سریال Squid Game
سریال Squid Game

نتفلیکس قصد ساخت بازی ویدیویی بر اساس سریال Squid Game دارد

سریال Squid Game ، جدیدترین سریال شبکه بزرگ نتفلیکس است. در این سریال، مجموعه‎ای از بازیکنان، با اختیار خود، در چندین بازی کودکانه شرکت می‎کنند. هر کس که ببازد، کشته می‎شود! و این فرآیند، تا زمانی که تنها یک نفر زنده بماند، ادامه دارد. همانطور که می‎دانید، این شرکت بزرگ در گذشته اعلام کرد که قصد وارد شدن به دنیای بازی‎های ویدئویی را دارد. آن‎ها می‎خواهند بازی‎هایی را درون برنامه تلفن همراه نتفلیکس بگنجانند. بازی‎های مذکور، قرار است بر اساس سریال‎های مختلف این شبکه ساخته شوند. به نظر می‎رسد این شرکت، سریال Squid Game را با توجه به محبوبیت جهانی آن انتخاب کرده و می‎خواهد از روی آن، بازی بسازد. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

در مصاحبه‎ای که وبسایت Hollywood Reporter با یکی از مسئولین شعبه آسیا شرکت نتفلیکس داشت، این مسئله تایید شد. ایشان ذکر کردند که شرکت نتفلیکس به ساخت یک بازی از Squid Game علاقه نشان داده است.

ما درخواست‎های زیادی از طرف بخش‎های مختلف کمپانی از جمله بخش مربوط به بازی‎های ویدئویی، بخش مشتریان و سایر بخش‎های بین المللی‎مان دریافت کردیم. تیم ما، قصد دارد از همه این فرصت‎ها استفاده کرده و در نهایت نقشه‎ای برای ساخت IP بر اساس سریال Squid Game بسازد. ما با بخش‎های مختلف شرکت در ارتباطیم تا بفهمیم چه محتوایی را باید به مخاطبین‎مان تحویل دهیم. می‎خواهیم این بازی، وابستگی مخاطبین به محتواهای ما را بیشتر کرده و در نهایت باعث خوشحالی‎شان شود. در عین حال، قصد داریم به دنیای ساخته شده در سریال، وفادار بمانیم.

با توجه به ماهیت این سریال، شاید ساخت یک بازی بر اساس آن، چندان هم سخت نباشد. همانطور که می‎دانید، بازیکنان عناوینی چون Fortnite و Roblox تا به امروز، تلاش‎های زیادی برای بازسازی تعدادی از بازی‎های این سریال کرده‎اند و تا حدودی موفق نیز شده‎اند. قطعاً بازی ساخته شرکت نتفلیکس، عنوانی رسمی خواهد بود. با این حال، شرکت مذکور، جاه طلبی‎های زیادی برای بخش بازی‎های ویدئویی‎اش دارد پس سخت است که بدانیم این عنوان، در چه زمانی به مرحله انتشار رسیده و یا حداقل چه راهی را در پیش خواهد گرفت.

ورود نتفلیکس به صنعت بازی‎های ویدئویی، بیشتر نوید از ساخت عناوینی کوچک و موبایلی می‎دهد و بعید است که این کمپانی به سراغ ساخت عناوینی بزرگ‎تر، برای پلتفرم‎های بزرگ‎تر برود. بازی‎های ساخته شده، به احتمال زیاد از طریق برنامه نتفلیکس در گوشی‎های همراه، قابل بازی باشند. در گذشته نیز شاهد بازی‎های این چنینی از سریال‎های نتفلیکس بودیم، مانند بازی ساخته شده بر اساس سریال Stranger Things.

وقتی بحث از ساخت بازی بر اساس سریال Squid Game می‎شود، تصور عنوانی AAA با موشن کپچر و بودجه زیاد، دور از انتظار است. بیشتر عنوانی با بودجه کم، در مقیاس کوچک، مانند بازی‎های موبایلی مد نظر خواهد بود. ساخت این بازی، حرکتی جالب برای شرکت نتفلیکس خواهد بود. تبدیل IP جدید و بسیار موفق‎شان به یک بازی، مخاطبان بیشتری را جذب خواهد کرد. با این حال، با عرضه چنین عنوانی بسیار فاصله داریم. شاید هنگام پخش فصل دوم Squid Game بتوان کمی جدی‎تر به این بازی پرداخت. ولی در این لحظه، بیشتر به نظر می‎رسد فقط یک ایده اولیه باشد و برنامه ریزی‎های اولیه برایش صورت بگیرد.

بیشتر بخوانید :  گزارش: Microsoft قصد عرضه‌ی کنسولی ارزان قیمت به همراه Xbox Scarlett را دارد

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`