‌های پیشین، افزایش قابل توجهی داشته. کارگردان بازی در یکی از مصاحبه‌هایش، به این نکته اشاره داشت که رچت سریع‌تر از هر زمان دیگر، حرکت خواهد کرد و پلتفرم‌های مختلف را پشت سر خواهد گذاشت. لازم به ذکر است که آپگرید کردن اسلحه ها در Ratchet and Clank Rift Apart ، شباهت بسیار زیادی به نسخه‌های پیشین این مجموعه دارد. بدین ترتیب با به کارگیریِ بیشتر یک اسلحه، در استفاده از آن ماهرتر خواهید شد و می‌توانید قابلیت‌های جدیدی را برای اسلحه‌ی مذکور، آزاد کنید. بازی به شما اجازه می دهد که برای پیشروی و نابود کردن دشمنان، از اسلحه‌ی مورد نظر خود استفاده کنید و هیچ اجباری وجود نخواهد داشت.

پازل‌های متعدد

Ratchet and Clank Rift Apart

در قسمت‌های پیشین این مجموعه، موفق شدیم تا کنترل کلنک را بر عهده بگیریم. توسعه‌دهندگان اظهار داشته‌اند که در Ratchet and Clank Rift Apart پازلهایی وجود دارند که تنها با کنترل کلنک حل خواهند شد. امیدواریم که تنوع بالایی برای این پازل‌ها در نظر گرفته شده باشد.

موضوع حائز اهمیت دیگر، وجود چالش‌های مختلف در طول بازی می‌باشد. خوشبختانه این بار تعداد و تنوع چالش ها افزایش پیدا کرده. اکثر چالش ها با تمرکز بر روی سیستم مبارزات بازی اجرا خواهند شد.

محتوای قابل جمع آوری زیادی در دنیای Ratchet and Clank Rift Apart قرار گرفته که می‌تواند مخاطبان را برای مدت زمان بسیاری سرگرم کند. این محتوا نیز کاملاً اختیاری بوده و مخاطبان می‌توانند بی تفاوت از کنار آن عبور کنند.

Ratchet and Clank Rift Apart

پس از اینکه خط داستانی این عنوان را به پایان برسانید، حالت چالشی‌تری برای شما آغاز خواهد شد. این حالت شباهت بسیار زیادی به نیو گیم پلاس دارد و بازی کنندگان می توانند اکثر آپگرید‌های خود را انتقال دهند. از طرفی، درجه‌ی سختی در نیو گیم پلاس افزایش پیدا می‌کند و دشمنان سر سخت‌تری در مقابل شما قرار خواهد گرفت.

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای دریافت کردن تمام تروفی‌‌های یک بازی وقت زیادی صرف می‌کنید و از این موضوع خسته شده اید، Ratchet and Clank Rift Apart بازی رویایی شما خواهد بود. کارگردان بازی در یکی از مصاحبه‌هایش اظهار داشته که دریافت تروفی پلاتینیوم این اثر کار چندان سختی نیست و همچنین زمان بازی‌کننده را هدر نخواهد داد. فقط کافیست که به اندازه‌ی کافی در محیط چند لایه‌ی بازی به گشت و گذار بپردازید و با مکانیک‌های مختلف دست و پنجه نرم کنید تا بتوانید اکثر تروفی‌های بازی را دریافت نمایید.

کمپانی nvidia برای اولین بار فناوری ری تریسینگ را به صنعت بازی‌های ویدئویی معرفی کرد و سپس متوجه شدیم که پردازنده‌های گرافیکی کنسول‌های نسل نهم، از این تکنولوژی پشتیبانی خواهند کرد. خوشبختانه Ratchet and Clank Rift Apart از این تکنولوژی منحصر به فرد پشتیبانی می‌کند و قرار است که نورپردازی بسیار زیبا و واقع گرایانه تری را در دنیای این اثر مشاهده کنیم.

لازم به ذکر است که Ratchet and Clank: Rift Apart خط زمانی مجموعه را به صورت کلی تغییر می‌دهد. طبق اطلاعات منتشر شده، اتفاقات بازی پس از بازگشت دکتر نفاریوس رخ می دهد. بازگشت این شخصیت شرور، سبب شده که جان موجودات و ساکنان کهکشان‌، به خطر افتد. اعمال نفاریوس خطوط زمانی را از یکدیگر جدا کرده و داستان بازی بدین صورت آغاز می گردد.

Ratchet and Clank Rift Apart

شاید یکی از مهمترین موضوعات در خصوصی Ratchet and Clank: Rift Apart، حضور شخصیت قابل بازی و کاملاً جدیدی به نام ریوت باشد. برای اولین بار در مجموعه رچت اند کلنک، می توانیم کنترل کاراکتر مونثی را برعهده گیریم. ریوت متعلق به خط زمانی متفاوتی است. وی به عنوان یکی از اعضای گروهک مبارزه با امپراتوری به شمار می رود. در ادامه باید به این نکته اشاره داشت که بسیاری از شخصیت‌های مربوط به نسخه‌های پیشین در این عنوان حضور خواهند داشت. استودیوی اینسامنیاک گیمز در طی دهه‌های اخیر، موفق شده تا شخصیت های به یاد ماندنی را برای این مجموعه خلق کند.

ماجراجویی های منحصر به فرد و جدید در نسخه‌ای تازه از رچت اند کلنک: خودتان را برای مکانیک‌های جدید و گیم‌پلی تازه و یک داستان منحصر به فرد، آماده سازید. این بار بازی کنندگان می‌توانند در بین خطوط زمانی مختلف جا به جا شوند و برای پیشروی، راه‌های خلاقانه‌ای را در نظر بگیرند.

استفاده از قدرت پلی استیشن ۵ : لازم به ذکر است که تمام ویژگی‌های گیم پلیِ نسخه‌ی جدید رچت اند کلنک با توجه به قدرت سخت افزاری پلی استیشن ۵ و همچنین حافظه‌ی پر سرعت آن طراحی شده است.

Ratchet & Clank: Rift Apart توجه ویژه‌ای به بهره برداری از حافظه‌ی پر سرعت پلی استیشن ۵ داشته است. به طوری که در هنگام تجربه بازی و ورود به دنیا های جدید، صفحه‌ی لودینگی مشاهده نمی شود. در حقیقت لود شدن بازی به هنگام جابجایی در دنیا های متفاوت، مابین کات سین های کوتاهی که دیده می‌شود، صورت خواهد گرفت.

مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. تمام اطلاعات مربوطه توسط وب سایت نوین اسپات پوشش داده خواهد شد. لازم به ذکر است که عنوان Ratchet & Clank: Rift Apart در تاریخ ۱۱ ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی (مصادف با 21 خرداد ماه سال جاری) به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Ratchet & Clank: Rift Apart از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

بیشتر بخوانید :  معرفی Returnal به همراه اطلاعات تکمیلی

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`