بررسی انتظاراتمان از ریمیک بازی Max Payne

همه ما استودیو رمدی را با خاطرات خوشی به یاد می‌آوریم. این استدیوی  وظیفه ساخت بازی هایی همانند مکس پین و کنترل و کوانتوم بریک و همچنین الن ویک را داشت. خوشبختانه در سال‌های اخیر، استودیو توانست به خوبی عمل کنند و با ساخت بازی کنترل، حسابی بر سر زبان‌ها بیفتد. گذشت و گذشت تا اینکه استودیو رمدی به صورت رسمی از در دست ساخت بودن بازسازی قسمت اول و دوم بازی Max Payne خبر داد. این ریمیک با کمک کمپانی راک استار صورت خواهد گرفت و هنوز اطلاعات خاصی در خصوص آن منتشر نشده است. همه ما برای تجربه این بازسازی هیجان زده هستیم و در این مقاله قصد داریم تا انتظاراتمان از این بازسازی را بیان کنیم. پس در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

قسمت اول و دوم Max Payne با داستان سرایی فوق العاده و اکشن منحصر به فرد و شخصیت های ماندگار، خاطرات بسیار شیرینی را برای تمام طرفداران اکشن تیر اندازی رقم زدند. همچنین فضاسازی تاریک و منحصر به فردی که بازی داشت، سبب شد که مکس پین نامی جاودان در بین طرفداران بازی های ویدیویی، پیدا کند.

بازگشت پنل‌های کامیکی

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های قسمت اول دوم مکس پین، روایت داستان به کمک پنل های کامیکی بود. شاید بتوان گفت که استودیو رمدی یکی از ویژه ترین روش ها را برای روایت داستان در این دو نسخه، انتخاب کرد. دوست داریم ه شاهد بازگشت این پنل‌ها باشیم. البته امیدوارم که بازگشت به این پنل ها سبب جلوگیری از ساخته شدن کات سین های جذاب برای روایت دقیق طرح داستان نشود.

بیشتر بخوانید :  نقد و بررسی DOOM Eternal | کابوس جهنمیان

بازگشت برنامه های تلویزیونی

یکی از جالب ترین نکاتی که در مکس پین ۲ وجود داشت، حضور تلویزیون‌هایی در قسمت های مختلف بازی بود. در این تلویزیون ها ، داستان بازی به صورت موازی روایت می شد. همچنین هر برنامه تلویزیونی به عنوان تکه‌ای از یک پازل به شمار می‌رفت که اتمسفر نوآر بازی را تقویت می کرد و مخاطب را بیش از گذشته در داستان و روایت، غرق می نمود. از ته قلبم امیدواریم که این برنامه های تلویزیونی جالب و منحصر به فرد در بازسازی قسمت دوم مکس پین حضور داشته باشند.

ارتباط با یونیورس بازی های رمدی

اگر آخرین بسته الحاقی بازی کنترل را تجربه کرده باشید، متوجه می شوید که ارتباطات جالبی بین الن ویک و بازی کنترل وجود دارد. چقدر خوب می شود که اگر ریمیک که مکس پین ۱ و ۲ نیز بگونه ای منحصر به فرد و جذاب در این یونیورس قرار بگیرد. برای مثال ایستراگ هایی در گیم پلی بازی قرار بگیرد که سرنخ‌هایی از حضور مکس پین و ارتباط آن با بازی های دیگر رمدی همانند کنترل و الن ویک را به مخاطبان بدهد.

بهتر کردن مکانیک های مربوط به پلتفرمینگ

متاسفانه مکانیکهای پلتفرمینگ در نسخه اول و دوم مکس پین از جذابیت چندانی برخوردار نبود. در نسخه اول مکس پین پازل‌هایی وجود داشت که برای حل آنها نیازمند عبور از پلتفرم های مختلف، بودید. متاسفانه طراحی نه چندان جالب پلتفرمینگ و مکانیک های مربوط به آن سبب شده بود تا این سکانس ها از جذابیت چندانی برخوردار نباشند. امیدواریم که در بازسازی این اثر مکانیک های جذابی برای پلتفرمینگ در نظر گرفته شود تا جذابیت این سکانس ها افزایش پیدا کند.

بیشتر بخوانید :  معرفی بازی های بزرگی که سال‌ها تا انتشارشان فاصله داریم

بازگشت گروه poets Of fall

جالب است بدانید که این گروه راک برای بسیاری از بازی های ساخته شده توسط استودیو رمدی، موسیقی تولید کرده. امیدواریم که شاهد بازگشته گروه موسیقی Poets Of fall در ریمیک Max Payne باشیم و همچنین قطعات کاملاً جدیدی را از آنها بشنویم. البته این موضوع را می‌دانیم که کارگردان بازی یعنی آقای سم لیک، دوستی نزدیکی با اعضای این گروه دارد و همچنین با توجه به پیشینه همکاری این دو طرف، می‌توان امید بازگشت آنها را داشت.

بالانس کردن درجه سختی

قسمت اول مکس پین در اوایل هزاره دوم منتشر شد و متاسفانه از مشکلاتی مربوط به درجه سختی رنج می برد. برای مثال برخی از دشمنان به صورت کاملاً ناجوانمردانه ای در قسمتهای بدی از نقشه بازی مخفی شده بودند و به صورت کاملاً مصنوعی، شروع به تیراندازی می‌کردند. این موضوع سبب شده بود که چالش بازی به صورت نه چندان جالبی افزایش پیدا کند و مخاطبان مرگ های متعدد و اعصاب خورد کنی را تجربه نمایند. امیدواریم که توسعه دهندگان متوجه این موضوع باشند و درجه سختی بازی ها را به صورت کاملاً بالانس، به گونه‌ای که چالش و لذت به صورت همزمان به مخاطب القا شود، طراحی کنند

 

آپگرید فیزیک بازی

همان‌طور که می‌دانید مکس پین در خصوص تیراندازی و خلق صحنه‌های اکشن منحصر به فرد و دوست داشتنی میباشد و لازمه خلق این صحنه ها، فیزیک بسیار قدرتمند و واقع گرایانه است. امیدوارم که توسعه دهندگان تمرکز ویژه بر روی طراحی فیزیک مربوطه داشته باشد. نحوه اصابت گلوله با اجسام و دشمنان و همچنین حرکات بدن دشمنان به هنگام اصابت گلوله، قسمت های مهمی از طراحی فیزیک گرایانه میباشد. البته مکس پین ۳ در طراحی فیزیک واقع گرایانه به بهترین شکل ممکن عمل کرد و از آن جایی که می دانیم راکستار با استودیو رمدی برای ساخت این بازسازی همکاری می کند، حسابی نسبت به وجود یک فیزیک واقع گرایانه امیدوار هستیم.

بیشتر بخوانید :  بهترین بازی های کم حجم که می‌توان در سال ۲۰۲۱ تجربه کرد

بازگشت صداگذاران اصلی

یکی از مهمترین دغدغه‌های هر گیمری برای تجربه‌ی یک بازسازی وفادارانه، بازگشت صداپیشگان قدیمی و اصلی بازی می‌باشد. صداگذاری شخصیت‌ها در نسخه‌ی اول و دوم مکس پین فوق العاده بود و امیدواریم که تمام هنرپیشگان و صداگذاران برای ساخت این ریمیک، به تیم توسعه بپیوندند تا در نهایت یک ریمیک فوق العاده و کاملا وفادار به نسخه‌های اصلی را تجربه کنیم. ریمیکی که سال‌ها در انتظارش هستیم …..

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`