یکی از کارکنان شرکت مایکروسافت درباره‌ی اهمیت تکنولوژی ابری صحبت می‌کند
یکی از کارکنان شرکت مایکروسافت درباره‌ی اهمیت تکنولوژی ابری صحبت می‌کند

یکی از کارکنان شرکت مایکروسافت درباره‌ی اهمیت تکنولوژی ابری صحبت می‌کند

اهمیت ایکس باکس روز به روز برای شرکت مایکروسافت بیشتر می‌شود. رئیس ایکس باکس یعنی فیل اسپنسر چندی پیش درباره‌ی  این موضوع صحبت کرده بود. به نظر می‌رسد نظر او در حال پذیرفته شدن در کل شرکت مایکروسافت باشد. یکی از کارکنان شرکت مایکروسافت به نام امی هود روز گذشته در کنفرانس Deutsche Bank Technology درباره‌ی اهمیت سرمایه گذاری در تکنولوژی‌های ابری و هوش مصنوعی صحبت کرد. او نایب رئیس و مسئول امور مالی مایکروسافت است. او در میان صحبت‌های خود همچنین اشاره کرد که هم اکنون بازی‌های ویدیویی برای شرکت مایکروسافت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. متن صحبت‌های او در سایت  Seeking Alpha به طور کامل آمده است. در ادامه با سایت نوین اسپات همراه باشید.

امی هود پیش از همه چیز گفت که شرکت مایکروسافت برای توسعه‌ی بازی‌های ویدیویی اهمیت ویژه‌ای قائل است هم اکنون نظرش به سوی تکنولوژی ابری و هوش مصنوعی جلب شده است. او گفت:

کاری که از همه می‌خواهم انجام دهند  این است که لحظه‌ای در بازی‌های ویدیویی به عقب بازگردند. به بازی‌های ویدیویی به عنوان راهی برای ما نگاه کنند. دوست دارم به همگی اصرار کنم که به آن به عنوان یکی دیگر از کارهای بسیار جالبی که در برنامه‌های کاری لبه‌ی هوشمند و ابر هوشمند وجود دارند، بنگرند. اگر فرصت گوش کردن به حرف‌های همکار Satya را پیدا نکرده‌اید خواهش می‌کنم اگر می‌خواهید بدانید که در حال انجام چه کاری هستیم، اندکی از وقت خود را اختصاص داده و به آن‌ها گوش کنید. چیزی که اساساً به دنبال آن هستیم درک رؤیایی است که برای لبه‌ی هوشمند و ابر هوشمند در ذهن داریم.

 او سپس به صحبت‌هایش ادامه داد و اندکی درباره‌ی استفاده از تکنولوژی‌های ابری و مزایای  این تکنولوژی برای بازی‌های جمعی صحبت کرد:

علاوه بر آن، شیوه‌ی تفکر من درباره‌ی بازی‌های ویدیویی به  این صورت است که  این هم یکی دیگر از کارهایی است که باید توسط خودمان انجام گیرد و هیچ تفاوتی با برنامه‌ی Office یا Dynamics ندارد اما چیزی که آن را متمایز و ماندگار و رسا می‌کند  این است که بر روی ابری ساخته می‌شود که هوشمند است.  این کاری است که به ما اجازه می‌دهد تا ابری بسازیم که برای انتظارات مختلف، پر کردت اوقات فراغت، مصرف کنندگان مختلف، لایه‌های متفاوت ۳ بعدی و سطوح مختلف تعامل، کاربرد داشته باشد.  این یکی از بهترین توصیفات تحول دیجیتالی یک کسب و کار است.

اگر بگویم “خب ما از هر محصولی که در مایکروسافت می‌سازیم، چه انتظاری داریم” باور کنید که همین طرز تفکر را نیز نسبت به بازی‌های ویدیویی دارم. دوست دارم همه همان علاقه و همان واکنش‌های احساسی‌ای که نسبت به Excel دارم را در محصولات دیگرمان نیز احساس کنند. طرفداران بازی‌های ویدیویی  این موضوع را دوست دارند و هیچ دلیلی وجود ندارد که مردم  این حس اشتیاق را احساس نکنند.

البته تمرکز روز افزون شرکت مایکروسافت بر روی تکنولوژی‌های ابری بر همگان واضح بوده است. آن‌ها صریحاً اعلام کرده بودند که به سرمایه گذاری بر روی سرویس‌های ابری ادامه خواهند داد و حتی می‌خواهند بخشی جداگانه برای بازی‌های ابری راه اندازی کنند. حتی گزارش‌های غیر رسمی خبر از  این می‌دهد که شرکت مایکروسافت احتمالاً یک بخش مخصوص تکنولوژی ابری در کنسول ایکس باکس بعدی خود که با نام رمزی اسکارلت شناخته شده است، قرار دهد و اگر صحبت‌های خانم هود حقیقت داشته باشد  این شایعه‌ها ممکن است به حقیقت بپیوندد. او در ادامه گفت:

بازی‌های ویدیویی مثال خوبی از کاری که هدف انجامش را داریم، ارائه می‌دهد. ما مقصدهایی برای خود تعیین کرده‌ایم. این مقاصد با بهره گیری از تکنولوژی ابری بهبود خواهند یافت. ما توسعه دهندگانی خواهیم داشت که شما آن‌ها را به عنوان ابر بازی می‌شناسید. آن‌ها از Azure استفاده خواهند کرد چرا که ما می‌خواهیم بهترین ابر بازی ممکن را بسازیم چون ما یک سرور فرست پارتی داریم.

ما خودمان نیز محتوای فراوانی داریم. ما میدانیم توسعه دهندگان چه چیزی می‌خواهند. فکر می‌کنم به عنوان مدیر امور مالی باید به خودم بگویم: “کاش طی ۵ سال گذشته نیز این‌گونه درباره‌ی بازی‌های ویدیویی صحبت می‌کردم چرا که هنگامی که گفتیم  این فرصت برای ما در اولویت قرار دارد، به همین شیوه آن را پیش بینی کرده بودیم”

در آخر خانم هود اعلام کرد که به اینکه بخشی از تیم ایکس باکس است و به طور کلی به کارشان، افتخار می‌کند. او گفت:

من واقعاً به تیمشان افتخار می‌کنم. نمی‌دانم که آیا تا به حال به کنفرانس‌های E3 رفته‌اید یا خیر اما آن‌ها به طور کلی درباره‌ی هوش مصنوعی و تیم تحقیقاتی ما صحبت‌های بسیاری می‌کنند.  این تیم به خوبی از تکنولوژی هوش مصنوعی ما استقبال کرده است و با آن سازگار شده و یکی از دوستان و همکاران اساسی بخش Azure ما محسوب می‌شود.  این موضوع در محصولاتی که به مشتریان ارائه می‌کنیم مشهود است. هر چند من خودم زیاد ایکس باکس بازی نمی‌کنم اما بسیار خوشحالم که شرکت مایکروسافت از  این تیم حمایت می‌کند چرا که آن‌ها تغییرات زیادی برای ما ایجاد کرده‌اند.

به طور کلی اهمیت ایکس باکس برای مایکروسافت مشهود است و به نظر می‌رسد شرایط در آینده نیز همین‌گونه پیش رود و یا حتی بر اهمیت ایکس باکس افزوده شود. هم اکنون واضح است که شرکت مایکروسافت به سرمایه گذاری جدی بر روی بازی‌های ویدیویی ادامه خواهد داد. دیدن اهمیت بیشتر شرکت مایکروسافت به صنعت گیم بسیار خوشحال کننده است چراکه مطمئناً  این امر باعث رشد کلی  این صنعت خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  شایعات جدید Resident Evil 8 دقیق نیستند

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`