قابلیت کراس پلتفرم
قابلیت کراس پلتفرم

نینتندو با آغوش باز از قابلیت کراس پلتفرم بازی‌های غیرانحصاری استقبال می‌کند

اظهارات مدیرعامل و مدیر اجرایی نینتندو حاکی از آن است که این شرکت از حامیان قابلیت کراس پلتفرم می‌باشد. آن‌ها همچنین در صدد آن هستند که این قابلیت را به عنوان یک آپشن در اختیار بازیکنان قرار دهند. این شرکت همواره به عنوان پیشگام در زمینه‌ی کراس پلتفرم مورد تحسین همگان بوده است. استودیو سازنده‌ی بازی نیز نقش مؤثری در این زمینه داشته و به عنوان مثال می‌توان به قابلیت کراس پلتفرم کنسول نینتندو سؤییچ و اکس باکس وان در بازی Minecraft اشاره کرد. مدیر اجرایی این شرکت با اشاره به بحث‌های پیرامون قابلیت کراس پلتفرم افزود :

این موضوع به مشارکت ناشران و سازندگان پلتفرم‌ها بستگی دارد. ما مشتاقانه مایل به یاری سازندگان در تعبیه قابلیت کراس پلتفرم در بازی‌هایشان هستیم. البته بخش‌های دیگری نیز در تحقق این قابلیت دخیل هستند که در حال مذاکره با آن‌ها هستیم.

قابلیت کراس پلتفرم

اخبار فوق به قطع برای هواداران نینتندو خوشایند بوده و از افزوده شدن قابلیت کراس پلتفرم به بازی‌های آینده ننیز خبر می‌دهد. هم اکنون نیز تلاش‌های نینتندو کارساز بوده و این قابلیت در بازی‌های Minecraft و Fortnite به واقعیت پیوسته است. جدیدترین کنسول نینتندو محبوب‌ترین کنسول این شرکت بوده اما با وجود فروش ۱۵ میلیونی همچنان در سایه‌ی فروش چند برابری کنسول‌های PS4 و Xbox One قرار می‌گیرد. حمایت نینتندو از قابلیت کراس پلتفرم همواره مورد توجه این صنعت بوده است. از آنجایی که جامعه‌ی آماری کنسول نینتندو سؤییچ بسیار کمتر از پلتفرم‌های دیگر بوده و از نظر تعداد دانلود بازی نیز در رده‌های پایین‌تر قرار می‌گیرد، باز کردن درهای کراس پلتفرم می‌تواند به نفع آینده‌ی این پلتفرم باشد. هم اکنون نیز بسیاری از تحلیل‌گران علت پافشاری این پلتفرم بر روی این قابلیت را دلیل ذکر شده می‌دانند. از سوی دیگر واکنش منفی که شرکت سونی از عدم حمایت از قابلیت کراس پلتفرم دریافت کرده است، بیش از پیش اهمیت اقدام نینتندو را در این زمینه نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید :  بازی های شرکت نینتندو برای نمایشگاه Gamescom مشخص شد

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`