Little Nightmares II
بازی ترسناک نینتندو سوییچ

معرفی ۱۰ بازی ترسناک برتر برای نینتندو سوییچ

در این مطلب تصمیم گرفتیم تا به معرفی ۱۰ بازی ترسناک برتر برای نینتندو سوییچ بپردازیم. بازی های ترسناک ، همواره از مخاطبان بسیار زیادی برخوردار بوده‌اند و تبدیل به یکی از پرطرفدارترین سرگرمی‌ها شده‌اند. برخی از مخاطبان معتقدند که کنسول نینتندو سوییچ، تنها برای تجربه‌ی بازی‌های خانوادگی مناسب است. این طرز کاملا اشتباه تلقی می‌شود. بازی های ترسناک و هیجان انگیز بسیاری در دسترس کاربران این کنسول قرار دارند و تصمیم داریم که به معرفی برترین آن‌ها بپردازیم. پس در ادامه همراه بنده و وب سایت نوین اسپات باشید.

لازم به ذکر است که این لیست، بر اساس رتبه بندی خاصی تعیین نشده و سعی داشته‌ایم که صرفا به معرفی برترین‌ها بپردازیم.

Little Nightmares 2

بازی ترسناک نینتندو سوییچ

لیتل نایتمرز ۲ نه تنها به عنوان یکی از ۱۰ بازی ترسناک برتر برای نینتندو سوییچ به شمار می‌رود، بلکه می‌توان این اثر را در گروه بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ نیز قرار داد. قسمت اول این مجموعه توانست خاطرات بسیار خوشی را برای مخاطبان ترتیب دهد و خوشبختانه قسمت دوم، موفق به تکرار تمام خاطرات شیرین ما شد. خلاقیت توسعه دهندگان، یکی از مواردی است که در هر لحظه از گیم پلی، مشاهده می‌شود. در این عنوان کنترل کودکی به نام مونو را بر عهده می‌گیرید و وارد ماجراجویی خطرناکی می‌شوید. لازم به ذکر است که لیتل نایتمرز ۲ در دنیایی دو و نیم بعدی اتفاق می‌افتد. خوشبختانه در این قسمت، می‌توانید از هوش و ذکاوت خود استفاده کنید و با استفاده از وسائلی که در محیط قرار دارد، برخی از دشمنان خود را نابود سازید. البته در بسیاری از سکانس‌ها مجبور به مخفی و پنهان شدن از دید دشمنان ترسناک و بزرگ خود هستید. یکی از مهم‌ترین عناصر گیم پلی،‌ پازل‌ها می‌باشد. پازل‌های محیطی لیتل نایتمرز ۲ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و هرکدام از آن‌ها، به گونه‌ای کاملا متفاوت، خلاقیت و قوای تفکر مخاطب را به چالش می‌کشد. جلوه‌های بصری بازی نیز بسیار زیبا می‌باشد و موسیقی متن فوق العاده، هیچ حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد. بدون شک می‌توان Little Nightmares 2 را به عنوان یکی از ۱۰ بازی ترسناک برتر برای نینتندو سوییچ ، معرفی کرد. فضای کاملا متفاوت بازی، نظر مخاطبان را جلب خواهد کرد.

Resident Evil Revelations Collection (حاوی دو عنوان)

بازی ترسناک نینتندو سوییچ

تقریبا می‌توان نام رزیدنت اویل را در تمام لیست‌های مربوط به معرفی بازی‌ های ترسناک ، مشاهده کرد. مجموعه بازی‌های رزیدنت اویل به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فرنچایزهای ژانر ترس و وحشت شناخته می‌شود. فرنچایزی که در سال ۱۹۹۶ آغاز شد و توانست افتخارات بسیاری بدست آورد. Resident Evil Revelations Collection انتخابی بسیار مناسب برای کسانی است که به دنبال تجربه‌ی بازی‌های ترسناک بر روی کنسول نینتندو سوییچ خود هستند. لازم به ذکر است که Resident Evil Revelations Collection حاوی رزیدنت اویل رولیشنز ۱ و رزیدنت اویل رولینشز ۲ می‌باشد. در رزیدنت اویل رولیشنز ۱ کنترل شخصیت محبوب این مجموعه یعنی جیل ولنتاین را بر عهده می‌گیریم. البته باید به این نکته اشاره کرد که بازی سکانس‌های مختلفی دارد و هرکدام از این سکانس‌ها توسط شخصیتی جداگانه روایت می‌شوند. رزیدنت اویل رولیشنز ۱ درست در زمانی منتشر شد که تمام طرفداران رزیدنت اویل،‌ از روند اکشن و بدون ترس نسخه‌های اخیر مجموعه، شکایت داشتند. بازی با رعایت برخی از المان‌های کلاسیک، موفق شد تا نظر بسیاری از گیمرهای قدیمی را به خود جلب کند. بدون شک می‌توان سکانس‌های جیل ولنتاین در رزیدنت اویل رولیشنز را به عنوان برترین سکانس‌های بازی به شمار آورد. معرفی دشمنان جدید و ترسناک در این نسخه، کمبود مهمات و صداگذاری بسیار دقیق، جامپ اسکر‌های کم ولی ترسناک، روند داستانی جذاب و گیرا به همراه پلات تویست‌های متعدد و …. همه و همه از نقاط قوت رزیدنت اویل رولیشنز بودند. متاسفانه برخی از شخصیت‌های جدیدی که در این قسمت معرفی شدند، از پرداخت بسیار بدی برخوردار بودند و شاید بتوان این موضوع را به عنوان بزرگ‌ترین ایراد رزیدنت اویل رولیشنز به شمار آورد. همچنین تعداد معماهای بازی، نسبتا کم بودند. با تمام این اوصاف، قسمت اول رزیدنت اویل رولیشنز، یکی از جذاب ترین بازی های ترسناکی است که در دسترس کاربران نینتندو سوییچ قرار دارد. تمام این موارد سبب شده اند تا قسمت اول رزیدنت اویل رولیشنز در لیست ۱۰ بازی ترسناک برتر برای نینتندو سوییچ ما قرار بگیرند.

طولی نکشید که موفقیت‌های رزیدنت اویل رولینشز، سبب شد تا کپکام، قسمت دوم آن را توسعه دهد و منتشر کند. همه چیز در رزیدنت اویل رولیشنز ۲ بهبود یافته و بهتر شده بود. در این عنوان کنترل کلیر ردفیلد و بری را بر عهده می‌گرفتید. دو تن از شخصیت‌های قدیمی و محبوب مجموعه‌ی رزیدنت اویل که برای مدتی طولانی، به دستان فراموشی سپرده شده بودند. همچنین کلیر و بری، همراهانی داشتند و به کمک قابلیت‌های این شخصیت‌های ثانویه، مکانیک‌های جالب و منحصر به فردی برای بازی طراحی شده بود. رزیدنت اویل رولیشنز ۲ یکی از بهترین رزیدنت اویل‌های مدرن به شمار می‌رود. طراحی مراحل واقعا دوست داشتنی بودند و بازی مملو از لحظات ترسناک و معماهای خوش ساخت بود. از طرفی داستان بازی نیز از کیفیت قابل قبولی برخوردار بود. سیستم مبارزات رزیدنت اویل رولیشنز ۲ ، ساده و کارآمد طراحی شده بودند. اما یکی از مهم‌ترین نکات در خصوص این اثر، اتمسفر بسیار گیرا و ترسناکش می‌باشد. شاید توسعه دهندگان می‌تواستند سکانس‌های باس فایت را به صورت جذاب‌تری طراحی کنند و سطح کیفی این عنوان را افزایش دهند. به هر حال با تمام ایرادات و مشکلات فنی، رزیدنت اویل رولیشنز ۲ یکی از بهترین بازی‌های منتشر شده از فرنچایز مذکور، در سال‌های اخیر، به شمار می‌رود و لیاقت حضور در لیست ۱۰ بازی ترسناک برتر برای نینتندو سوییچ را دارد. اگر نینتندو سوییچ دارید و هنوز موفق به تجربه‌ی این عنوان نشده‌اید، اشتباه بزرگی کرده‌اید!

Detention

مغزهای آسیایی، خطرناک‌ترین ساختار را برای ساخت بازی های ترسناک دارند و این موضوع ، بارها و باهار ثابت شده است. Detention یکی از همین دسته بازی‌های ترسناک است که توسط توسعه دهندگان آسیایی ساخته شده. این عنوان در سال ۲۰۱۶ منتشر شد. عنوانی اتمسفریک و منحصر به فرد که مخاطبان را وارد دنیای دو بعدی می کند. داستان بازی در دهه ۶۰ و در تایوان رخ می‌دهد. یکی از مهمترین موضوعاتی که سبب جنجال‌برانگیز شدن Detention شد، انتقادات مختلفی بود که این اثر به برخی از عناصر سازنده‌ی فرهنگ تایوانی، وارد می‌کرد. لازم به ذکر است که برای ساخت بازی از موتور گرافیکی یونیتی استفاده شده و به این ترتیب، جلوه های بصری بسیار زیبایی به پرده‌ی تصویر کشیده شد. داستان بازی از جایی آغاز می شود که دو دانش آموز در یک دبیرستان ترسناک و مرموز، گیر می‌کنند. این دبیرستان در نقطه‌ای دور افتاده واقع شده و حال مملو از موجودات شیطانی و ترسناک است. این دو دانش آموز مجبور هستند تا از دست این هیولاهای شیطانی مخفی شوند و موارد اسرار آمیز این دبیرستان را کشف کنند. از نقاط قوت Detention می‌توان به نورپردازی بسیار زیبا و اتمسفر گیرا و ترسناک بازی اشاره کرد. همانطور که ذکر کردیم، این عنوان در محیطی دوبعدی اتفاق می‌افتد. رنگ آمیزی ضد و نقیض و تاریک بازی، جلوه بسیار زیبایی به آن داده و سبب می‌شود که محو هنر طراحان این اثر شوید. روند گیم پلی در گشت و گذار ما بین طبقات این دبیرستان و حل کردن معما های مختلف و پیدا کردن سرنخ های مربوطه، خلاصه می‌شود. شخصیت اصلی توانایی حمله به دشمنان را ندارد و تنها راه برای نجات یافتن، فرار و جلب کردن توجه این دشمنان می‌باشد. به صورت کلی می‌توان گفت که استرس و اضطراب در تمام لحظات بازی همراه مخاطب خواهد بود. Detention خالی از ایراد نیست اما نکات قوت بسیاری دارد و می‌تواند نظر مخاطبان ژانر ترسناک را به خود جلب کند. همین موضوع سبب شد که Detention را در لیست ۱۰ بازی ترسناک برتر برای نینتندو سوییچ قرار دهیم. به هیچ عنوان تجربه‌ی این بازی ترسناک را از دست ندهید.

Layers of Fear: Legacy

Layers of Fear: Legacy

مجموعه بازی‌های Layers of Fear در طی سال‌های اخیر، طرفداران بسیاری پیدا کرده. استدیوی بلوبر تیم، اکثر شهرت خود را با این عنوان بدست آورد و توانست خود را به عنوان یکی از بهترین توسعه دهندگان بازی های ترسناک در سال‌های اخیر، معرفی کند. Layers of Fear: Legacy پورت کامل و قابل قبولی از Layers of Fear برای نینتندو سوییچ به شمار می‌رود. داستان بازی در دهه ۲۰ و در ایالات متحده روایت می‌شود. شخصیت بی نام این اثر به زادگاه و خانه‌ی خود باز می گردد و پس از گشت و گذار در این خانه خالی، به کار خود مشغول می‌شود تا اثر هنری خود را کامل کند. وی یک هنرمند است و شما در طول بازی وظیفه دارید تا روشی را برای کامل کردن اثر هنری او، پیدا کنید.
یکی از مهمترین عناصر تشکیل دهنده این بازی ترسناک ، پازل های مختلف و خلاقانه می‌باشد. برای حل این پازل ها نیاز به جستجو در محیط و پیدا کردن سرنخ های مختلفی را دارید. شاید در ابتدا، خانه‌ی این هنرمند بسیار ساده و خالی از هرگونه پیچیدگی به نظر برسد اما با پیشروی در بازی، اتفاقات غیرقابل پیش بینی رخ می‌دهد و محیط تغییرات بسیاری را به خود می‌بیند. مقوله‌ی تغییر محیط، تبدیل به دستمایه‌ای برای طراحی سکانس‌های معمایی شده. همچنین جامپ اسکرهای به موقعی در بازی دیده می شود که بارِ ترس آن را افزایش می‌دهد. لازم به ذکر است که زاویه‌ی دوربین این عنوان به صورت اول شخص طراحی شده. به صورت کلی باید به این نکته اشاره داشت که بازی دارای ۶ چپتر می‌باشد. با پیشروی در خط داستانی، شاهد روشن‌تر شدن قضایا خواهید بود و همین موضوع هیجان بازی را به شدت افزایش می‌دهد.

Outlast: Bundle of Terror

در حقیقت Outlast: Bundle of Terror پورتی از اولین نسخه‌ی اوت لست برای کنسول نینتندو سوییچ به شمار می‌رود. بازی در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. پس از آن شاهد انتشار محتوای اضافه برای این اثر بودیم و سپس ، Outlast: Bundle of Terror برای نینتدو سوییچ عرضه شد. لازم به ذکر است که Outlast: Bundle of Terror دارای تمام محتویات پس از انتشارِ اولین قسمت از اوت لست می‌باشد. بازی توسط استدیوی رد برلز توسعه یافت. این اثر به هنگام انتشار خود، موفق شد تا نقدهای مثبتی را از سمت منتقدان بدست آورد و در ادامه شاهد تعریف و تمجید بسیاری از علاقه مندانِ بازی‌های ترسناک، از اوت لست بودیم. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازی، اتمسفر بسیار ترسناک و گیرای آن است. داستان از آن‌جایی آغاز می‌شود که یک ژورنالیست ساده، برای بررسی شرایط تیمارستانی دور افتاده، راهی سفری پر‌خطر می‌شود. طولی نمی‌کشد که این ژورنالیست با اتفاقاتی بسیار ترسناک رو به رو می‌شود. دوربین اول شخص، سبب شده تا تسلط کافی بر روی اطراف خود نداشته باشید و همین موضوع روند کلی را ترسناک‌تر کرده. شخصیت اصلی توانایی مبارزه با هیولاها را ندارد و بدین ترتیب، تنها راه برای زنده ماندن، فرار و مخفی شدن است. معماهای متعدد و جامپ اسکر‌های مختلف و … از مهم‌ترین المان‌های بازی هستند. اگر از پرسه زدن در محیط‌های ترسناک و وحشتناک لذت می‌برید، Outlast: Bundle of Terror می‌تواند شما را سرگرم کند. عنوانی که بدون شک، لیاقت حضور در لیست ۱۰ بازی ترسناک برتر برای نینتندو سوییچ را دارد.

Dead by Daylight

Dead By Daylight یکی از برترین بازی های ترسناک چند نفر است که می توانید به همراه دوستانتان وارد آن و برای مدتی طولانی سرگرم شوید. ایده‌ی اصلی Dead By Daylight بسیار ساده اما منحصر به فرد می باشد. چهار بازی کننده نقش بازمانده را بازی می‌کنند و وظیفه دارند که ژنراتور های مختلفی را فعال سازند تا از محوطه خارج شوند. درب محوطه تنها با فعال شدن تمام ژنراتور ها باز خواهد شد و در این میان یک شکارچی وجود دارد که به عنوان نفر پنجم شناخته می شود. وظیفه‌ی شکارچی کاملاً مشخص است. وی ملزم به جلوگیری از فرار بازمانده ها می باشد. توسعه‌دهندگان، شخصیت های مختلفی را برای نقش شکارچی در نظر گرفته اند که هر کدام از آنها قابلیت های منحصر به فرد خود را دارند و کنترل کردنشان، لذت مخصوص به خود را دارد. از طرفی دیگر، شخصیت های مختلفی هم برای نقش بازمانده در نظر گرفته شده. به صورت کلی باید گفت که Dead By Daylight یک تجربه‌ی منحصر به فرد و دوست داشتنی می باشد که می تواند طرفداران بازی های ترسناک را حسابی سرگرم کند. توسعه دهندگان به صورت مداوم از این بازی پشتیبانی می کنند و برنامه های بسیاری برای آن دارند. متاسفانه در هنگام انتشار Dead By Daylight ، مشکلات فنی بسیار زیادی گریبان‌گیر بازی شد. اما توسعه‌دهندگان به مرور زمان این مشکلات را برطرف کردند و همین موضوع سبب شد که میلیون ها نسخه از عنوان مذکور به فروش برسد.

Blair Witch

شاید اگر تعداد بازی های ترسناک برای نینتندو سوییچ بیشتر بود، نام Blair Witch در لیست ۱۰ بازی ترسناک برتر برای نینتندو سوییچ، وجود نداشت. این بازی توسط استودیوی بلوبرتیم توسعه یافت. داستان از آنجایی آغاز می شود که شخصیت اصلی برای پیدا کردن کودکی گمشده در جنگلی ترسناک، وارد ماجراجویی جدیدی می شود. یکی از بزرگترین انتقاداتی که نسبت به Blair Witch وارد شد، روند پیچیده و گیج‌کننده‌ی بازی بود. به هر حال این اثر می تواند لحظات بسیار ترسناک و هیجان انگیزی را برای شما به ارمغان آورد. همچنین در خصوص نکات مثبت می‌توان به طراحی بسیار زیبای محیط و اتمسفر فوق العاده‌ی بازی اشاره کرد. خوشبختانه لازم نیست که از تمام دشمنان فرار کنید و می‌توانید به برخی از آنها آسیب برسانید. همچنین سگی با وفا، شما را در این سفر ترسناک و هیجان انگیز همراهی خواهد کرد. بازی دارای گونه های مختلفی از دشمنان می‌باشد که هر کدام از آنها دارای نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود هستند.

ریمیک Resident Evil

اما نوبتی هم که باشد نوبت به بازسازی یکی از بهترین بازی‌های ترسناک تاریخ، می‌رسد. بازی رزیدنت اویل ۱ یکی از بهترین عناوینی است که می‌توانید برای کنسول نینتندو سوییچ خود تهیه کنید. همه چیز از این عنوان آغاز شد. داستان از جایی شروع می‌شود که کریس ردفیلد به همراه بری و جیل ولنتاین و آلبرت وسکر، برای انجام ماموریتی خطیر اعزام می‌شوند و پس از اتفاقاتی غیرقابل انتظار، از عمارات اسپنسر سر در می‌آورند. این عمارت یکی از پیچیده‌ترین و ترسناکترین لوکیشن‌های مجموعه‌ی رزیدنت اویل شمار می‌رود. ریمیکِ اولین قسمت از رزیدنت اویل یک تجربه‌ی کلاسیک و ناب و تکرار نشدنی را با جلوه‌های بصری راضی کننده به مخاطب خود ارائه خواهد داد. شما می‌توانید از بین جیل و یا کریس، یک شخصیت را انتخاب کنید و ماجراجویی خود را آغاز نمایید. پازل های بسیار پیچیده و دوست داشتنی روندی ترسناک و اتمسفری گیرا، از مهمترین نقاط قوت این اثر هستند.

Observer

observer

توسعه‌دهندگان توانسته‌اند دنیای سایبرپانکی بسیار جالبی برای بازی در نظر بگیرند. در وهله‌ی دوم می‌توان به پازل های متعدد Observer اشاره کرد که طراحی بسیار هوشمندانه‌ای دارند و می توانند شما را بسیار سرگرم کنند. شما نقش شخصیتی به نام دنیل را بر عهده می گیرید. وی قابلیتی‌های ویژه‌ای مبتنی بر نفوذ در ذهن بقیه و هک کردن آن‌ها را دارد. داستان بازی به صورت پله پله اوج می‌گیرد و در طی آن شاهد رخ دادن اتفاق‌های شوم و عجیب و غریبی هستیم. استودیوی بلوبر تیم با عنوان Observer به تمام مخاطبان ثابت کرد که توانایی های بسیاری در ساخت عناوین ترسناک دارد.

بیشتر بخوانید :  بهترین بازی های ایکس باکس گیم پس که باید تجربه کنید

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`