درآمد مایکروسافت
درآمد مایکروسافت

درآمد مایکروسافت در صنعت بازیسازی به ۱۰ میلیارد دلار رسید

سال به سال درآمد مایکروسافت افزایش می‌یابد

مشخص است که شرکت مایکروسافت قصد عقب نشینی در صنعت بازی سازی را ندارد و این کمپانی راسخ بودن در این هدف را با عرضه بازی‌ها و خدمات خود به طرفداران دنیای بازی و گیم اثبات کرده است. در آخرین گزارش مالی این شرکت که چندی پیش منتشر شد، مایکروسافت اعلام کرد که درآمد سالانه این شرکت از بازی، از ۱۰ میلیارد دلار گذشته و به ۱۰٫۳ میلیارد دلار رسیده است. این یعنی این شرکت سال به سال درآمدش افزایش می‌یابد به طوری که نسبت به سال پیش که ۹٫۰۵ میلیارد دلار بوده ۱۴ درصد افزایش یافته است.

بیش از ۷۵ میلیون نفر مشترک Xbox Live هستند!

درآمد این شرکت از خدمات و نرم‌افزارهای عرضه شده برای ایکس باکس در این مدت ۳۶ درصد افزایش یافته است که به طور عمده به عرضه بازی‌ها برای این کنسول مربوط می‌شود. همچنین مایکروسافت اعلام کرد که مشترکین Xbox Live از ۷۵ میلیون نفر در Xbox، ویندوز و دستگاه‌های موبایل گذشته است که دوباره نشان از برنامه این شرکت در ارائه خدمات در این حوزه است.

خیز مایکروسافت برای توسعه صنعت بازی سازی

در نهایت، با توجه به عملکرد این غول تکنولوژی، منطقی به نظر می‌رسد که «فیل اسپنر» (Phil Spencer)، معاون حوزه بازی شرکت مایکروسافت، به دنبال خرید یک استودیو جدید و توسعه حوزه فعالیت مایکروسافت در این صنعت است. با این اوصاف باید شاهد بازی‌های فوق العاده‌تری نسبت به Gears of War، Halo و Forza از این کمپانی در آینده بود.

بیشتر بخوانید :  نمرات و امتیازات Dead or Alive 6 منتشر شدند

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`