PC
PC

فیل اسپنسر: پشتیبانی بهتری از PC خواهیم کرد

در آخرین اخباری که منتشر شده٬ «فیل اسپنسر» رئیس بخش سرگرمی کمپانی مایکروسافت اعلام کرد که در سال ۲۰۱۹ این کمپانی پشتیبانی بهتری از بازی‌های PC خواهد کرد. شایان ذکر است که در سال‌های اخیر مایکروسافت ساپورت خوبی از پلتفرم PC کرده است اما به نظر می‌رسد کمپانی قصد پررنگ‌تر کردن این امر را دارد. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه نوین اسپات باشید.

در سال‌های اخیر شاهد عرضه‌ی عناوین فرست پارتی توسط مایکروسافت بر روی دو پلتفرم PC و Xbox One بودیم. همچنین در ماه گذشته شاهد عرضه‌ی عنوان Sunset OverDrive برای کامپیوتر‌های خانگی بودیم. این بازی یکی از انحصاری‌های اکس باکس وان در زمان عرضه‌ی کنسول بود. بر اساس سخنان «فیل اسپنسر» مدیر بخش سرگرمی شرکت مایکروسافت٬ تمرکز بر بازی‌های PC در سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش می‌یابد. اخیراً اسپنسر با وب‌سایت GamesIndustry مصاحبه‌ای کرده و درباره‌ی بازی‌هایی که برای Xbox One و Microsft Windows 10 و فروشگاه آن عرضه می‌شود٬ توضیحاتی داده است.

او سخنان خود را با مژده‌های بسیار برای کاربران Xbox شروع کرد:

سال ۲۰۱۹ برای کاربران کنسول Xbox سال بزرگی خواهد بود. به شخصه برای عناوینی که در راه است بسیار هیجان زده می‌باشم. عناوینی مانند Crackdown 3 و Ori and the Will of the Wisps و Gears 5 همگی در این سال منتشر می‌شود و ما امیدواریم سال به‌یاد ماندنی‌ای برای طرفدارانمان باشد. همچنین ما در حال ارتقا‌ی حیطه‌ی خودمان در زمینه‌ی بازی‌های کامپیوتری هستیم و در آینده تصمیم‌های مختلفی برای ساخت عناوین متفاوت در هر سبکی داریم تا بتوانیم کاربران و مخاطبین خود را راضی نگه داشته و گسترش دهیم.

سپس اسپنسر درباره‌ی نقشه‌های مایکروسافت برای پررنگ‌تر کردن نقش PC در بازی‌های کامپیوتری صحبت کرد:

همان‌طور که در گذشته گفتم٬ ما احساس می‌کنیم می‌توانیم در زمینه‌ی عرضه‌ی بازی‌ها برای PC نقش پر رنگ‌تری داشته باشیم. ما همیشه بر روی PC و بازی‌هایی که برای آن عرضه می‌کردیم متمرکز نبودیم. اما قدرت این پلتفرم یه ما نشان داده که چه پتانسیل نهفته‌ای دارد و باعث شد ما از خودمان این سوال را بپرسیم که چگونه از این قدرت استفاده کرده و میزان سازندگان و بازی‌کنندگان آن را افزایش دهیم. مطمئناً شاهد نقش پر رنگ‌تر PC در سال‌ ۲۰۱۹ خواهیم بود.

اگر نگاهی به لیست بازی و خدماتی که مایکروسافت برای پلتفرم PC آماده کرده است٬ بیاندازیم متوجه می‌شویم که این حرف‌ها بی‌راه نبوده اند. عناوینی مانند Ori and the Will of the Wisps و Gears 5 و Crackdown 3 همگی در سال آینده برای این پلتفرم عرضه خواهند شد. همچنین عنوان Gears Tactics نیز در سال آینده برای کامپیوتر عرضه خواهد شد. نکته‌ی قابل توجه دیگر این است که مایکروسافت هر دو شرکت inXile Entertainment و Obsidian Entertainment را خریداری کرده که این شرکت‌ها تجربه‌ی ساخت عناوین مخصوص PC را دارند. به هر حال باید تا ۲۰۱۹ صبر کرد و دید که مایکروسافت چه نقشه هایی را عملی می‌کند.

بیشتر بخوانید :  Star Wars Jedi: Fallen Order - بازی حاوی لوکیشن‌های قدیمی و جدید است

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`