کنسول پلی استیشن 4 تا کنون 91.6 میلیون واحد در سراسر جهان فروش داشته است
کنسول پلی استیشن 4 تا کنون 91.6 میلیون واحد در سراسر جهان فروش داشته است

فروش پلی استیشن ۴ از ۹۰ میلیون دستگاه عبور کرد

گزارش‌هایی در هفته‌ی گذشته منتشر شد که نشان می‌داد میزان فروش کنسول پلی استیشن ۴ شرکت سونی از مرز ۹۰ میلیون واحد گذر کرده است. امروز شرکت سونی به صورت رسمی تأیید کرد که این کنسول تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ یعنی تا پایان سال به میزان ۹۱٫۶ میلیون واحد به فروش رسیده است. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

بازی Spider-Man استودیوی اینزامنیک نیز موفقیت بزرگی برای این کنسول محسوب شد. این بازی در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ منتشر شد و تا تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۸ موفق شد ۹ میلیون نسخه فروش داشته باشد.

پلی استیشن ۴ توانست در فصل تعطیلات سال ۲۰۱۹ در سراسر جهان فروشی بیش از ۵٫۶ میلیون واحد داشته باشد. از لحاظ فروش نرم افزار نیز بیش از ۵۰٫۷ میلیون بازی پلی استیشن ۴ در سراسر جهان در فصل تعطیلات به فروش رسیده است. با این تفاسیر میزان فروش کلی بازی‌های کنسول پلی استیشن ۴ در سراسر جهان تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ به میزان ۸۷۶ میلیون واحد رسیده است.

رئیس و مدیر ارشد اجرایی شرکت Sony Interactive Entertainment یعنی آقای جان کودرا به مناسبت موفقیت این کنسول سخنرانی کوتاهی انجام داد. وی گفت:

به لطف پشتیبانی دائمی طرفدارانمان در فصل تعطیلات، مفتخریم که اعلام کنیم که میزان فروش کنسول پلی استیشن ۴ در سراسر جهان به عدد ۹۱٫۶ میلیون واحد رسیده است. همچنین بسیار خرسندیم که اعلام کنیم که تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی شبکه‌ی PlayStation Network نشان دهنده‌ی رشد بسیار قدرتمندی است و تا پایان ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ از تعداد ۹۰ میلیون پیشی گرفته است.

دوست دارم مراتب تشکر و قدردانی خود را نسبت به جامعه‌ی مخاطبان علاقه‌مندمان در سراسر جهان اعلام بدارم. همچنین می‌خواهم از دوستانمان که در دست‌یابی ما به این قله‌ها به ما کمک کردند نیز تشکر کنم. امسال ما تجربه‌های پیشرفته‌تری را به طرفدارانمان ارائه خواهیم کرد و همچنین فهرستی از بازی‌های مورد انتظار را برای آن‌ها آماده کرده‌ایم که تنها بر روی کنسول پلی استیشن ۴ قابل بازی هستند. در مسیر دستیابی کنسول پی اس ۴ به موفقیت‌های بعدی، شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی نیز رشد خواهد کرد و تکامل خواهد یافت و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این جایگاه خود را بیش از پیش ارتقا دهیم تا بتوانیم بهترین تجربه‌های سرگرمی‌های تعاملی را به سراسر جهان ارائه کنیم.

با وجود این که شرکت سونی تصمیم گرفته است امسال در مراسم E3 2019 حضور نداشته باشد و مانند سال‌های گذشته کنفرانسی را اجرا نخواهد کرد، اما شایعاتی در سراسر فضای اینترنت در حال پخش است که خبر از معرفی کنسول پلی استیشن ۵ را می‌دهد. البته هر زمانی که گذر به نسل بعدی رخ دهد باز هم بازی‌های انحصاری فوق‌العاده‌ای در انتظار کنسول پلی استیشن ۴ است. بازی‌هایی چون Days Gone، The Last of Us: Part 2، Death Stranding و Ghost of Tsushima. سونی این بازی‌های را برای پلی استیشن ۴ معرفی کرده است و صریحاً اعلام کرده که این عناوین برای کنسول نسل فعلی سونی منتشر خواهند شد. اما برخی حدس می‌زنند ممکن است سرنوشتی مانند بازی THE LAST GUARDIAN گریبان گیر این عناوین شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی پیش بینی‌هایی که درباره‌ی بازی‌های انحصاری باقی مانده‌ی شرکت سونی برای نسل جاری صورت گرفته است می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید :  احتمال عرضه نسخه دمو بازی Resident Evil 2 قوت گرفت

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`