پیش نمایش بازی Devil May Cry 5

پیش نمایش بازی Devil May Cry 5 | ملاقات دوباره با شکارچیان شیاطین

بازی های مرتبط

پس از انتشار یک نسخه‌ی فرعی از مجموعه‌ی Devil May Cry ، هم اکنون قرار است جدیدترین نسخه‌ی این مجموعه تا چند وقت دیگر منتشر شود. اگر شما هم برای دیداری دوباره با «دانته» و «نرو» و دوستان جدیدشان آرام و قرار ندارید پس در ادامه‌ی مطلب با پیش نمایش بازی Devil May Cry 5 با سایت نوین اسپات همراه باشید.

شاید اکثر بازیکنان با تجربه‌ی نسخه‌ی سوم این مجموعه یعنی Devil May Cry 3: Dante’s Awakening به سمت این مجموعه جذب شده باشند. دانته در آن زمان با کت چرمی قرمزرنگ و بلندش موفق شد توجه بسیاری از گیمران را به خود جلب کند. اما با تجربه‌ی گیمپلی سریع این مجموعه و کشتن شیاطین کمتر کسی می‌تواند با آن ارتباط بر قرار نکند و عاشقش نشود. بخش‌های اکشن زیاد، کات سین‌های سینمایی، اتفاقات جذاب، موسیقی سنگین و سایر ویژگی‌های این مجموعه باعث شده‌اند کمتر کسی پیدا شود که با تجربه‌ی این مجموعه به آن علاقه مند نشود.

حتی شاید برخی ادعا کنند که این فرنچایز بهترین در سبک اکشن هک‌اند اسلش بوده. بسیاری از عناوین دیگر نیز چون Bayonetta و God of War (مخصوصاً نسخه‌ی آخر که توانست طرفداران را به وجد بیاورد) بازی‌های بسیار پر طرفدار و محبوبی هستند اما Devil May Cry دارای طرفدارانی است که بی شک این عنوان را بهترین در سبک خود می‌دانند. اکشن حماسی این مجموعه، شخصیت‌های شوخ طبع و موسیقی‌های راک و متال درگیر کننده‌ی آن همیشه جزو مواردی بوده‌اند که این بازی را از سایر عناوین جدا کرده و حالتی خاص به آن بخشیده اند. همین عوامل به علاوه‌ی سابقه‌ی طولانی این بازی باعث می‌شود طرفداران حتی اگر نسخه‌ی جدید این مجموعه را هم ندیده باشند برای امتحانش به سمت آن جذب شوند. Devil May Cry 5 در ماه مارس سال جاری منتشر می‌شود و انتظار طرفداران را به پایان می‌رساند.

devil may cry 5

البته Devil May Cry 5 تنها بازگشت ساده‌ی این مجموعه به کنسول‌های نسل فعلی و رایانه‌های شخصی نخواهد بود. در این عنوان شاهد بازگشت شیوه‌ها و رسومی هستیم که استودیوی نینجا تئوری در سال ۲۰۱۳ با ساختن بازی DmC: Devil May Cry در این مجموعه پایه گذاری کرد. البته شاید بسیاری از طرفداران، تغییرات ایجاد شده در این مجموعه را نپسندیده باشند و شیوه‌های کلاسیک این مجموعه را ترجیح بدهند (مخصوصاً موهای سفید دانته!) البته اگر از حق نگذریم این استودیو توانسته بود نکات مثبتی را نیز به این مجموعه اضافه کند اما برخی معتقدند که این نسخه از مجموعه کمی حالت غربی پیدا کرده بود و از شیوه‌ی کلاسیک و شرقی خود کمی جدا شده بود.

به هر حال، اکنون ۵ سال از انتشار عنوان DmC: Devil May Cry گذشته است و اکنون قصد دارد دوباره به این مجموعه بازگردد و با Devil May Cry V خط داستانی اصلی دانته و نرو را ادامه دهد. البته کپکام در این مجموعه چهره‌های جدیدی را نیز به ما نشان داده است مانند یک شخصیت قابل بازی جدید که «وی» نام دارد یا دوست جدید نرو، «نیکو». این کاراکتر دارای شخصیتی سر سخت و جذاب می‌باشد و از همان بار اولی که در نمایش E3 سال ۲۰۱۸ معرفی شد، بسیاری از طرفداران به سمت خود جذب کرد.

معرفی Devil May Cry 5 در کنفرانس مایکروسافت نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۸ را می‌توان یکی از بهترین سورپرایزهای این نمایشگاه خواند. دانستن این که این بازی کمتر از یک سال دیگر منتشر می‌شود نیز واقعاً طرفداران این سری را خوشحال کرد. از زمانی که یک نسخه‌ی اصلی از مجموعه‌ی دی‌ ام سی منتشر شده است مدت زیادی می‌گذرد. آخرین نسخه‌ی اصلی این مجموعه یعنی Devil May Cry 4 در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. البته شاید اندکی نا امیدی در گوشه‌ی ذهن برخی باشد چرا که دیگر شاهد هنر نمایی استودیو نینجا تئوری در این مجموعه نخواهیم بود اما باز هم جای خوشحالی است که پس از گذشت حدود یک دهه دوباره با دانته‌ی کلاسیک تجدید دیداری بکنیم.

بیشتر بخوانید :  Devil May Cry 5

devil may cry 5

علاوه بر تجدید دیدار با برخی از چهره‌های آشنای این فرنچایز، شاید موضوعی که بیشتر طرفداران انتظارش را می‌شکند و مشتاق دیدن آن هستند این است که سخت افزارهای کنونی و تغییراتی که در سیستم مبارزات Devil May Cry 5 ایجاد شده است چه تأثیراتی در این بازی خواهد گذاشت و شاهد چه تغییراتی نسبت به گذشته خواهیم بود. در دهه‌ی کنونی شاهد این موضوع بوده‌ایم که بسیاری از بازی‌های اکشنی که بر پایه‌ی مبارزات با سلاح‌های سرد هستند، در حال نزدیک شدن به سیستم مبارزات سری دارک سولز و الگو برداری از آن هستند. این شیوه‌ی مبارزه در بازی‌ها به گونه‌ای است که برخی عاشق آن‌اند و برخی دیگر از آن تنفر دارند. اما سیستم مبارزات مجموعه‌ی دی‌ ام سی کاملاً متفاوت است. در این بازی با وصل کردن چندین کومبو به یکدیگر و حرکات سریع و جابجایی میان دشمنان شیوه‌ی مبارزات آرکید گونه و ساده‌تری به وجود آمده است که شاید درصد بیشتری از بازیکنان بتوانند بسیار راحت با آن ارتباط برقرار کنند.

درست است که سیستم مبارزات بازی‌های مشابه سری سولز بسیار چالش بر انگیز بوده و طرفداران خاص خود را دارد، اما بازگشت Devil May Cry 5 نیز می‌تواند برای کسانی که توانایی برقراری ارتباط با چنین سیستم مبارزاتی را ندارند بسیار خوشحال کننده باشد. در سیستم مبارزات Devil May Cry بازی به سرعت و واکنش سریع بازیکن پاداش می‌دهد. در این سیستم مبارزات شما باید به اتفاقاتی که در اطرافتان رخ می‌دهد بدون فکر کردن و به صورت غریزی پاسخ بدهید و تا جایی که می‌توانید به زدن کومبو هایتان ادامه دهید تا پاداش بیشتری بگیرید. در این سیستم بر خلاف سری سولز زیاد نباید از شیوه‌های دفاعی استفاده کنید و مبارزات به طور کلی بر اساس حمله‌های غریزی پیش می‌روند.

فرمول کلی بازی Devil May Cry 5 همان چیزی است که در نسخه‌های قبلی این مجموعه شاهدش بودیم. در این بازی هم با شیاطین مختلف در اتاق‌هایی که به صورت جادویی بسته شده‌اند محبوس خواهید شد و باید با آن‌ها مبارزه کنید، اُرب های قرمز هنوز در بازی وجود دارد که باید آن‌ها را جمع آوری کنید. باس فایت های بازی نیز شبیه همان چیزی است که از ابتدا در این مجموعه مشاهده کرده‌ایم. بر اساس اطلاعاتی که تا کنون منتشر شده است به نظر می‌رسد باس فایت ها تقریباً از همان کیفیت استاندارد همیشگی این مجموعه برخوردار می‌باشند. در واقع می‌توان این بازی را یک Devil May Cry کلاسیک خواند که سازندگان در ساخت آن سعی کرده‌اند نکاتی را از طراحی مراحل، داستان سرایی و حالت سینمایی‌ای که استودیو نینجا تئوری با ساخت DmC به این مجموعه آورد، الگو برداری کنند و این نسخه از بازی به کار بگیرند. تا کنون هیچ گونه بازگشت به مکان‌های قبلی و یا مراحل مشابه و تکرار باس فایت ها در این نسخه دیده نشده است و امیدواریم بازی همین گونه باقی بماند چرا که در نسخه‌های قبلی شاهد چنین موردی بودیم.

۵ نسخه‌ی اخیر مجموعه‌ی Devil May Cry انتظارات طرفداران از این مجموعه را بسیار بالا برده‌اند و در هنگام انتشار آن‌ها توقع بخش‌های اکشن و مبارزات دیوانه‌واری را دارند. به نظر هم می‌رسد در ساخت بازی طوری هدف گذاری شده است که این توقعات برآورده شوند. برای کهنه کاران این مجموعه باید در مورد گیمپلی بگوییم که بازی با نرو و دانته همان حسی را به شما القا خواهد کرد که در نسخه‌های قبلی داشتید. با تجربه‌ی گیمپلی این شخصیت‌ها در Devil May Cry 5 سریعاً احساس آشنایی و راحتی خواهید کرد. بازی کردن با هر یک از این‌ها باعث می‌شود احساس کنید به خانه‌ی خود باز گشته‌اید با این حال همانطور که گفتیم یک شخصیت قابل بازی جدید نیز به نام «وی» نیز به بازی اضافه شده است. که منحصر به فردترین و جالب‌ترین شخصیت قابل بازی‌ای است که این مجموعه تا کنون به خود دیده است. دست جدید شخصیت نرو که devil breaker نام دارد در واقع نسخه‌ی پیش رفته و تکامل یافته‌ی همان مکانیک گیمپلی‌ای است که در نسخه‌ی چهارم این عنوان دیدیم. این سلاح در نسخه‌ی چهارم devil bringer نام داشت. این مکانیک جدید گیمپلی گزینه‌های بسیار زیاد جدید را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد و تا حدودی عناصر خفیفی از مدیریت منابع را نیز وارد گیمپلی بازی می‌کند.

بیشتر بخوانید :  جزییات جدید از عنوان دویل می کرای ۵

devil may cry 5

شیوه‌های چهارگانه‌ی مبارزه‌ی دانته نیز تا حدود زیادی مانند همان چیزی است که در نسخه‌ی چهارم Devil May Cry شاهدش بودیم. این سیستم هنوز عملکردها و حرکات پایه‌ی این شخصیت را کنترل می‌کند. جایی که دانته همیشه در آن درخشیده است سلاح‌های جدید و قابل تعویض است. نکته‌ی جالبی که در بازی Devil May Cry 5 به این مجموعه اضافه شده است این است که هم اکنون می‌توانید خودتان ۴ سلاح نزدیک بُرد و ۴ سلاح دور برد برای دانته انتخاب کنید و آن‌ها را با هر ترتیبی که می‌پسندید بچینید. این ویژگی جدید به بازیکنان حرفه‌ای و کهنه کار کمک می‌کند تا بتواند کومبو های طولانی ۵ دقیقه‌ای خود را حتی طولانی‌تر کنند.

نکته‌ی خوب دیگری که در بازی وجود دارد این است که وی بر خلاف دیگر شخصیت‌های Devil May Cry کسی نیست که بتوانید با انتخاب او از همان اول وارد مبارزه شوید. او یک بخش آموزشی دارد که پیشنهاد می‌شود به این بخش دقت کرده و آن را رد نکنید. اگر این کار را بکنید ممکن است در هنگام بازی شاهد صحنه‌هایی آزار دهنده باشید و نتوانید با گیمپلی این شخصیت به خوبی ارتباط برقرار کنید. وی خودش نمی‌تواند به دشمنان آسیب برساند و برای این کار از دو حیوانی که دارد استفاده می‌کند. او یک پرنده دارد که با استفاده از آن ضربات دور بُرد وارد می‌کند و دکمه‌ی مخصوص آن X می‌باشد و یک پلنگ نیز دارد که برای وارد کردن ضربات از را نزدیک از آن استفاده می‌کند. نکته‌ی دیگری نیز که وجود دارد این است که این حیوانات قادر به کشتن دشمنان نیستند.

برای کشتن آن‌ها باید خود وی ضربه‌ی نهایی و مهلک را وارد کند. این مکانیسم مانند همان چیزی است که در بازی Prince Of Persia: The Sands Of Time دیده‌ایم. شما باید میزان سلامتی دشمنان را تا مقدار مشخصی کاهش دهید تا بتوانید بعد از آن با ضربه‌ای کار آن‌ها را تمام کنید. حیوان سومی نیز در گیمپلی این شخصیت وجود دارد، این موجود بسیار عظیم‌الجثه بوده و Nightmare نام دارد. عملکرد Nightmare در واقع مشابه devil trigger است که در نسخه‌های قبلی Devil May Cry دیده‌اید. این موجود در شرایط اضطراری به دادتان خواهد رسید. همچنین او دارای اراده‌ای مستقل بوده و به خودی خود عمل می‌کند. اگر بخواهید او را کنترل کنید باید سوارش شوید که این کار یکی از آپگریدهای قابل خریداری در بازی می‌باشد.

تمام این حیوانات دارای درجه‌ی سلامتی جدا هستند و ممکن است در طول مبارزه آسیب ببینند. پس نحوه‌ی چینش آن‌ها توسط شما از اهمیت بالایی برخوردار است. خود وی نیز همین شرایط را دارد. اگر یکی از حیوانات شما بمیرد پس از مدتی دوباره زنده خواهد شد. اگر وی در همان مکانی که حیوان مرده است قرار بگیرد، پروسه‌ی زنده شدن آن تسریع خواهد شد. جاخالی دادن در بازی نیز با کمک حیواناتتان انجام می‌گیرد. اگر بخواهید به سمت چپ یا راست جاخالی بدهید باید پلنگتان را احضار کنید تا شما را جابجا کند. برای جاخالی دادن به جلو یا عقب نیز باید از پرنده کمک بگیرید. هر یک از حیوانات دارای کومبو های مخصوص خود است که با زدن دکمه‌هایی مشابه با همان دکمه‌های کومبو های نرو و دانته انجام می‌پذیرد. اما بر خلاف آن‌ها برای این که کومبو ها بیشترین کارآمدی را داشته باشند باید دکمه‌ها را به صورت هم‌زمان بزنید.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: ۱۲ دقیقه گیم پلی Outriders

برخی ممکن است برای این که بتوانند بهتر با این شخصیت بازی کنند کنترلر را از کنار روی پای خود قرار دهند و دکمه‌ها را وارد کنند. مشخص نیست که آیا می‌توان دکمه‌های مربوط به هر حرکت را خودتان انتخاب کنید یا خیر اما پیشنهاد می‌شود اگر چنین قابلیتی در بازی وجود داشته باشد، برای ضربه‌های دور برد و نزدیک برد از ماشه‌های روی دسته (دکمه‌های L2 و R2 در دسته‌ی پلی استیشن) استفاده کنید. به طور کلی بازی با وی بسیار لذت بخش و سرگرم کننده بوده و به احتمال زیاد بتواند نظر بازیکنان را به خود جلب کند. تنها نکته‌ی منفی ای که در خصوص این شخصیت وجود دارد این است که شاید طراحی ظاهری او به مذاق همگان خوش نیاید.

همچنین می‌توانید از درجه‌ی devil trigger خود استفاده کنید تا ضربات قدرتمندتری را وارد کنید. برای این کار باید دکمه‌ی L1 را نگه دارید و ضربه‌ای را که می‌خواهید وارد کنید. همچنین می‌توانید در حین مبارزه با نگه داشتن دکمه‌ی R1 درجه‌ی devil trigger خود را پر کنید. مدیریت درجه در Devil May Cry V آن را به چیزی شبیه استریت فایتر بدل کرده است. البته این موضوع با توجه به توسعه دهنده‌ی این بازی نکته‌ی عجیبی نیست. در بهار سال گذشته این شانس برای برخی در نمایشگاه کامیک کان نیو یورک ایجاد شد تا عنوان Devil May Cry 5 به طور مختصر تجربه کنند. تا کنون به نظر می‌رسد این عنوان نه تنها توانسته است در زمینه‌ی گیمپلی و مبارزات همان طوری عمل کند که طرفداران دوست دارند، بلکه از لحاظ فضا و جلوه‌های بصری نیز به خوبی عمل کرده است.

بازی Devil May Cry 5 از موتور بازی سازی RE Engine بهره می‌برد و همین موضوع باعث شده است جلوه‌های بصری و طراحی شخصیت‌ها بهتر از همیشه به نظر برسد. کپکام برای اولین بار از این موتور در عنوان Resident Evil VII: biohazard استفاده کرد. با دیدن تریلرهای اولیه‌ی بازی بسیاری از طرفداران هیجان زده شدند و به پتانسیل‌هایی که ممکن است با ترکیب این موتور جدید و سخت افزار نسل فعلی با مجموعه‌ی Devil May Cry ایجاد شود فکر کردند. احتمالاً در این بازی شاهد کات سین‌های جذاب‌تر و دیوانه‌وار‌تر، شیاطین بزرگ‌تر و زشت‌تر و مبارزات حیرت انگیزی خواهیم بود. برای مشاهده‌ی سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

Devil May Cry در بین بازی‌های اکشن سریع و شخصیت محور یکی از بهترین‌هاست و شاید بتوان آن را بهترین نیز خواند و بازگشت این مجموعه با یک نسخه‌ی جدید را می‌توان به سادگی یکی از مورد انتظارترین اتفاقات سال ۲۰۱۹ خواند. مدت زیادی است که دانته را ندیده‌ایم و برای بازگشتش خوشحالیم. بازی Devil May Cry 5 در تاریخ ۸ مارس ۲۰۱۹ مصادف با ۱۷ اسفند ۹۷ برای کنسول‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. این بازی هم اکنون برای پیش خرید در سایت آمازون قرار گرفته است.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`