Ninja Gaiden

پاسخ توسعه دهندگان به سوالات در خصوص Ninja Gaiden Master Collection

بازی های مرتبط

مدت زمان بسیار زیادی است که با مجموعه‌ی Ninja Gaiden دیدار نداشته‌ایم. این فرنچایز در زمان انتشار خود توانست غوغایی به پا کند و تبدیل به یکی از محبوب‌ترین و همچنین هاردکور‌ترین بازی‌های ساخته شده در ژانر هک اند اسلش بشود. در ماه‌های گذشته شایعاتی مبتنی بر انتشار کالکشنی از سه گانه‌ی مدرن نینجا گایدن به گوش رسید. نهایتاً این شایعات تبدیل به حقیقت شد و توسعه دهندگان از نینجا گایدن مستر کالکشن رونمایی کردند. اطلاعات چندانی در خصوص بازی منتشر نشده. البته این موضوع به دلیل آن است که تغییرات خاصی بر روی عناوین مستر کالکشن صورت نگرفته است. در روز‌های گذشته، مصاحبه‌ای از سمت پایگاه خبری تحلیلی گیمینگ بولت با یکی از دست‌اندرکاران استودیوی تیم نینجا تدارک دیده شده. در این مصاحبه اطلاعات جالبی در خصوص این کالکشن و موارد مربوط به آن به اشتراک گذاشته شده که دانستن آنها، برای طرفداران، خالی از لطف نیست. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

اما دلیل اصلی این که نسخه‌های سیگمای نینجا گایدن، به جای نسخه‌های اصلی، در این کالکشن ارزشمند قرار گرفته‌اند، چه بود؟

نسخه‌های سیگمای این فرنچایز، حالت کامل‌تری داشتند و حاوی موارد الحاقی بودند. با گذشت زمان، تعداد کارمندان استدیوی ما که کودکی خود را با تجربه‌ی نسخه‌های مختلف این مجموعه سپری کرده بودند، بیشتر و بیشتر شد. همین موضوع سبب شد که قشر کثیری از توسعه دهندگان، خواستار فعالیت بر روی فرنچایز نینجا گایدن بشوند. از طرفی دیگر، بهترین قسمت‌های این مجموعه بر روی سخت افزارهای جدید همانند پلی استیشن ۴ و نینتندو سوییچ و ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم قدرتمند کامپیوترهای شخصی، وجود نداشت. پس فرصت را غنیمت دانست و تصمیم گرفتیم که یاد و خاطره‌ی نینجا گایدن را برای مخاطبان زنده کنیم. نینجا گایدن و مجموعه‌ی Dead Or Alive همواره به عنوان فرنچایز‌های اصلی و بزرگ ما شناخته می‌شوند.

Ninja Gaiden

می توانید اطلاعاتی در خصوص نحوه‌ی ارتقای بصری Ninja Gaiden Master Collection در اختیار مخاطبان بگذارید؟ بازی از چه لحاظ‌هایی پیشرفت داشته؟

خوشبختانه کنسول های پلی استیشن ۴ پرو و پلی استیشن ۵ و ایکس باکس وان ایکس و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس، می‌توانند این کالکشن را با رزولوشن ۴k و همچنین نرخ فریم ۶۰ اجرا کنند.کاربران کامپیوتر‌های شخصی نیز بدون محدودیت خاصی و با توجه به سخت افزار، توانایی اجرای بازی را دارند. بدون شک تجربه‌ی عنوان سریع و خشنی مانند نینجا گایدن در نرخ فریم‌های بالا، لذت منحصر به فردی دارد. از همین رو تمرکز بسیار زیادی بر روی بهینه سازی این آثار بر روی انواع و اقسام پلتفرم‌های مقصد داشتیم.

موضوع حائز اهمیت دیگر، این است که نسخه دوم و سوم نینجا گایدن دارای بخش آنلاین و چند نفر بودند. آیا این بخش آنلاین در Ninja Gaiden Master Collection حضور دارد؟

برای قرار دادن بخش چندنفره در بازی مجبور بودیم که زمان و هزینه‌ی بسیاری را صرف کنیم. همچنین اگر می خواستیم که این بخش را در Ninja Gaiden Master Collection قرار دهیم، مجبور بودیم که تعداد پلتفرم‌های مقصد را کمتر کنیم. در صورتی که این موضوع مخالف خواسته‌های ما بود. قصد داشتیم تا کالکشنی به یاد ماندنی از مجموعه‌ی نینجا گایدن را در دسترس تمام طرفداران قرار دهیم تا آنها بتوانند از تجربه‌ی بخش تک نفره‌ی عناوین، لذت ببرند.

آیا قسمت‌هایی از سه گانه‌ی اصلی نینجا گایدن هستند که در Ninja Gaiden Master Collection حضور نداشته باشند؟

بله. قسمت های آنلاین و چند نفره‌ی نینجا گایدن ۲ و نینجا گایدن ۳ در بازی حضور ندارند. همچنین نینجا گایدن زیگما دو دارای بخشی بود که سرعت بازی را به میزان زیادی افزایش میداد. این بخش نیز در کالکشن یادشده حضور نخواهد داشت.

Ninja Gaiden

همانطور که می دانید، Ninja Gaiden Master Collection با کمک قابلیت بکوارد بر روی کنسول پلی استیشن ۵ اجرا می‌شود. آیا به فکر انتشار نسخه‌ی باکیفیت‌تری از این کالکشن هستید؟

متاسفانه در حال حاضر نقشه‌ای برای انتشار نسخه نسل نهمی Ninja Gaiden Master Collection وجود ندارد. چنین امری وقت و سرمایه بسیاری نیاز دارد. برای محقق کردن این امر، لازم است که تمام قسمت‌های بازی، بازسازی شوند. می‌خواستیم که این سه نسخه را هرچه زودتر در دسترس بازی کنندگان قرار دهیم. اگر وقت و سرمایه برای بازسازی نسخه‌های قدیمی داشتیم، بهتر بود منابع مربوط را به ساخت یک نسخه‌ی جدید اختصاص دهیم تا اینکه بخواهیم صرفاً بازی‌های پیشین را بازسازی کنیم.

آیا عناوین حاضر در Ninja Gaiden Master Collection از ویژگی های سخت افزاری پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس ایکس و باکس سری اس استفاده خواهد کرد؟

صرفا قصد داشتیم که نسخه های قدیمی را برای کاربران جدید، قابل تجربه کنیم. به همین دلیل کالکشن نینجا گیدن از هیچکدام از قابلیت های ویژه‌ی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس استفاده نخواهد کرد.

آیا می‌توان انتشار Ninja Gaiden Master Collection را به فال نیک گرفت و در آینده انتظار معرفی نسخه جدیدی از این مجموعه محبوب و دوست داشتنی را داشت؟

مطابقا اخبار مربوطه را به صورت رسمی اعلام خواهیم کرد.

بازی با چه رزولوشن و نرخ فریم ای بر روی پلتفرم های مختلف اجرا می‌شود؟

لازم به ذکر است که Ninja Gaiden Master Collection با رزولوشن ۴k و نرخ فریم ۶۰ بر روی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن ۵ پلی استیشن ۴ پرو اجرا خواهد شد. پلتفرم قدرتمند کامپیوترهای شخصی نیز محدودیتی برای اجرای این اثر ندارد. لازم به ذکر است که نسخه نینتندو سوییچ Ninja Gaiden Master Collection با رزولوشن ۷۲۰p و نرخ فریم ۶۰ اجرا خواهد شد. در بازی سریعی همانند نینجا گایدن، فریم ریت نقش بسیار مهمی در لذت بردن مخاطب از بازی دارد. در انتها باید به این نکته اشاره کرد که بازی بر روی هر دو حالت نینتدو سوییچ ، با راندمانی یکسان اجرا خواهد شد.

و این آخرین سوال گیمینگ بولت از توسعه‌ دهندگان بود.

در سال ۲۰۰۴ بود که نینجا گایدن روند کلی خود را تغییر داد و وارد دنیای جدیدی شد. این ورود به شدت موفقیت آمیز بود. در سال ۲۰۰۷  بود که پورت پلی استیشن ۳ این اثر تحت عنوان Ninja Gaiden Sigma منتشر شد و بازهم فروش بالای بازی در اروپا و دریافت نمرات بالا از سمت پایگاه‌های تحلیلی، موفقیت جدیدی را برای استدیوی تیم نینجا رقم زد. در سال ۲۰۰۸ نسخه‌ی دوم این عنوان برای پلی استیشن ۳ منتشر شد. همه چیز در زیگما ۲ بهبود یافته بود. باس فایت‌ها حماسی‌تر شده بودند و اسلحه‌های فنون بیشتری را در اختیار بازی کننده قرار می‌دادند. همچنین توسعه دهندگان چندین سکانس اضافی و شخصیت‌های قابل بازی را برای بازی کنندگان این نسخه در نظر گرفتند. به صورت کلی می‌توان گفت که نینجا گیدن ۲ نیز به شدت موفقیت آمیز عمل کرد و توانست پیشرفت بسیار خوبی را برای فرنچایز رقم بزند. پس از توسعه‌ی این عنوان بود که کارگردان اصلی از استدیوی تیم نینجا جدا شد. با گذشت زمان، نسخه‌ی سوم نینجا گایدن معرفی و منتشر شد و شکست بسیار بزرگی را برای این مجموعه‌ی دوست داشتنی و منحصر به فرد، رقم زد. میزان خشونت کاهش یافته بود و دیگر خبری از مبارزات جذاب و پر سرعت در بازی نبود. اسلحه‌های ریو هایابوسا تنوع نداشتند و همه چیز به بدترین شکل ممکن ساخته شده بود. در نهایت توسعه دهندگان تصمیم گرفتند که بازی را بهبود بخشند و و نسخه‌ی بهتری از نینجا گایدن ۳ تحت عنوان Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge منتشر شد. این نسخه نیز در کالکشن مذکور حضور خواهد داشت.

مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راحع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. تمام اخبار مربوطه توسط وب سایت نوین اسپات پوشش داده خواهد شد. لازم به ذکر است که Ninja Gaiden Master Collection در تاریخ 10 ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی مصادف با ۲۰ خرداد ماه سال جاری در دسترس کاربران کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس و پلی استیشن و نینتندو سوییچ قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید :  دانلود بازی Fez برای PC

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`