کمک Nvidia به اثبات فرود بر روی ماه با فناوری Ray Tracing

تکنولوژی Ray Tracing شرکت Nvidia که در کارت‌های گرافیک سری RTX این شرکت پشتیبانی می‌شوند هنوز در بازار نوپا است و شرکت انویدیا قصد دارد که این فناوری را بیشتر به مخاطبین خود نشان دهد. حال این شرکت ویدئویی به تازگی منتشر کرده است که به کمک اثبات فرود آپولو ۱۱ به ماه با این فناوری پرداخته است. در ادامه همراه نوین اسپات باشید.

به تازگی شرکت انویدیا ویدئویی از فرود آپولو ۱۱ بر روی ماه را منتشر کرده است که در این ویدئو معماری پردازنده گرافیکی Maxwell را نشان می‌دهد. ایده منتشر کردن چنین فیلمی این بوده است که اثبات کنند نوری که در هنگام فرود به ماه وجود دارد در استودیو فیلم سازی تولید نشده است و شرکت Nvidia با استفاده از فناوری Ray Tracing که بازتاب دهنده نور است این موضوع را روشن کرده است.

شرکت Nvidia در توضیح این فیلم گفته است که دیدی که کارت‌های گرافیک سری RTX نشان می‌دهند به این نتیجه می‌رسد که فرود بر روی ماه تقلبی نبوده است. این شرک تصاویری نیز منتشر کرده است که در توضیح آن آمده است که در تصویری که از فناوری Ray Tracing استفاده شده است بازتاب‌های نور به طور واضح مشخص است. این جایی است که کارت‌های گرافیک سری RTX حرفی برای گفتن دارند و با استفاده از این تکنولوژی بازی‌ها واقعی‌تر به نظر خواهند رسید.

فرود بر روی ماه با استفاده از فناوری Ray Tracing شرکت انویدیا

تصویر اولیه بدون استفاده از فناوری Ray Tracing

در حال حاضر فناوری Ray Tracing شرکت انویدیا در کارت‌های گرافیک سری RTX با شماره‌های ۲۰۸۰، ۲۰۸۰Ti و ۲۰۷۰ ارائه شده‌اند. پیش از این نیز عنوان شده بود که بازی‌هایی چون Battlefield V و Metro Exodus از این تکنولوژی پشتیبانی خواهند کرد. در ادامه می‌توانید ویدئو منتشر شده از Nvidia را نیز مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: SMACH Z, کامپیوتر‌های دستی با پردازنده AMD

ویدئو شرکت Nvidia برای اثبات فرود بر روی ماه

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`