آموزش استفاده از گیفت کارت های مایکروسافت | آشنایی و کارکردهای آن

مایکروسافت امروزه یکی از قطب‌های بزرگ سرگرمی در جهان است. از بازی‌های ویدئویی گرفته تا نرم افزارها و فیلم و سریال و لوازم جانبی، این کمپانی آن‌ها را پوشش می‌دهد. فروشگاه مایکروسافت، اکوسیستمی یکپارچه و منسجم است که در آن ما می‌توانیم دست به خرید این اقلام بزنیم. حال، در ایران امکان خرید مستقیم دیجیتالی از یک فروشگاه خارجی وجود ندارد. سیستم بانکی ایران همچنان به سیستم جهانی متصل نیست و بسیاری از فروشگاه‌ها از ایران پشتیبانی نمی‌کنند. به همین دلیل یکی از راه حل‌های خرید بازی دیجیتالی در ایران، خرید گیفت کارت است. گیفت کارت‌ها این امکان را می‌دهند که از طریق راه‌های ثانویه، حساب خود را شارژ کنیم و از طریق شارژ آن به خرید بازی و نرم افزار دیجیتالی بپردازیم. برای فروشگاه مایکروسافت، که یک فروشگاه خارجی است، چنین راه حلی را می‌بایست به کار گیریم. امروز به شما آموزش استفاده از گیفت کارت های مایکروسافت را خواهیم گفت. با نوین اسپات همراه باشید.

گیفت کارت مایکروسافت چیست؟

 

هرگونه شبکه که در آن امکان خرید اقلام دیجیتالی متفاوت خرید و فروش می‌شود، دارای یک سیستم اعتباری مخصوص است. سیستم اعتباری هر شبکه بدین منظور طراحی شده است که به افراد گوناگون در خرید اقلام موجود در آن شبکه کمک کند. وجود چنین سیستمی منجر می‌شود که مدیریت اعتبار میسر شود. میسر شدن مدیریت اعتبار نیز خود باعث می‌شود که سهولت بیشتر برای تجربه کاربر در شبکه مورد نظر پیش آید. به همین دلیل است که تمامی شبکه‌های موجود با داشتن قابلیت فروشگاهی، این سیستم را درون خود دارند.

چنین سیستمی موجب میسر شدن امری می‌شود که بسیار کارآمد است: کارت هدیه. کارت‌های هدیه، یا گیفت کارت‌ها، بدین منظور طراحی شده‌اند که بتوانید به فرد مورد علاقه خود، اعتباری درون شبکه مورد علاقه‌اش را هدیه دهید. کارت‌های هدیه همچنین در سیستم بانکی نیز وجود دارند. گیفت کارت سایت‌های محتلف در ایران، کاربردی دارند که استفاده از آنان را بیش از آن که در محدوده هدیه دهی قرار دهد، تنها راه حل برای خرید و ضرورت است.

در ایران امکان خرید مستقیم دیجیتالی از یک فروشگاه خارجی وجود ندارد. سیستم بانکی ایران همچنان به سیستم جهانی متصل نیست و بسیاری از فروشگاه‌ها از ایران پشتیبانی نمی‌کنند. به همین دلیل یکی از راه حل‌های خرید بازی دیجیتالی در ایران، خرید گیفت کارت است. گیفت کارت‌ها این امکان را می‌دهند که از طریق راه‌های ثانویه، حساب خود را شارژ کنیم و از طریق شارژ آن به خرید بازی و نرم افزار دیجیتالی بپردازیم.

سیستم یکپارچه مایکروسافت چنین است که فروشگاه آن، یکسان است. تنها برای برخی از اپلیکیشن‌های موجود در این اکوسیستم، پلتفرم‌های متفاوتی موجود است. امروزه دو شکل از استور برای این اپ‌ها وجود دارد: ویندوز استور و Xbox Store. ویندوز استور مخصوص رایانه‌های شخصی است و Xbox Store مخصوص کنسول‌های اکس باکس. با این حال، گیفت کارت مربوط به این دو استور، یکسان است. شما با خرید گیفت کارت ویندوز استور و شارژ اکانت مایکروسافت خود، می‌توانید در استور کنسول Xbox خود به خرید اقلام بپردازید و بالعکس. چنین امری باعث می‌شود که سیستم مایکروسافت، یک سیستم یکپارچه و شدیداً منعطفی باشد که کاربران در زمینه تغییر پلتفرم خود چندان مشکلی نداشته باشند.

بیشتر بخوانید :  بهترین بازی‎های رایگان در استیم

 

انواع گیفت کارت مایکروسافت

 

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، گیفت کارت ویندوز استور و اکس باکس در ذات خود، تفاوتی ندارند. با این حال، شاید از نظر ظاهری و ریجن بندی، ظاهر این گیفت کارت‌ها تغییر یابند. با این وجود، اعتبار گیفت کارت‌های مایکروسافت غالباً به شکل زیر هستند:

 • 1 دلاری
 • 2 دلاری
 • 3 دلاری
 • 5 دلاری
 • 15 دلاری
 • 20 دلاری
 • 25 دلاری
 • 30 دلاری
 • 40 دلاری
 • 50 دلاری
 • 60 دلاری
 • 70 دلاری
 • 75 دلاری
 • 90 دلاری
 • 100 دلاری

نحوه وارد کردن گیفت کارت مایکروسافت

 

آسان ترین شکل برای وارد کردن گیفت کارت مایکروسافت خود، به شکل آنلاین است:

 1. وارد سایت مایکروسافت شوید.
 2. وارد اکانت خود شوید (Sign in کنید).
 3. به بخش redeem بروید یا به آدرس (redeem.microsoft.com) رجوع کنید.
 4. کد 25 رقمی خود را وارد کنید. ایرادی ندارد که خط‌های تیره میان هر 5 حرف را وارد کنید یا خیر. تنها نکته مهم این است که تمامی کاراکترهای گیفت کارت خود را وارد کنید.
 5. گزینه Next را بزنید.
 6. تبریک می‌گوییم. حساب مایکروسافت شما شارژ شده است.

اگر بر روی رایانه‌ای با ویندوز 10 هستید نیز می‌توانید از این طریق حساب مایکروسافت خود را شارژ کنید:

 1. بر روی دستگاه ویندوز 10 خود، وارد برنامه Microsoft Store بشوید.
 2. در مایکروسافت استور، بر روی گزینه See more کلیک کنید تا یک منو برای شما پدیدار شود. در این منو شما می‌توانید بخش سرچ بار را در سمت بالا و راست خود پیدا کنید.
 3. در این بخش شما می‌توانید گزینه Redeem a code را مشاهده کنید. اگر تا به حال وارد اکانت خود در مایکروسافت نشده‌اید، نخست وارد اکانت خود بشوید و سپس به بخش ردیم مراجعه کنید.
 4. کد 25 رقمی خود را وارد کنید. ایرادی ندارد که خط‌های تیره میان هر 5 حرف را وارد کنید یا خیر. تنها نکته مهم این است که تمامی کاراکترهای گیفت کارت خود را وارد کنید.
 5. گیفت کارت شما وارد شده است و می‌توانید از آن استفاده کنید.
بیشتر بخوانید :  توسعه دهندگانِ Gotham Knights در خصوص تصمیم خود مبتنی بر کشتن بتمن صحبت می‌کنند

اگر کدی مربوط به برنامه Microsoft Office دارید، بدین شکل می‌بایست آن را وارد کنید:

 1. وارد لینک (https://setup.office.com/) شوید.
 2. وارد اکانت مایکروسافت خود شوید.
 3. کد 25 رقمی خود را وارد کنید. ایرادی ندارد که خط‌های تیره میان هر 5 حرف را وارد کنید یا خیر. تنها نکته مهم این است که تمامی کاراکترهای گیفت کارت خود را وارد کنید.
 4. مورد خریداری شده برای آفیس شما هم اکنون در دسترس شما است.

چه چیزهایی را می‌توان با گیفت کارت اکس باکس خریداری کرد؟

در مایکروسافت استور شما می‌توانید چنین اقلامی را برای خرید بیابید:

 • بازی‌های ویدئویی
 • نرم افزارها
 • فیلم و سریال
 • اکسسوری (سخت افزار، لوازم جانبی و…)

برای مثال، چند نمونه از اقلام خوب و به صرفه‌ای که می‌توانید با خرید گیفت کارت مایکروسافت آن‌ها را خریداری کنید را معرفی می‌کنیم:

 

Office 365

 

کمتر کسی با مایکروسافت آفیس آشنایی ندارد. برای نزدیک به 30 سال، نرم افزارهای مایکروسافت آفیس به عنوان یکی از مهم‌ترین نرم‌افزارهای موجود در جهان شناخته می‌شود. تمامی کارهای مهم مربوط به شغل‌های متعدد با این مجموعه نرم افزار انجام می‌شود. آفیس 365، سابسکریبشنی است که به شما امکان این را می‌دهد که به شکل حرفه‌ای و سالانه به برنامه‌های آفیس دسترسی داشته باشید. شما با خرید این مجموعه از فضایی در کلاد OneDrive و همچنین قابلیت آفیس کلادمحور نیز بهره‌مند می‌شوید.

 

فرمت HEVC (مخفف High Efficiency Video Coding) یا x265، فرمتی برای انکد فیلم و ویدئو است. این انکد به وسیله الگوریتم پیچیده خود، باعث می‌شود که حجم فایل شما کاهش چشمگیری داشته باشد، اما کیفیت آن یکسان باقی بماند. به طور مثال، یک فایل عادی با رزولوشن 1080p با انکد x264 ممکن است 2 گیگابایت حجم داشته باشد اما با انکد x265، و یکسان ماندن بیت ریت آن فایل، حجم آن به 1.2 گیگابایت برسد. برنامه پخش فیلم خود ویندوز به شکل خودکار از این انکد پشتیبانی نمی‌کند. به همین دلیل شما می‌بایست افزونه آن را خریداری کنید. قیمت این افزونه تنها 99 سنت است به همین دلیل، چندان گران نیست.

 

GIMP – Image Editor Pro

 

امروزه ادیت عکس به یکی از کارهای روزمره تبدیل شده است. تفاوتی ندارد که برای مصارف شخصی و عادی باشد یا مصارف تخصصی و گرافیکی. به همین دلیل، داشتن یک ادیتور عکس خوب نیاز بزرگی است. امروزه بسیاری از افراد با فوتوشاپ آشنایی دارند. اما برخی افراد ترجیح می‌دهند که با یک نرم افزار متن باز کار کنند. GIMP نسخه متن باز و آلترناتیوی نسبت به فوتوشاپ است. شما با خرید این نرم افزار می‌توانید بسیاری از امکانات فوتوشاپ را با قیمتی پایین داشته باشید. به همین دلیل این نرم افزار را به افرادی که به ادیتور عکس تنها در سطحی عادی نیاز دارند، پیشنهاد می‌شود.

بیشتر بخوانید :  Star Wars Jedi: Fallen Order - تصاویر هنری جدید بازی

 

Leonardo

 

نرم افزار Leonardo، نرم افزاری مخصوص به نقاشی دیجیتالی است. این نرم افزار بر روی تبلت‌هایی مانند سرفیس، وَکام (Wacom) و دیگر تبلت‌های پی سی نیز کار می‌کند. این نرم افزار قابلیت لمس همزمان چند نقطه‌ای (multi-touch) و فشارهای مختلف قلم را پشتیبانی می‌کند. چیزی که لئوناردو را می‌تواند برای هنرمندان گوناگون جذاب کند، قابلیت‌هایی مانند infinite canvas، رابط کاربری آسان و سرعت بالای آن است. اگر تبلت سرفیس دارید، یکی از راه‌های خوب خرج گیفت کارت خود، خرید برنامه لئوناردو و مشغول شدن به طراحی و نقاشی و خلق آثار حیرت‌انگیز است.

 

HD Movie Maker

 

تدوین، در کنار خود تصویر، از دو بخش مهم ساختن یک فیلم یا ویدئو به شمار می‌آیند. اهمیت این حوزه چنان است که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود و افراد مدون، از مهم‌ترین افراد در زمینه فیلم‌سازی و تولید محتوا هستند. یکی از نرم‌افزارهای خوب و با استفاده آسان، نرم افزار HD Movie Maker است. این نرم افزار با رابط کاربری آسان و پشتیبانی از تمامی انکدها، به افراد تازه وارد در این حوزه پیش از استفاده از نرم افزارهایی مانند پریمیر یا فاینال کات پرو، پیشنهاد می‌شود.

 

نکته مهم مربوط به ایالت اکانت

بر روی بازی‌های اکس باکس/مایکروسافت که اکانتشان ایالات متحده است، باید توجه داشته باشند که مالیات شامل خریدشان می‌شود. اگر یک بازی 60 دلار باشد و شما تنها 6 دلار اکانت خود را شارژ کنید، نمی‌توانید این بازی را خریداری کنید زیرا که قیمت آن بیشتر از 60 دلار تمام خواهد شد. برای این کار می‌بایست ایالت اکانت خود را به ایالات نیوهمپشایر (New Hampshire)، دلاوِر (Delaware)، اورِگان (Oregon)، آلاسکا (Alaska) یا مونتانا (Montana) تغییر دهید و یا هنگام ثبت نام اکانت، این ایالات را انتخاب کنید.

برای این کار کافی است که:

 1. در سایت Microsoft وارد اکانت خود شوید.
 2. سپس به بخش Payment & Billing بروید و گزینه Address Book را انتخاب کنید.
 3. با انتخاب بر روی Add a new address یک آدرس جدید درست کنید (می‌بایست از Google Map استفاده کنید و کد پستی یا Zip Code آن ایالت و شهر را پیدا کنید).
 4. در نهایت هنگام پایان دادن کار خود گزینه Set as your preferred billing and shipping address را تیک بزنید و Save کنید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`