نارضایتی سازنده سرویس Xbox Live از وضعیت کنونی آن

آقای «شیمس بلکلی» (Seamus Blackley)، از طراحان سابق ایکس باکس بود که نقشی بسیار برجسته در تولید اولین کنسول ایکس باکس و همچنین سرویس معروف Xbox Live داشت. اگر در جریان باشید، می‎دانید که در این سرویس، رفتارها و سخنان نامناسب و ناشایست به میزان زیادی انجام می‎شود. بسیاری از کاربران، با تحقیرها و توهین‎های جنسیتی و نژادی روبرو شده و به نظر می‎رسد مزاحمان زیادی در این شبکه، آرامش و امنیت آن را بر هم زده‎اند. در توییتی جدید که آقای بلکلی در صفحه توییترش منتشر نمود، تاسف و ناامیدی خود را بابت وضعیت امروزی این سرویس، به اشتراک گذاشت. در ادامه مطلب، همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

استریمری به نام Grenade Queen، در یکی از جدیدترین استریم‎هایش، پس از باختن یک راند در بازی Halo Infinite، به دلیل زن بودنش بسیار مورد تحقیر و آزار کلامی قرار گرفته و رفتارهای زننده‎ای با وی صورت گرفت. آقای بلکلی، این مورد را مورد خطاب قرار داده و ذکر کرد که هدف وی و تیم سازنده، از ساخت سرویس Xbox Live، به هیچ وجه چنین چیزی نبوده و وضعیت کنونی این سرویس، از تصور آنان بسیار دور است. علاوه بر این موضوع، آقای بلکلی اظهار داشت که افراد مختلفی از گوشه و کنار دنیای بازی‎های ویدئویی، از قبیل مخاطبین، توسعه دهندگان و شرکت‎های مختلف، دست به دست هم داده‎اند تا برخوردی جدی با این نوع رفتارها داشته و این مشکل را که مدت طولانی است که دنیای بازی‎های ویدئویی با آن درگیر است، ریشه ‎کن نمایند. در نهایت وی ذکر کرد که این مشکل، مشکل جدیدی نیست و مدت زیادی است چنین رفتارهایی در گوشه و کنار این صنعت، دیده می‎شوند. با این حال، مبارزه با آن و ریشه کن کردنش، بحثی مهم و اساسی است.

بیشتر بخوانید :  Assassin’s Creed Valhalla داستانی بسیار غنی و منسجم خواهد داشت

علاوه بر این قضیه، آقای بلکلی در مورد پیشنهاد انحصاری شدن بازی Grand Theft Auto 3 برای ایکس باکس اورجینال، صحبت‎هایی ارائه کرد. وی ذکر کرد که آنان این پیشنهاد را رد کردند زیرا شرکت مایکروسافت در آن زمان، در مورد استفاده از گرافیک 3 بعدی مطمئن نبودند. در نهایت، او تایید کرد که با رد کردن این پیشنهاد، اشتباه بزرگی مرتکب شده‎اند.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`