تاریخ احتمالی معرفی اکس‌باکس بعدی

اخیراً بحث شایعات پیرامون نسل بعدی کنسول‌ها بسیار داغ شده است. به خصوص زمانی که مایکروسافت یک آگهی استخدام برای کار بر روی کنسول اکس‌باکس نسل بعدی خود، منتشر کرد. اکنون گزارشی با ذکر سه منبع متفاوت به جزئیات احتمالی عرضه‌ی کنسول جدید اشاره می‌کند. بر اساس گزارش Brad Sams احتمال عرضه‌ی کنسول جدید این شرکت در طول سه سال آینده، کاملاً منطقی به نظر می‌رسد. البته او اشاره کرد با توجه به قدرت برتر کنسول Xbox One X نسبت به PS4 Pro، این شرکت برای جایگزینی آن عجله‌ای ندارد. پس کسانی که به عرضه‌ی این کنسول در سال بعد فکر می‌کنند، نباید چندان امیدوار باشند.

او همچنین افزود به احتمال قوی این کنسول با بازی‌های نسل قبلی نیز سازگار خواهد بود. مایکروسافت اکنون نیز برنامه‌ی سازگاری بازی‌های نسل قبلی با Xbox One را با سرعت بسیار خوبی ادامه پی‌گیری می‌کند، پس اتخاذ این سیاست برای کنسول جدید این شرکت نیز دور از انتظار نیست. علاوه بر این‌ها، اکس باکس بعدی احتمالا از ویژگی بازی‌های فضای ابری بهره بیشتری خواهد برد. بسیاری از کارشناسان معتقدند بازی‌های فضای ابری برای اکس باکس و پلی‌استیشن بعدی نقش بزرگی ایفا خواهند کرد.

این که چه زمانی اطلاعات رسمی و موثق در مورد کنسول بعدی مایکروسافت منتشر خواهد شد، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. برخی از صاحب‌نظران این صنعت گزارش‌هایی منتشر کرده و در آن اشاره کرده‌اند که حداقل تا سال ۲۰۲۰ شاهد این کنسول نخواهیم بود. با این اوصاف و در خوش‌‌بینانه‌ ترین حالت در E3 سال ۲۰۱۹ ممکن است شاهد معرفی این کنسول باشیم. با نزدیک شدن به پنجمین سالگرد عرضه نسل هشتم کنسول‌ها، طبیعتاً گمانه زنی‌ها در باره‌ی نسل جدید روز به روز داغ‌تر خواهد شد. در هر صورت احتمال می‌رود حداقل در طی یک سال آینده شاهد هیچ اطلاعات رسمی در این مورد نباشیم. اما طرفداران پر و پا قرص اکس‌باکس و پلی‌استیشن همچنان در انتظار خبر‌ها و شایعات جدید در این مورد خواهند ماند.

بیشتر بخوانید :  تمام اطلاعاتی که هیدئو کوجیما از بازی Death Stranding منتشر کرده است

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`