PUBG
مقایسه PUBGوH1Z1؛ دلایل برتری PUBG بر H1Z1 – بخش دوم-نقطه نو، مرجع بازی های روز دنیا

مقایسه PUBG و H1Z1؛ دلایل برتری PUBG بر H1Z1 – بخش دوم

بازی های مرتبط

در نخستین مقایسه PUBGوH1Z1 به دلایل برتری عنوان H1Z1 بر بازی PUBG پرداختیم. در آن مقاله ذکر شد که سبک بتل‌رویال در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین ژانرهای بازی در بین عناوین موجود در بازار است. سه عنوان مهم این سبک عبارتند از Fortnite، PUBG و H1Z1 که عنوان نخست یعنی بازی PUBGبدون شک یکی از مهم‌ترین بازی‌های چند سال اخیر بوده است. اثری که در آن به صورت عادی، ۱۰۰ نفر از گیمرها در شرایطی یکسان، روی جزیره‌ای بزرگ و پرجزئیات فرود می‌آیند و با گشت و گذار در محیط به جمع‌آوری تجهیزات می‌پردازند تا با تجهیز کردن خود بتوانند به مبارزه با یکدیگر بپردازند. در این مقاله نگاهی به مواردی خواهیم افکند که باعث شده بازی PUBG عنوانی به مراتب بهتر از H1Z1 باشد.

  • سقوط آزاد به سوی دنیایی پرجزئیات

بازی H1Z1 گیمرها را به صورت رندوم به سوی منطقه‌ای روانه می‌کند که گیمرها باید برای زنده ماندن در آن تقلا کنند. در بازی PUBG شرایط کمی متفاوت است. در این بازی در حالت عادی صد نفر از گیمرها درون هواپیمایی حضور دارند که مسیری تصادفی را می‌پیماید و گیمرها باید تصمیم بگیرند که در کدام منطقه فرود بیایند. فرود گیمرها مملو از استرس و هیجان است. به هنگام زدن کلید Jump و پریدن از هواپیما به این نکته می‌اندیشید که آیا نقطه مناسبی برای فرود انتخاب کرده‌اید یا خیر و اینکه همزمان با شما چند نفر دیگر از هواپیما به بیرون پریده‌اند. نکته برتری بازی PUBG آنجا هویدا می‌شود که بعد از فرود آمدن روی زمین ممکن است تعداد زیادی از گیمرها در نزدیکی شما فرود آمده باشند و همین مسئله باعث می‌شود که گیمرها سریعاً به فکر پیدا کردن تجهیزات و مهمات باشند.

بیشتر بخوانید :  ۱۵ بازی برتر پلی‎استیشن ۴ در سال ۲۰۱۸

  • قبل از هر کاری دقیق و حساب شده فکر کنید.

PUBG اگرچه شروعی تصادفی و رندوم دارد ولی بعد از آنکه همگان روی زمین فرود آمدند منطق و الگوی حساب‌شده به بازی اضافه می‌شود. یک نکته مهمی که باید در خصوص استراتژی این بازی به آن اشاره کرد این است که منطق و الگوهای طبیعی گیم‌پلی عمدتاً توسط خود گیمرها به بازی اضافه می‌شوند و خود بازی تنها بستری برای شکوفایی خلاقیت گیمرهاست و در این بین عنصر شانس ممکن است کمی به نفع یا ضرر شما عمل کند. همانطور که در بخش قبل به آن اشاره شد، فرود در PUBG به این معناست که ممکن است چند متر آن طرف‌تر از شما یک دشمن در حال حرکت باشد در نتیجه مهم است که قبل از هر حرکت چه تصمیمی می‌گیرید. قرارگیری در موقعیت مناسب، نشانه‌گیری و تیراندازی در زمان دقیق جزو سه فاکتور اساسی استراتژی در بازی PUBG بشمار می‌روند. برخی گیمرها ترجیح می‌دهند در خفا به سر ببرند و تا به انتهای بازی ردی از آن‌ها دیده نشود، اما گروه دوم از گیمرها ترجیح می‌دهند از همان ابتدای بازی مشغول کشت و کشتار گیمرهای دیگر شوند. این شمائید که انتخاب می‌کنید کدام مسیر را بروید.

سطح گیم‌پلی بازی در شرایطی که بصورت تیمی به نبرد وارد می‌شوید تغییر می‌کنید و این دقیقاً همان جائیست که تصمیم اشتباه شما ممکن است منجر به قتل عام کل گروه‌تان شود. هر تیم درون PUBG متشکل از چهار نفر است. حال در نظر بگیرید که با هم‌تیمی هایتان در یک نقطه فرود آمده‌اید و تیم‌های دیگری نیز در همان حوالی حضور دارند. در چنین شرایطی هر حرکت اشتباه مساوی با کشته شدن یک نفر از هم‌تیمی هایتان خواهد بود. بازی H1Z1 از بسیاری جهات این چنین نیست چرا که اگر در آن بازی تصمیم بگیرید دیوانه‌وار به کشتار دیگران بپردازید سدی پیش رویتان نخواهد بود و تنها چیزی که نیاز دارید یک اسلحه خواهد بود.

بیشتر بخوانید :  استراتژی مبارزه با باس فایت‌های Sekiro: Shadows Die Twice | قسمت نهایی

  • تعداد بسیار زیادی اسلحه و مهمات

PUBG از لحاظ تعداد سلاح‌ها و تنوع‌شان بسیار بهتر از H1Z1 است. در بازی H1Z1 عمدتاً یک AR-15 و AK-47 خواهید داشت و همین مسئله باعث می‌شود که نبردهای درون این بازی تکراری باشند. این دو سلاح تنها دو نمونه از تفنگ‌های بی‌شمار PUBG اند. اسلحه‌های این بازی در چند دسته تفنگ‌های رگبار، پیستول، تک‌تیر و سلاح سنگین تقسیم شده‌اند. سازندگان PUBG علاوه بر گنجاندن تعداد سلاح‌های زیاد درون این بازی تلاش نمودند تا متعلقات و تجهیزات مربوط به سلاح‌ها را نیز تا حد زیادی در آن قرار دهند؛ بدان معنی که بعد از پیدا کردن یک سلاح مانند AK-47 خواهید توانست تا در صورت گشت و گذار در محیط متعلقات آن از جمله صداخفه‌کن، خشاب بزرگتر و دوربین تک‌تیر برای نصب کردن روی آن پیدا کنید.

  • محیط بسیار متنوع و هیجان‌انگیز

موتور بازی PUBG به نحوی برنامه‌ریزی شده که تقریباً هرگز در صورت فرود آمدن روی یک نقطه مشابه، تجهیزات شبیه به هم را در آن مکان نخواهید یافت. در بازی H1Z1 وسایل نقلیه بسیاری برای گشت و گذار در محیط وجود دارد، حال آنکه در بازی PUBG عمدتاً وسایل نقلیه بسیار کمتر از H1Z1 در دسترس اند ولی قابلیتی که دارند این است که می‌توان از آن‌ها بعنوان یک سلاح سوم استفاده کنید و دشمنان را با ماشین و موتور زیر بگیرید. در بازی PUBG ناچار خواهید بود تا در بعضی شرایط به سوی محوطه امن بازی دوان باشید. حال آنکه اگر فاصله‌تان تا منطقه مورد نظر زیاد باشد دسترسی به وسیله نقلیه یکی از واجبات بازی خواهد شد. اگر خوش‌شانس باشید خواهید توانست تا یک موتور یا ماشین مناسب برای گشت و گذار پیدا کنید. در این شرایط اگر دشمنی در نزدیکی شما باشد شاهد مسیر حرکت‌تان خواهد بود و اگر بتواند تلاش خواهد کرد شما را حتی شده درون ماشین، از پای در آورد.

بیشتر بخوانید :  راهنمای مرحله Hawke's Bay بازی Hitman 2

آپدیت جدید بازی PUBG منتشر شد

  • جامعه گیمری بزرگ‌تر و غنی‌تر

اگر اوایل بازی در PUBG جان‌تان را از دست دهید خواهید توانست با چند کلیک ساده بار دیگر بازی جدیدی را شروع کنید. بازی H1Z1 این چنین نیست. اگر در این بازی بمیرید باید حداقل ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید تا یک سرور خالی پیدا کنید. جامعه گیمرهای پابجی بسیار بزرگتر از H1Z1 است. تیم سازنده این بازی اعلام کردند که بتازگی مرز ۴۰۰ میلیون گیمر را پشت سر نهاده‌اند. در لول های بالا وقتی بازی پابجی را اجرا کنید خواهید دید که عمدتاً گیمرهای درون بازی افرادی حرفه‌ای و به اصطلاح «اینکاره» هستند. نکته برتری دیگر پابجی در مقایسه با H1Z1 آن است که بازی پیشین تیم سازنده‌ای به اسم Bluehole Studio دارد که تمرکز بسیار ویژه‌ای روی فیدبک گیمرهای خود دارد و تقریباً همیشه کوشیده تا نظرات مردم را برای بهبود هرچه بهتر و بیشتر بازی مورد استفاده قرار دهد.

بار دیگر تکرار می‌کنیم که هیچ عنوانی در سبک بتل‌رویال کامل و عالی نیست و این شمائید که باید انتخاب کنید سلیقه‌تان کدام عنوان را بیشتر قبول دارد. بازی PUBG شاخصه‌هایی دارد که در عناوین هم‌سبک آن دیده نمی‌شوند، حال آنکه عناوین دیگر این ژانر نیز جنبه های مثبت بسیاری دارند که پابجی از آن ها بی بهره است. تیم تحریریه نوین‌اسپات تلاش خواهد کرد تا در مقالات بعدی به مقایسه عناوین دیگر این ژانر بپردازد که بدون شک مقایسه PUBGوFortnite یکی از مهم‌ترین این مقالات خواهد بود.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`